Marki: NAD, Bowers & Wilkins

C 399 + MDC2 BluOS-D + 603 S3

As low as 17 777 zł Regular Price 23 596 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8197 zł

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 889 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 399

Model C 399, flagowy wzmacniacz zintegrowany z serii Classic, jest doskonałym dowodem na zaangażowanie firmy NAD w dążenie do doskonałości w aspekcie jakości brzmienia, ale także nieprzemijającej wartości. Model ten wykorzystuje autorski układ wzmocnienia firmy NAD – HybridDigital nCore, który do tej pory był dostępny tylko w modelach należących do serii Masters.

Sekcja cyfrowa w modelu C 399 zbudowana jest w oparciu o 32-bitowy/384 kHz przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre. Jest to ten sam układ, który zastosowano w uznanych wzmacniaczach NAD M10 i M33 serii Masters. Model C 399 jest również pierwszym wzmacniaczem, który wykorzystuje najnowszą generację technologii MDC (Modular Design Construction) firmy NAD. MDC2, bo o niej mowa, pozwala użytkownikom na dodawanie nowych, opcjonalnych modułów, które zapewniają takie funkcje jak strumieniowanie muzyki wykorzystujące rozwiązanie BluOS i korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live.

NAD C 399

Czysta moc

Wywodzący się z serii Masters firmy NAD, wzmacniacz HybridDigital nCore, zastosowany w modelu C 399, jest wysoce wydajny. Może dostarczyć 180 W mocy ciągłej na kanał (250 W mocy chwilowej na kanał), pozwalając C 399 na perfekcyjną reprodukcję muzycznych transjentów. Konstrukcja HybridDigital nCore jest znana z szerokiego pasma przenoszenia, płaskiej charakterystyki częstotliwościowej, odpowiedniego przetwarzania przy obcinaniu wierzchołków sygnału, a ponadto dużej wydajności prądowej i stabilności, nawet przy współpracy z wymagającymi kolumnami głośnikowymi. Co więcej, szumy i zniekształcenia są znikome praktycznie w każdych warunkach pracy, a zniekształcenia harmoniczne są zdominowane przez łagodne dla brzmienia drugą i trzecią harmoniczną.

Wprowadzone udoskonalenia pozwalają wzmacniaczowi wytworzenie naturalnego, wolnego od zniekształceń dźwięku – nawet dla wysokich poziomów głośności – z porywającą dynamiką, szczegółowością i perfekcyjnym odwzorowaniem przestrzeni. DAC ESS Sabre 9028 to moduł charakteryzujący się szerokim zakresem dynamiki przetwarzanego sygnału, bardzo niskim poziomem szumów i zniekształceń, a do tego praktycznie zerowym jitterem. Ten zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy pozwala odtwarzać rozmaite cyfrowe źródła dźwięku z wyjątkową muzykalnością, precyzyjną i bogatą sceną dźwiękową, a do tego niezwykłą czystością.

NAD C 399

Zaawansowane, przyszłościowe rozwiązania

NAD Electronics wprowadził w 2006 r. innowacyjną, modułową konstrukcję, która umożliwiła dodawania nowych funkcji do wprowadzonych wcześniej na rynek komponentów. Wiele urządzeń firmy NAD ma specjalne gniazda na tylnym panelu przeznaczone dla modułów MDC, które wykonują przełączanie HDMI, strumieniowanie muzyki w systemie multiroom BluOS, przetwarzanie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i inne funkcje.

C 399 jest pierwszym wprowadzonym na rynek urządzeniem NAD-a obsługującym nową architekturę MDC2. Umożliwia to dwukierunkową komunikację między sprzętem audio a zainstalowanym w nim modułem rozszerzającym funkcjonalność. Rozwiązanie to zapewnia dodawanie nowych uaktualnień w przyszłości. MDC2 pomaga uchronić zakupiony sprzęt przed przedwczesnym „starzeniem się”, pozwalając na dodanie pożądanych przez użytkownika funkcji.

Opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D ma wbudowany moduł Wi-Fi i złącze Ethernet, co pozwala na odtwarzanie muzyki z różnorodnych serwisów streamingowych z wykorzystaniem aplikacji BluOS Controller. Moduł MDC2 BluOS-D jest ponadto kompatybilny ze standardem MQA (ang. Master Quality Authenticated). Umożliwia korzystanie m.in. z takich serwisów streamingowych jak Tidal, Deezer, Amazon Music HD, Qobuz oraz Spotify. Dzięki dwukierunkowej komunikacji możliwe jest ponadto strumieniowanie muzyki z lokalnych źródeł dźwięku podłączonych do NAD-a C 399 do kompatybilnych komponentów zainstalowanych w innych pomieszczeniach i obsługujących platformę BluOS.

Moduł MDC2 BluOS-D obsługuje ponadto funkcję Dirac Live, co pozwala na przeprowadzenie pomiarów związanych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego za pomocą dołączonego mikrofonu i intuicyjnej aplikacji. Redukcja niedoskonałości akustycznych środowiska odsłuchowego, dzięki zastosowaniu korekcji Dirac Live, zapewnia poprawę jakości przetwarzania niskich tonów, obrazowania, a także dokładność odwzorowania barwy dźwięku. Wspomniana dwukierunkowość architektury modułu MDC2 BluOS-D firmy NAD pozwala na przeprowadzenie korekcji akustyki Dirac Live z uwzględnieniem wszystkich źródeł dźwięku podłączonych do wzmacniacza C 399.

Różnorodność złączy we wzmacniaczu NAD C 399

Model C 399 ma dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe. Został wyposażony również w port HDMI eARC. Dzięki temu można odtwarzać dźwięk z podłączonego do wzmacniacza telewizora, przy jednoczesnej możliwości sterowania głośnością za pomocą pilota do TV. Fani analogowego brzmienia mogą wykorzystać do podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku dwie pary wejść liniowych RCA z niskoszumowymi wzmacniaczami buforowymi, które przeciwdziałają degradacji brzmienia. W modelu C 399 nie zabrakło również niskoszumowego wejścia gramofonowego MM z precyzyjną korekcją RIAA. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje zaawansowany układ zapewniający tłumienie infradźwięków, jednocześnie bez wpływu na przetwarzane i słyszalne niskie tony.

Oprócz dwóch par terminali głośnikowych, NAD C 399 ma także wyjście przedwzmacniacza (2 x RCA) i dwa wyjścia subwooferowe. Urządzenie obsługuje również dwukierunkową łączność Bluetooth ze wsparciem dla kodeka aptX HD. Umożliwia to strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych z rozdzielczością do 24 bitów, ale także przesyłanie sygnału audio do słuchawek bezprzewodowych. Model C 399 może również współpracować z przewodowymi słuchawkami. To zasługa wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, który obsłuży nawet wysokoimpedancyjne konstrukcje.

NAD C 399

Ponadczasowy klasyk

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1978 r. legendarnego wzmacniacza zintegrowanego 3020, NAD jest synonimem wyjątkowej wartości i wydajności. Model C 399 przenosi reputację tej marki na zupełnie nowy poziom. Podobnie jak w przypadku każdego wzmacniacza NAD, również model C 399 może pochwalić się m.in. precyzyjną regulacją głośności z dokładnym balansem kanałów stereo czy niskoszumowymi obwodami.

Dzięki stopniowi wyjściowemu HybridDigital nCore i przetwornikowi cyfrowo-analogowemu ESS Sabre, NAD C 399 może współpracować z różnorodnymi cyfrowymi i analogowymi źródłami dźwięku z niespotykanym dotąd poziomem emocji i wyrafinowania. Dzięki innowacyjnym modułom rozszerzeń MDC2 firmy NAD, wzmacniacz C 399 może zostać wzbogacony o nowe rozwiązania techniczne, które pojawią się w przyszłości. Model C 399, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może więc służyć jako centralny punkt zaawansowanego, multimedialnego systemu muzycznego dziś i przez kolejne długie lata.

Parametry techniczne wzmacniacza NAD C 399:

 • Wzmocnienie HybridDigital nCore
 • 180 W mocy ciągłej na kanał przy 8/4 omach
 • 250 W mocy chwilowej na kanał
 • Zniekształcenia THD i IMD na bardzo niskim poziomie
 • 2 x gniazdo MDC2 pozwalające rozszerzyć funkcje wzmacniacza (np. o opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D obsługujący platformę BluOS i korekcję Dirac Live)
 • DAC ESS Sabre zapewniający 32-bitowe przetwarzanie z częstotliwością próbkowania do 384 kHz
 • Stopień gramofonowy MM (2 x RCA)
 • Wejścia cyfrowe: 2 x optyczne, 2 x koaksjalne, HDMI z eARC
 • Dwa liniowe wejścia analogowe 2 x RCA
 • Dwie pary terminali głośnikowych (Speakers A + Speakers B)
 • Moduł Bluetooth (dwukierunkowy) z obsługą aptX HD
 • Dwa wyjścia subwooferowe RCA
 • Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Pilot w zestawie (na podczerwień)
 • Wejście/wyjście wyzwalacza 12V (Trigger)
 • Wejście/wyjście podczerwieni (IR)
 • Port RS-232 do integracji z systemami automatyki domowej m.in. Control4, Crestron, RTI, Lutron i KNX

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Moduł drugiej generacji, kompatybilny z platformą MDC2 (Modular Design Construction) firmy NAD to konstrukcja o przyszłościowej architekturze, wyposażona m.in. w takie funkcje jak korekcja Dirac Live i streaming BluOS wysokiej rozdzielczości.

Zupełnie nowa architektura MDC2 pozwala na dwukierunkowe przesyłanie sygnałów między obsługującym ją modułem BluOS-D a urządzeniem nadrzędnym, z którym ów moduł może współpracować. Otwiera to znacznie szerszy zakres możliwości rozbudowy m.in. dla nowego wzmacniacza NAD C 399 i przyszłych komponentów audio obsługujących drugą generację rozwiązania Modular Design Construction. Po zainstalowaniu modułu MDC2 BluOS-D możesz korzystać na kompatybilnym urządzeniu z systemu automatycznej korekcji akustyki Dirac Live Room Correction, a także strumieniowego odtwarzania audio za pośrednictwem platformy BluOS i zarządzania muzyką. Dzięki platformie MDC2 firmy NAD, inwestycje w komponenty będą nadążać za rozwiązaniami pojawiającymi się w przyszłości.

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Korekcja Akustyki Pomieszczenia Dirac Live

MDC2 BluOS-D jest pierwszym modułem rozszerzającym, jaki pojawił się w ofercie NAD-a, który dodaje wsparcie dla zaawansowanego systemu korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live do dwukanałowego urządzenia. Korzystając z dołączonego do zestawu mikrofonu kalibracyjnego i intuicyjnej aplikacji Dirac Live możesz przeanalizować akustykę swojego pomieszczenia odsłuchowego, a następnie wgrać odpowiednie filtry korekcyjne do modułu MDC2 BluOS-D. Moduł ten może zapamiętać do pięciu profili Dirac przygotowanych dla różnych pozycji odsłuchowych i różnych warunków pomieszczenia, na przykład jeden dla sytuacji, w której zasłony okienne będą rozsunięte, a drugi dla akustyki pomieszczenia z zasuniętymi zasłonami.

Oprócz modyfikacji niedoskonałości w przetwarzanym paśmie akustycznym, korekcja Dirac Live optymalizuje odpowiedź impulsową poprzez uczenie się, w jaki sposób dźwięki odbijają się od różnych powierzchni w przestrzeni odsłuchowej. Rezultatem jest radykalna poprawa czystości basu, obrazowania i dokładności odwzorowania barwy dźwięku, zarówno w przypadku muzyki, jak i filmowych ścieżek dźwiękowych.

Strumieniowe przesyłanie Muzyki BluOS

Moduł MDC2 BluOS-D wyposażono również w obsługę strumieniowego przesyłania muzyki wysokiej rozdzielczości BluOS. Dostępna dla systemów iOS, macOS, Android i Windows, aplikacja BluOS Controller zapewnia dostęp do setek internetowych programów radiowych i ponad 20 serwisów streamingowych. Podobnie jak wszystkie produkty kompatybilne z BluOS, moduł MDC2 BluOS-D obsługuje odtwarzanie audio w rozdzielczości do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 192 kHz. Wspiera także kodowanie MQA (od ang. Master Quality Autentication). Dzięki modułowi MDC2 BluOS-D użytkownicy mogą udostępniać muzykę z dowolnego źródła podłączonego do komponentu głównego nawet 63 komponentom obsługującym BluOS (znajdującym w tej samej sieci internetowej). Odtwarzanie może być również kontrolowane z wykorzystaniem asystenta głosowego Amazon Alexa lub Asystenta Google, a także za pośrednictwem inteligentnych systemów sterowania domem, takich jak Crestron, Control4, Lutron, RTI i innych.

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Gotowość na przyszłe rozwiązania

Moduł MDC2 BluOS-D nie tylko wykorzystuje najnowsze protokoły Wi-Fi i Ethernet, ale także obsługuje Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect oraz dwukierunkowy Bluetooth ze wsparciem dla kodeka Qualcomm aptX HD. Na wyposażeniu jest też USB do odtwarzania muzyki np. z podłączonego dysku.

Po zainstalowaniu modułu MDC2 BluOS-D, komponenty obsługujące architekturę MDC2 mogą odtwarzać muzykę z szerokiej gamy źródeł lokalnych, sieciowych i opartych na chmurze. A dzięki dwukierunkowej architekturze komunikacyjnej MDC2 będą gotowe na unowocześnienia technologiczne, które zostaną wprowadzone w przyszłości.

Najważniejsze cechy modułu MDC2 BluOS-D firmy NAD: 

 • Zaawansowana automatyczna korekcja akustyki pomieszczenia Dirac Live (z możliwością uaktualnienia do wersji Dirac Live Full Frequency).
 • W zestawie mikrofon kalibracyjny niezbędny do przeprowadzenia procesu korekcji Dirac Live
 • Łączność sieciowa Wi-Fi i Ethernet
 • Strumieniowanie muzyki w systemie BluOS nawet do 63 stref
 • Obsługa setek internetowych programów radiowych i ponad 20 serwisów streamingowych
 • Dźwięk wysokiej rozdzielczości (w jakości do 24 bitów/192 kHz)
 • Obsługa MQA
 • Funkcja Apple AirPlay 2 i sterowanie głosowe Siri
 • Sterowanie głosowe Amazon Alexa i Asystent Google
 • Spotify Connect i Tidal Connect
 • Dwukierunkowy Bluetooth z aptX HD

Specyfikacja NAD C 399 + MDC2 BluOS-D + 603 S3

C 399
Moc wyjściowa2 x 180 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia±0.3 dB (20 Hz - 20 kHz)
Stosunek sygnał/szumLINE INPUT, PRE-OUT: >106dB (IHF; A-weighted, ref. 500mV out, unity gain); LINE IN, SPEAKER OUT: >95 dB (A-weighted, 500 mV input, ref. 1 W out in 8 ohms);
Zniekształcenia THDLINE INPUT, PRE-OUT: <0.002% at 2V out; LINE IN, SPEAKER OUT: <0.02% (250 mW to 180 W, 8 ohms and 4 ohms)
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 120 x 390
Waga kg11.2
MDC2 BluOS-D (z DIRAC)
603 S3 (czarny)
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W @ 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 × ø165 mm – niskotonowy przetwornik z membraną papierową
Przetwornik średniotonowy1 × ø150 mm – średniotonowa membrana Continuum z FST
Przetwornik wysokotonowy1 × ø25 mm – tytanowa kopułka wysokotonowa
Pasmo przenoszenia46Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność90 dB (2,83 Vrms, 1 m)
Wymiary (S x W x G) mmobudowa: 190 x 985 x 340; z podstawą: 260 x 1020 x 420
Waga kg27,5
Wersje wykończeniaCzarny
Impedancja8 Ohm

Opinie o NAD C 399 + MDC2 BluOS-D + 603 S3

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Mirek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super funkcjonalność, do TV jest HDMI i to mnie przekonuje. TV ładnie współpracuje z Nadem. BluOS super, do tego korekcja Dirac. Trochę z tym zachodu, ale rezultaty super. U mnie bardzo pomogło. Nie mam w domu pokoju odsłuchowego. Open space z pogłosem i w tych warunkach po kalibracji mikrofonem dźwięk jest zdecydowanie lepszy. Obojętnie czy oglądamy TV, czy słuchamy muzyki jest super.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: