Poprzedni
Następny

Limitowana edycja słuchawek Bowers & Wilkins Px8 na 60. urodziny Jamesa Bonda – Px8 007 Edition

Średnia ocen: 5
(12 ocen) 12 komentarzy

Bowers & Wilkins został oficjalnym partnerem filmowej franczyzy James Bond, rozpoczynając kolejny rozdział w swojej trwałej relacji z tą popularną serią. Efektem tej współpracy jest limitowana edycja słuchawek Px8 007 Edition, za pośrednictwem której te dwie ikoniczne brytyjskie marki świętują 60. urodziny filmów o Bondzie. Słuchawki są wykończone w kolorze Midnight Blue, czym nawiązują do smokingu noszonego przez Bonda w filmie „Dr. No” z 1962 r.

Limitowana edycja słuchawek Bowers & Wilkins Px8 007 Edition

Dźwięk kina

Każda znana na całym świecie produkcja filmowa ma swoją niepowtarzalną, rozpoznawalną muzykę, która pozostaje w pamięci nawet po zakończeniu napisów końcowych. Jednak niewiele może być lepszych przykładów pamiętnych ścieżek dźwiękowych niż partytury, które napędzały filmy o Jamesie Bondzie przez ostatnie sześć dekad. Od charakterystycznego tematu Monty'ego Normana po każdą z ikonicznych piosenek tytułowych, muzyka jest nierozerwalnie związana z agentem 007.

Bowers & Wilkins, Abbey Road Studios i muzyka Bonda

Związek Bowers & Wilkins z serią filmów o Jamesie Bondzie jest spleciony z jej 40-letnią współpracą z Abbey Road Studios. To właśnie tam flagowe kolumny serii 800 były wykorzystywane do monitorowania nagrań niezliczonych partytur filmowych, w tym do filmów „Skyfall” (2012) i „Spectre” (2015).

Limitowana edycja słuchawek Bowers & Wilkins Px8 007 Edition

Ponadto w ramach obchodów 60. rocznicy powstania franczyzy filmowej James Bond, inżynierowie Abbey Road Studios wykorzystali głośniki Bowers & Wilkins przy tworzeniu specjalnego albumu „Bond 25”. Zebrano na nim 25 ikonicznych przewodnich ścieżek dźwiękowych z filmów o Bondzie, nagranych w zupełnie nowych aranżacjach przez Royal Philharmonic Orchestra w Abbey Road Studio One.

Słuchawki Px8 007 Edition

Aby uczcić nowe partnerstwo i 60. rocznicę wydania filmu Dr. No, Bowers & Wilkins stworzył specjalną wersję swoich słuchawek bezprzewodowych Px8 oznaczoną jako 007 Edition. Ta limitowana edycja wykończona jest skórą Nappa w kolorze Midnight Blue, inspirowanym marynarką noszoną przez Bonda podczas jego pierwszego występu na ekranie. 

Słuchawki Px8 007 Edition są tak eleganckie i ponadczasowe jak sam James Bond. Zapewniają wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk, będący synonimem Bowers & Wilkins, w połączeniu z detalami, które stanowią subtelny ukłon w stronę stylu agenta 007. Dodatkowo w celu osiągnięcia efektu oksydowanej stali na zewnętrznej stronie nauszników wykorzystano tłoczone aluminium, a fragmenty pałąka są pokryte PVD. Na uwagę zasługuje też niebieski pierścień wokół zewnętrznych nauszników obrabiany maszynowo przed anodowaniem.

Limitowana edycja słuchawek Bowers & Wilkins Px8 007 Edition

Giles Pocock, wiceprezes ds. marketingu marki Bowers & Wilkins, skomentował: „Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej wieloletniej relacji z franczyzą Jamesa Bonda. Nasza nowa współpraca daje nam doskonałą okazję do podkreślenia bliskiego związku, jaki łączy nas z niektórymi ikonami muzyki 007 na przestrzeni lat. Razem będziemy nadal świętować instrumentalną rolę, jaką muzyka odgrywa w tym globalnym fenomenie kulturowym”.

Dostępność słuchawek Px8 008 Edition w salonach Top Hi-Fi & Video Design przewidziana jest na koniec października br. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(12 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: