Marka: Yamaha

A-S701

As low as 2 911 zł Regular Price 4 299 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2899 zł
 • Moc wyjściowa: 2 x 160 W
 • Impedancja głośników (min): 4
 • Pasmo przenoszenia: 10 - 100.000 Hz
 • Stosunek sygnał/szum: 99dB

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 146 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S701

Yamaha A-S701 jest szczegółowo dopracowanym stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym, zapewniającym najwyższą jakość dźwięku.

Urządzenie czerpie korzyści z technologii ToP-ART i obsługuje tryb Pure Direct oraz CD Direct. Wzmacniacz dostarcza wysoką moc, 2 x 100 W (RMS) i przekonuje bogatym wyposażeniem, umożliwiającym współpracę z licznymi źródłami dźwięku oraz ułatwiającym obsługę.

 • ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) i wysokiej jakości podzespoły
  - I/O (wejście do wyjścia) bezpośrednia symetryczna konstrukcja
  - podstawa ART (antywibracyjna i sztywna)
  - specjalnie opracowany transformator mocy / kondensatory blokowe o pojemności 12 000 µF / aluminiowe radiatory
 • Wysoka moc wyjściowa 160 W x 2 (maks.), 100 W x 2 (RMS)
 • Bezpośrednie wzmocnienie CD i tryb Pure Direct
 • Ciągła zmienna kontrola loudness
 • Pozłacane złącza głośnikowe i RCA
 • Cyfrowe wejścia audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
 • Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11
 • Proste i eleganckie wzornictwo (aluminiowy panel przedni i pokrętła)
 • Automatyczny tryb czuwania


Układy elektroniczne zapewniające wysokiej jakości dźwięk, oparte na koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology)

Koncepcja ToP-ART i podstawa ART zapewniają optymalne brzmienie. W przypadku prostej i bezpośredniej obróbki oraz transmisji sygnału ryzyko zakłócenia przesyłanego sygnału szumem i zniekształceniami jest mniejsze. Technologiczna koncepcja wzmacniacza Yamahy, zwana ToP-ART, wykorzystuje bezpośrednią symetryczną konstrukcję I/O (wejście do wyjścia), z lewym i prawym kanałami uporządkowanymi w prostym, symetrycznym układzie, zapewniającym najwyższą czystość sygnału. Dodatkowo dolna rama ART (antywibracyjna i sztywna) oraz solidna centralna belka zapewniają bardzo wysoką sztywność i tłumienie wibracji. Te innowacje Yamahy zapewniają wzmacniaczowi bogaty dźwięk z niesamowitą muzykalnością.

Wysokiej jakości części zapewniają perfekcyjne brzmienie

Specjalnie opracowany transformator mocy, przygotowane na zamówienie kondensatory blokowe, dwie bezpośrednie ścieżki sygnałowe dla głośników, jednopunktowy system uziemienia, aluminiowe radiatory i inne wysokiej jakości elementy gwarantują doskonałe warunki pracy dla wymagającego sygnału audio. Jakość każdego z podzespołów, a także to, jak współpracują ze sobą, bezpośrednio wpływa na jakość dźwięku. Yamaha wykorzystuje wyłącznie najlepsze części, starannie wyselekcjonowane i przetestowane.

Zaprojektowany w oparciu o bogate doświadczenie i tradycję Yamahy oraz zaawansowaną wiedzę technologiczną

Yamaha, ze swoją długą, ponad 125-letnią historią konstruowania instrumentów muzycznych, cieszy się także wysoką reputacją wśród producentów hi-fi. A-S701 został zbudowany w oparciu o to bogate doświadczenie i zaawansowaną wiedzę technologiczną. Urządzenie opiera się na koncpecji „Natural sound”, pozwalającej odtwarzać muzykę tak, jak brzmi w rzeczywistości. A-S701 został zaprojektowany ze szczególną dbałością, od projektu układów elektronicznych, aż do tworzenia dźwięku. Wzmacniacz zapewnia wysokiej jakości brzmienie i wyróżnia się niesamowitą muzykalnością.

Bezpośrednie wzmocnienie CD i tryb Pure Direct gwarantują czystsze brzmienie

Dzięki połączeniu prowadzącemu wprost do wejścia CD, bezpośrednie wzmocnienie CD maksymalizuje stosunek S/N źródła CD. Dodatkowo tryb Pure Direct skraca do maksimum ścieżkę, którą pokonuje sygnał muzyczny, omijając układy kontroli barwy, balansu i filtr loudness. W praktyce oznacza to wyeliminowanie jakiegokolwiek pogorszenia sygnału i zapewnia najczystszy możliwy dźwięk.

Ciągła zmienna kontrola loudness

Na przednim panelu A-S701 znajduje się nowa, analogowa kontrola loudness, wykorzystująca elektroniczną regulację głośności w celu zapewnienia wyższej jakości dźwięku. To rozwiązanie pozwala uzyskać oczekiwany efekt działania filtru loudness. Dzięki odseparowniu od głównej regulacji głośności, zapewnia pełen zakres tonalny przy dowolnym poziomie głośności, wyrównując naturalną w przypadku ludzkich uszu stratę wysokich i niskich częstotliwości podczas cichych odsłuchów.

Pozłacane złącza

Pozłacane złącza gwarantują wysoką jakość połączenia, chroni to przed utratą sygnału. A-S701 ma pozłacane terminale głośnikowe i złącza wejściowe.

Cyfrowe wejścia audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

A-S701 wyposażony jest w cyfrowe wejście audio – zarówno ze złączem optycznym, jak i współosiowym. Obydwa służą do przesyłania dźwięku - optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w postaci cyfrowej, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie w przypadku każdego źródła rozrywki, od sportu i innych programów, aż do filmów i koncertów.

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11

Za pomocą YBA-11 użytkownik może strumieniować bezprzewodowo muzykę z telefonów lub komputerów PC obsługujących Bluetooth. Dzięki cyfrowemu połączeniu i kodekowi aptX można cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w optymalnej jakości. Ponadto specjalne wyjście zasilania, znajdujące się na tylnym panelu wzmacniacza, umożliwia podłączenie YBA-11, gwarantując wygodę użytkowania adaptera.

Selektor głośników A, B lub A+B oraz złącza głośnikowe dla dwóch systemów

Wzmacniacz umożliwia podłączenie dwóch niezależnych zestawów głośnikowych w dwóch pokojach i pozwala przełączać pomiędzy nimi lub przesyłać sygnał dźwiękowy jednocześnie do obydwóch systemów.

Złącze dla subwoofera

A-S701 wyposażony jest w złącze dla subwoofera. Dzięki temu użytkownik  może zwiększyć intensywność niskich tonów płynących ze wzmacniacza, gwarantując potężniejsze brzmienie i lepszą jakość dźwięku.

Złącze gramofonowe MM

Projektanci Yamahy wyposażyli wzmacniacz w wejście umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Dzięki temu użytkownik może słuchać nie tylko płyt CD, lecz także analogowych nagrań.

Proste i eleganckie wzornictwo

Proste i unikatowe wzornictwo wywodzące się wprost z urządzeń hi-fi Yamahy podkreślone jest przez czytelny i łatwy w obsłudze układ przycisków i regulatorów. Aluminiowy panel przedni wyróżnia się atrakcyjną fakturą, pokrętła mają taką samą luksusową konstrukcję jak te, stosowane w topowych modelach Yamahy.

Czytelny i ergonomiczny pilot zdalnego sterowania

Czyste, proste wzornictwo pilota zdalnego sterowania gwarantuje łatwą i bezproblemową obsługę. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób wybierać utwory i regulować poziom głośności. Wyrafinowane wykończenie nawiązuje do wzornictwa wzmacniacza. Pilot dołączany do wzmacniacz umożliwia także sterowanie odtwarzaczem CD.

Obrotowy selektor wejścia z diodami LED

Obrotowy selektor ułatwia i przyspiesza wybór wejścia źródłowego. Luksusowe wykończenie i wysokiej jakości materiał, z którego wykonano pokrętło, zapewnia poczucie obcowania z doskonałym urządzeniem. Diody LED wskazują wizualnie, które źródło dźwięku jest aktywne, a użytkownik może z łatwością przełączać pomiędzy źródłami nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu jest ciemno.

Funkcja automatycznego trybu czuwania

Wzmacniacz wyposażony jest w funkcję zarządzania energią, która wykrywa bezczynność urządzenia przez długi okres (ok. 8 godzin), mimo że wzmacniacz jest włączony. Wtedy następuje automatyczne przełączenie w tryb czuwania. Nawet jeżeli użytkownik zapomni wyłączyć A-S701, urządzenie samo zadba o zminimalizowanie zużycia energii.

Specyfikacja Yamaha A-S701

Opinie o Yamaha A-S701

4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(11 ocen)

 • 5 10
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

11 opinii

 1. Tomasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zacznę od oceny wizualnej. Mam wersje srebrna, na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach i jest naprawdę dobrze i dokładnie wykonany. Jeśli komuś podoba się ta stylistyka to naprawdę warto. Sam wzmacniacza jest naprawę duży i trzeba o tym pamiętać, ja rozważałem wzmacniacze marek Rotel i NAD, które przy AS701 wyglądają jak zabawki. Jeśli chodzi o moc i brzmienie. Wzmacniacz nagłaśnia salon z jadalnią o powierzchni 33 m2 (kubatura ca. 87m3). Na fabrycznym przewodzie zasilającym wzmacniacz grał u mnie 1 dzień i wymieniłem go na IsoTek EVO3 Initium. W wzmacniaczach do 3/4 tyś. z reguły przewody są na stałe, Yamaha w 701 tu dała możliwość wymiany. Nigdy w to nie wierzyłem ale po zmianie słychać różnice (pozostaje tylko kwestia odpowiedzi na to czy wydanie dodatkowych kilku stówek jest tego warte). Yamaha gra z kolumnami Pylon Sapphire 25, które są 4 omowe. Potencjometr odkręcony na około 20% to głośność z jaką słucham normalnie muzyki, czyli poziom normalnej rozmowy. Mocy w zapasie jest naprawdę dużo. Jeśli chodzi o brzmienie, to dźwięk jest naturalny i czysty. Nie mogę określisz czy czegoś jest za dużo lub za mało (wysokich, średnich czy niskich) bo subiektywnie to zestaw dopasowany pod mój gust. Przy tych kolumnach jest bardzo ładny bas, schodzi nisko i jest dynamiczny. Sopran jest bardzo wyraźny i dokładny ale nie męczący i kujący. Wszystko jest czytelne i wyraźne z dobrą dynamiką, nasuwa mi się to stwierdzenie że jest dużo powietrza. Odsłuch nie męczy i naprawdę daje przyjemność. Ta konfiguracja dobrze brzmi w odsłuchu koncertów. Wczoraj przez 3h z żoną słuchaliśmy Anathemy i Opeth- genialne to brzmi.
 2. Maciej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Idealny kompan dla moich Elaców BS244.3. Słuchałem wielu wzmacniaczy i ten zgrał się z w/w kolumnami najlepiej. Dodał im pazura i dźwięk stał się bardzo poukładany i selektywny. Cenię sobie bardzo w tym modelu płynne sterowanie loudness. Bardzo się to przydaje przy wieczornych odsłuchach. Szkoda że inni producenci pomijają ten ważny aspekt. Wbudowany dac wykorzystuję do podłączenia dźwięku z TV. Dla mnie jest on wystarczająco dobry.
 3. Wiechu2

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zakupiłem ten wzmacniacz w komplecie z kolumnami Elac Debut Reference F5 i odtwarzaczem sieciowym Yamaha NP.-S303. Nie ma zbyt wiele informacji o tych kolumnach w sieci, a szkoda, bo zestaw zgrał się świetnie, a kolumny są przepiękne. Wzmacniacz jest bardzo ładnie wykonany no i ten klimat lat 70.,80. Prezentuje się bardzo ładnie. Zagrał też lepiej w takiej konfiguracji niż amplituner Yamaha R-N803D. Czyste wysokie tony, dobrze kontrolowany i miękki basik. Na tym mi właśnie zależało, bo przecież nie mam akustycznie przygotowanego pokoju. Zestaw gra w salonie w mieszkaniu na powierzchni ok 25 metrów.
 4. Skorpion_1983

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz mimo, że wygląda tak samo jak model 501 to gra zupełnie inaczej. Powiedziałbym, że przynajmniej o dwie klasy wyżej. Wzmacniacz dobrałem do kolumn Elac Debut B6.2 i tutaj jestem pod wrażeniem zgrania się z Yamahą. Przerobiłem z tymi kolumnami kilka innych produkcji japońskich, ale żadna nie zagrała nawet na podobnym poziomie co Yamaha A-S701. Dźwięk jest dynamiczny, ale zarazem niemęczący. Jakość wykonania i spasowania elementów na wysokim poziomie. Jedyne czego brakuje, to wskaźników wyhyłowych jak w wyższych modelach. Plusem za Yamahą jest także wbudowany DAC z wejściami optycznym i koaksjalnym. Skorzystałem z nich przy podłączeniu dźwięku z telewizora.
 5. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 4
  Zakupiłem sprzęt audio Yamaha: Wzmacniacz A-S701 oraz Tuner T-D500. Miałem w planie jeszcze odtw. CD-S700, ale niestety nie było koloru czarnego tylko srebrny. Czekam obecnie na dostawę towaru do Tophifi. Kiedy CD będzie dostępny, na pewno go kupię. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Dźwięk najwyższej klasy, wzmacniacz pokazuje pazur, głęboki bas, góra także OK. Słucham głównie metalu, dlatego wybór padł na 701. Yamaha oferuje potężny dźwięk, a tego właśnie szukałem. Tuner także OK, po analogu jak i cyfrowo dźwięk czysty i bez zakłóceń. Dźwiękowo sprzęt na 5 gwiazdek, jednak jest pewne ale. Otóż odcień przedniego panelu wzmacniacza i tunera różni się, co w sprzęcie tej klasy i za spore pieniądze nie powinno mieć miejsca. Wygląd dla mnie jest równie istotny co dźwięk, dlatego ogólna ocena to 4 gwiazdki. Yamaha powinna coś z tym faktem zrobić. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Obsługa i realizacja zamówienia wzorowa. Po zarejestrowaniu sprzętu w internecie otrzymujemy dodatkowo rok gwaraccji. Łącznie to 3 lata. Gdybym jeszcze raz miał kupować to tylko w Tophifi. Polecam tego sprzedawcę.
 6. Jarosław

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukając sprzętu idealnego do muzyki którą lubię miałem okazję przesłuchać kilka modeli wzmacniaczy, m.in. powyższy. Bardzo spodobało mi się w nim to, że nadawał moim kolumną pewnego unikalnego charakteru w dźwięku, czegoś czego bardzo długo szukałem. Ostatnio miałem więcej czasu na słuchanie muzyki w domu, i z każdą kolejną godziną spędzoną z tym wzmacniaczem jestem coraz bardziej z niego zadowolony. Do ogólnej oceny wiele dodaje wygląd, który można określić elegancką prostotą. Teraz dużo sprzętów opiera się na cyfrowych komponentach, natomiast tutaj udało się zachował duszę analogowej bestii. Szczerze polecam ten wzmacniacz, spisze się znakomicie z dobrymi kolumnami i zachwyci brzmieniem.
 7. Sam

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zdaje mi się, że jest to pierwszy amplituner w sensownej cenie, który charakteryzuje się świetnym brzmieniem i brakiem zbędnych elementów które zakłócają tylko właściwy odbiór muzyki. Muszę również przyznać że bardzo podoba mi się jego wygląd, te wszystkie cyfrowe wyświetlacze wyglądają co najwyżej średnio, natomiast to urządzenie jest go na szczęście pozbawione. Gra z moimi kolumnami świetnie, ale czytając opinie o nim byłem tego świadomy, dlatego dorzucam również swoją, aby pomóc innym, którzy mają dylemat w wyborze sprzętu dla siebie.
 8. Mateusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Osobiście nie lubię przekombinowania dźwięku. Nie jestem pewien, ale to chyba jedyny wzmacniacz, który ma zarówno ToP-ART, Pure Direct i CD Direct. Tylko tak słucham i różnica jest kolosalna.
 9. NorbertN

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ciepły, agresywnie grający wzmacniaczo konkretnej mocy. Potrzebowałem do mojego, dużego salonu.
 10. Adrian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kompletując swój system audio jako wymóg dla postawiłem dużą moc, klasyczny kształt i możliwość podłączenia dodatkowego sprzętu pozwalającego na korzystanie z funkcji sieciowych (Tidal, Spotify). Wzmacniacz A-S701 ze spokojem spełnił wszystkie te oczekiwania, a po dobraniu odpowiednich kolumn (B&W 603) pokazał swoją klasę. Dźwięk jest czysty, charakteryzuje się mocnym basem i wyodrębnioną średnicą co przekłada się na wspaniałe doznania przy odsłuchu każdego rodzaju muzyki na tym sprzęcie. Do wzmacniacza i kolumn dokupiłem również WXAD-10 od Yamahy ponieważ chcę mieć możliwość obsługi sprzętu przez dedykowaną aplikację z mojego telefonu, a to na to pozwala. Polecam taki zestaw każdemu kto chciałby mieć najwyższą jakość dźwięku i wysoką funkcjonalność sprzętu.
 11. Janik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobry wzmacniacz. Świetnie zgrywa się z cieplejszymi kolumnami. Polecam

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: