Poprzedni
Następny

Nagrody What Hi-Fi? 2022 rozdane – wśród laureatów nasze marki

Średnia ocen: 5
(6 ocen) 6 komentarzy

Jak co roku, brytyjski miesięcznik „What Hi-Fi?” przyznał nagrody dla najlepszego sprzętu audiowizualnego. Wśród nagrodzonych urządzeń znalazły się produkty będące w ofercie Top Hi-Fi & Video Design. Wśród laureatów znalazły się między innymi głośniki ELAC i Bowers & Wilkins, odtwarzacz strumieniowy Bluesound, radio Tivoli, czy przetwornik cyfrowo-analogowy AudioQuest. Warto przeczytać nasz artykuł, aby dowiedzieć się, co skłoniło recenzentów „What Hi-Fi?” do przyznania nagrody poszczególnym urządzeniom i czym wyróżnia się dany sprzęt.

Spis treści: Nagrody What Hi-Fi? 2022 rozdane

  1. Najlepsze głośniki podstawkowe 2022
  2. Najlepsze głośniki podłogowe 2022
  3. Najlepsze głośniki bezprzewodowe 2022
  4. Najlepsze odtwarzacze strumieniowe 2022
  5. Najlepsze akcesoria 2022
  6. Najlepsze radia 2022
  7. Najlepsze przetworniki cyfrowo-analogowe 2022
  8. Pozostali laureaci

Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition

Najlepsze głośniki podstawkowe 2022

ELAC Debut B5.2 – najlepsze głośniki podstawkowe w cenie do 300 funtów

Elac Debut B5.2 są dwudrożnymi głośnikami podstawkowymi, które po raz kolejny otrzymują nagrodę „What Hi-Fi?”. Opisywane kolumny zostały docenione przez brytyjski miesięcznik przede wszystkim za bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Redakcja podkreśliła, że walory brzmieniowe głośników ELAC Debut B5.2 stawiają je na równi z droższymi modelami. Nagrodzone pięcioma gwiazdkami kolumny zapewniają szczegółowy i detaliczny dźwięk. Jury doceniło także solidną konstrukcję oraz wysokiej jakości komponenty. Wyróżniono także oryginalny wygląd głośników ELAC Debut B5.2.

Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition - najlepsze głośniki podstawkowe w cenie od 300 do 500 funtów

Kolumn Bowers & Wilkins z serii 600 nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Kolejne generacje głośników z tej serii są chętnie wybierane przez Klientów, którzy oczekują sprawdzonych i dobrze brzmiących konstrukcji. Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition  to aktualnie oferowana wersja głośników podstawkowych brytyjskiego producenta.

Redakcja „What Hi-Fi?” doceniła w nowej wersji jeszcze czystsze, bardziej wnikliwe i wciągające brzmienie. Podkreślono, że już wcześniejsze generacje tego modelu plasowały się na szczycie najlepszych głośników w swojej kategorii cenowej, jednak nowa odsłona kolumn wniosła słyszalną ewolucję brzmienia, które osiągnęło jeszcze wyższy poziom.

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition – najlepsze głośniki podstawkowe w cenie od 500 do 750 funtów

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

W tej kategorii cenowej nagroda także powędrowała do kolumn Bowers & Wilkins. Głośniki podstawkowe 606 S2 Anniversary Edition w obecnej odsłonie zostały nagrodzone przez redakcję „What Hi-Fi?” w głównej mierze ze względu na klarowne, wciągające i szczegółowe brzmienie. Recenzenci docenili także, że wzornictwo głośników podstawkowych Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition jest estetyczne i ponadczasowe, dlatego model jest jednym z najchętniej wybieranych w swojej kategorii cenowej. Warto podkreślić, że są to głośniki niezwykle uniwersalne względem doboru elektroniki. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać do głośników wzmacniacz o charakterystyce dźwiękowej odpowiadającej ich preferencjom brzmieniowym.

Najlepsze głośniki podłogowe 2022

ProAc Response DT8 – najlepsze głośniki podłogowe w cenie powyżej 3000 funtów

ProAc jest producentem, który od ponad 40 lat wytwarza kolumny głośnikowe. Trudno na przełomie tych lat znaleźć nieudane konstrukcje. Ten szanowany wśród audiofilskiej społeczności brytyjski producent od lat stawia na konserwatywny wygląd oraz dopracowaną konstrukcję kolumn. Tak też jest w przypadku głośników ProAc Response DT8.

Response DT8 (ebony)

Nagrodzone głośniki podłogowe należą do wysokiej rangą serii Response, dedykowanej wymagającym użytkownikom, którzy oczekują od kolumn przede wszystkim wyjątkowego dźwięku. Brzmienie jakie oferują głośniki DT8 można określić jako wyraziste, ekspresyjne i dokładne. Niskie tony są sprężyste i wyraźne, natomiast średnica niezwykle szczegółowa.

Jak już wspominaliśmy, wygląd głośników jest klasyczny. Linia wzornicza brytyjskiego producenta w zasadzie nie zmienia się od lat. Nie należy tego absolutnie uznawać za wadę, bowiem jest wielu zwolenników wyglądu tych kolumn, którzy świadomie je wybierają.

Redakcja „What H-Fi?” w swoim werdykcie uznała wygląd kolumn ProAc Response DT8 za nietuzinkowy, natomiast brzmienie określono jako niepowtarzalne, którego nie sposób nie polecić. Krótka, ale jakże trafna rekomendacja.

Najlepsze głośniki bezprzewodowe 2022

Audio Pro Addon C3 – najlepszy domowy głośnik bezprzewodowy w cenie od 100 do 250 funtów

Głośniki w kompaktowej obudowie sprawdzają się, zwłaszcza gdy użytkownik potrzebuje urządzenia służącego do odtwarzania muzyki w tle, które nie zajmie wiele miejsca. Te kryteria spełnia właśnie głośnik bezprzewodowy Audio Pro Addon C3, który nie tylko zapewnia dźwięk dobrej jakości, ale też pozwala na odtwarzanie muzyki z wielu źródeł, w tym Spotify, Bluetooth, czy AirPlay.

Redakcja „What Hi-Fi?” nagrodziła głośnik za udane połączenie najważniejszych cech z punktu widzenia użytkownika, czyli: przenośności, funkcji multiroom oraz bardzo dobrej jakości dźwięku.

Audio Pro Addon C10 MkII – najlepszy domowy głośnik bezprzewodowy w cenie od 250 do 500 funtów

Audio Pro Addon C10 MkII

Audio Pro Addon C10 MkII to aktualna wersja wielokrotnie nagradzanego głośnika bezprzewodowego o bogatej funkcjonalności. Urządzenie obsługuje aż trzy systemy multiroom: Audio Pro, Google Cast i AirPlay 2, co wyróżnia go wśród konkurencyjnych modeli. Zastosowane przetworniki pozwalają osiągnąć dynamiczny i klarowny dźwięk z wyraźnie zaakcentowanym basem.

Redakcja „What Hi-Fi?” w swoim werdykcie doceniła możliwości systemu multiroom oraz funkcje strumieniowego odtwarzania muzyki, które oferuje aktualna wersja głośnika.

Najlepsze odtwarzacze strumieniowe 2022

Bluesound Node – najlepszy odtwarzacz strumieniowy w cenie do 750 funtów

Odtwarzacz strumieniowy Bluesound Node wielokrotnie polecaliśmy naszym Klientom. Jeśli jednak nasza rekomendacja Wam nie wystarcza, pragniemy oznajmić, że w tym roku odtwarzacz został nagrodzony również przez ekspertów z „What Hi-Fi?”.

Bluesound NODE 

Bluesound Node wyróżnia się przede wszystkim niezwykle bogatą funkcjonalnością. Urządzenie obsługuje serwisy streamingowe (Spotify, Tidal, Qobuz, Deezer) oraz radio internetowe. Odtwarzacz może być sterowany głosowo poprzez Apple Siri, Amazon Alexa oraz asystenta Google. Bluesound Node obsługuje także dwukierunkowy Bluetooth oraz AirPlay 2.

Kapituła „What Hi-Fi?” przyznając nagrodę podkreśliła właśnie wszechstronność tego odtwarzacza. Dodając Bluesound Node do systemu stereo użytkownik otrzymuje dostęp właściwie do wszystkich sposobów odtwarzania muzyki ze źródeł sieciowych. Do tego jakość dźwięku oferowana przez ten streamer jest bardzo dobra.

Najlepsze akcesoria 2022

AudioQuest Rocket 11 – najlepszy kabel głośnikowy w cenie poniżej 15 funtów za metr

Jak ważne jest właściwe okablowanie w systemie audio, zdaje sobie sprawę większość użytkowników. Kabel głośnikowy AudioQuest Rocket 11 stanowi naszym zdaniem połączenie rozsądnej ceny oraz dobrej jakości. Podobnego zdania jest redakcja „What Hi-Fi?”, która przyznając nagrodę stwierdziła, że wybierając nagrodzony kabel Rocket 11, z pewnością zoptymalizujecie wydajność i poprawicie brzmienie Waszego zestawu audio.

Najlepsze radia 2022

Tivoli Model One Digital Generation 2 – najlepsze radio w cenie poniżej 200 funtów

Amerykańska marka Tivoli specjalizuje się w produkcji radioodbiorników, które potrafią zapewnić dźwięk bardzo dobrej jakości biorąc pod uwagę ich niewielki rozmiar. Ich cechą charakterystyczną są też fantastyczne możliwości w zakresie reprodukcji ludzkiego głosu – w kontekście radia bezcenne. W tym roku przez „What Hi-Fi?” nagrodzone zostało radio Tivoli Audio Model One Digital Gen 2, które wyróżnia się niezwykle stylowym i ciekawym wzornictwem.

Redaktorzy docenili Model One Digital Generation 2 za nietuzikowy, oldschoolowy wygląd oraz nowoczesne funkcje, w tym AirPlay 2 oraz Chromecast.

Najlepsze przetworniki cyfrowo-analogowe 2022

AudioQuest DragonFly Cobalt – najlepszy przetwornik cyfrowo-analogowy w cenie od 200 do 300 funtów

DragonFly Cobalt

Można bez wahania stwierdzić, że AudioQuest był pionierem w produkcji przenośnych przetworników DAC, które stosowane są między innymi do podłączania słuchawek do komputera.

W tym roku „What Hi-Fi?” nagrodziło topowy przenośny przetwornik DAC. Napięcie wyjściowe wynoszące 2.1V pozwala na wysterowanie zdecydowanej większości słuchawek dostępnych na rynku. Za dekodowanie sygnału cyfrowego odpowiada zaawansowany układ oparty na kości DAC ESS ES9038Q2M. AudioQuest DragonFly Cobalt wyróżnia się wyrafinowanym dźwiękiem, który docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. DAC dekoduje pliki MQA, co z pewnością będzie dobrą wiadomością dla wielu miłośników dobrego brzmienia.

„What Hi-Fi?” przyznając Cobaltowi nagrodę właściwie za całokształt posiadanych cech, doceniło także obecność przejściówki USB C, która pozwala na podłączenie DAC-a do jeszcze większej ilości nowoczesnych urządzeń, w tym…smartfonów!

Pozostali laureaci

Nie sposób wymienić i opisać wszystkich laureatów nagród „What Hi-Fi?”, gdyż zestawienie obejmuje wiele kategorii sprzętu. Niemniej jednak w pozostałych kategoriach także zostały nagrodzone produkty będące w ofercie sieci sklepów Top Hi-Fi & Video Design. Są to gramofon Technics SL-1500C, odtwarzacz Blu-ray Panasonic DP-UB820EB, projektory Epson EH-TW7100 oraz EPSON EH-TW9400, a także głośniki aktywne KEF LS50 Wireless II.

***

Pamiętajcie, że wszystkie nagrodzone urządzenia, które opisaliśmy, znajdują się w ofercie sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design. Jeśli jesteście zainteresowani odsłuchem lub prezentacją wybranego modelu, zachęcamy Was do odwiedzenia jednego z wybranych salonów naszej sieci. #EksperciDobregoBrzmienia chętnie odpowiedzą na Wasze pytania oraz pomogą wybrać sprzęt dopasowany do Waszych preferencji oraz budżetu.

Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:

A może chcesz poczytać nasze artykuły o muzyce?Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(6 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: