Marki: Bowers & Wilkins, NAD

C338 + 606 S2 Anniversary Edition

 

Wzmacniacz zintegrowany NAD C338

NAD rozszerza swoją serię Classic o najnowszy hybrydowy cyfrowy wzmacniacz zintegrowany C 338. Model ten spaja ze sobą wszystkie najważniejsze elementy zaawansowanego systemu muzycznego, pozwalając odtwarzać muzykę z praktycznie dowolnego źródła. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy umożliwia podłączenie gramofonu z wkładką MM, a moduły łączności bezprzewodowej pozwalają przesyłać dźwięk z serwisów muzycznych, radia internetowego i Google Cast i UPnP (Wi-Fi), a dzięki obsłudze Blueetooth, zapewniającej jakość dźwięku zbliżoną do jakości CD, także z mobilnych urządzeń, np. smartfona lub tabletu. Łączność Bluetooth może zostać wykorzystana do słuchania za pośrednictwem słuchawek bezprzewodowych innych źródeł podłączonych do C 338.

Oczywiście C 338 przygotowany jest do współpracy z wciąż wykorzystywanymi urządzeniami. Liniowe wejścia umożliwiają podłączenie dowolnego analogowego źródła i jednocześnie eliminują ryzyko pogorszenia jakości dźwięku związane z niewłaściwym obciążeniem urządzenia źródłowego. Ponadto C 338 wyposażony jest w zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji i bardzo wysokiej wydajności napięciowej – parametrach wystarczających do wysterowania nawet studyjnych słuchawek o wysokiej impedancji. Wszechstronność urządzenia zwiększają wyjścia liniowe o niskiej impedancji, do których można podłączyć subwoofery, aby w łatwy sposób zwiększyć potęgę odtwarzanego dźwięku.


Mimo swojej niewielkiej wysokości, która ułatwia ustawienie urządzenia w mocno ograniczonej przestrzeni, C 338 dostarcza moc 50 W na kanał (8 Ω lub 4 Ω). Wartość ta pozwala zapewnić wysoki poziom głośności muzyki w nawet dość dużych pomieszczeniach odsłuchowych. Zastosowany zasilacz dostarcza 160 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy może wygenerować ponad 300 W, aby z łatwością i precyzją odtworzyć najbardziej wymagające muzyczne detale.

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu zintegrowanym NAD C338

 

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Podstawkowe kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition bez trudu są w stanie wypełnić domową przestrzeń fantastycznym dźwiękiem. Tym samym można cieszyć się dokładnie takim dźwiękiem, jakim życzyłby sobie jego twórca – niezależnie od tego, czy użytkownik ustawi głośniki na specjalnie przygotowanej podstawce, czy też na półce.

Ten większy z dwóch podstawkowych modeli z serii 600 Anniversary Edition swoje niesamowite możliwości zawdzięcza m.in. przetwornikowi z membraną Continuum, zapewniając czyste i dokładne środowisko akustyczne. Jeszcze lepsze możliwości akustyczne w porównaniu z serią 600 są także efektem zmian wprowadzonych w zwrotnicy. Nowe i znacznie udoskonalone kondensatory obejściowe zastosowane zostały w całej serii Anniversary: komponenty te opracowała firma Mundorf i użytkownik może znaleźć je również w serii 700 Signature. Dodatkowo kondensatory wysokiej i średniej częstotliwości mogą poszczycić się nową, usprawnioną konstrukcją. Rezultatem lepsza jest rozdzielczość i przejrzystość wszystkich modeli z serii 600 Anniversary Edition.

TECHNOLOGIA CONTINUUM

W siódmej generacji serii 600 zastosowano znaną z głośników używanych w studiu nagraniowym Abbey Road membranę Continuum. Jej opracowanie zajęło inżynierom Bowers & Wilkins osiem lat i pierwotnie była montowana w najwyższych modelach serii 800, a teraz trafiła do modelu 606 Anniversary Edition, zapewniając czyste i precyzyjne środowisko akustyczne. Konstrukcja membrany Continuum bazuje na koncepcji optymalizowanej i kontrolowanej sztywności. Pozwala to uniknąć nagłego przejścia od tłokowego charakteru pracy do break-upu. Materiał ten jest ogromnym postępem względem poprzednio stosowanych membran z Kevlaru®.

Nowe membrany są sztywniejsze, a dzięki gęstemu splotowi włókien lepiej tłumią wewnętrzne rezonanse, co dodatkowo zwiększa przejrzystość i precyzję dźwięku oraz zapewnia odbiór bogatej palety dźwięków, gwarantując wspaniałe przeżycia muzyczne. Średnie pasmo odtwarzane przez kolumny serii 600 Anniversary Edition jest naturalne i klarowne.

Przetwornik z membraną Continuum jest standardowym wyposażeniem każdego modelu nowej serii 600 Anniversary Edition i pozwala uzyskać niebywałą głębię oraz realizm doznań dźwiękowych.

PRECYZJA WYSOKICH TONÓW

Uznany głośnik wysokotonowy z kopułką typu Decoupled Double Dome zapewnia niezwykle precyzyjny i czysty dźwięk w zakresie wysokich częstotliwości. Konstrukcja tweetera została gruntownie przeanalizowana, by jeszcze bardziej zwiększyć muzyczną jakość.

W wyniku przeprowadzonej analizy inżynierowie Bowers & Wilkins zdecydowali się na zastosowanie ulepszonego magnesu neodymowego oraz nowej siateczki osłaniającą kopułkę, która dotychczas była stosowana w modelach wyższej serii. Dokonano też subtelnej, ale efektywnej zmiany pozycji kopułki w stosunku do płytki mocującej membranę, aby poprawić wyrównanie czasowe. Całość składa się na konstrukcję, która gwarantuje najlepszą jakość dźwięku i wyznacza nowe standardy wydajności sprzętu audio.

Aby wiernie odtwarzać powierzone im pasmo, membrany głośnika wysokotonowego winny być lekkie i sztywne. Głośniki wysokotonowe Decoupled Double Dome firmy Bowers & Wilkins wykorzystują cienką i lekką aluminiową kopułkę wzmocnioną u podstawy grubszym pierścieniem, aby zapobiec słyszalnym zniekształceniom.

Głośniki wysokotonowe serii 600 Anniversary Edition są dodatkowo odizolowane od obudowy, aby zredukować niekorzystne wibracje wpływające na jakość odtwarzanego dźwięku. W tym celu zastosowano specjalny syntetyczny żel, który zapobiega przekazywaniu drgań z obudowy do przetwornika wysokotonowego. Dzięki tym zabiegom inżynierom Bowers & Wilkins udało się uzyskać jeszcze bardziej przestrzenny, precyzyjny i naturalny dźwięk.

ELEGANCKIE WZORNICTWO

Tradycyjnie dla zestawów głośnikowych wychodzących z biura konstrukcyjnego Bowers & Wilkins, model 606 Anniversary Edition zachwyca nie tylko znakomitym brzmieniem, ale perfekcyjnym wykonaniem i wysmakowanym wzornictwem oraz detalami. Maskownica jest mocowana za pomocą magnesów, a wylot tunelu bas-refleks znalazł się na tylnej ściance. Matowe wykończenie podkreśla nowoczesny charakter i najwyższa klasę tego zestawu głośnikowego.

Pod kątem konstrukcyjnym model 606 Anniversary Edition jest 2-drożną kolumną głośnikową. Wysoka na 345 mm obudowa skrywa dwa przetworniki: 25-milimetrowy wysokotonowy z aluminiową kopułką oraz 165-milimetrowy nisko-średniotonowy Continuum.

 

Dowiedz się więcej o Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Specyfikacja NAD C338 + 606 S2 Anniversary Edition

C338 (czarny)
Moc wyjściowa2 x 50 W
Pasmo przenoszenia±0.3 dB (20Hz-20kHz)
Stosunek sygnał/szum>98dB (A-weighted, 500mV input ref. 1W out in 8 Ω)
Zniekształcenia THD<0.o3% (250mW do 50, 8 Ω i 4 Ω
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (standby)<0.5W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 70 x 285
Waga kg4.85
606 S2 Anniversary Edition (biały)
System2-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 120 W @ 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy1 × ø165 mm – Continuum
Przetwornik wysokotonowy1 × ø25 mm – aluminiowa kopułka wysokotonowa
Pasmo przenoszenia52Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność88dB spl (2.83Vrms, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm190 x 345 x 300
Waga kg6.9
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Dąb

Opinie o NAD C338 + 606 S2 Anniversary Edition

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(7 ocen)

 • 5 7
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

7 opinii

 1. Michał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo funkcjonalny jest ten Nadzik. Można za pomocą google home streamować muzę z urządzeń mobilnych. Jakość bezstratna w p[rzeciwieństwie do bluetooth. Po bluetooth podłączyłem na testy i nigdy więcej he he. Z tymi kolumnami dźwięk jest bardzo trójwymiarowy. Kolumny znikają w pomieszczeniu. Świetna sprawa. Dźwięk jest dynamiczny i ma niezły drive. Jestem mega zadowolony. Dziękuję za poradę Top Hi-Fi!
 2. Lechita

  Ocena:
  Ocena: 5
  W takiej cenie sprzęt jest zaje*****. Prosty w obsłudze za sprawą google home i Chrome Cast. Wejścia do podłączenia tv, gramofonu itd. są. Bluetooth jest, ale to tak na szybko, bo chrome cast działa bezstratnie w przeciwieństwie do BT, który zawsze obcina; testowałem na Tidal Hifi i różnica była spora. Mimo iż wyszukuje mi się lepiej na Spotify, to Tidala wybrałem z uwagi na jakość dźwięku oczywiście. Dźwięk jaki daje ten niepozorny wzmacniacz w połączeniu z tymi kolumnami jest świetny. Na każdej muzyce, czy to rap, czy klasyka jest świetnie. No basior jaki potrafi wydobyć się z tych kolumn jest bardzo mocny.
 3. Robert

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zestaw mały, taki trochę niepozorny. Do czasu odsłuchania nie traktowałem go poważnie. Z początku chciałem kupić zestaw stereo oparty o duże kolumny głośnikowe. Pomieszczenie mam niecałe 20 metrów kwadratowych. Dopiero w Top Hi-Fi obsługa naprowadził mnie na właściwą drogę, tłumacząc, że chce zbyt duże kolumny. Posłuchałem zatem tego zestawu i faktycznie, w Sali odsłuchowej i podobnej powierzchni jak mój salonik zagrały lepiej od dużych podłogówek Yamahy NS777, które kosztują więcej niż te Bowersy. Nad też zadziwił pozytywnie. Wyposażony w komplet wejść cyfrowych i analogowych, pre gramofonowe i wifi i bluetooth.
 4. Harry2

  Ocena:
  Ocena: 5
  No jeden z najciekawszych zestawów stereo do magicznej kwoty 5 tysi. Kolumny są genialne, jednak też z byle czym nie zagrają. Słuchałem ich też z Onkyo, Yamahą, Denonami i nic tak ich nie wysterowało jak ten Nad, oczywiście tak żeby zamykać się sumarycznie w kwocie 5 tysi. Nad gra łagodnie, a więc dobrze zgrywa się z tymi kolumnami, ponadto ma Chromecast audio, przetwornik cyfrowy i jest dobrze wyposażony w wejścia cyfrowe. Na wszystko wystarczy wejść i miejsca, a dodatkowo jest także przedwzmacniacz gramofonowy i bluetooth.
 5. Hubcio_X

  Ocena:
  Ocena: 5
  Malutki, zmieści się wszędzie. Bogato wyposażony wzmacniacz mimo małej obudowy. Dwa wejścia optyczne, dwa koaksjalne, przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe oczywiście. Wyjście na suba, bluetooth no i Chromecast. Z takim wyposażeniem… czego chcieć więcej. W dodatku to małe pudełko gra i to nadspodziewanie dobrze, miękko jak to Nad nas przyzwyczaił. Świetny basik, miękki i nienatarczywe wysokie. Przyjemnie i to bardzo. Słuchałem z wymagającymi kolumnami B&W 606 Anniversary S2 i radził sobie bez problemu. Obok stała Yamaha R-N803D i pod wieloma względami Nad wygrywał.
 6. Bogdan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Taki systemik wybrałem sobie na 60 urodziny. To wielki powrót do słuchania muzyki po latach przerwy. Wnuki odchowane, więc mam w końcu czas dla siebie. Wychowany na Diorze i Tonsilu jakieś tam oczekiwania miałem. Tak naprawdę nie myślałem, że za tak niewygórowaną kwotę będę tak bardzo zadowolony. No i ten dźwięk to zupełnie co innego niż Tonsil. Tak jak motoryzacja w Polsce była na kiepskim poziomie, tak i nasze hi-fi podobnie.
 7. Marta

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zwarty i mały system o świetnej jakości dźwięku. Dzięki wbudowanemu chrome cast audio można puszczać muzykę z telefonu. Ja używam Spotify do tego. Dodatkowo jest przedwzmacniacz gramofonowy, musiałam tylko wymienić wkładkę w moim starym gramofonie i wszystko działa super. Same kolumny mają ładne wykończenie i bogate wysokie tony. Już po postawieniu w domu (testy trwały cały wieczór) wiem, że bardzo ważna jest kwestia ich ustawienia względem ścian a nawet tego na czym stoją. Zamówiłam już dedykowane nogi.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: