Poprzedni
Następny

Wzmacniacz zintegrowany stereo do 5000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Wybór wzmacniacza zintegrowanego jest niezwykle istotną kwestią podczas tworzenia zestawu stereo. Oferta producentów w tym pułapie cenowym jest bardzo szeroka, ponieważ wzmacniacz stereo do 5000 zł jest często poszukiwany przez Klientów. Wybierając to urządzenie, warto skorzystać z modeli polecanych w naszym rankingu. Są to sprawdzone integry, które zapewnią bardzo dobrą jakość dźwięku oraz wiele dodatkowych funkcji, które przydają się w codziennym użytkowaniu.

Spis treści: Wzmacniacz stereo do 5000 zł - propozycje, ranking Top HiFi

 1. Wzmacniacz stereo klasy średniej do 5000 zł

 2. Wzmacniacze stereo do 5000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi
  a. NAD C 338
  b. Yamaha A-S701
  c. NAD C 368
  d. Bluesound POWERNODE
  e. Rotel A12 MkII

 3. Podsumowanie

Wzmacniacz hybrydowy Bluesound

Wzmacniacz zintegrowany klasy średniej do 5000 zł

Wzmacniacze zintegrowane w cenie około 5000 zł są często wybierane przez użytkowników do zestawów stereofonicznych. Taka kwota pozwala na zakup urządzenia renomowanego producenta, które napędzi głośniki z podobnej półki cenowej, a często nawet kolumny wyższej klasy. Wzmacniacze zintegrowane w tym budżecie zaliczane są do klasy średniej. Nie oznacza to jednak, że oferują średnie brzmienie i przeciętne parametry sygnału. W naszym rankingu z szerokiej gamy urządzeń wyłoniliśmy „perełki”, które pokazują, że dysponując tą kwotą, można nabyć dobrej jakości wzmacniacz stereo. Obecnie coraz częściej spotykane są integry pracujące w cyfrowej w klasie D, które dzięki wysokiej sprawności, niewielkim wymiarom, a często także bogatemu wyposażeniu, stanowią coraz większy odsetek wybieranych przez klientów wzmacniaczy. Wśród naszych propozycji znalazły się zarówno modele impulsowe, jak i integry pracujące w klasie AB. Właśnie dlatego nasz ranking jest uniwersalny i pozwoli wybrać idealny wzmacniacz zintegrowany w założonym budżecie. Więcej informacji dotyczących ogólnych kryteriów wyboru wzmacniaczy zawarliśmy w artykule „Jak wybrać wzmacniacz stereo”.

Wzmacniacze stereo do 5000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

W rankingu wzmacniaczy stereo do 5000 zł prezentujemy pięć najciekawszych modeli w budżecie do 5000 zł. Nasze propozycje wybraliśmy na podstawie walorów brzmieniowych, parametrów sygnału oraz dodatkowych funkcji, które stanowią wartość dodaną takiego sprzętu. Obecność Bluetooth, wyjścia słuchawkowego, czy przedwzmacniacza gramofonowego jest ważna dla wielu użytkowników, dlatego funkcje dostępne w danym wzmacniaczu często mają duży, a nawet decydujący wpływ na wybór konkretnego modelu.

NAD C 338

NAD jest znanym producentem wzmacniaczy i odtwarzaczy, który oferuje urządzenia przeznaczone zarówno dla początkujących użytkowników, jak i najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia. Trzon oferty tego kanadyjskiego producenta stanowią jednak wzmacniacze ze średniej półki cenowej, które wyróżniają się wśród konkurencji dynamicznym i angażującym brzmieniem, które podoba się wielu użytkownikom.

NAD C 338 - kolor czarny wzmacniaczy jest mocno kojarzony z tym producentem

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 338 z wyglądu jest niepozornym urządzeniem. Jego minimalistyczny front wyposażony został we wszystkie niezbędne przełączniki, które umieszczone zostały w sposób czytelny i uporządkowany. Centralne miejsce zajmuje niewielki wyświetlacz, prezentujący aktualny poziom głośności oraz wybrane źródło. Obudowa ma wysokość zaledwie 7 cm, a jej głębokość, wynosząca 28,5 cm, także jest mniejsza od typowych, „pełnowymiarowych” wzmacniaczy.

Producent zastosował w całej serii tych urządzeń impulsowe końcówki mocy. Według specyfikacji wzmacniacz stereo NAD C338 osiąga moc 50W na kanał, jednak każdy słyszał zapewne potoczne określenie „NAD-owskie Waty”. Jest ono używane nie bez przyczyny, ponieważ w niezależnych pomiarach większość wzmacniaczy tego producenta osiąga znacznie wyższą moc, niż deklaruje producent. Po drugie, te urządzenia dobrze radzą sobie z napędzaniem kolumn, dlatego nie warto przejmować się mocą, która na papierze nie wygląda rewelacyjnie, w praktyce jednak okazuje się wystarczająca. Parametry sygnału także wypadają bardzo dobrze. Stosunek sygnału do szumu w tym wzmacniaczu wynosi 86 dB, natomiast dynamika sięga 104 dB.

Wzmacnianie sygnału stanowi tylko jedną z wielu funkcji wzmacniacza NAD C 338. Urządzenie wyposażone zostało w moduł Chromecast, który dzięki odpowiedniej aplikacji daje możliwość bezprzewodowego stremingu muzyki. Jest ten sam sposób transmisji dźwięku, który wykorzystywany jest w odtwarzaczach sieciowych. Chromecast daje bowiem możliwość przesyłanie plików muzycznych w bezstratny sposób poprzez sieć Wi-Fi. Urządzenie odtwarza także radio internetowe. Wzmacniacz stereo NAD C338 wyposażony został w Bluetooth oraz wejście phono. Wielu miłośników słuchawek doceni także wyjście słuchawkowe, które „radzi sobie” z wysterowaniem nawet bardziej wymagających prądowo słuchawek. Warto to podkreślić, ponieważ nie jest to standardem w tej klasie cenowej urządzeń.

Jak głosi powiedzenie, nie należy oceniać książki po okładce. Parafrazując je, powinniśmy stwierdzić, że nie należy oceniać wzmacniacza po obudowie. W tym przypadku jest to określenie nadzwyczaj trafne, bowiem od początku odsłuchu wzmacniacz stereo NAD C 338 zrobił na nas niezwykle pozytywne wrażenie pod względem przestrzenności brzmienia. Dźwięk prezentowany był w sposób żywy i bezpośredni. Niskie tony zaskakują zwartością i sprężystością. Bas nie jest nadmiernie wyeksponowany, dlatego brzmienie jest spójne i po prostu przyjemne. Wysokie tony są gładkie i delikatne, można stwierdzić, że nieco wycofane. Pozwala to dobrać do wzmacniacza kolumny z wyeksponowaną górą, aby nieco zrównoważyć brzmienie. Dźwięk nie jest może przesadnie analityczny, ale podczas odtwarzania plików hi-res różnica w stosunku do skompresowanych utworów jest wyraźnie słyszalna.

Naszym zdaniem wzmacniacz stereo NAD C 338 jest idealnym wyborem dla osób, które chcą nabyć model o bogatej funkcjonalności, który zapewni dynamiczne i żywiołowe brzmienie. Dzięki obecności Chromecast wzmacniacz może stać się także „samograjem”, który nie wymaga zewnętrznego odtwarzacza. Wejścia cyfrowe pozwala podłączyć do niego TV, konsolę, czy odtwarzacz, co z pewnością jest dużym plusem.

Yamaha A-S701

Yamaha jest jednym z najbardziej znanych producent sprzętów audio na świecie. Swój sukces zawdzięcza wielu udanym konstrukcjom, które zyskały uznanie audiofilów. Wielu użytkowników ceni sobie klasyczne wzornictwo tych urządzeń oraz wysoką jakość dźwięku, dlatego wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S701 idealnie pasuje do tego rankingu.

Wysoka jakość dźwięku Yamaha A-S701 wynika z dopracowanej konsytuacji wzmacniacza

Wzmacniacz japońskiego producenta można poznać z daleka. Front jest niezwykle klasyczny  i ponadczasowy. Widać, że producent nie oszczędzał na materiałach. W tym modelu zastosowano panel czołowy ze szczotkowanego aluminium, który nadaje mu elegancji. W oczy rzucają się charakterystyczne dla Yamahy podłużne regulatory barwy, balansu i basu.

Yamaha A-S701 z technicznego punktu widzenia jest wzmacniaczem tranzystorowym pracującym w klasie AB. Konstrukcja wyróżnia się wysoką mocą wyjściową, która wynosi 100W na kanał, a kondensatory o łącznej pojemności 12 000 µF gwarantują pokaźną rezerwę mocy. Dzięki temu wzmacniacz stereo Yamaha A-S701 może wysterować większość kolumn z podobnej, a nawet wyższej półki cenowej. Cała sekcja odpowiedzialna za wzmacnianie sygnału mogłaby stanowić długi opis, ponieważ została potraktowana przez producenta bardzo poważnie. Zarówno moduł przedwzmacniacza, jak i końcówki mocy wykonane zostały z wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów. Producent wykazał się także niezwykłą dbałością w kwestii staranności montażu. Za dekodowanie sygnału cyfrowego odpowiada wbudowany przetwornik DAC PCM5102A, pozwalający konwertować sygnał w rozdzielczości 24-bit/192kHz.

Wzmacniacz stereo Yamaha A-S701, oprócz wejść analogowych, wyposażony został także w złącza cyfrowe – optyczne i koaksjalne oraz wejście phono umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Japoński wzmacniacz stereo posiada także wyjście subwooferowe, pozwalające stworzyć zestaw 2.1.

Wzmacniacz Yamaha wykorzystuje technologię Top Art

Brzmienie Yamahy A-S701 nastawione jest na dynamikę i emocje. Japoński producent, w charakterystyczny dla siebie sposób subtelnie podkreślił niskie i wysokie tony, nie zaburzając przy tym proporcji. Bas jest mocny, delikatnie zaokrąglony i co najważniejsze, dobrze „zszyty” z resztą pasma, natomiast średnica bliska i bezpośrednia. Wokale brzmią naturalnie i w sposób odpowiednio zróżnicowany. Wysokie tony są wyraźnie zaznaczone, co jest jedną z charakterystycznych cech wzmacniaczy japońskie producenta. Nic jednak nie piszczy i nie dzwoni podczas odsłuchu. Góra jest podkreślona w iście audiofilski sposób, który sprawia, że dźwięk jest jeszcze bardziej angażujący i bezpośredni. Można więc stwierdzić, że wysoka jakość dźwięku Yamaha ma zapisaną w genach. Wzmacniacz wyposażony w tryb pure, który pozwala ominąć regulatory barwy i balansu. Dzięki temu ścieżka sygnałowa jest krótsza, a dźwięk ma oryginalną charakterystykę. Jeśli jednak Wasze upodobania dźwiękowe są inne, możecie użyć regulatorów barwy i balansu. Będą one działały, gdy tryb pure nie będzie aktywowany.

Yamaha A-S 701 jest klasycznym wzmacniaczem zintegrowanym, który zyskał szerokie grono wielbicieli. Za kwotę niższą niż 5000 zł otrzymujmy solidny sprzęt o dużej mocy wyjściowej i charakterystycznym dla Yamahy brzmieniu. Za pozostałą kwotę można nabyć odtwarzacz sieciowy lub CD, który sprawi, że za przyzwoite pieniądze stworzycie dobrej klasy zestaw stereo.

NAD C 368

Wzmacniacz stereo NAD C 368 jest wyższym modelem od polecanego już C 338. Oba urządzenia mają zbliżone wzornictwo oraz budowę sekcji wzmacniającej. NAD C 368 zyskał jeszcze bardziej rozbudowaną funkcjonalność oraz wyższą moc, która sprawia, że może on być dobierany do bardziej wymagających prądowo kolumn.

Panel frontowy zaprojektowany został podobnie w całej serii, jednak wzmacniacz zintegrowany C 368 zyskał standardowe wymiary. Kolorowy wyświetlacz pozwala na dostęp do wielu ciekawych i przydatnych ustawień tego urządzenia.

Wzmacniacz hybrydowy NAD C 368

Jak już wspomnieliśmy, rozwiązania techniczne zastosowane w modelu C368 są analogiczne do zastosowanych u „młodszego brata”. Producent określa to urządzenie jako wzmacniacz hybrydowy. Jest to jednak konstrukcja tranzystorowa korzystająca z impulsowych końcówek mocy Hypex. W torze sygnałowym NADa C 368 nie zastosowano żadnych lamp, dlatego to określenie może być nieco mylące. Producent użył go, aby podkreślić, że jest to wzmacniacz pracujący w klasie D z rozbudowaną sekcją cyfrową, co jest nowością w stosunku do poprzednich modeli z tej serii, które pracowały AB i nie posiadały przetwornika cyfrowo-analogowego.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 368 według danych producenta osiąga moc 80W na kanał. Moc uzyskana podczas niezależnych testów wynosi jednak ponad 100W na kanał. Dzięki temu wzmacniacz stereo NAD C 368 może być podłączony do wielu kolumn podstawkowych i podłogowych, także tych z nieco wyższej półki cenowej. Sekcja cyfrowa stworzona została z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Za dekodowanie sygnału odpowiada wysokiej klasy kość Burr Brown PCM1795, która pozwala na dekodowanie sygnału cyfrowego w rozdzielczości do 32-bit/192kHz. NAD udowadnia więc, że wzmacniacz stereo za niespełna 5000 zł może zostać wyposażony w zaawansowane podzespoły, stosowane na ogół w dużo droższych modelach.

NAD C 368 - w dużej mierze korzysta ze wzmocnienia w klasie D

Czas przejść do oferowanej funkcjonalności, która zdecydowanie wyróżnia ten wzmacniacz na tle większości konkurentów. Podobnie jak wzmacniacz stereo NAD C 338, także wyższy model C368 wyposażony został w wejścia cyfrowe, obejmujące złącze optyczne i koaksjalne. Wzmacniacz posiada także wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście słuchawkowe, umieszczone na panelu czołowym.  Złącza obejmują także port RS-232 oraz trigger, umożliwiający podłączenie zdalnego wyzwalacza. Największe możliwości daje jednak opcjonalny moduł MDC. Firmowa karta rozszerzeń pozwala znacznie zwiększyć funkcjonalność tego urządzenia. Dostępne są dwie wersje, pozwalające dodać funkcje przydatne dla konkretnych potrzeb użytkownika. Fanom streamingu polecamy dodanie karty MDC BluOS 2, dzięki której użytkownik zyska funkcjonalność odtwarzacza sieciowego oraz możliwość podłączenia zestawu do systemu multiroom. Druga karta rozszerzeń, określana jako MDC-HDM2 pozwala podłączyć wzmacniacz stereo NAD-a C 368 do telewizora lub konsoli.

Brzmienie wzmacniacza NAD C 368 jest bardzo wyraziste i angażujące. Kanadyjski producent nigdy nie starał się być wyznacznikiem neutralności. Większość jego wzmacniaczy, w tym także C 368 stworzona została, aby przekazać emocje i podkreślić w subtelny sposób skraje pasma. Dlatego bas jest wyraźnie zaznaczony i nisko schodzący. Nam podobała się jego sprężystość i szybkość. Dzięki temu brzmienie nie jest przesadnie „napompowane” basem, lecz wyraziste i żywe, co słychać zwłaszcza w muzyce rockowej. NAD potrafi też pokazać swoją spokojniejszą i naturę w utworach, które tego wymagają. Podczas odsłuchu nastrojowych utworów Michaela Bublé, czy Engelberta Humperdincka nie odczuliśmy sztucznego wyostrzenia dźwięku i natarczywości. Wręcz przeciwnie, wzmacniacz doskonale oddaje klimat i melodyjność utworów. W „kawałkach” jazowych i bluesowych wzmacniacz zintegrowany NAD C 368 dobrze wypada zwłaszcza pod kątem prezentacji instrumentów oraz dobrej lokalizacji źródeł pozornych. Scena dźwiękowa jest szeroka, a poszczególne plany wyraźnie zaznaczone.

Charakter brzmienia sprawia, że użytkownicy mają duże możliwości wyboru głośników. Z doświadczenia wiemy, że często wybierane są zestawy, w których wzmacniacz stereo NAD C 368 łączony jest z kolumnami Bowers & Wilkins 603 Anniversary Edition, czy ELAC Uni-Fi Reference F5. Miłośnicy głośników podstawkowych mogą wybrać Bowers & Wilkins 706 S3, czy ProAc Response DB3.

NAD C 368 jest dopracowanym, uniwersalnym wzmacniaczem zintegrowanym, który zapewnia szczegółowe i dynamiczne brzmienie. Charakter dźwięku zapewni wiele radości podczas słuchania ulubionej muzyki, niezależnie od gatunku. Możliwość dodania karty MDC sprawi, że użytkownik może znacznie rozszerzyć funkcjonalność urządzenia, otrzymując właściwie system all-in-one, który jest łatwy w sterowaniu i zajmuje niewiele miejsca. Czego chcieć więcej?

Bluesound POWERNODE

Marka Bluesound stała się znana i popularna wśród miłośników dobrego brzmienia dzięki nowoczesnym odtwarzaczom sieciowym, które wybrało wielu użytkowników pragnących cieszyć się dobrodziejstwami streamingu. Oferta marki w ostatnim czasie znacznie poszerzyła się, obejmując między innymi wzmacniacze zintegrowane, w tym prezentowany Bluesound POWERNODE. Producent oficjalnie nazywa to urządzenie wzmacniaczem strumieniowym, od razu dając do zrozumienia, że funkcjonalność sieciowa pełni w tym modelu kluczową rolę.

Bluesound na rynku nie jest przesadnie długo, ale jego urządzenia już zdobyły rozgłos

Wzornictwo wzmacniacza Bluesound POWERNODE jest nowoczesne, lecz minimalistyczne. Zaokrąglona obudowa nie posiada fizycznych przycisków. Regulacja głośności oraz zmiana utworów odbywa się za pomocą dotykowego panelu umieszczonego na górnej pokrywie urządzenia.

Jak nietrudno się domyślić, wzmacniacz jest konstrukcją impulsową. Zastosowana klasa D sprawia, że wzmacniacz stereo Bluesound POWERNODE osiąga pokaźną moc 80W na kanał.

Wzmacniacz zintegrowany Bluesound POWERNODE jest z pewnością urządzeniem o najbogatszej funkcjonalności w tym rankingu. W jednej obudowie zawarto także odtwarzacz sieciowy, który umożliwia odtwarzanie serwisów streamingowych i radia internetowego. Wzmacniacz stereo Bluesound POWERNODE obsługuje także system multiroom BluOS, w skład którego mogą wchodzić wszystkie urządzenia tego producenta.

Niewielkie rozmiary obudowy nie przeszkodziły producentowi w umieszczeniu kompletu złącz na tylnej ściance, które obejmują złącze HDMI, wejście optyczne oraz USB. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca producent połączył wejście optyczne i analogowy jack w jedno złącze. Wyjście subwooferowe pozwala stworzyć zestaw stereo 2.1.

Bluesound Powernode zachwyca możliwościami sieciowymi

Dźwięk tego wzmacniacza można określić jako spójny i energetyczny. W rockowych kawałkach można od razu poczuć dobry timing i energię. Bas jest sprężysty i dobrze kontrolowany, a średnica bardzo plastyczna. Przesłuchaliśmy wiele utworów Diany Krall i Joe Cockera. Są to wokaliści, których barwa głosu jest niepowtarzalna, dlatego ich utwory są dobrym testem dla sprzętu. Wzmacniacz zintegrowany Bluesound POWERNODE potrafił oddać niuanse dźwięku i jego charakter. To doskonały dowód na to, że nie warto się sugerować opiniami na temat klasy pracy wzmacniacza. Ta impulsowa konstrukcja ma dźwięk bardziej „analogowy” niż niejeden wzmacniacz w klasie AB.

Wzmacniacz stereo Bluesound POWERNODE polecamy przede wszystkim osobom, które chcą nabyć dobrze wyposażoną integrę, która nie zajmie wiele miejsca w pomieszczeniu. Rozbudowana funkcjonalność tego urządzenia sprawia, że jest on nowoczesnym „samograjem”, który zyskał liczne grono zadowolonych Klientów.

Rotel A12 MkII

Rotel, podobnie jak Yamaha, oferuje wzmacniacze, które wzornictwem i charakterem brzmienia nawiązują do złotej ery Hi-Fi. Jest to oczywiście pozytywna cecha, ponieważ wytwarzane były wówczas doskonale brzmiące i solidnie wykonane urządzenia, z których duża część służy użytkownikom do dzisiaj. Rotel A12 MkII jest klasyczną integrą, w której wprowadzono szereg ulepszeń, dotyczących zwłaszcza układów elektronicznych. Dodano też kilka funkcji, które z pewnością przydadzą się w dzisiejszych czasach. 

Rotel A12 MkII - wzmacniacz łączy klasyczny design z bogactwem wejść cyfrowych

Wzmacniacz stereo Rotel A12 MkII jest integrą o klasycznym wzornictwie, które w kolejnych generacjach wzmacniaczy właściwie się nie zmienia. To model o standardowej szerokości 43 cm i głębokości 34.5 cm. Dzięki temu wzmacniacz będzie dobrze prezentował się w towarzystwie innych urządzeń Hi-Fi, włączając w to także urządzenia innych marek. Na panelu czołowym widać szereg przycisków sterujących oraz potencjometr zlokalizowany z prawej strony. Centralnie umieszczony wyświetlacz oraz złącze USB zdradzają jednak, że mamy do czynienia z nowoczesną konstrukcją.

Rotel A12 MkII jest wzmacniaczem zintegrowanym pracującym w klasie AB. Według danych producenta urządzenie osiąga moc 60W na kanał. Wzmacniacze japońskiego producenta zawsze wyróżniały się starannym montażem oraz dobrej klasy komponentami w torze sygnałowym. Tak też jest w polecanym przez nas modelu A12 MkII. Producent zastosował w tym modelu solidny zasilacz liniowy, który gwarantuje rezerwę mocy. W torze sygnałowym zastosowano dwie pary tranzystorów na kanał. Wzmacniacz stereo Rotel A12 MkII wyposażony został w przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments. Pozwala on na dekodowanie sygnału PCM w rozdzielczości 24-bit/192 kHz.

Zestaw elektroniki stereo od Rotel - produkty dostępne w ofercie Top Hi-Fi

Ilość złącz we wzmacniaczu zintegrowanym Rotel A12 MkII pozytywnie zaskakuje. Oprócz dwóch wejść 2xRCA producent umieścił wejście phono oraz wyjście pre-out, pozwalające podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy. Do dyspozycji mamy także złącza cyfrowe, w skład których wchodzą dwa wejścia optyczne, dwa koaksjalne oraz USB typu B, które umożliwia wykorzystanie komputera jako źródła dźwięku. To właśnie to wejście cyfrowe daje możliwość przesłania sygnału w najwyższej rozdzielczości, czyli 24 bit/192 kHz.

Rotel nie raz już udowodnił, że jego wzmacniacze mają jasną charakterystykę brzmienia. Da się to usłyszeć także w polecanym przez modelu A12 MkII. Dzięki temu integra wyróżnia się analitycznym brzmieniem. Można z całą pewnością stwierdzić, że właśnie ta cecha najbardziej wyróżnia ten wzmacniacz stereo wśród innych polecanych przez nas modeli. Wiele osób wybiera markę Rotel właśnie ze względu na wyrazistość wysokich tonów. Trudno jednoznacznie wskazać, w jakich gatunkach tę cechę słychać. Podczas odsłuchu odtworzyliśmy legendarny utwór „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Instrumenty zabrzmiały w sposób niezwykle czysty, a niesamowity wokal Freddiego Mercury wysunął się na pierwszy plan, co sprawiło, że poczuliśmy się jak na koncercie. Scena dźwiękowa była szeroka, natomiast lokalizacja instrumentów okazała się na poziomie wzmacniacza wyższej klasy. Bas w tym wzmacniaczu nie powoduje drżenia ścian, nawet w utworach, które prawdopodobnie w tym celu zostały stworzone. Stwierdziliśmy to na podstawie odsłuchu „Paranoid” Black Sabbath, czy „Hysteria” zespołu Muse, w którym linię basu potraktowano w typowo hard rockowy sposób. Nie oznacza to jednak, że wzmacniacz stereo Rotel A12 MkII generuje za mało niskich tonów. Są one zaznaczone, jednak nie dominują na tle wysuniętej góry. Z odpowiednio dobranymi kolumnami, które nie eksponują góry, lecz mają delikatnie wysunięty bas, można stworzyć system stereo o niezwykle energetycznym i angażującym brzmieniu.

Wszystkie omówione cechy sprawiają, że Rotel A12 MkII jest niezwykle ciekawą integrą w budżecie do 5000 zł. Japoński producent zachował klasyczny wygląd tej integry, dodał jednak dużo niezwykle przydatnych funkcji, takich jak wejścia cyfrowe, Bluetooth, czy wyjście słuchawkowe.  Przemyślana i przydatna funkcjonalność wzmacniacza Rotel A12 MkII, będącego efektem bogatego doświadczenia japońskiej marki sprawia, że jest on chętnie wybierany do napędzania zestawów stereo i łączony z kolumnami różnych marek.

Podsumowanie

W naszym rankingu zaprezentowaliśmy pięć najciekawszych wzmacniaczy z naszej oferty kosztujących do 5000 zł. Ta kwota pozwala nabyć sprawdzoną integrę oferującą wysoką jakość dźwięku i szereg dodatkowych funkcji, które z pewnością docenią użytkownicy. Zaprezentowaliśmy zarówno modele pracujące w klasie AB o tradycyjnej stylistyce, czyli Yamaha A-S 701 oraz Rotel A12 MkII. Nawet konserwatywni producenci wiedzą już, że potrzeby użytkowników zmieniają się, dlatego zastosowali w swoich urządzenia dobrej klasy przetwornik DAC, który pozwala podłączyć TV oraz odtwarzacze wysyłające sygnał cyfrowy. Z kolei wzmacniacze zintegrowane NAD C 338, NAD C 368 oraz Bluesound POWERNODE można z pewnością zaliczyć do wielofunkcyjnych urządzeń, które nie potrzebują zewnętrznego źródła sygnału. Reprezentują także bardziej nowoczesny nurt wzmacniaczy, o czym świadczy fakt, że pracują w klasie D. Producent zadbał także o nowocześniejszą stylistykę tych urządzeń, która zyskała uznanie wielu użytkowników. Warto pamiętać, że użytkownicy NADa C368 w każdej chwili mogą dodać kartę MDC, która znacznie rozszerzy funkcjonalność tego urządzenia. Z kolei Bluesound POWERNODE w standardzie oferuje rozbudowane funkcje sieciowe, multiroom oraz sterowanie za pomocą aplikacji.

Gdzie kupić nowy wzmacniacz stereo? Odwiedź salon Top Hi-Fi.

Zawsze podkreślamy, że wybór sprzętu audio, który spełni oczekiwania użytkowników powinien być poprzedzony odsłuchem. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia wybranego salonu Top Hi-Fi i umówienia się na prezentację oraz odsłuch wybranego wzmacniacza. Będzie to dobra okazja do zadania pytań i wyjaśnienia zagadnień, które Was interesują. Dzięki wiedzy i doświadczeniu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Wam wybrać wzmacniacz dopasowany pod każdym względem do Waszych oczekiwań. Taki sprzęt przez lata będzie dawał Wam radość podczas słuchania ulubionej muzyki.


Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:

Przeczytaj też nasze artykuły z obszaru muzyki:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: