Filtr szumów danych i zasilania USB AudioQuest JitterBug

AudioQuest JitterBug to filtr szumów danych i zasilania USB, którego zadaniem jest redukcja szumu i „dzwonienia” – czynników, które negatywnie wpływają na przesyłane dane oraz zasilanie z portu USB. JitterBug w wymierny sposób ogranicza jitter i błędy bitowe, a także poprawia kontrast dynamiki i rozdzielczość oraz zwiększa ciepło brzmienia.

jitterbug audioquest

JitterBug jest odpowiedzią na problem dotykający wszystkie urządzenia przetwarzające dane – laptopy, smartfony, dyski NAS, serwery multimedialne – które z natury generują dużą ilość szumu i pasożytniczych rezonansów. Dodatkowo komputery wnoszą znaczne zanieczyszczenia RFI i EMI do torów sygnałowych, z których mogą one łatwo przedostać się do przewodów USB i do systemu audio.

jitterbug audioquest

Ten szum i zakłócenia powodują wiele negatywnych skutków. Zaszumione obwody cyfrowe zwiększają jitter i błędy bitowe, co skutkuje zniekształceniami, które przyczyniają się do stosunkowo płaskiego oraz irytującego brzmienia. Zaszumione układy analogowe ograniczają również głębię, ciepło i rozdzielczość dźwięku. Rozwiązaniem powyższych problemów jest właśnie AudioQuest JitterBug z podwójnym układem rozpraszania szumu, który w mierzalnym stopniu redukuje niepożądane zaszumienie prądu i pasożytniczy rezonans. Ponadto urządzenie ogranicza jitter i błędy bitowe, a w niektórych przypadkach te ostatnie całkowicie eliminuje. Efektem jest czystsze i bardziej przekonujące brzmienie muzyki, dialogów, itd., a tym samym lepsze doświadczenie muzyczne.

AudioQuest JitterBug może zostać podłączony liniowo do dowolnego komputera lub przetwornika C/A USB, bądź też podpięty równolegle z drugim egzemplarzem JitterBug. Ponadto użycie modelu JitterBug wraz z innymi lokalnie podłączonymi urządzeniami USB – dyskami twardymi, drukarkami, kamerami – skutecznie ogranicza zakłócenia dźwięku. AudioQuest JitterBug znajduje zastosowanie również przy połączeniu z urządzeniami sieciowymi USB, np. routerami, dyskami NAS, odtwarzaczami strumieniowymi, a także w połączeniu z urządzeniami mobilnymi w systemach audio w domu i np. w samochodzie.

JitterBug doskonale sprawdza się w połączeniu z modelem AudioQuest DragonFly. Ta nieco większa niż JitterBug konstrukcja łączy w jednej obudowie przetwornik C/A i wzmacniacz słuchawkowy z analogową regulacją głośności (w 64 krokach). Zakończony z jednej strony portem USB, a z drugiej gniazdem mini jack, DragonFly łączy się z komputerem Windows lub Mac i omija komputerowe obwody audio, aby dostarczyć do słuchawek, aktywnych głośników lub kompletnych systemów audio czystszy, wyraźniejszy i bardziej naturalny dźwięk. Łącząc szeregowo przetwornik C/A DragonFly z filtrem JitterBug można jeszcze bardziej zredukować szum i rezonans. 

Specyfikacja Audioquest JitterBug

Opinie o Audioquest JitterBug

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Dammel

  Ocena:
  Ocena: 5
  Urządzenie jeszcze bardziej poprawia dźwięk z Dragonflaya przez eliminacje szumów ;) zdecydowanie warto zainwestować.

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: