Poprzedni
Następny

Gramofon do 1000 zł – najciekawsze propozycje i ranking Top Hi-Fi. Zobacz wideo.

Gramofony są urządzeniami, które przez wiele lat stanowiły główne źródło dźwięku w domowym sprzęcie audio. Mimo znacznego rozwoju technologii i pojawienia się nowoczesnych sposobów zapisu dźwięku, gramofony mają liczne grono wielbicieli i nadal są chętnie wybieranym źródłem w systemie stereo. Wielu użytkowników pyta nas, jaki gramofon wybrać na początek. Z tego względu w naszym rankingu zaprezentowaliśmy najciekawsze modele w kwocie do 1000 zł, które często wybierane są jako gramofon na początek przygody z winylami. Ta niewielka kwota wystarczy na zakup nowego urządzenia, które pozwoli odtwarzać płyty gramofonowe z Waszej kolekcji.

Spis treści: Gramofon do 1000 zł, ranking propozycje Top Hi-Fi

 1. Niedrogi gramofon do 1000 zł – początek przyjemnej podróży

 2. Gramofony do 1000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

  a. Audio-Technica AT-LP60X

  b. House Of Marley Stir It Up

  c. Audio-Technica AT-LP60XBT

  d. Audio-Technica AT-LP3

 3. Gramofon w dobrej cenie – podsumowanie

Pierwszy gramofon nie może się obejść bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego

Niedrogi gramofon do 1000 zł – początek przyjemnej podróży

Wiele osób zastanawia się, jaką kwotę przeznaczyć na pierwszy gramofon, aby móc cieszyć się niepowtarzalnym dźwiękiem płyt winylowych. Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy bowiem od tego, jaki budżet ma użytkownik i czy planuje na początku nabyć sprzęt dla początkującego użytkownika, czy raczej od razu kupić gramofon wyższej klasy, który będzie odpowiednim źródłem w systemie stereo.

Mamy dobrą wiadomość dla licznego grona osób poszukujących niedrogiego gramofonu. Nawet dysponując niewielkim budżetem, można nabyć nowy odtwarzacz płyt winylowych, który sprawdzi się na początek przygody z winylami. Kwota około 1000 zł pozwala wybrać gramofon spośród modeli różniących się funkcjami, czy typem sterowania. Niektóre modele zostały wyposażone przez producenta we wbudowany przedwzmacniacz, wszystkie natomiast posiadają już fabryczną wkładkę gramofonową. Dzięki naszym propozycjom początkujący użytkownik będzie mógł dodać gramofon do systemu Hi-Fi, nie rujnując przy tym domowego budżetu.

Jeśli chcecie uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą budowy gramofonu, zachęcamy do lektury naszego ogólnego  poradnika, zatytułowanego „Jak wybrać gramofon”. Wyjaśnimy tam szczegółowo, jak działa gramofon. Omawiamy kwestie dotyczące rodzajów wkładek gramofonowych oraz opisujemy, jakie są wady i zalety gramofonów wyposażonych w napęd paskowy i napęd bezpośredni. Dowiecie się także, że producenci oferują też gramofony półautomatyczne, które łączą cechy gramofonu ze sterowaniem manualnym i automatycznym.

Chcemy także zachęcić wszystkich niezdecydowanych do rozpoczęcia przygody z gramofonem. Urządzenie to tylko pozornie wydaje się skomplikowane w obsłudze. Przeczytanie instrukcji lub obejrzenie naszego poradnika video sprawi, że wszystko stanie się jasne.

Gramofony do 1000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

Duża popularność gramofonów sprawiła, że wybór modeli jest niezwykle szeroki. Nawet producenci, którzy jeszcze kilka lat temu nie mieli w swojej ofercie tych urządzeń, postanowili wprowadzić je do sprzedaży. Wiele razy słyszeliśmy pytanie: jaki gramofon kupić na początek – nowy czy używany? Część osób zastanawia się nad wyborem sprzętu używanego, który często kusi atrakcyjną ceną. Należy jednak pamiętać, że gramofon, jest szczególnie narażony na błędy w obsłudze, mogące objawiać się na różne sposoby. Dlatego początkującym użytkownikom zalecamy zakup nowego, budżetowego gramofonu, który będzie w pełni sprawny i niezawodny.

W naszych propozycjach zawarliśmy modele często wybierane przez początkujących użytkowników, które cieszą się dobrą opinią, są proste w obsłudze i bezawaryjne. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika będziecie mieli już jasną wskazówkę, jaki gramofon wybrać.

Audio-Technica AT-LP60X

Audio-Technica jest japońską marką z długoletnią tradycją, która słynie z produkcji sprzętu audio, w tym gramofonów. Oferowany sprzęt wyróżnia się przede wszystkim niezawodnością, dlatego jest chętnie wybierany przez użytkowników. Oferta gramofonów japońskiego producenta obejmuje klika urządzeń w różnym budżecie.

Jak działa odtwarzacz płyt gramofonowych? To nie są skomplikowane urządzenia

Polecany przez nas model Audio-Technica AT-LP60X jest gramofonem automatycznym. Oznacza to, że odpowiednie ustawienie ramienia oraz opuszczenie go odbywają się automatycznie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku przez użytkownika.  Gramofon wyposażony został w napęd paskowy, który jest najczęściej stosowany w gramofonach.

Urządzenie posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki temu użytkownicy nie muszą dokupować oddzielnie tego urządzenia, co zmniejsza koszt systemu. Gramofon Audio-Technica AT-LP60X można więc podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza i amplitunera. Urządzenie odtwarza płyty winylowe z prędkością 33 1/3 obrotów na minutę i 45 obrotów na minutę.

W zestawie z gramofonem użytkownik otrzymuje wkładkę Audio-Technica AT-LP60X. Jest to sprawdzona i często wybierana przez użytkowników wkładka typu MM. Można ją oczywiście wymienić na inny model, wybrany przez użytkownika. W zestawie znajduje się także plastikowa pokrywa, która zapobiega osadzaniu się kurzu.

Jak działa odtwarzacz płyt winylowych? Mamy poradnik na ten temat.

Mimo, że gramofon Audio-Technica AT-LP60X jest on urządzeniem budżetowym, oferuje on wysoką jakość dźwięku. Brzmienie jest plastyczne, spójne i zrównoważone. Bas jest lekko konturowy i naszym zdanie delikatnie wycofany. Gramofon posiada szary kolor obudowy, który jest uniwersalny i pasuje do wnętrz o różnym wystroju.

House Of Marley Stir It Up

House Of Marley jest marką założoną przez potomków legendarnego muzyka, Boba Marleya. Sprzęt audio wytwarzany przez tę markę wyróżnia się przede wszystkim ciekawym wzornictwem oraz dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Dobry gramofon powinien być wykonany ze szlachetnych materiałów

Amerykańska marka udowadnia, że gramofon na początek wcale nie musi być nudny. House Of Marley Stir It Up to model o ciekawej stylistyce, który w większości wykonany jest z elementów pochodzących z recyklingu. Jest to gramofon manualny z napędem paskowym. Dzięki temu użytkownicy samodzielnie wykonują wszystkie czynności związane z odtwarzaniem płyt winylowych. Regulacja antyskatingu w tandemie z przeciwwagą remienia umożliwiają wyregulowanie działania odpowiednich sił nacisku igły na powierzchnię płyty gramofonowej. Sam antyskating zadba o odpowiedni poziom "odpychania" ramienia gramofonu w kierunku zewnętrznym, by zapewnić igle właściwy kierunek podążania po kolejnych rowkach płyty. Będzie to więc idealny gramofon dla osób chcących nauczyć się obsługi gramofonu manualnego.

Wraz z gramofonem użytkownik otrzymuje wkładkę Audio-Technica typu MM. Dzięki temu gramofon nadaje się do użycia od razu po wyjęciu z fabrycznego opakowania.

Najlepszy gramofon nie musi kosztować kilka tysięcy złotych

Producent wyposażył to urządzenie w przedwzmacniacz gramofonowy, co obniża koszt stworzenia zestawu stereo. Odtwarzacz płyt winylowych House Of Marley Stir It Up posiada także wyjście słuchawkowe. Dzięki temu użytkownicy słuchawek mogą podłączyć je bezpośrednio do gramofonu, aby cieszyć się analogowym dźwiękiem. Gramofon odtwarza płyty winylowe w dwóch najpopularniejszych prędkościach, czyli 33 1/3 obrotów na minutę oraz 45 obrotów na minutę.  

Brzmienie gramofonu jest w dużej mierze neutralne. Nie słychać tu żadnych wyostrzeń, czy tendencji do podbicia lub wycofania któregokolwiek z części pasma. Jeśli więc szukacie sprzętu, który dobrze odtwarza płyty winylowe, House Of Marley Stir It Up będzie dobrym gramofonem.

Audio-Technica AT-LP60XBT

Odtwórz swoją kolekcję płyt winylowych na dobrym gramofonie

Audio Technica AT-LP60X jest gramofonem podobnym do opisanego już wyżej modelu AT-LP60X. To model ze sterowaniem automatycznym, wyposażony w napęd paskowy, który jest chętnie wybierany przez początkujących użytkowników. Urządzenie posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, pozwalający podłączyć gramofon bezpośrednio do wejścia liniowego we wzmacniaczu lub amplitunerze.

Gramofon na początek może pochodzić z oferty Audio-Technica

Nietrudno się domyślić, że skrót BT w nazwie oznacza moduł Bluetooth. Dzięki temu gramofon może pełnić funkcję nadajnika Bluetooth. W urządzeniu zachodzi konwersja sygnału analogowego na cyfrowy, który wysyłany jest do dowolnego odbiornika Bluetooth. Mogą to być słuchawki bezprzewodowe, czy też głośnik Bluetooth. Dźwięk po konwersji zachowuje swój niepowtarzalny, analogowy klimat, dlatego gramofon Audio-Technica LP60XBT znalazł wielu zwolenników, którzy chcą usłyszeć dźwięk z gramofonu także korzystając ze słuchawek, czy głośnika bezprzewodowego. Gramofon może oczywiście służyć do słuchania muzyki z płyt winylowych w sposób tradycyjny. Został on wyposażony w złącza analogowe 2xRCA, które pozwalają przesyłać sygnał do wzmacniacza lub amplitunera.

Audio-Technica AT-LP3

Audio-Technica AT-LP3 jest kolejnym polecanym przez nas gramofonem w budżecie do 1000 zł, który wyposażony został w dobrej jakości komponenty. Trzeba przyznać, że urządzenie wygląda bardzo solidnie. Zewnętrzna obudowa wykonana została z grubego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym lub białym (do wyboru są dwie wersje wykończenia).

AT-LP3 nie jest modelem z napędem bezpośrednim. Korzysta z napędu paskowego.

Audio-Technica AT-LP3 to w pełni automatyczny model, który ma możliwość sterowania ręcznego, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Urządzenie wyposażone zostało w napęd paskowy. Audio-technica AT-LP3 ma udoskonalony przedwzmacniacz gramofonowy, który gwarantuje jeszcze bardziej szczegółowy i detaliczny dźwięk. Użytkownicy chcący skorzystać z zewnętrznego przedwzmacniacza mogą wyłączyć wbudowany phono stage.

W zestawie z gramofonem użytkownik otrzymuje dobrej klasy wkładkę Dual Moving Magnet AT91R, wyposażoną w aluminiowy wspornik. Warto podkreślić, że została ona opracowana właśnie do tego modelu. Niższa waga pozwala uzyskać bardziej analityczny dźwięk, wydobywając z niego wiele szczegółów. Dzięki headshellowi fabryczną wkładkę można wymienić na inną, co pozwoli dopasować charakter dźwięku do preferencji użytkownika.

Wybierając gramofon Audio Technica AT-LP3, użytkownik otrzymuje wraz z urządzeniem cały komplet akcesoriów, w skład których wchodzi adapter do odtwarzania płyt oraz pokrywa przeciwpyłowa, ułatwiająca utrzymanie gramofonu w czystości. Ramię zastosowane w tym modelu gramofonu wyposażone zostało w mechanizm podnoszenia i blokady, który ułatwia obsługę i będzie przydatny zwłaszcza początkującym użytkownikom. Konstrukcja gramofonu pozwala na maksymalną redukcję niepożądanych wibracji, które mogą negatywnie wpływać na jakość dźwięku.

Ważna jest wkładka gramofonowa. Wkładka mm jest na wyposażeniu gramofonów dla początkujących

Brzmienie gramofonu Audio-Technica AT-LP3 wyróżnia się przede wszystkim szeroką sceną dźwiękową, co jest rzadko spotykane wśród budżetowych urządzeń. Równowaga tonalna jest utrzymana. Utwory z nisko schodzącym basem i dużą dawką energii nie zostają spłycane pod kątem tonalnym. Zarówno muza klasyczna, jak i utwory rockowe zachowują swoją muzykalność i ekspresję.

Gramofon w dobrej cenie – podsumowanie

Wielu użytkowników sądzi, że gramofon jest drogim urządzeniem, na które mogą pozwolić sobie jedynie audiofile dysponujący większym budżetem. Prezentując Wam najciekawsze gramofony do 1000 zł, chcieliśmy obalić ten mit. Prezentowane gramofony potwierdzają tezę, że dobry gramofon, nie musi być drogi. W tej cenie można nabyć solidny „gramofon na początek”, jak często bywają określane budżetowe urządzenia.

Nasz ranking zawiera cztery sprawdzone modele gramofonów, które często wybierają nasi Klienci. Warto dodać, że budżetowe gramofony z naszego rankingu wyposażone są we wbudowany preamp gramofonowy, a także wkładkę gramofonową na dobry początek, co pozwala zmniejszyć koszt stworzenia zestawu gramofonowego.

Jak zapewne zauważyliście, wszystkie gramofony w tym rankingu to urządzenia z napędem paskowym. Warto przypomnieć użytkownikom, którzy nie mieli wcześniej styczności z tym sprzętem, że jest to element wymagający szczególnej uwagi. Gramofon zachowa swoją sprawność, gdy pasek nie będzie zużyty lub wyciągnięty. Warto więc regularnie sprawdzać jego stan. Część droższych modeli wyposażona jest w napęd bezpośredni, w którym silnik napędza talerz.  

Zastanawiacie się, jakiej firmy gramofon kupić? A może nie jesteście pewni, czy na początek lepszy będzie gramofon automatyczny, czy manualny. Zachęcamy więc do odwiedzenia salonu Top Hi-Fi, w którym wyjaśnimy te i inne wątpliwości. Na konkretnych przykładach zaprezentujemy dostępne rozwiązania techniczne. Dzięki temu znacznie łatwiej Wam podjąć decyzję, jaki gramofon kupić.

Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:

Przeczytaj też nasze artykuły z obszaru muzyki:Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Bestseller Supercena
Audio-Technica AT-LP3 - w pełni automatyczny gramofon z paskowym napędem.

AT-LP3

Audio-Technica
Gramofony
As low as 879 zł Regular Price 1 499 zł i
Supercena Bestseller
Stir It Up

Stir It Up (EM-JT000-SB)

House of Marley
Gramofony
Special Price 699 zł Regular Price 899 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
AT-LP60XBT (czarny)

AT-LP60XBT (czarny)

Audio-Technica
Gramofony
Special Price 839 zł Regular Price 1 099 zł i
Supercena
AT-LP60XBT (biały)

AT-LP60XBT (biały)

Audio-Technica
Gramofony
Special Price 839 zł Regular Price 1 099 zł i
AT-LP60X (czarny)

AT-LP60X (czarny)

Audio-Technica
Gramofony
Special Price 599 zł Regular Price 729 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: