Poprzedni
Następny

Najciekawsze bezprzewodowe głośniki Hi-end – ranking Top 5 z Top Hi-Fi

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Głośniki bezprzewodowe – czemu po nie sięgamy? Bardzo często powodem jest potrzeba mobilności, swobody w interakcji z dźwiękiem, ale też elastyczności pod kątem lokalizacji przyszłego sprzętu audio. Tego typu głośniki zagospodarowują każdy z tych obszarów – łatwo przenosić je z miejsca na miejsce, oferują szerokie możliwości odtwarzania muzyki z różnych źródeł, a do tego nie będzie żadnym problemem, by znaleźć im odpowiednie miejsce w domu czy mieszkaniu. Jest jednak jeszcze jedna ważna kwestia – jakość dźwięku. O ile w przypadku konstrukcji tanich można mieć jeszcze jakieś wątpliwości czy „dowiozą”, tak te z wyższej półki, popularnie nazywane „hi-end” nie pozostawiają już wątpliwości, że mogą stać się realną alternatywą dla systemów klasycznych, dużych. Właśnie po to powstał ten tekst, by wyróżnić najlepsze głośniki bezprzewodowe. Takie, którym można przypiąć plakietkę „TOP” i śmiało zarekomendować drugiej osobie.

Ale najpierw trochę teorii…

Spis treści:

 1. Bezprzewodowe głośniki Hi-End – co warto o nich wiedzieć?
 2. Bezprzewodowy głośnik Hi-End – zalety
 3. Głośnik bezprzewodowy, a zestaw stereo
 4. Najciekawsze bezprzewodowe głośniki Hi-End – ranking Top 5 z Top Hi-Fi
  a. Devialet Phantom II
  b. Bang & Olufsen BEOSOUND BALANCE
  c. Devialet Phantom I
  d. Bowers & Wilkins Formation Duo
  e. Bowers & Wilkins Zeppelin
 5. Bezprzewodowy głośnik Hi-End – dla kogo?
 6. Podsumowanie

Bowers & Wilkins Zeppelin

Bezprzewodowe głośniki Hi-End – co warto o nich wiedzieć?

Głośniki bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Z technicznego punktu widzenia stanowią one zestaw przetworników wraz ze wzmacniaczami oraz elektroniką, które zostały zamknięte w jednej obudowie. Znaczna część głośników posiada złącza, pozwalające podłączyć do nich zewnętrzne źródło dźwięku, np. smartfon. Wiele modeli wyposażonych jest w łączność bezprzewodową oraz funkcje sieciowe. Takie głośniki są chętnie wybierane przez użytkowników, którzy lubią odtwarzać dźwięk z różnych źródeł – Internetu, telefonu, komputera oraz pozostałych, czyli czego dusza zapragnie.

Głośnik bezprzewodowy Hi-end pozwala słuchać muzyki bez podłączania nadmiernej ilości dodatkowych kabli. Jest to więc wygodny w użyciu sprzęt audio. Niewielkie rozmiary pozwalają ustawić urządzenie w różnych miejscach.

Bang & Olufsen Beosound Balance

Bezprzewodowe głośniki różnią się rozmiarami, ilością przetworników oraz funkcjonalnością. Głośniki bezprzewodowe Hi-End, w odróżnieniu od budżetowych konstrukcji, pozwalają uzyskać wysoką jakość dźwięku, a w modelach z wyższej półki producenci stosują komponenty najwyższej klasy. Także wygląd zewnętrzny bezprzewodowego głośnika Hi-end odróżnia się od budżetowych konstrukcji. Są to bardzo dobrze wykonane urządzenia, prezentujące stylowe wzornictwo.

Warto pamiętać, że głośnik bezprzewodowy nie jest tym samym rodzajem sprzętu co głośnik przenośny. Opisywane przez nas modele wyposażone są w kabel zasilający i łatwo je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Nie nadają się jednak do słuchania muzyki w plenerze, nie posiadają wbudowanego akumulatora. Ponadto nie są wodoodporne i ważą więcej niż klasyczny głośnik przenośny.

Bezprzewodowy głośnik Hi-End – zalety

Jedną z ważniejszych zalet bezprzewodowych głośników Hi-end w stosunku do ich konwencjonalnych odpowiedników jest ograniczenie kabli połączeniowych do absolutnego minimum. Użytkownicy nie muszą martwić się o dobór kabli głośnikowych, które często pozostają widoczne, wpływając na wystrój pomieszczenia. Głośniki bezprzewodowe wyposażone są jedynie w kabel zasilający, który można w prosty sposób ukryć pod meblami.

Ze względu na niewielkie rozmiary, bezprzewodowy głośnik Hi-End może być umieszczony na meblach lub zawieszony na ścianie. Niektórzy producenci, np. Devialet oferują nawet dedykowane akcesoria do oferowanych przez siebie głośników bezprzewodowych. Dzięki temu ich montaż jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.

Wielu początkujących miłośników muzyki wybiera bezprzewodowy głośnik Hi-End jako główne źródło dźwięku w pomieszczeniu. Urządzenia te zapewniają łatwość podłączenia i użytkowania. Decydując się na bezprzewodowy głośnik, nie trzeba dobierać poszczególnych komponentów systemu - źródła, wzmacniacza, głośników interkonektów. Producent zrobił to bowiem za nas. Wszystkie podzespoły głośnika bezprzewodowego są odpowiednio dopasowane, a urządzenie nadaje się do użytku już po wyjęciu z opakowania.

Bowers & Wilkins Zeppelin

Głośniki z tego segmentu wyróżniają się też bogatą funkcjonalnością. Dostępne modele pozwalają odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych. Większość modeli wyposażona jest w Bluetooth i AirPlay. Standardem stało się sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, ale pojedynek przeniósł się w obszar dopracowania samego oprogramowania. To dlatego w produktach klasy Hi-End możemy spodziewać się aplikacji rozbudowanych, ale przy tym intuicyjnych i dopracowanych. Często do tych „umiejętności” oprogramowania zalicza się funkcjonalność multiroom, pozwalająca sterować z jednego miejsca wieloma strefami audio w budynku. Niektóre bezprzewodowe głośniki Hi-endowe obsługują także sterowanie głosowe.

Głośnik bezprzewodowy, a zestaw stereo

Wielu użytkowników często zastanawia się, jaki rodzaj sprzętu audio wybrać – głośnik bezprzewodowy, czy zestaw stereo. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od sprzętu. Jeśli zależy Wam, aby nagłośnienie zajmowało jak najmniejszą ilość miejsca oraz można je było w prosty sposób ustawić, oraz podłączyć, lepszym wyborem będzie głośnik bezprzewodowy.  W tym przypadku nie musicie kupować żadnych kabli podłączeniowych oraz akcesoriów. Jest to bowiem jednoelementowy system audio.

Twój Devialet Phantom I 108 dB zawsze będzie nowoczesny i zgodny z najnowszymi rozwiązaniami

Z kolei użytkownicy, którzy planują w przyszłości rozbudowę lub wymianę poszczególnych komponentów systemu, powinni wybrać zestaw stereo. Możliwość podłączania różnych wzmacniaczy lub głośników pozwala modyfikować brzmienie zestawu i dopasowywać je do własnych preferencji. Takiej możliwości nie mają głośniki bezprzewodowe. Wszystkie komponenty elektroniczne są bowiem umieszczone w jednej obudowie i nie ma możliwości ich wymiany.

Najciekawsze bezprzewodowe głośniki Hi-End – ranking Top 5 z Top Hi-Fi

Aby ułatwić Wam wybór bezprzewodowego głośnika Hi-end, stworzyliśmy ranking najciekawszych modeli z naszej oferty. Są to urządzenia wyposażone w ciekawe i przydatne funkcje, które rozszerzają funkcjonalność głośnika. Wszystkie opisywane przez nas urządzenia wybraliśmy, uwzględniając brzmienie sprzętu. Ten czynnik zawsze jest najważniejszy przy wyborze bezprzewodowego głośnika Hi-end. No i jeszcze jednak, ważna sprawa. Każdy z tych modeli może bez problemu stawić czoła systemom konwencjonalnym w podobnym przedziale cenowym. Szukacie alternatywy dla klasycznego systemu stereo? Poszukiwania zacznijcie od naszego Top 5.

Devialet Phantom II

Devialet Phantom II to pierwsza propozycja dla osób poszukujących głośnika bezprzewodowego z segmentu Hi-End.

Phantom I 108dB

Niepowtarzalny design głośnika francuskiego producenta zachwycił wielu użytkowników, którzy poszukiwali nietuzinkowego sprzętu. Niepowtarzany, zaokrąglony kształt na pewno spodoba się miłośnikom nietypowego wzornictwa, którzy pragną, aby głośnik nie tylko zapewniał dobrej jakości dźwięk, ale także był ozdobą wnętrza. Devialet Phatom II wyróżnia się także wysoką jakością wykonania, a spasowanie poszczególnych jego elementów i rodzaj użytych materiałów jednoznacznie wskazują, że jest to głośnik bezprzewodowy z wyższej półki.

W modelu Devialet Phantom II zastosowano niezwykle zaawansowane rozwiązania techniczne i ponad 100 patentów. Dzięki temu jakością dźwięku głośnik może śmiało konkurować z klasycznymi zestawami stereo.

Urządzenie dysponuje mocą ciągłą 350W. Skuteczność głośnika Devialet Phantom II wynosi 95 dB, a pasmo przenoszenia pokrywa zakres od 18 do 21.000 Hz. Urządzenie jest w stanie efektywnie nagłośnić pomieszczenie o powierzchni ponad 20 metrów kwadratowych, co biorąc pod uwagę jego gabaryty jest imponującym wynikiem.   

Głośnik obsługiwany jest za pomocą autorskiej aplikacji mobilnej Devialet. Jest ona dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Za pomocą aplikacji odbywa się konfiguracja oraz ustawienie preferowanych przez użytkownika parametrów. Umożliwia ona dostęp do wielu ciekawych funkcji, takich jak korekcja brzmienia czy włączenie trybu nocnego.

Devialet Phantom II wyróżnia się bogatą funkcjonalnością. Łączność bezprzewodowa obejmuje Wi-Fi, Bluetooth oraz AirPlay 2. Muzykę można odtwarzać z serwisów streamingowych: Spotify oraz Tidal. Funkcjonalność głośnika Devialet obejmuje także multiroom. Dzięki temu użytkownik w prosty sposób może zarządzać z jednego miejsca urządzeniami Devialet, znajdującymi się w różnych pomieszczeniach.

Warto wiedzieć, że Devialet Phantom II to coś więcej niż tylko porządny głośnik bezprzewodowy. Dwa modele tego urządzenia mogą być z poziomu aplikacji połączone w tryb stereo. Opcja pozwalająca sparować dwa głośniki jest świetnym rozwiązaniem dla użytkowników chcących stworzyć wysokiej klasy system audio. Słuchanie muzyki w trybie stereo zwiększa przestrzenność i precyzję dźwięku.

Brzmienie głośnika Devialet Phantom II jest energetyczne. Fundament stanowi nisko schodzący bas, który pozytywnie zaskakuje. Niskie tony bez wsparcia zewnętrznego subwoofera są mocne i dobrze kontrolowane, ma tu miejsce mała magia. Głośnik bardzo dobrze radzi sobie w rockowych i jazzowych utworach, doskonale oddając emocje. Średnie tony są wyraźne i zróżnicowane. Jest to dobra informacja zwłaszcza dla osób, które planują podłączenie głośnika Devilaet Phantom II do TV.

Złącza tego głośnika bezprzewodowego obejmują wejście Ethernet oraz jack. Producent umieścił je na tylnej ściance urządzenia.

Naszym zdaniem Devialt Phantom II to sprzęt audio na miarę XXI wieku. Nowoczesne rozwiązania techniczne pozwoliły stworzyć głośnik bezprzewodowy, który gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Bogata funkcjonalność i prosta obsługa zachęcają do czerpania radości z muzyki i odtwarzania jej z różnych źródeł.

Kompaktowe wymiary obudowy sprawiają, że niewielka przestrzeń przeznaczona na ustawienie głośnika nie będzie stanowiła przeszkody do zakupu głośnika Devialet Phantom II.  

Bang & Olufsen BEOSOUND BALANCE

Bang & Olufsen to marka, która od lat wyróżnia się pod wieloma względami w audiofilskim świecie. Przede wszystkim duńska firma stawia na ciekawe i nietuzinkowe wzornictwo swoich urządzeń. Tak jest też jest w przypadku opisywanego głośnika bezprzewodowego.

Bang & Olufsen Beosound Balance

Bang & Olufsen BEOSOUND BALANCE to model o ciekawym, cylindrycznym kształcie. Podstawa wykonana została z drewna dębowego. Nad nią umieszczony został głośnik pokryty delikatną, przyjemną w dotyku tkaniną. Warto podkreślić, że stylistyka głośnika Bang & Olufsen jest uniwersalna i ponadczasowa. Urządzenie będzie więc pasowało do tradycyjnego oraz nowoczesnego wnętrza.

Kształt głośnika został zaprojektowany tak, aby zapewnić właściwe rozpraszanie fal dźwiękowych. Dzięki dedykowanemu trybowi pracy głośnik możemy ustawić blisko ściany, czy w rogu pomieszczenia, bez obawy o pogorszenie jakości dźwięku. Producent zapewnia, że urządzenie jest w stanie dostatecznie wypełnić dźwiękiem pomieszczenia o powierzchni nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych, a nasze wewnętrzne odsłuchy pozwalają nam w te zapewnienia wierzyć.

Na obudowie nie znajdziecie żadnych tradycyjnych elementów sterujących. Regulacja odbywa się dotykowo. W ten sposób ustawia się głośność, zmienia odtwarzane utwory oraz tryby dźwięku. Wszystko działa płynnie. Sposób sterowania pasuje do stylistyki urządzenia i powinien przypaść do gustu nawet tradycjonalistom.

Głośnik kryje w sobie aż 7 przetworników, z których każdy napędzany jest własnym wzmacniaczem. Są to dwa przetworniki niskotonowe, dwa średniotonowe, jeden wysokotonowy. Dopełnieniem są dwa przetworniki szerokopasmowe. Ich łączna moc wynosi aż 680W.

Bang & Olufsen Beosound Balance

W stosunku do Hi-endowego głośnika nabywcy mają zazwyczaj wysokie wymagania. Powinien on nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim zapewnić bardzo dobrą jakość dźwięku. Producent głośnika Bang & Olufsen BEOSOUND BALANCE trafnie nazwał swoje urządzenie. Brzmienie ma balans pomiędzy poszczególnymi częściami pasma i doskonale nadaje się do odtwarzania różnych gatunków muzyki.

Bang & Olufsen BEOSOUND BALANCE jest głośnikiem wyposażonym w funkcje sieciowe. Strumieniowanie dźwięku może odbywać się za pomocą platformy Chromecast, Airplay 2, Bluetooth oraz Spotify Connect. Łączność z Internetem może odbywać się bezprzewodowo lub przewodowo.

Dostęp do wszystkich funkcji zyskujemy dzięki autorskiej aplikacji mobilnej, która unifikuje obsługę różnych produktów Duńczyków. Producent zadbał o dostępność wielu ciekawych opcji, takich jak: automatyczna kalibracja głośnika czy zaawansowane ustawienia dźwięku. Do głośnika opcjonalnie można także dokupić pilot Beoremote One BT.

Głośnik Bang & Olufsen BEOSOUND dostępny jest w dwóch kolorach obudowy: jasnym i ciemnym.

Devialet Phantom I

Devialet Phantom I jest drugą propozycją francuskiego producenta w tym zestawieniu i nie jest to przypadek – Francuzi mają bardzo mocne portfolio tego typu produktów. To najwyższy model z serii Phantom w ofercie głośników bezprzewodowych, oferujący unikatowe wzornictwo, niesamowite parametry techniczne oraz doskonały dźwięk.

Jesteś fanem filmów i chcesz, aby prawdziwe kino domowe zawitało do twojego salonu? Phantom I 108 dB jest urządzeniem, na które czekałeś.

Wygląd zewnętrzny głośnika jest ciekawy i niepowtarzalny. Bryła głośnika jest zaokrąglona. Warto dodać, że kształt modelu Phantom I jest wynikiem wielu badań i eksperymentów dotyczących rozchodzenia się dźwięku. Producent połączył więc ciekawe wzornictwo z aspektem akustycznym.

Parametry techniczne głośnika Devialet Phantom I robią wrażenie. Łączna moc ciągła zastosowanych wzmacniaczy wynosi aż 1100W. Zakres dynamiki wynosi aż 108dB. Pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 14 Hz do 27.000Hz.

Przez wielu recenzentów Devialet Phantom I jest określany jako najlepszy głośnik bezprzewodowy na świecie. Wpływa na to wiele czynników. Phantom wyróżnia się przede wszystkim wieloma autorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Warto wymienić przynajmniej najważniejsze patenty. ADH Intelligence® to technologia pozwalająca połączyć najlepsze cechy wzmacniaczy pracujących w klasie A i D. SAM Processing® zapewnia synchronizację sygnału płynącego ze wzmacniacza do głośników, a technologia HBI® zapewnia doskonałe zejście w obszarze basu. 

Sterowanie głośnikiem odbywa się z poziomu autorskiej aplikacji mobilnej Devialet. Jest ona dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS i umożliwia wybór źródeł muzyki czy sterowanie głośnością. Warto dodać, że z poziomu aplikacji można połączyć dwa głośniki Devialet Phantom I w tryb stereo, tak samo jak w przypadku modelu mniejszego. Głośnik jest kompatybilny z systemem multiroom Devialet, a użytkownik może z poziomu aplikacji dodać urządzenie do systemu wielostrefowego.

„Apka” Devialeta umożliwia także dostęp do kilku ciekawych opcji, pozwalających na dopasowanie parametrów brzmienia do preferencji użytkownika. Możliwe jest np. ustawienie trybu nocnego, który poprawia skuteczność skrajnych pasm dźwięku podczas odtwarzania muzyki.

Funkcjonalność głośnika jest niezwykle bogata. Muzykę można odtwarzać, korzystając z serwisów streamingowych, Bluetooth, AirPlay 2, czy radia internetowego. Głośnik jest także kompatybilny z platformą Roon, a to rzadko spotykana funkcja w głośnikach bezprzewodowych.

Sterowanie głośnikiem możliwe jest nie tylko z poziomu aplikacji, gdyż producent oferuje również dopasowany do wyglądy Phantoma konwencjonalny pilot, który może stanowić przyjemne estetyczne dopełnienie.  Głośnik dostępny jest w dwóch kolorach obudowy: czarnej i białej.

Bowers & Wilkins Formation Duo

Na początku warto zaznaczyć, że Bowers & Wilkins Formation Duo to jedyny w tym zestawieniu bezprzewodowy system stereo. Ze względu na to, że niektórzy Klienci poszukują głośników bezprzewodowych, które mają funkcję parowania w tryb stereo, wspomniane głośniki będą ciekawą propozycją w tym kontekście.

Bowers & Wilkins Formation Duo to pierwszy w historii stereofoniczny system bezprzewodowy brytyjskiego producenta. Klasyczne kolumny głośnikowe Bowers projektuje i produkuje od kilkudziesięciu lat. Ze względu na stale rosnącą popularność systemów bezprzewodowych, także ten, zdawałoby się konserwatywny producent, postanowił dołączyć do grona firm oferujących ten typ sprzętu audio. Debiut nastąpił w wielkim stylu. Od momentu premiery system Formation Duo zdobył wiele nagród oraz pozytywnych recenzji.

Warto wspomnieć o wyglądzie tych głośników aktywnych. Prezentują one klasyczną stylistykę, od lat stosowaną przez Bowers & Wilkins. Jeśli zatem ze względu na wzornictwo głośniki Devialet będą dla Was zbyt awangardowe, Formation Duo może być dobrym wyborem. Głośnik wysokotonowy został oddzielony akustycznie od obudowy. Jest to rozwiązanie znane z głośników pasywnych najwyższej serii 800. Ujawnia to audiofilski charakter tych głośników. Rozwiązań zaczerpniętych z hi-endowych kolumn brytyjskiego producenta jest jednak znacznie więcej.

Formation Duo jest nowoczesnym systemem, w którym transmisja dźwięku odbywa się bezprzewodowo.  Mamy więc do dyspozycji Wi-Fi, Bluetooth z obsługą kodeka aptX HD oraz AirPlay 2. Mamy także dobrą wiadomość dla miłośników platformy Roon. Głośniki są z nią kompatybilne. 

Do sterowania i konfiguracji głośników Formation Duo służy aplikacja Music. Jedną z jej funkcji jest equalizer. Dzięki niemu z poziomu „apki” użytkownik może dokonać korekty niskich i wysokich tonów. Służy ona także do połączenia głośników z systemem multiroom.

Wielu użytkowników podkreśla, że brzmienie systemu Bowers & Wilkins Formation Duo jest w wielu aspektach wyjątkowe. Stereofonia tych głośników bezprzewodowych jest doskonała. Brzmienie jest klarowne i precyzyjne. Dźwięk zaskakuje swoim rozmachem i głębią. Największy podziw budzi jednak bas. Potrafi zejść do zakresu osiąganego przez niektóre kolumny podłogowe, co jest nie lada wyczynem. Jak już wspomnieliśmy, dedykowana aplikacja umożliwia korekcję fabrycznych ustawień dźwięku. Okazuje się to niezwykle przydatne, gdy fabryczne ustawienie natężenia niskich i wysokich tonów odbiega od Waszych oczekiwań.

Opisywany bezprzewodowy system audio dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o różnym metrażu – zarówno tych mniejszych, jak i przestronnych salonów. Przekonaliśmy się, że nagłośnienie powierzchni nawet 40 metrów kwadratowych nie stanowi żadnego problemu dla tych głośników.

W sprzedaży dostępne są dedykowane standy do Formation Duo. Oferowane są opcjonalnie, jednak nadają kolumnom smukły i nowoczesny wygląd. Jeśli zatem zdecydujecie się na system Formation Duo, szczerze polecamy dedykowane podstawki Formation. Głośniki dostępne są w czarnym i białym kolorze obudowy.

Bowers & Wilkins Zeppelin

Bowers & Wilkins Zeppelin to wręcz legendarny głośnik bezprzewodowy. Pierwsza wersja opisywanego modelu została zaprojektowana kilkanaście lat temu. Była to konstrukcja przełomowa z wielu względów. Przede wszystkim ze względu na awangardowy kształt, który znacznie wyróżniał się na tle produkowanych wówczas głośników przenośnych. Szybko okazało się, że Zeppelin przypadł do gustu wielu użytkowników, co poskutkowało pojawieniem się kolejnych generacji tego modelu.

Bowers & Wilkins Zeppelin

Wzornictwo głośnika jest ciekawe i nietypowe. Zeppelin wyróżnia się nawet w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej producentów oferuje nietypowe kształty swoich urządzeń.

Funkcjonalność głośnika bezprzewodowego brytyjskiego producenta jest odpowiedzią na aktualne trendy dotyczące sposobu odtwarzania muzyki. Urządzenie obsługuje Spotify Connect, AirPlay 2 oraz Bluetooth z kodekiem aptX Adaptive. Głośnik obsługuje również asystenta głosowego Amazon Alexa.

Brzmienie Zeppelina pozytywnie zaskoczy nawet wymagających użytkowników. Cechuje się wysoką klarownością. Warto to podkreślić, ponieważ właśnie ten aspekt dźwięku jest w wielu głośnikach bezprzewodowych na znacznie niższym poziomie. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu poszczególnych części pasma, Bowers & Wilkins Zeppelin wiernie odtworzy różne gatunki muzyczne. Bas jest wyraźnie zaznaczony. Brytyjczycy z Bowersa opcjonalnie oferują do głośnika dedykowany uchwyt, który umożliwia powieszenie go na ścianie. Głośnik Bowers & Wilkins Zeppelin dostępny jest w jasnym i ciemnym kolorze.

Za głośnik Bowers & Wilkins Zeppelin trzeba zapłacić mniej, niż cztery tysiące złotych. Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja głośnika bezprzewodowego z kategorii Hi-end w przystępnej cenie. Na pewno wyróżnia się pod tym względem na tle pozostałych zaprezentowanych tu głośników.

Bezprzewodowy głośnik Hi-End – dla kogo?

Bezprzewodowy głośnik Hi-End często wybierany jest przez użytkowników, którzy poszukują dobrej jakości sprzętu audio, który nie zajmie wiele miejsca w pomieszczeniu. Wielu użytkowników nie ma bowiem wystarczającej przestrzeni, aby ustawić w pokoju wzmacniacz i kolumny, bądź po prostu nie jest tym zainteresowana. Bezprzewodowy głośnik rozwiązuje ten problem, można go bowiem ustawić nie tylko na meblach, ale praktycznie w dowolnym miejscu.

Bang & Olufsen Beosound Edge

Bezprzewodowy głośnik Hi-end polecamy także osobom, które poszukują prostego w obsłudze sprzętu audio. Te urządzenia nie wymagają doboru kabli, wzmacniacza i innych akcesoriów. Wystarczy tylko włączyć głośnik, połączyć go z Internetem i cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Wiele modeli głośników bezprzewodowych oferuje bogatą funkcjonalność sieciową. Są one wyposażone między innymi w Spotify Connect, Bluetooth, AirPlay. Jeśli zatem lubicie odtwarzać muzykę z urządzenia mobilnego, głośnik bezprzewodowy sprawdzi się w tym przypadku idealnie.

Hi-Endowy głośnik bezprzewodowy możemy polecić także użytkownikom ceniącym ciekawy i nietuzinkowy wygląd sprzętu. Głośniki bezprzewodowe Devialet, czy Bang & Olufsen na pewno spodobają się wielu osobom. Będą one stanowiły ciekawy element wystroju nowoczesnego wnętrza.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking pomoże Wam w wyborze głośnika bezprzewodowego. Ten rodzaj sprzętu jest coraz chętniej wybierany przez użytkowników, również tych bardziej wymagających dla dźwięku. Głośnik bezprzewodowy Hi-end daje bowiem wiele radości ze słuchania muzyki. Zapewnia wysoką jakość odtwarzanej muzyki oraz prostą i wygodną obsługę.

Przed zakupem głośnika bezprzewodowego warto skorzystać z przygotowanego przez nas rankingu. Umieściliśmy tutaj najlepsze modele, które dokładnie przetestowaliśmy. Cieszą się one także dobrą opinią wśród użytkowników. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku głośników bezprzewodowych z wyższej półki znajdziecie także mniej udane konstrukcje.

Jak zapewne zauważyliście, polecane w tym rankingu głośniki różnią się także ceną. Warto podkreślić, że osoby dysponujące nieco mniejszym budżetem, znajdą w naszym zestawieniu model z Hi-endowego segmentu pod kątem jakości – chodzi o Zeppelina.

Zachęcamy Was do odwiedzenia wybranego salonu sieci Top Hi-Fi. W tym miejscu, po wcześniejszym umówieniu się, będziecie mogli posłuchać wybranych modeli głośników bezprzewodowych oraz obejrzeć je na żywo. #EksperciDobregoBrzmienia oferują szeroki wybór modeli renomowanych producentów. Z naszą pomocą wybierzecie sprzęt dopasowany do Waszych preferencji brzmieniowych oraz estetycznych, zapraszamy!

Czytaj (i oglądaj) więcej o sprzęcie audio:

A może chcesz poczytać nasze artykuły o muzyce?Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: