Poprzedni
Następny

Słuchawki do PlayStation – nasze propozycje

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Gracze PlayStation zaczynają rozumieć, że jakość dźwięku ma znaczenie i coraz częściej sięgają po dobre słuchawki. Dzięki nim nie tylko doświadczenie z grania staje się pełniejsze, ale także można zyskać przewagę nad przeciwnikami czy lepiej komunikować się z drużyną. Dlatego też przygotowaliśmy szereg propozycji słuchawek, które sprawią, że długie wieczory przed telewizorem z konsolą okażą się jeszcze przyjemniejsze.

Audeze Penrose – słuchawki dla gracza PlayStation premium

Jako że detale mogą zadecydować o zwycięstwie lub porażce w danej rozgrywce, warto dać sobie szansę na każdy polu – także tym dźwiękowym. W tym przypadku z pomocą przychodzą dwa zaawansowane modele Audeze – słuchawki dla graczy, choć nie tylko, Audeze Penrose i Audeze Mobius.

Model Audeze Penrose (odpowiednie dla PlayStation 4, PlayStation 5, PC i Mac Booków) to prawdziwe perełki technologiczne. Najnowsze słuchawki są już dostępne w naszych salonach i łączą znakomite rozwiązania z branży high-end audio z komfortem i funkcjonalnością słuchawek gamingowych.

Audeze Penrose

Obok połączeń przewodowych (USB-A, USB-C, analogowe 3,5 mm) użytkownicy mają do dyspozycji Bluetooth i Dual Wi-Fi 2,4 GHz. Za niezawodną komunikację w grach odpowiada elastyczny i odłączany mikrofon wyposażony w filtry szumów, które do 20dB redukują dźwięki w tle. Z kolei specjalnie opracowana aplikacja mobilna zapewnia niespotykaną dotąd kontrolę nad dźwiękiem. Wrażenia dźwiękowe rozszerzają planarne przetworniki magnetyczne, wyznaczające standardy czystości i szczegółowości dźwięku.

Audeze Mobius – najlepsze słuchawki gamingowe

„Starszym bratem” modelu Penrose są słuchawki Audeze Mobius.

Konstrukcja ta zapewnia pełną emulację dźwięku 3D i obsługuje dźwięk przestrzenny w konfiguracjach 2.0, 2.1, 5.0, 5.1, a nawet 7.1. W połączeniu z najnowocześniejszą technologią emulacji pomieszczenia projektantom udało się uniknąć efektu „grania prosto do ucha”, tworząc przestrzeń dźwiękową w grach. Tym samym elementy w grze, takie jak eksplozje, wystrzały czy czary są słyszalne dokładnie tam, skąd dochodzą i gdzie naturalnie pojawiłyby się w przestrzeni.

Ponadto „Mobiusy” posiadają wbudowane czujniki, które badają położenie głowy słuchacza z częstotliwością 1 kHz. Następnie, na tej podstawie wzmacniają dźwięki z kierunku, w którym skierowana jest głowa gracza. Przekłada się to na jeszcze bardziej emocjonującą rozgrywkę, niesamowitą przestrzeń i wrażenie zmiennej odległości od źródła dźwięku.

Więcej na temat zalet obu modeli dowiesz się z naszego poradnika:

Audio-Technica ATH-G1 – wygoda i brzmienie na najwyższym poziomie

Interesujące rozwiązania dla graczy PlayStation ma w swoim portfolio również Audio-Technica – japońska firma zajmująca się produkcją sprzętu audio już od niemal 60 lat. Na pierwszy plan wysuwają się niezwykle wygodne i lekkie słuchawki ATH-G1, które ważą ledwie 257 g. Trwały, a zarazem lekki, metalowy pałąk otacza przepuszczające powietrze poduszka, co przekłada się na niesamowity komfort oraz brak zmęczenia uszu – nawet podczas długich sesji gamingowych na PlayStation!

O wspaniałe wrażenia dźwiękowe dbają specjalnie dostrojone 45-milimetrowe przetworniki. Jednostki te odpowiadają za przekonujące odtwarzanie muzyki i efektów specjalnych w grach, choć nie tylko. Co więcej, słuchawki ATH-G1 wyróżniają się najnowocześniejszym mikrofonem pojemnościowym. Mikrofon gwarantuje krystalicznie czystą komunikację w grach i wysokiej klasy dźwięk strumieniowany na żywo.

Audio-Technica PDG1a – czysty i naturalny dźwięk

Warto też wspomnieć o komfortowym zestawie słuchawkowym z mikrofonem – modelu ATH-PDG1a. Słuchawki te zapewniają wysoką jakość brzmienia i czysty, naturalny oraz przestrzenny dźwięk, co jest zasługą 40-mm przetworników z cewkami CCAW. Projektanci zadbali również o wysoki komfort użytkowania.

Ze słuchawek można korzystać przez wiele godzin bez niepotrzebnego zmęczenia. Jest to zasługa lekkiej konstrukcji i wygodnego pałąka nagłownego. Dodatkowo mocowany na gęsiej szyjce jednokierunkowy mikrofon z wbudowaną regulacją poziomu głośności i funkcją wyciszenia zwiększa funkcjonalność tego zestawu słuchawkowego.

Uniwersalne słuchawki dla gracza PlayStation i melomana

Dla poszukujących uniwersalnych słuchawek również przygotowaliśmy kilka propozycji od Audio-Techniki. Świetnie sprawdzą się one zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i poradzą sobie w grach na PlayStation. W tym miejscu warto wspomnieć o takich modelach japońskiego producenta jak ATH-M50xBT, ATH-ANC900BT czy ATH-MSR7b.

Dwa pierwsze przykłady to bezprzewodowe słuchawki, które z konsolą PlayStation wymagają połączenia za pośrednictwem dołączanego przewodu.

ATH-M50xBT fioletowe - Edycja Limitowana

Bezprzewodowe słuchawki nauszne ATH-M50xBT łączą znakomite brzmienie poprzednika ATH-M50x i zalety bezprzewodowej łączności. 45-miliemtrowe przetworniki, 40 godzin pracy na jednym ładowaniu, niesamowita przejrzystość i wyrazisty bas.

Kolejna konstrukcja to flagowy model japońskiego producenta z aktywną redukcją hałasu. ATH-ANC900BT to bezprzewodowe słuchawki wokółuszne, które zapewniają najwyższy poziom redukcji szumu otoczenia. Tym samym możesz słuchać muzyki, oglądać filmy i odbierać połączenia telefoniczne w wyjątkowo hałaśliwych miejscach, nie martwiąc się o utratę dźwiękowych szczegółów.

ATH-MSR7b – dźwięk w jakości high-res

Z kolei model ATH-MSR7b to już słuchawki całkowicie przewodowe. Model ten oferuje dźwięk w jakości high-res, zapewniając przy tym wygodę użytkowania znaną z modelu ATH-MSR7. Za emocjonujące brzmienie odpowiadają przetworniki True Motion o średnicy 45 mm z membranami pokrytymi diamentopodobną powłoką.

W słuchawkach zastosowano także technologię Multi-layer Air Dampening, która kontrolując przepływ powietrza i redukując niepożądane wibracje, zwiększa czystość brzmienia. Wszystko to sprawia, że w pełni mobilne słuchawki ATH-MSR7b pozwalają cieszyć się prawdziwym dźwiękiem wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu – również w przypadku wielogodzinnych rozgrywek na konsoli PlayStation.

Słuchawki Hi-Fi do konsoli PlayStation

Miłośników audiofilskiego brzmienia z pewnością ucieszyłyby uniwersalne nauszne słuchawki Bowers & Wilkins PX5 i PX7. Modele te bez trudu poradzą sobie także na konsolach PlayStation. Są to nowoczesne, doskonale wykonane konstrukcje, których wzornictwo nawiązuje do szybkich, sportowych samochodów. Słuchawki trzeba połączyć z konsolowym gamepadem za pomocą dołączanego przewodu.

Projektanci wyposażyli obie konstrukcje w świetnie funkcjonujące systemy aktywnej redukcji hałasu, pozwalające na izolację od świata zewnętrznego. PX5 i PX7 różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarami.

O ile pierwszy model jest stosunkowo kompaktowy, tak w drugim znajdują się już największe przetworniki spośród wszystkich słuchawek Bowers & Wilkins. Jednostki te stworzyli i dostroili ci sami inżynierowie, którzy zaprojektowali kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond wykorzystywane w Abbey Road Studio. Tym samym użytkownik może liczyć na wysokiej klasy dźwięk w całym zakresie tonalnym.

Ciekawą funkcją PX5 i PX7 jest system reakcji na ruch. Po odchyleniu słuchawki od ucha muzyka automatycznie się zatrzymuje. Ponowne zbliżenie słuchawki do ucha sprawi, że muzyka ponownie zacznie wybrzmiewać. Warto zwrócić także uwagę na aplikację mobilną, która pozwala m.in. na zarządzenie systemem redukcji szumów, podłączenie do dwóch różnych źródeł jednocześnie czy relaks przy odgłosach natury, zebranych w sekcji „Soundscapes”.

Koss – dla początkujących graczy

Ważną pozycję w portfolio amerykańskiej firmy Koss zajmują słuchawki dla graczy. Sprawdzą się one znakomicie zwłaszcza w przypadku tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w poważnym graniu na PlayStation, bowiem modele Amerykanów są dostępne w niezwykle korzystnych cenach.

Na pierwszy plan wysuwają się bliźniacze modele – GMR 540 ISO i GMR 545 AIR USB – które różnią się konstrukcją i opcją podłączenia z konsolą PlayStation. Pierwsze są zamknięte, drugie – na co wskazuje nazwa „air” w nazwie” – to słuchawki otwarte.

Z naszego poradnika dowiesz się o różnicach pomiędzy poszczególnymi rodzajami słuchawek:

W przypadku GMR 540 ISO należy podłączyć słuchawki bezpośrednio do gamepada PlayStation za pomocą adaptera TRRS. Z kolei GMR 545 AIR USB łączymy bezpośrednio z konsolą PlayStation przez USB typu A.

Obie konstrukcje są świetnie wyposażone do spędzania długich godzin gamingowych. Jest to zasługa niewielkiej wagi i przede wszystkim tego, że między pałąkiem a głową umieszczono miękkie, amortyzujące paski skórzane, wyściełane pofarbowanymi na czerwono poduszkami. Dodatkowo na uwagę zasługują przetworniki zaprojektowane pod kątem obsługi dźwięku 3D, który od lat jest już standardem w grach. Słuchawki wyposażono także w odłączane mikrofony, które znakomicie sprawdzą się podczas komunikacji w zespole.

Trafionym wyborem dla gracza może być również model SB40 – lub jego starszy brat SB45. Oba modele można podłączyć z konsolą PlayStation za pośrednictwem wcześniej wspomnianego adaptera TRRS. Słuchawki mogą pochwalić się wygodnym nauszniki wykończone skórą ekonomiczną, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnego odizolowania od otoczenia i komfortu użytkowania.

Podczas gier zespołowych na PlayStation przydatny z pewnością okaże się mikrofon z redukcją szumów, który eliminuje nadmierny hałas w trakcie rozmowy. Całości dopełnia zdolność do odtworzenia niezwykle dynamicznego dźwięku w całym paśmie przenoszenia, dzięki czemu SB40 i SB45 znajdą zastosowanie nie tylko w grach.

Aby osobiście przekonać się o walorach poszczególnych modeli i wybrać najlepszy dla siebie zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Tam nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze optymalnego sprzętu, zgodnego z Twoimi oczekiwaniami.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: