Marka: AVM

Inspiration C 2.2

AVM Inspiration C 2.2 - amplituner z odtwarzaczem CD

Model C 2.2 oczarowuje użytkownika zapierającymi dech w piersiach możliwościami dźwiękowymi, zaskakując go również stosunkowo niewielką obudową.

Najważniejsze cechy:

• 165 W na kanał przy 4 Ω i 115 W na kanał przy 8 Ω
• 4 wejścia liniowe
• 1 wejście MM i MC
• 1 procesor In / Out
• 3 wejścia cyfrowe (SPDIF, optyczne, wejście USB działa bez instalacji sterownika)
• 2 wyjścia cyfrowe (SPDIF, optyczne)
• Wyjście słuchawkowe z przodu
• Tuner FM-RDS
• Szczelinowy napęd PureCD
• Przetwarzanie sygnału na wszystkich wejściach cyfrowych z wykorzystaniem upsamplingu 192 kHz / 24 bity
• Zasilanie ze zminimalizowanym polem przecieku i bardzo niskim stanem gotowości
• Kontrola tonów i głośność parametryczna w trybie obejścia
• Niebieski wyświetlacz graficzny, ściemniany
• Solidny, łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania z aluminium RC 3
• Wejście IR przez zewnętrzny opcjonalny odbiornik
• Liczne funkcje konfiguracyjne (tj. regulowana czułość wejścia, indywidualne nazewnictwo wejścia itp.)

AVM Inspiration C 2.2

Nowe generacja amplitunera CD Inspiration C 2.2, przyniosła spełnienie starego marzenia firmy AVM o niezwykle kompaktowym, a jednocześnie wspaniale brzmiącym, high-endowym systemie muzycznym all-in-one,.

C 2.2 udostępnia wszystkie opcje umożliwiające podłączenie innych komponentów. Synchroniczne wejście USB (brak konieczności stosowania sterowników), wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy i różnorodne cyfrowe wejścia, np. do podłączenia telewizora, są już wbudowane.  Przełomowe, zastrzeżone obwody konstruktorzy wykorzystali także do cyfrowego przetwarzania sygnału. Wszystkie docierające sygnały cyfrowe konwertowane są do 192 kHz/24 bitów i przetwarzane z tego formatu. Szczelinowy napęd CD dostarczany jest przez TEAC-a wyłącznie dla AVM.

AVM Inspiration C 2.2

Inspiration C 2.2 zapewnia dostęp odtwarzacza CD i tunera FM-RDS, a także umożliwia podłączenie wielu kolejnych źródeł dźwięku. To zasługa całej gamy złączy – cztery wejścia liniowe, wejście gramofonowe (MM/MC), wejście/wyjście procesora, trzy wejścia cyfrowe (SPDIF, optyczne, USB) oraz dwa wyjścia cyfrowe (SPDIF, optyczne) – którą uzupełnia wyjście słuchawkowe na przednim panelu.

Potężne, emocjonujące brzmienie, jakie gwarantuje amplituner CD C 2.2, to w dużej mierze efekt zastosowania wzmacniacza generującego moc 165 W na kanał przy 4 Ω i 115 W na kanał przy 8 Ω. Efekt? Wyjściowe stopnie mocy z łatwością radzą sobie nawet z potężnymi głośnikami, wysterowując je przy dowolnym poziomie głośności. W dopasowaniu charakteru brzmienia do osobistych preferencji pomagają regulacja barwy tonu i filtr parametryczny loudness, które puryści dźwiękowi mogą całkowicie ominąć.

Podobnie jak wszystkie urządzenia AVM, C 2.2 jest w pełni wykonywany ręcznie w zakładzie produkcyjnym w Malsch w Niemczech. Obudowa urządzenia standardowo wykonana jest z aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym. Inne wersje wykończeniowe dostępne są na życzenie.

Aluminium posłużyło także do wykonania pilota zdalnego sterowania, który pozwala w intuicyjny sposób sterować wszystkimi funkcjami urządzenia. Potwierdzeniem klasy urządzenia jest pozbawiona  jakichkolwiek widocznych śrub montażowych obudowa.

W okolicy znajduje się także większość dostawców elementów wykorzystywanych do produkcji urządzeń AVM, co w połączeniu z wnikliwą, wieloetapową kontrolą jakości zapewnia zgodność z wysokimi standardami przyjętymi przez AVM i gwarantuje temu sprzętowi niezawodność.

Specyfikacja AVM Inspiration C 2.2

Moc wyjściowa2 x 165 W
Impedancja głośników (min)4
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BNie
Transformatorbrak danych
Wymiary (S x W x G) mm340 x 95 x 350
Waga kg6

Opinie o AVM Inspiration C 2.2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: