Poprzedni
Następny

Nowe zworki firmy AudioQuest do połączeń głośnikowych

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Firma AudioQuest wprowadziła do oferty trzy nowe modele zworek, które przeznaczone są do kolumn głośnikowych wyposażonych w terminale przystosowane do połączeń typu bi-wire. Zworki Bare Naked BiWire Jumpers, ThunderBird BiWire Jumpers, Dragon BiWire Jumpers pozwalają na uzyskanie maksimum wydajności, zapewniając wysokiej jakości połączenie.

AudioQuest zworki

Zworkami głośnikowymi firmy AudioQuest należy zastąpić klasyczne metalowe zworki, które często dołączane są do zestawu z kolumnami głośnikowymi pozwalającymi na połączenie typu bi-wire.

Zworki Bare Naked BiWire

Zworki AudioQuest Bare Naked BiWire Jumpers są niemal bezinwazyjnym rozwiązaniem. Mają 3,5 cala (8,9 cm) długości i oferują znacznie lepsze osiągi niż zworki dostarczane wraz z kolumnami głośnikowymi.

AudioQuest Bare Naked BiWire Jumpers

Zworka Bare Naked BiWire Jumpers pokryta jest grubą warstwą srebra, która zapobiega degradacji przewodnika z upływem czasu. Co więcej, nie ma tu dodatkowych elementów, takich jak izolacja czy złącza głośnikowe, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość przesyłanego sygnału, jeśli nie byłyby odpowiednio wysokiej jakości.

W modelu Bare Naked BiWire Jumpers zastosowano lite przewodniki wykonane w technice PSC+ (od ang. Perfect-Surface Copper+), która bazuje na miedzi o bardzo dużej czystości i perfekcyjnej powierzchni przewodzącej. Jakość powierzchni ma krytyczne znaczenie, gdyż można ją rozpatrywać jako pewnego rodzaju „zaporę”, zarówno dla pól elektrycznych wytwarzanych w przewodniku, jak i dla pola magnetycznego na zewnątrz przewodnika.

aq-bare-naked-biwire-jumpers

Miedź PSC+ sprawdza się znacznie lepiej w porównaniu do miedzi OFHC, OCC, 8N i innych rodzajów tego przewodnika. Jej wyjątkowa czystość w połączeniu z niezwykle gładką powierzchnią dodatkowo ograniczają powstawanie niepożądanych zniekształceń.

Zworki ThunderBird BiWire

Model ThunderBird BiWire Jumpers firmy AudioQuest również wykorzystują miedź PSC+ jako materiał przewodzący. W tym modelu jest ona pokrytą węglową otuliną, która znacząco redukuje zakłócenia RF (pochodzące od częstotliwości radiowych) i jest sterowana kierunkowo (istotny jest kierunek podłączenia zworki do terminali głośnikowych w kolumnie).

AudioQuest ThunderBird BiWire Jumpers

Zworki Dragon BiWire

Model Dragon BiWire Jumpers oferuje najlepsze osiągi spośród trzech nowych modeli firmy AudioQuest, dzięki zastosowaniu w 100% litego srebra PSS (od ang. Perfect-Surface Silver). Są to przewodniki o specjalnie polerowanej powierzchni.

Przewodniki w tym modelu, podobnie jak w zworkach ThunderBird BiWire, zabezpieczone są otuliną węglową i sterowane kierunkowo oraz zakończone złączami widełkowymi lub bananowymi (w 4 różnych kombinacjach).

AudioQuest Dragon BiWire Jumpers

Realizacja połączenia ze zworkami AudioQuest

Dla zworek ThunderBird BiWire i Dragon BiWire w wypadku kolumn 3-drożnych (patrz rys. z lewej) należy podłączyć wzmacniacz kablami głośnikowymi bezpośrednio do terminali odpowiedzialnych za sygnały dla średnich i wysokich tonów (Treble), a następnie wykonać połączenie zworą AudioQuest ukierunkowaną w dół do terminali odpowiedzialnych za niskie tony (Bass). Z kolei dla kolumn 2-drożnych (patrz rys. z prawej), aby zachować subtelną relację między poszczególnymi pasmami częstotliwości, należy podłączyć „gorący” sygnał (+) kabla głośnikowego ze wzmacniacza do wejścia (+) terminala odpowiedzialnego za wysokie tony (Treble), a tzw. „zimny” (-) do terminala głośnikowego (-) niskich tonów (Bass). Zworki AudioQuest w wypadku kolumn 2-drożnych podłączane są identycznie, jak dla kolumn 3-drożnych.

AudioQuest zworki podłączenie

Rodzaje i dostępność

Modeel ThunderBird BiWire i Dragon BiWire mają długość 8 cali (20 cm). Dostępne są w kilku wariantach różniących się złączami zamontowanymi po obu stronach zworek. Mogą być to wtyki bananowe lub widełkowe w 4 różnych kombinacjach (z uwzględnieniem kierunkowości kabla): bananowe – bananowe, widełkowe – widełkowe, widełkowe – bananowe, bananowe – widełkowe.

W zworkach ThunderBird BiWire zostały zastosowane końcówki z serii 500 firmy AudioQuest, a zworki Dragon BiWire mają końcówki należące do serii 1000 tego producenta.

Nowe modele firmy AudioQuest można nabyć w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Każde opakowanie zawiera 4 sztuki zworek.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: