Marki: Mission, NAD

AMP1 (czarny) + LX-3 MKII (czarny)

 

Wzmacniacz zintegrowany NAD AMP1

Model Amp1 firmy NAD powstał zgodnie z filozofią tego producenta, którą doskonale definiuje hasło „Music First”, a więc z troską o to, aby był transparentny muzycznie i wierny brzmieniu w każdym szczególe. Jest wyposażony w najbardziej zaawansowane komponenty, jakie można znaleźć w wiodącej w swojej klasie linii wzmacniaczy NAD. Na uwagę zasługują m.in. niskoszumowe obwody, które zapewniają niemal zerowy poziom zniekształceń, nawet we współpracy z wymagającymi kolumnami głośnikowymi.

NAD AMP1

Zaawansowane wzmocnienie w klasie D

Poszukiwania wysokowydajnego rozwiązania w klasie D doprowadziły firmę NAD do stworzenia innowacyjnego wzmacniacza o czysto „cyfrowym” charakterze. Zastosowanie 32-bitowych przetworników cyfrowo-analogowych ESS Sabre w trybie w pełni zbalansowanym z sześcioma oddzielnymi zasilaczami, zapewnia optymalną ścieżkę przetwarzania sygnału audio. Ta wysoce zoptymalizowana konstrukcja zapewnia wzmacniaczowi Amp1 fenomenalne osiągi.

Wydajne zasilanie

Firma NAD pracowała nad stworzeniem możliwie najbardziej wydajnych wzmacniaczy klasy D, które są jednocześnie energooszczędne i generują piękny dźwięk. Wykorzystując zaawansowane pomiary laboratoryjne i zgromadzone dane, NAD stworzył niezwykle wydajny układ zasilania, który sprawdzi się nawet przy odtwarzaniu dynamicznej muzyki. Nowa konstrukcja jest liniowa w szerokim paśmie przenoszenia i zapewnia spójną, wolną od szumów pracę stopni wzmacniających, a przy tym niemal perfekcyjną regulację napięcia.

NAD AMP1

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu zintegrowanym NAD AMP1

 

Mission LX-3 MkII

Mission LX-3 MKII to największy model spośród trzech podstawkowych kolumn głośnikowych serii LX MKII. Wraz z tą konstrukcją użytkownik może liczyć na mocny, pełnozakresowy dźwięk, który wypełni nawet przestronne pomieszczenia. Stosunkowo pokaźna obudowa oraz odpowiednio duża jednostka średnio-niskotonowa sprawiają, że LX-3 bez trudu poradzi sobie w roli głównego nagłośnienia w systemach stereo, jak również jest w stanie obsłużyć kanały efektowe w zaawansowanych zestawach kina domowego.

Tak jak mniejsze modele, tak i LX-MKII może pochwalić się charakterystyczną dla Missiona konstrukcją „Inverted Driver Geometry”. Oznacza to „odwrócony” układ głośników – przetwornik średnio-niskotonowy znajduje się powyżej jednostki wysokotonowej. Tym samym projektantom udało się zoptymalizować długość toru fal dźwiękowych pomiędzy głośnikami i słuchaczem, a fale pokrywają się na wysokości głowy. Zastosowane rozwiązanie – w połączeniu z precyzyjnie dostrojoną zwrotnicą – zapewnia jeszcze bardziej detaliczne brzmienie.

Mission LX-5 MkII

LX-3 MKII od strony technicznej jest 2-drożną podstawkową kolumną głośnikową z układem bas-refleks. Za wysokie tony odpowiada 25-milimetrowy tweeter z membraną z mikrowłókna, z kolei na sekcję średnio-niskotonową składa się 165-milimetrowy przetwornik z kompozytową membraną. Projekt akustyczny LX-3 MKII został dopracowany przez głównego projektanta firmy Mission, Petera Comeau, w oparciu o setki godzin krytycznych odsłuchów.  

Mission LX-3 MkII

Do uzyskania wysokiej jakości dźwięku, inżynierowie sięgnęli po rozwiązania wywodzące się z cenionej serii ZX. Dodatkowo ulepszenia wprowadzone w jednostce średnio-niskotonowej Mission DiaDrive pozwoliły uzyskać doskonałą kontrolę nad niskimi tonami. Uwagę zwraca także znakomita wydajność jednostki wysokotonowej, która wraz z przeprojektowanym systemem wzmocnień obudowy, pozwoliły stworzyć kolumnę znacznie wykraczają poza swoją klasę.

Specyfikacja NAD AMP1 (czarny) + LX-3 MKII (czarny)

LX-3 MKII (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa20-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy165 mm composite fibre
Przetwornik wysokotonowy25 mm microfibre dome
Pasmo przenoszenia45 Hz - 20 kHz
Skuteczność88dB
Częstotliwość podziału3.2 kHz
Wymiary (S x W x G) mm226 x 345 x 300
Waga kg8.4 szt.
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Orzech
AMP1
Moc wyjściowa2 x 40 W
Pasmo przenoszenia20 Hz - 20 kHz
Stosunek sygnał/szum> 106 dB (A-weighted, Optical input, ref. 40 W out @ 8 Ω)
Zniekształcenia THD0.03 % (Rated power, 8 Ω i 4 Ω)
Wyjście słuchawkoweNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (standby)< 0.5 W, < 3 W (network standby)
Wymiary (S x W x G) mm220 x 63 x 252
Waga kg4.85
InneChromecast built-in, Bluetooth

Opinie o NAD AMP1 (czarny) + LX-3 MKII (czarny)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: