Poprzedni
Następny

"Wielkie kłamstewka” – kiedy oscarowe aktorki spotykają się na planie serialu

Zagadka: co się stanie, kiedy obsadzi się mnóstwo topowych hollywoodzkich nazwisk w jednym serialu na podstawie świetnej książki? 4 Złote Globy, 8 statuetek Emmy (wśród wielu innych nagród) oraz fenomenalna ścieżka dźwiękowa, którą grały głośniki na całym świecie. “Wielkie kłamstewka” to absolutny fenomen na współczesnym krajobrazie serialowym.

Yamaha SR-B20A

“Wielkie kłamstewka” to właściwy serial, który powstał we właściwym momencie, a panteon pojawiających się w nim gwiazd, którego dawno nie widzieliśmy w produkcjach HBO, przyciągnął do niego tłumy widzów już od pierwszego odcinka. Dzięki niemu stacja zyskała powiew nowej świeżości, gdyż dotychczas wydawać się mogło, że skupiała całą swoją energię na utrzymaniu fenomenu “Gry o Tron”, a wiele osób uważało, że już nigdy nie stworzy dramatu telewizyjnego na takim poziomie, jak kultowa “Rodzina Soprano”. “Wielkie kłamstewka jednak szybko udowodniły, że HBO wciąż potrafi przekuć dramatyzm swoich bohaterów w kulturowy fenomen.

Serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Liane Moriarty z 2014 roku, lecz jego fabuła została przeniesiona z oryginalnej australijskiej scenerii do Monterey w Kalifornii – idyllicznego nadmorskiego miasteczka pełnego milionerów i pozornie perfekcyjnych rodzinek. 

Sezon 1 – okropne sekrety bogaczy

Akcja pierwszego sezonu koncentruje się głównie na trzech przyjaciółkach, Madeline (Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman) i Jane (Shailene Woodley), których dzieci uczą się w tej samej, prestiżowej szkole podstawowej. Podczas gdy Celeste i Madeline przyjaźnią się od dłuższego czasu, Jane jest nową mieszkanką Monterey, do którego sprowadziła się ze swoim synkiem, by uciec przed bardzo bolesnymi wspomnieniami. Pechowo, jej początki w nowym miejscu są nieco szorstkie – na zajęciach integracyjnych przed rozpoczęciem pierwszej klasy córka jednej z najbardziej wpływowych kobiet w mieście, Renaty (Laura Dern), oskarża syna Jane o agresję. Mały Ziggy wypiera się zarzucanych mu czynów, a jego mama mu wierzy, co wywołuje małą wojnę między matkami. Wojnę, podczas której wyjdzie wiele mrocznych sekretów i podczas której ktoś straci życie. Ten sezon jest jak ukryta kamera w pozornie szczęśliwych domach bogaczy, którzy, często dzięki swojemu uprzywilejowaniu, potrafią mieć o wiele mroczniejsze tajemnice niż przeciętni zjadacze chleba.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Sezon 2 – toksyczna męskość vs toksyczne rodzicielstwo

Chociaż pierwszy sezon “Wielkich Kłamstewek” wyjaśnia nam kto, kogo i dlaczego zabił, drugi okazał równie ciekawy i potrzebny dla trochę wyższych celów niż zwykła rozrywka przed telewizorem (chociaż i ta jest bardzo cenna). Jest bardzo gorzkim obrazem tego, jak niebezpieczna jest toksyczna męskość i jak silnie na jej kształtowanie się w młodych chłopcach wpływają ich relację z matką lub ojcem. Najjaśniejszą gwiazdą tego sezonu była Meryl Streep, która wcieliła się w rolę matki Perry’ego (Alexander Skarsgård) – przemocowego męża Celeste.

“Wielkie kłamstewka” sezon 3 – możemy na to liczyć?

Mimo iż po zdjęciach do 2 sezonu serialu prezes HBO Casey Bloys powiedział, że nie widzi jego kontynuacji, bo historia napisana przez Lisę Moriarty dobiegła końca, a aktorzy mają mnóstwo zobowiązań na następne lata, więc ich grafiki są zbyt napięte, chodzą dyskretne słuchy, że być może jednak doczekamy się kontynuacji “Wielkich kłamstewek” – w jednym z niedawnych wywiadów Nicole Kidman niespodziewanie przyznała, że Moriarty już pracuje nad dalszą częścią historii, a wszystkie aktorki bardzo chcą ciągnąć opowieść o przyjaciółkach z Monterey.

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: