Poprzedni
Następny

Małe pomieszczenie, duże możliwości – zestawy stereo do 10 tysięcy złotych

Co jest potrzebne do osiągnięcia wymarzonego brzmienia? Z pewnością dobranie sprzętu i akcesoriów, ale równie ważne pomieszczenie, w którym ustawimy wszystkie komponenty. Element ten jest niezwykle istotny przy tworzeniu przestrzeni odsłuchowej, a nie każdy dysponuje przepastnym salonem lub oddzielnym pokojem przeznaczonym wyłącznie do rozkoszowania się muzyką. Ważne jest też określenie budżetu. Pada więc pytanie: jak skutecznie dobrać sprzęt, który będzie działał w harmonii z niewielką ilością miejsca? Z pomocą nadchodzi nasz ranking zestawów stereo w przedziale cenowym do 10 tysięcy złotych, które brzmią świetnie i idealnie pasują do ograniczonej przestrzeni.

Budżet tego rzędu pozwala na skompletowanie bardzo dobrego systemu audio. Warto jednak traktować go jako projekt z perspektywą ulepszeń i rozbudowy. Dla możliwie najlepszych rezultatów zalecamy przynajmniej odrobinę dostosować niewielką przestrzeń odsłuchową - chociażby za pomocą paneli akustycznych. Jeśli nie pozwalają na to warunki, dużo pomoże nawet symetryczne rozstawienie mebli lub zasłony w oknach. Zawsze trzeba pamiętać, że miejsce, w którym stoi nasz sprzęt również jest komponentem całości. Kończąc tę wzmiankę zapraszamy do zapoznania się z zestawami stereo, które uznaliśmy za najciekawsze!

Zestaw stereo Hegel H90 + ELAC Carina BS243

Lubisz dokładne, nieco chłodne i szczegółowe brzmienie, a do tego minimalistyczny dizajn wywołuje u ciebie szczery uśmiech? Z pewnością wywoła go połączenie Hegla H90 z kolumnami ELAC Carina BS243. Ten niezwykle kompaktowy duet oferuje stylowy wygląd, niezwykle staranną jakość wykonania, a co ważniejsze dźwięk idealnie wypełniający pomieszczenie. Jakie są inne zalety?

Sprzęt grający prawdopodobnie będzie mocniej rzucać się w oczy na małej przestrzeni, dlatego bardzo istotny jest jego wygląd. W przypadku Hegla H90 to wymaganie spełniono z nawiązką. Łatwo pokochać jego minimalistyczny dizajn i prostotę obsługi. Na froncie znalazł miejsce czytelny wyświetlacz prezentujący najważniejsze informacje. Dwa precyzyjne pokrętła pozwalają wybrać źródło sygnału oraz regulować głośność. Na oszczędność miejsca przekładają się nie tylko kompaktowe wymiary wzmacniacza, ale też rozszerzona funkcjonalność. H90 to także świetnie brzmiący przetwornik C/A, dzięki czemu jeden przewód USB wystarczy, by przesyłać sygnał z komputera lub innego źródła cyfrowego. Gdy mowa o jakości dźwięku, Hegel tradycyjnie prezentuje wysoki poziom bez względu na przedział cenowy. H90 oferuje dokładne brzmienie z mocnym, szybkim basem i przestrzenną sceną. Dźwięk jest bliski neutralnemu, ale dzięki podkreśleniu dołu i średnicy daje czystą radość z odsłuchów, przybliżając nam nawet dobrze znane nagrania.

Zgrany duet to podstawa dobrego audio. Dlatego świetny wzmacniacz zasługuje na kolumny wysokiej klasy. Dokładnie takie są podstawkowe ELAC Carina BS243. Kompaktowa forma kryje precyzyjne brzmienie, które doskonale radzi sobie z wypełnianiem przestrzeni obfitym dźwiękiem. Przyjemny dla oka wygląd odróżnia projekty niemieckiej marki od wyrobów konkurencji. Dynamicznego charakteru dodaje podcięcie dolnej części obudowy, co jest charakterystyczne dla języka projektowego ELACa. Całość wykonano z naprawdę dużym przywiązaniem do detali oraz jakości montażu. Carina BS243 to masywne kolumny pomimo swoich kompaktowych rozmiarów. Ma to swoje przełożenie w brzmieniu.

ELAC kontynuuje tym modelem brzmienie, którym przez lata przyciągnął do siebie wielu klientów. Dźwięk jest więc niezwykle spójny, neutralny i świetnie zrównoważony w całym paśmie. Szybki bas w połączeniu z przejrzystą średnicą i lekko zakreśloną górą tworzy bardzo świeże brzmienie połączone z doskonałą rozdzielczością. W tej klasie cenowej zaskakują też właściwości stereofoniczne. Przestrzenna scena pozwala z łatwością określić położenie instrumentów zarówno na głębokość jak i szerokość. Takie efekty są osiągalne nawet w małej przestrzeni odsłuchowej. Wszystko to sprawia, że Carina BS243 jest mocnym konkurentem dla pozostałych kolumn podstawkowych w przedziale do pięciu tysięcy złotych. W połączeniu ze wzmocnieniem Hegla zagrają pełnią swoich możliwości!

Zestaw Yamaha MusicCast R-N803D + Bowers & Wilkins 706 S2

Cenisz sobie sprawdzone rozwiązania? Trudno o bardziej doświadczonych producentów sprzętu audio niż Yamaha oraz Bowers & Wilkins. Tych marek nie chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu z amatorów dobrego brzmienia. System zapewni muzykalny charakter dźwięku o bezpośredniej średnicy oraz solidnie dociążonym basie. Ponadto oferuje funkcje bezprzewodowe dostosowane do współczesnych sposobów odtwarzania muzyki. Co jeszcze dostajemy decydując się na ten duet?

Yamaha R-N803D to amplituner stereo należący do niezwykle popularnej serii MusicCast. W kompaktowej obudowie umieszczono wysokiej jakości wzmacniacz w klasie D o mocy 145 watów na kanał, a ponadto moduły umożliwiające odbiór radia internetowego. Z zewnątrz konstrukcja prezentuje się z typową dla Yamahy elegancją. Wszystkie elementy są precyzyjnie spasowane, a przyciski i pokrętła stawiają przyjemny opór podczas ich użytkowania. Szczotkowane aluminium na przednim panelu świetnie się prezentuje, jednocześnie maskując odciski palców. Na uwagę zasługuje też czytelny wyświetlacz pokazujący wszystkie niezbędne informacje, takie jak aktualnie używane wejście sygnału czy głośność. Inżynierowie Yamahy zadbali nie tylko o to, co widać na pierwszy rzut oka. R-N803D wyposażono w nowoczesne komponenty wysokiej jakości, takie jak przetwornik ESS SABRE 9006AS  zdolny do przetwarzania sygnału o maksymalnej „gęstości” 192kHz/24 bity. Dla maksymalnej jakości dźwięku istnieje możliwość włączenia trybu Pure Direct omijającego obwody regulacji tonów, dzięki czemu ścieżka sygnału jest maksymalnie skrócona, a dźwięk dociera do Twoich uszu w najczystszej postaci. Dodatkowo amplituner jest gotowy do współpracy z popularnymi serwisami streamingu – Spotify, Deezer czy Tidal, a funkcjonalność rozszerza wbudowany Bluetooth. Dzięki temu można z łatwością odtwarzać nagrania, wykorzystując swój smartfon lub tablet jako źródło sygnału.

Istnieje wielu producentów kolumn głośnikowych, ale nie każdy może się poszczycić takim doświadczeniem, co Bowers & Wilkins. Efektem wielu lat obecności na rynku jest odświeżona seria 700, a w niej model 706 S2 czyli jedna z mniejszych propozycji w ofercie brytyjskiej marki. Nie tylko prezentują się elegancko, ale „pod maską” ukryto kilka kluczowych ulepszeń i nowatorskich rozwiązań, które łącznie składają się na fascynujące brzmienie.

706 S2 to konstrukcja dwudrożna z otworem bas-refleks. Starannie wykonana obudowa jest dostępna w trzech kolorach – bieli lub w naturalnej barwie drewna z wykończeniem matowym oraz połyskującej czerni. Kolumny wyróżniają się minimalistycznym dizajnem, a wszystkie materiały zostały dobrane z dużą starannością. Szczególną uwagę projektanci poświęcili ulepszonym przetwornikom, czyli membranie Continuum i wysokotonowej kopułce Carbon Dome. Pierwsza z nich odpowiada za niezwykle głęboki, wypełniający pomieszczenie bas oraz naturalnie brzmiącą średnicę. Dzięki sztywności membrany i bardzo dobremu tłumieniu wewnętrznemu nawet tak małe przetworniki oferują ponadprzeciętną precyzję oraz poziom detali. Konstrukcje Bowers & Wilkins słyną też z rozwijanych od lat głośników wysokotonowych. Przetwornik Carbon Dome o średnicy 25mm pokryto węglem, dzięki czemu jest wyjątkowo sztywny. Pozwala to uzyskać jeszcze więcej kontroli w najwyższych częstotliwościach i poszerzyć pasmo akustyczne. Wszystko to przekłada się na gęste, precyzyjne brzmienie z solidną podstawą basową i otwartą górą. 706 S2 sprawdzą się świetnie  większości gatunków muzyki. To naprawdę uniwersalny wybór!

Zestaw stereo NAD C368 + ELAC Carina BS243

Preferujesz brzmienie nastawione na rozdzielczość i dokładność? To połączenie zapewni właśnie takie efekty. Ponadto zaoferuje szeroką funkcjonalność, nie zajmując wiele miejsca. Sprawdźmy co jeszcze otrzymujemy decydując się na ten zestaw!

NAD C368 to prawdziwy odpowiednik multitoola w świecie audio. Obudowa o schludnym i eleganckim wyglądzie kryje wzmacniacz w klasie D o mocy 80 watów na kanał (maksymalnie nawet 120W), przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM czy dedykowany wzmacniacz słuchawkowy zdolny do wysterowania nawet wymagających modeli z wysoką impedancją. Gdyby komuś było mało standardowych możliwości, NAD przemyślał możliwości rozbudowy wzmacniacza. Dzięki koncepcji modularnego dizajnu można dokupić sprzedawane oddzielnie moduły, dodając w C368 funkcjonalność streamera kompatybilnego z BluOS. Chciałbyś podłączyć telewizor lub konsolę do wzmacniacza i uzyskać lepszą jakość dźwięku? Do tego również opracowano specjalną kartę, którą z łatwością można dodać w zależności od potrzeb.

Kolejną zaletą C368 jest mnogość dostępnych złączy. Podłączy do niego nawet dwie pary kolumn na raz, a ponadto cztery pary wejść analogowych pozwalają na przyszłościową rozbudowę systemu – na przykład o nowe źródło sygnału takie jak odtwarzacz CD czy zewnętrzny przetwornik C/A. Co z najważniejszym aspektem każdego wzmacniacza, czyli brzmieniem? NAD po raz kolejny pokazał, że świetnie wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie, oferując wzmacniacz o dojrzałym charakterze dźwięku. Całe pasmo jest dość równe tonalnie, przez co C368 sprawdzi się nawet w duetach ze skrajnie różnymi kolumnami. Dynamiczna podstawa basowa pozwala ciepło brzmiącym konstrukcjom rozwinąć skrzydła, a tym bardziej precyzyjnym jak ELAC Carina BS243 zachować wysoki poziom technicznych aspektów brzmienia. Rozdzielczość, precyzja stereo czy dokładne rozmieszczenie instrumentów pozostaje na fantastycznym poziomie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej Carina BS243 to kolumny wyróżniające się zewnętrznym wyglądem i solidnością wykonania. Nowoczesny projekt ma swoje przełożenie na przetworniki, które wykonano z wysokiej jakości materiałów i harmonijnie zestrojono. Dzięki temu brzmienie jest świeże, niezwykle szczegółowe i odpowiednio masywne w dole pasma. Nadal będzie to lepszy wybór dla tych słuchaczy, którzy w dźwięku cenią sobie bezpośrednią średnicę oraz górę, ale w połączeniu z dociążonym brzmieniem NADa dostajemy bardzo muzykalne brzmienie, które wypełni przestrzeń i zafascynuje detalami. Zestaw szczególnie godny polecenia!

Kompaktowy zestaw stereo Bluesound Powernode 2i HDMI + Bowers & Wilkins 606

Na sam koniec zostawiliśmy najbardziej kompaktowy zestaw spośród wszystkich w rankingu. Czy można połączyć funkcjonalność streamera ze świetnie brzmiącym wzmacniaczem, a to wszystko umieścić w urządzeniu nieco większym od przeciętnej książki? Bluesound pokazał, że technologia nie zna granic prezentując Powernode 2i (HDMI). W połączeniu z niezwykle kompaktowymi B&W 606 otrzymujemy dźwięk, który wciąga od pierwszych minut. Jakie inne zalety ma ten duet?

Bluesound Powernode 2i (HDMI) należy do ścisłej czołówki najbardziej funkcjonalnych odtwarzaczy strumieniowych na rynku. Został zaprojektowany przez inżynierów firmy NAD i PSB. Zespół złożony z doświadczonych projektantów zaowocował świetną jakością wykonania urządzenia. Powernode 2i (HDMI)jest dostępny w czarnej lub białej wersji kolorystycznej, a minimalistyczny dizajn sprawia, że urządzenie nie rzuca się w oczy.

Najbardziej zaskakuje jednak co udało się zmieścić wewnątrz kompaktowej obudowy, a są to wszystkie technologie umożliwiające komfortowe odtwarzanie muzyki w najwyższej możliwej jakości. Dwu-pasmowe Wi-Fi, DAC obsługujący sygnału do 192kHz/32 bit, czy możliwość kontrolowania całości z intuicyjnej aplikacji BluOS (dostępna zarówno na iOS jak i Androida) to tylko niektóre funkcje. Wbudowany układ wzmacniacza wytwarza moc 60 watów na kanał, dzięki czemu większość kolumn podstawkowych czy nawet większych konstrukcji zostanie prawidłowo wysterowana. Jakość dźwięku płynąca z tak niewielkiego urządzenia jest naprawdę zaskakująca. Powernode 2i (HDMI) nie tylko trzyma wysoki poziom jeśli chodzi o napędzenie głośników, ale oferuje zbalansowane brzmienie z dynamicznym basem i świetną rozdzielczością.

Aby świetny streamer mógł pokazać pełnię możliwości, potrzeba bardzo dobrych kolumn. Idealnym kompanem dla nieco ocieplonego brzmienia Powernode 2i (HDMI) będą podstawkowe Bowers & Wilkins 606. W niewielkiej obudowie drzemią technologie opracowane przez brytyjskich inżynierów, co przekłada się na energiczne i dokładne brzmienie tego modelu. W odróżnieniu od pozostałych modeli producenta, serię 606 wyróżniają się jeszcze bardziej energiczną górą oraz basem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w dynamicznej muzyce elektronicznej. Całość zrównoważono przejrzystymi wokalami wytwarzanymi przez membranę Continuum. Poza wysoką jakością brzmienia na uwagę zasługuje też wykonanie, które jest wzorcem dla pozostałych budżetowych kolumn podstawkowych. „Monitory” 606 wykończono z dbałością o detale, a kolumny jest dostępna w kolorze popielatej czerni lub bieli. Dzięki matowej teksturze odciski palców czy kurz nie pojawią się zbyt szybko. Projektanci zadbali o to, by sprzęt cieszył nie tylko uszy, ale również oczy. W połączeniu z wydajnym źródłem, takim jak przedstawiany wcześniej Powernode 2i (HDMI) możesz spodziewać się fantastycznych rezultatów, a dodatkowo sprzęt zajmie niewiele miejsca. To idealna konfiguracja dla osób ceniących sobie każdy wolny centymetr przestrzeni.

Oprócz naszego rankingu zachęcamy też do zapoznania się z pozostałą częścią oferty kolumn i wzmacniaczy. Jeśli tworzysz swój pierwszy system stereo lub kina domowego, pomocna może się okazać Strefa Wiedzy na oficjalnym blogu Top Hi-Fi & Video Design. Sprzęt, który szczególnie wzbudził twoje zainteresowanie można odsłuchać w jednym z naszym salonów rozmieszczonych po całej Polsce. Nasi eksperci z przyjemnością zorganizują odsłuch, a w razie potrzeby także porównania. Pozwoli to wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający twoim wymaganiom. Zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: