Wzmacniacz zintegrowany A-S801 Yamaha

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S801 to dopracowane w najdrobniejszych szczegółach połączenie tradycji i nowoczesności. Urządzenie czerpie z bogatego doświadczenia projektantów Yamahy, którzy do perfekcji opanowali sztukę budowania wzmacniaczy dostarczających Naturalny Dźwięk. Ukłonem w stronę nowoczesności jest wbudowany przetwornik C/A USB, obsługujący natywne rozdzielczości DSD (2,8 MHz i 5,6 MHz) i PCM (384 kHz/32 bity). Ponadto Yamaha A-S801 wyposażona została w cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora i/lub odtwarzacza Blu-ray i udostępnia dwa tryby, Pure Direct i CD Direct Amplification, które pozwalają uzyskać jeszcze wyższą czystość i naturalność brzmienia. Wszechstronność modelu zwiększa wejście gramofonowe (Phono MM), a całość dopełnia niezwykle eleganckie wzornictwo, nawiązujące do złotej ery hi-fi.

Dodatkową, ciekawą funkcjonalnością, jest możliwość podłączenia adaptera Bluetooth Yamaha YBA-11, za pośrednictwem którego można przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu. Podobną funkcjonalność oraz cały szereg dodatkowych funkcji sieciowych i możliwość włączenia A-S801 do systemu multi-room Yamaha MusicCast daje połączenie A-S801 z odtwarzaczem sieciowym Yamaha WX-C50, tak jak zilustrowano to na poniższym zdjęciu. 

Yamaha A-S801 


Swoją wytrzymałość wzmacniacz zintegrowany A-S801 zawdzięcza niezwykle wytrzymałej ramie z podwójną podstawą, która może poszczycić się doskonałym tłumieniem wibracji. Element ten w połączeniu z wysokiej klasy podzespołami, technologią ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology)  oraz całkowicie symetryczną konstrukcją gwarantuje najwyższą jakość dźwięku, charakteryzującego się niemal całkowitym brakiem szumu i zniekształceń. W uzyskaniu maksymalnej wierności brzmienia pomocne są także dwa tryby pracy: Pure Direct i CD Direct Amplification. Ten pierwszy odpowiada za przeprowadzenie sygnału audio najkrótszą możliwą drogą, z pominięciem wszystkich układów odpowiedzialnych za korekcję barwy dźwięku. Drugi tryb maksymalizuje stosunek sygnał/szum przy bezpośrednim podłączeniu odtwarzacza CD do wejścia CD.

Yamaha A-S801

Wysoka jakość dźwięku ma szczególne znaczenie w urządzeniach, które obsługują pliki wysokiej rozdzielczości, a taką konstrukcją jest właśnie Yamaha A-S801. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy USB obsługuje natywne rozdzielczości DSD (2,8 MHz i 5,6 MHz) i PCM (384 kHz/24 bity). 32-bitowy, 2-kanałowy przetwornik ESS Sabre™ Premier Audio pozwala bezpośrednio połączyć wzmacniacz z komputerem, dzięki czemu otwiera drzwi do dźwięku w najwyższej obecnie rozdzielczości. Ponadto wzmacniacz wyposażony jest w cyfrowe wejścia audio, optyczne i koncentryczne, za pomocą których można podłączyć telewizor i odtwarzacz Blu-ray, co zachowuje dźwięk w cyfrowej postaci i gwarantuje dynamiczne, niezwykle czyste brzmienie.

Yamaha A-S801

Potwierdzeniem audiofilskiej jakości wzmacniacza Yamaha A-S801 jest wejście Phono MM. Za jego pomocą można podłączyć gramofon, dzięki czemu użytkownik będzie miał dostęp do najlepszych rozwiązań z obu światów – analogowego i cyfrowego. Wszechstronność modelu zwiększają pozłacane terminale dla dwóch par kolumn głośnikowych, co pozwala zastosować połączenie bi-wiring lub nagłośnić dwa pomieszczenia. Fanów mocnego uderzenia (czyt. potężnego basu) ucieszy wyjście dla subwoofera. Obsługę wzmacniacza zintegrowanego A-S801 ułatwia elegancki, niezwykle łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania.

Yamaha A-S801

Specyfikacja Yamaha A-S801

Moc wyjściowa2 x 160 W
Impedancja głośników (min)4 Ω
Pasmo przenoszenia10 Hz - 100 kHz
Stosunek sygnał/szum99 dB
Zniekształcenia THD0.019 %
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Pobór mocy (standby)0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 152 x 387
Waga kg12.1

Opinie o Yamaha A-S801

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(5 ocen)

 • 5 5
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

5 opinii

 1. KrzyszrofDudik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mocny, ostry wzmacniacz z przyzwoitym Dackiem.
 2. Łopian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super wzmacniacz! Z pewnością godny polecenia!
 3. Dawid 7

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wysokiej klasy końcówka mocy z przyzwoitym przetwornikiem.
 4. Kamil Wójcik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wiele naczytałem się wcześniej w necie o tym wzmacniaczu i trochę sceptycznie podchodziłem do niego. Dopiero kiedy podłączono mi go na prezentacji cyfrowo, na jego przetwornik zrozumiałem dlaczego powinienem dopłacić około tysiąc złotych w stosunku do 701-ki. Wszystko od razu się "otworzyło". Instrumenty zyskały właściwą barwę, przestrzeń uległa poprawie. Jest to urządzenie dla naprawdę wymagającego słuchacza, który ceni sobie jakość realizacji i chce czerpać pełną przyjemność przy słuchaniu muzyki z bardzo dobrze nagranych materiałów. Gorąco polecam.
 5. Bartosz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Powiem szczerze, po roku oglądania i 2 przesłuchaniach czekałem tylko na dobrą okazję. Było warto - w urodzinowej promocji zmieściłem się z budżetem. Czemu on ? Wbudowany DAC usb na ESS Sabre ES901K2M - rewelacja. Słucham najczęściej nietypowo, bo w DSD64 lub 128. Dla mnie sprzęt idealny.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: