Marka: Yamaha

MusicCast R-N803D

 

Yamaha MusicCast R-N803D EISA

STEREOFONICZNY AMPLITUNER EISA 2018–2019

Uzasadnienie EISA

To urządzenie najlepiej pokazuje, jak daleko zaszły udoskonalenia przystępnego cenowo sprzętu Hi-Fi. Yamaha R-N803D to zaawansowany amplituner stereofoniczny, zaprojektowany jednocześnie z dbałością o krótką ścieżkę sygnału, jak też bogato wyposażony w nowoczesne układy, w tym przetwornik C/A ESS Sabre i system YPAO – firmowy układ optymalizacji charakterystyki działający bardzo efektywnie. Wysoka moc, zarówno przy wysokiej, jak i niskiej impedancji, pozwala podłączyć większość kolumn, wydobyć brzmienie swobodne i przy tym precyzyjne, znacznie przekraczające oczekiwania, jakie dotąd mieliśmy w stosunku do sprzętu w tym zakresie cenowym. Do dyspozycji jest komunikacja Bluetooth, a firmowa platforma MusicCast pozwala połączyć się z serwisami Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz. R-N803D to "szwajcarski scyzoryk" wśród wzmacniaczy stereofonicznych.

Referencyjny amplituner stereo

Yamaha R-N803D z systemem MusicCast 

Yamaha R-N803D

Poczuj magię hi-fi i ciesz się funkcjami sieciowymi

Yamaha wprowadza doskonałą jakość dźwięku hi-fi do świata sieciowych amplitunerów stereo. Yamaha MusicCast R-N803D to najwyższej klasy układy elektroniczne i komponenty, będące dziedzictwem legendarnej koncepcji hi-fi firmy Yamaha, zwanej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). R-N803D to także  pierwszy amplituner stereo z wbudowaną, wyrafinowaną technologią YPAO, która stosowana była dotąd tylko w urządzeniach wielokanałowych. Rozwiązanie to pozwala automatycznie skalibrować parametry pracy urządzenia pod kątem akustyki pomieszczenia. 

MusicCast R-N803D to jednak nie tylko świetny sprzęt stereo - to w pełni sieciowe urządzenie zapewniające łatwy i szeroki dostęp do muzyki. Obsługa serwisów muzycznych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz), radia internetowego, odtwarzanie muzyki przesyłanej do amplitunera bezprzewodowo (za pomocą Wi-Fi, Bluetooth i Airplay), obsługa protokołu DLNA (pozwalająca na odtwarzanie plików zgromadzonych na komputerze/serwerze NAS) - to tylko kilka z wielu funkcjonalności, dzięki którym słuchanie muzyki będzie teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Wisienką na torcie sieciowych umiejętności R-N803D jest jego współpraca z systemem multiroom Yamaha MusicCast, dzięki któremu bezprzewodowo możesz przesyłać muzykę między pokojami w całym domu.   

Yamaha MusicCast


Zapewnij sobie idealny dźwięk dzięki auto-kalibracji YPAO 

Po raz pierwszy amplituner hi-fi, MusicCast R-N803D, wyposażony jest w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer), słynną technologię stosowaną dotychczas w amplitunerach AV i soundbarach Yamahy. Układ ocenia kształt pokoju, materiał pokrywający ściany i pozycję głośników, a następnie automatycznie reguluje parametry dźwięku, aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość brzmienia. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w zaawansowane funkcje YPAO, wliczając YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control), który aktywnie koryguje istotne, wczesne odbicia dźwięku, mające znaczący wpływ na jakość brzmienia, a także YPAO Volume, który wykorzystuje niezwykle precyzyjną korekcję (192 kHz/64 bity). Efekt? Możesz stworzyć idealne środowisko odsłuchowe w swoim domu, takie samo jak w profesjonalnym studiu. Dodatkowo możesz kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy wykorzystując aplikację MusicCast*.

*Funkcja dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Yamaha R-N803D YPAO

Korzystaj z dziedzictwa hi-fi Yamahy

Koncepcja ToP-ART

W modelu MusicCast R-N803D projektanci zastosowali wzmacniacz mocy z symetrycznymi i bezpośrednim układem obwodów. Moduł ten opiera się na koncepcji ToP-ART i wyposażony jest w równoległą konstrukcję push-pull, wykorzystującą łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy (po cztery na kanały lewy i prawy). Ponadto inżynierowie skrócili do absolutnego minimum długość torów sygnałowych audio, co pozwoliło obniżyć impedancję i zapewnić doskonałą siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał. Amplituner wyposażono także w możliwość włączenia trybu Pure Direct omijającego obwody regulacji tonów, dzięki czemu ścieżka sygnału jest maksymalnie skrócona, a dźwięk dociera do Twoich uszu w najczystszej postaci. 

Dźwięk wysokiej rozdzielczości (hi-res) 

MusicCast R-N803D przystosowany jest do współpracy ze źródłami dźwięku wysokiej rozdzielczości. Urządzenie obsługuje natywny format DSD 2,8/5,6 MHz, pliki AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity, a także Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Amplituner wyposażony jest w słynny przetwornik c/a SABRE 9006AS 192 kHz/24 bity (firmy ESS), dzięki któremu zapewnia doskonały stosunek sygnał/szum. W połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym Yamahy model ten perfekcyjnie wydobywa wszystkie dźwiękowe niuanse ze źródeł high-res, idealnie odwzorowując nawet subtelną atmosferę sal koncertowych i ekspresyjne detale brzmienia.

Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Jednym z kluczowych komponentów MusicCast R-N803D, decydującym o jakości dźwięku sieciowego, jest Yamaha Original Network Module. Układ ten wykorzystuje precyzyjny zegar, który gwarantuje niski jitter i udoskonala odwzorowanie dźwięku ze źródeł high-res. Obniżenie szumu jitteru podczas odtwarzania dźwięku z sieci oraz źródeł USB/Bluetooth pozwala użytkownikowi z łatwością rozróżnić wszelkie niuanse zapisanej w nagraniach wysokiej rozdzielczości.

Yamaha R-N803D

Ciesz się funkcjami sieciowymi

Serwisy muzyczne i łączność bezprzewodowa

Szeroki dostęp do licznych źródeł muzyki to również efekt kompatybilności z serwisami muzycznymi. MusicCast R-N803D obsługuje nie tylko popularne serwisy takie jak Spotify, lecz także coraz chętniej wykorzystywane (i oferujące jakość dźwięku CD) Tidal, Deezer oraz Qobuz. Dzięki temu użytkownik może korzystać z niemal nieograniczonych bibliotek muzycznych obejmujących miliony utworów z całego świata. 

Funkcjonalność modelu zwiększa wbudowana łączność: Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Te bezprzewodowe technologie umożliwiają strumieniowanie muzyki wprost ze smartfona lub tabletu, np. z serwisu YouTube, a kompatybilność z protokołem DLNA pozwala słuchać nagrań udostępnionych w domowej sieci bezprzewodowej (np. z komputera lub serwera NAS).

Unikalną funkcjonalnością amplitunera R-N803D jest również Bluetooth Output czyli transmisja Bluetooth z amplitunera do zewnętrznych głośników/słuchawek Bluetooth - dowolnego producenta. Dzięki temu rozwiązaniu możesz np. wysłać na bluetoothowe słuchawki dźwięk z każdego podłączonego do R-N803D urządzenia - telewizora, odtwarzacza CD czy nawet gramofonu!

Serwisy muzyczne Yamaha MusicCast

Nagłośnij cały dom dzięki Yamaha MusicCast

Yamaha MusicCast to rewolucyjny system, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku  pomiędzy domowymi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. Wszystkie urządzenia Yamahy obsługujące ten system łączą się ze sobą poprzez domową sieć Wi-Fi, a do sterowania nimi służy łatwa w użytkowaniu, polskojęzyczna aplikacja MusicCast Controller. Teraz, bez potrzeby wertowania instrukcji obsługi, w prosty sposób prześlesz dźwięk pomiędzy urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pokojach. Ponadto każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu, lub stworzyć grupę, aby to samo nagranie było odtwarzane w kilku pomieszczeniach.

MusicCast Controller

Stwórz swoje domowe centrum rozrywki 

Wejścia cyfrowe i analogowe

Ten model wyposażony jest w cyfrowe wejścia audio – zarówno ze złączem optycznym, jak i współosiowym. Obydwa służą do przesyłania dźwięku: optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray/CD. Sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, aż do momentu przetworzenia przez wysokiej jakości DAC wewnątrz amplitunera, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie w przypadku każdego źródła rozrywki, od sportu i innych programów, aż do filmów i koncertów. R-N803D to także sporo wejśc analogowych, a wśród nich oczywiście wejście Phono dla podłączenia gramofonu.  

Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych

Amplituner MusicCast R-N803D wyposażony jest w tuner DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Pozwala on słuchać audycji radiowych nadawanych w cyfrowej postaci i zapewnia wysoką jakość dźwięku. Dalsze korzyści przynosi automatyczne strojenie stacji z dostępnej listy oraz wyświetlanie informacji takich jak nazwa rozgłośni.

Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Funkcjonalność modelu zwiększa przydatna funkcja odtwarzania bez pauz (gapless playback). Funkcja ta rozwiązuje problem przerw pojawiających się pomiędzy ciągłymi utworami, np. podczas odtwarzania albumów koncertowych.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Yamaha R-N803D

Podsumowanie najważniejszych cech: 

 • Układ auto-kalibracji YPAO zapewniający idealny dźwięk
 • Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi, wliczając Spotify, Tidal i Deezer
 • Dostęp do wszystkich współczesnych źródeł muzyki (sieciowe audio, serwisy strumieniowe, Bluetooth, AirPlay, radio FM)
 • Nieograniczone możliwości rozrywki dzięki MusicCast
 • Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
 • Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych
 • Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu
 • Obsługa dźwięku high-res
 • Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku
 • Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Yamaha R-N803D

Specyfikacja Yamaha MusicCast R-N803D

Moc wyjściowa2 x 145 W
Zakresy radioweDAB, FM, Radio internetowe
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingAirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
Tryb GAPLESS (bez pauz)Tak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
Głośniki A/BTak
PilotTak
Pobór mocy (standby)0.1 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 151 x 392
Waga kg11

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast R-N803D

Opinie o Yamaha MusicCast R-N803D

4.8
Ocena:
Średnia ocen: 4.8

(25 ocen)

 • 5 23
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 1
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

27 opinii

 1. Bartek

  Ocena:
  Ocena: 2
  Dwie gwiazdki za to ze gra.
  Minus gwiazdka za archaiczna apke, z ktora walcze od godziny zeby polaczyc ze sprzetem.
  Minus gwiazdka za brak Tidal Connect. Niby jest opcja Tidal ale nie da sie uzywac jak np Spotify, ktora od razu laczy i gra.
  Minus gwiazdka za to ze Yamaha stawiajac na nowoczesnosc nie wie jak duzy dysk moge podlaczyc, zero updateow aplikacji czy samego sprzetu. Po co to wszystko skoro nie dziala albo dziala slabo.
  Wiecej nie kupie.
 2. Adam

  Ocena:
  Ocena: 5
  Gorąco polecam salon w Białymstoku.Obsluga na najwyższym poziomie.Zadowolony posiadacz amplituner Yamaha 803D.
 3. Adrian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wybrałem zestaw Yamaha R-N803D z kolumnami Indiana Line Tesi 661.Budżet oczywiście miałem niższy, bo do 5 tys na zestaw, jednak ten zestaw zagrał o tyle lepiej, że dołożyłem i wziąłem raty 0%. Po przesiadce z amplitunera model niższego 602 różnica na korzyść bardzo duża i tutaj powiem szczerze, że aż takiej dużej się nie spodziewałem. Dodatkowo kolumny Tesi 661 grają dużo lepiej niż 561, tym bardziej, że mój salon ma prawie 40m, więc tesi 561 trochę za małe.
  Warto umówić się na prezentację i podejść posłuchać różnych opcji. W moim przypadku dołożyłem, bo faktycznie było warto. Taki sprzęt jednak nie kupuje się na 2-3 lata, a dłużej.
 4. Kris

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeden z najlepiej wycenionych klocków w audio. Mega funkcjonalny, z wszelkimi Tidalami, radiami i innymi wodotryskami. Gra już nie jak wybebeszony amplituner kina, a bliżej mu do prawdziwego wzmaka stereo. Porównywałem z Yamahą A-S701 na bazie którego jest niby zbudowany i faktycznie różnica na korzyść wzmaka jest, ale minimalna. Music Cast mnie czasem przy Tidalu denerwuje, jednak korzystam z apki Tidala i gram poprzez AirPlay. Spadku na jakości odtwarzając w ten sposób nie zauważyłem.
 5. Mojo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeszcze amplituner, jednak gra dużo lepiej niż niższe modele i konkurencja. Jak doczytałem później ma to sens, ponieważ Yamaha R-N803D jest zbudowana na platformie wzmacniacza stereo Yamaha A-S701. Do tego dołożono DAC, radio i funkcje sieciowe. Jako kombajn wypada rewelacyjnie jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość dźwięku. Amplituner ten wybrałem na odsłuchu do moich starych JMLabów. Spokojnie daje radę je napędzić, a to spore monitory o sporych wymaganiach. Kilka wzmacniaczy poległo sromotnie. Yamaha oferuje dodatkowo kalibrację YPAO, która w moim przypadku mocno pomogła, ponieważ miałem problem z basem w swoim salonie. Ten model dostał nagrodę EISA nie bez powodu. Zasłużył jak najbardziej!
 6. Łukasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Sprzęt zakupiłem po weekendzie majowym, w celu zastąpienia mojego starego wzmacniacza. Na papierze mocowo sprzęt był porównywalny jednak po dłuższym odsłuchu jestem szczerze zdziwiony zarówno jego funkcjami jak i dźwiękiem który jest o klasę wyższy niż poprzednik.
  Warto dopowiedzieć jeszcze kilka słów o Musiccaście, wewnętrznej aplikacji Yamahy do obsługi sprzętu Audio- Video. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna zbudowana na zasadzie kafelków. Łatwo się jej nauczyć, instrukcja konfiguracji nowych produktów wyjaśnia wszystko krok po kroku. Jestem bardzo zadowolony z mojego nowego nabytku i z pewnością polecę go znajomym
 7. Łukasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jestem jeszcze na etapie odkrywania możliwości sprzętu, jednak jak do tego momentu mogę śmiało stwierdzić że jest on fantastycznie skonstruowany i posiada wiele funkcji, które znacznie ułatwiają życie. Dla przykładu wszytko czego używał w domu do odtwarzania muzyki mam z jabłuszkiem, i mogę dzięki aplikacji Musiccast strumieniować to na system audio za pomocą Airplaya. Boska funkcja! Do tego, przesyłam sobie muzykę z amplitunera na słuchawki w czasie strumieniowania muzyki na amplituner. Sprawia to że jest on na raz odbiornikiem i nadajnikiem sygnału. Super sprzęt!
 8. Fabien

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny amplituner. Wg. mnie the best na rynku!
 9. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 4
  Najlepszy ampli na rynku. Jedną gwiazdkę odejmuję za mielenie w Tidalu.
 10. mowgli

  Ocena:
  Ocena: 5
  Funkcjonalność kina domowego, a dźwięk jak w prawdziwym stereo.
 11. Jarek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Yamaha jako Japońska marka od zawsze specjalizowała się w sprzętach typu "All in One" ale w tym przypadku przeszła samą siebie. Amplituner mogę określić jako bardzo udany a jego brzmienie jako bardzo ciepłe i pasujące do wielu kolumn. Dodatkowym atutem jest rozwiązanie wyciągnięte żywcem z systemów kina domowego, czyli mikrofon YPAO który spełnia swoją funkcję znakomicie, i pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przypadku konfiguracji sprzętu. Ogólna ocena sprzętu bardzo dobra, szczerze zachęcam do zakupu w przypadku dylematu typu "jaki sprzęt wybrać" ;)
 12. Radek Szymański

  Ocena:
  Ocena: 5
  Polecam połączenie z kolumnami Mission QX-4. Na basie dzieją się cuda. Słuchał kiepsko zrealizowanej muzyki, a w takiej te kolumny spisują się wybitnie. W zestawie z ta Yamahą cena jest bardzo atrakcyjna, no i mamy na pokładzie wszystkie funkcje sieciowe wraz ze Spotify i radiem internetowym.
 13. Maciej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Gra super. U mnie z B&W 305dm z subem B&W ASW 650. YAPO rewelacja. Wcześniej grałem na RX-V450. Obecnie zestaw zyskał nowe życie. HI-End. Będąc w salonie Hi_Fi przymierzałem się do B&W 702 i na razie na tym wzmacniaczu nie widzę różnicy z moimi 22 letnimi dm305. Kolejny krok to wydatek rzędu kilkudziesięciu tyś złoty (żeby usłyszeć różnicę). Jak moje 305Dm przestaną grać na pewno wybiorę 702 lub 704. Żeby zmienić tę yamahę na coś lepszego to spory wydatek. Osobno wzmacniacz i jakiś dobry streamer. Na razie sprzęt cyka zjawiskowo.
 14. Maciej

  Yapo działa b. fajnie. U mnie gra to ze starymi B&W Dm305 i subem B&W ASW 650. Gra b. dobrze, bardzo dobrze . Niestety po wizycie w Top-HiFi i testowaniu kolejnych głośników np. B&W 702 S2 i wzmacniaczy, nie widzę poprawy w stosunku do mojego zestawu. Dopiero dołożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych daje efekt słyszalny. Dlatego uważam ten amplituner za granicę tego co można osiągnąć w klasie amplitunerów. Ja i żona jesteśmy w 100% zadowoleni. Gra to bajkowo. Gdy B&W dm305 się popsują (mają 22 lata). Zakupię 702 i potem zostaje przejście na jakiś wzmacniacz zintegrowany + streamer. Na razie cieszę się brzmieniem nowej Yamahy.
 15. Sławek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przesiadłem się na ten model z Yamahy R-N602. Moje kolumny to B&W 683. Kupiłem to jako zestaw jakieś dwa lata temu. Grało ok, jednak wiedziałem, że potencjał tych kolumn jest znacznie większy niż potrafi 602-ka. Pożyczyłem zatem model wyższy no i już został u mnie. Nie było odwrotu. Ten 1000 zł, a właściwie ta różnica jest warta jak dla mnie nawet więcej. Teraz już niczego mi nie brakuje.
 16. Maciek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukałem funkcjonalnych sieciowo i z możliwością podłączenia dźwięku z telewizji wzmacniacza. Wybór wcale taki duży nie był. Słuchałem Onkyo, Pioneera, Denona i Yamahy. Na początek modelu R-N602 i później modelu 803D. Miało to zagrać z kolumnami Elaca. Yamaha 803D zagrała najlepiej bez dwóch zdań. Dźwięk był bardziej namacalny, wręcz oderwany od kolumn, przestrzenny, trójwymiarowy. Reszta zagrała w porównaniu do tego klocka płaskim dźwiękiem. To podobny efekt jak z bezstratnych plików np Spotify przesiąść się na Tidal HiFi. Już nie ma odwrotu. Moje stare Elaci rozwinęły skrzydła z tym ampli. Aplikacja Music Cast działa bardzo płynnie, Tidala obsługuję z zewnętrznej aplikacji mconnect i tak jest lepiej. Poza tym wbudowany multiroom w Yamasze robi robotę. Mam jeszcze dwa pomieszczenia z soundbarem i małym głośniczkiem Music Cast 20. Wszystko obsługuję z aplikacji Yamahy. Działa stabilnie, bez żadnych zastrzeżeń. Bardzo ciekawą i rzadko spotykaną opcją, jest wyjście bluetooth, a więc mogę słuchać radia internetowego z Yamahy na słuchawkach B&W krzątając się po domu. Music Cast bardzo nam przypadł do gustu.
 17. Luki

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przy wyborze systemu audio dla siebie kierowałem się kilkoma kryteriami. Ważne dla mnie były koszty, funkcjonalność i prostota w użytkowaniu. Kierując się m.in. powyższymi opiniami umówiłem się na odsłuch tego sprzętu w salonie THF, prosząc przy okazji o dobranie odpowiednich kolumn w sensownej cenie. Po odsłuchu z kolumnami od Indiana Line 661 wiedziałem, że kupno takiego zestawu jest jedynie kwestią czasu. Brzmieniowo zestaw wypadł świetnie, ale tego po przeczytaniu opinii już się spodziewałem. Natomiast zaskoczyła mnie pozytywnie możliwość odtwarzania muzyki z Tidala, sterowanie z poziomu telefonu i wygląd samych kolumn które prezentują się świetnie. Polecam!
 18. Marys 1977

  Słuchałem wszystkich amplitunerów sieciowych na rynku i ten jest bezkonkurencyjny. Dodatkowo ma mikrofon do kalibracji akustyki YPAO. W zestawieniu z moimi leciwymi kolumnami B&W gra to wybornie. Polecam
 19. Jakub

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny amplituner za dobre pieniądze! daje radę zarówno z moimi nowymi kolumnami od B&W 603 jak i z moimi starymi kolumnami od Tonsila ku mojemu zdziwieniu. Używanie mikrofonu pomiarowego dołączonego do zestawu jest bajecznie proste, a w momencie konfiguracji sprzętu w aplikacji MusicCast sama aplikacja podpowiada następne kroki. Sprzęt zrobił na mnie ogromne wrażenie, i nie żałuje tego zakupu, stąd moja ocena to pełne 5 gwiazdek na 5!
 20. Adam

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner został mi polecony przez pracownika THF i muszę przyznać że i tym razem się nie zawiodłem. Pełna funkcjonalność wynikająca z obsługi Musiccasta, obsługa wszystkich popularniejszych formatów muzycznych i możliwość podłączenia szerokiej gamy sprzętów sprawiają że jest to naprawdę świetny gramofon w swojej kategorii. Dołączony do zestawu mikrofon pomiarowy YPAO naprawdę robi robotę, kalibruje sprzęt i ustawia wszystko za mnie oszczędzając mi sporo czasu i roboty. Do tego dokupiłem kolumny podłogowe Tesi 661, i muszę przyznać że jestem bardzo z tego zestawu zadowolony. Świetnie wyeksponowana średnica i czysty, głęboki bas robią ogromne wrażenie zarówno na mnie, jak i na całej mojej rodzinie. Gorąco polecam ten sprzęt dla każdego, kto dba o funkcjonalność nie rezygnując z najlepszej jakości muzyki.
 21. Thor

  Ocena:
  Ocena: 5
  To mój pierwszy amplituner stereofoniczny, wcześniej korzystałem z amplitunerów kina domowego. Po zmianie mieszkania na mniejsze musiałem pozbyć się paru głośników a w stereo mój stary amplituner nie dawał sobie rady. Po zaczerpnięciu opinii i przeczytaniu recenzji wybór padł na yamahe 803. Pozytywne opinie sprawdziły się bo amplituner jest rewelacyjny, dał głośnikom nowe życie. Usłyszałem rzeczy których wcześniej nie było, do plusów należy zaliczyć także solidne wykonanie oraz prostotę aplikacji. Nagroda Eisa nie została przyznana z niczego 803 jest warta swojej ceny.
 22. Lolek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner, który spełni wymagania nawet wybrednego audio maniaka. Dotychczas wierzyłem tylko w stary sprzęt ale odkąd przesiadłem się na spotify szukałem czegoś z wbudowaną siecią i oto Yamaha spełniła wszystkie moje wymagania. Świetną jakość dźwięku i olbrzymia funkcjonalność. Polecam każdemu niedowiarkowi :-)
 23. Stefan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner jest bezkonkurencyjny w swojej klasie. Posiadam już główny system audio w domu składający się ze wzmacniacza Krella i starych B&W z serii 800 i tym razem potrzebowałem mniejszego zestawu do sypialni. Wiadomo z czasem ucho przyzwyczaja się do pewnego poziomu i niestety ciężko było mi znaleźć sprzęt, który oferowałby dobrą jakość dźwięku, jednocześnie byłby funkcjonalny i niedrogi. W tym momencie znalazłem w sieci model R-N803, wybrałem się do salonu sprzedaży posłuchałem i kupiłem razem z głośnikami B&W 704 S2. Zestaw spełnia moje wymagania w 100%. Amplituner posiada całą gamę źródeł internetowych, z którymi współpracuje, do tego ma zwykłe radio, dab'a, bluetooth, airplay i całą masę wejść i wyjść. Praktycznie posiada wszystko co dzisiaj jest na topie jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki. System YPAO naprawdę działa i czuć wyraźną różnice aczkolwiek jest zwolennikiem słuchania direct bez żadnej korekcji i tu muszę przyznać, że amplituner zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Zestaw gra bardzo detalicznie, bas jest szybki, zróżnicowany i nie ma co narzekać na brak średnicy. Słucham głównie jazzu i muzyki poważnej, także bez średnicy odsłuch byłby nie do zniesienia. Amplituner ma sporą moc, co przekłada się bezpośrednio na jego dynamikę i jest w stanie wysterować ciężkie do napędzania kolumny. Wygląda bardzo klasycznie i posiada 3-letnią gwarancję. Bardzo dobry i wszechstronny amplituner.
 24. Przemek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Najlepszy amplituner na rynku. Rewelacja.
 25. Czarek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Moim zdaniem jest to najlepszy amplituner na rynku. Multum funkcji, piękne brzmienie i duża moc wyróżniają go na tle konkurencji.
 26. Janusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ile osób tyle opinii ale jeśli w przeważającej większości oceny się potwierdzają, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Uważam, że tak jest w przypadku tego amplitunera, który obecnie jest najlepszą jednostką w tej cenie na rynku. Ogromna moc, możliwość zmiany impedancji, auto korekta mikrofonem, bardzo intuicyjna aplikacja do obsługi i mnóstwo źródeł dźwięk. Do wyboru mamy radio analogowe, cyfrowe, internetowe, serwisy strumieniowe jak Spotify czy Tidal, bluetooth, który zarówno jest w stanie odebrać sygnał jak i go przesłać, oczywiście nie mogło zabraknąć również airplay dla wszystkich fanów jabłka. Wzmacniacz wykonany jest bardzo solidnie i ma wszystkie potrzebne wejścia i wyjścia. Skupiając się na brzmieniu amplituner gra dynamicznie, szeroko i nie wybacza zbyt wiele jeśli chodzi o mastering, Dźwięk jest szczegółowy, bas ma sporo miejsca na popis a średnica bywa lekko uwypuklona. Amplituner ładnie buduję scenę przed słuchaczem, zostawiając przestrzeń na wszelkie smaczki realizacyjne w głębi. Co do ostatecznego charakteru gry amplitunera duże znaczenie ma korekcja YPAO, która potrafi nieźle namieszać oczywiście na plus. Podsumowując świetny wielozadaniowy amplituner, któremu niestraszne wymagające kolumny.
 27. Mariusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukając jakiegoś dobrego wzmacniacza z funkcjami sieciowymi natknąłem się na Yamahe 803d. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy i opinii na jej temat. Dodatkowo zauważyłem ze została wyróżniona nagrodą EISA. Retro wygląd bardzo przypadł mi do gustu, a najlepszym walorem jest chyba funkcjonalność urządzenia. Nie licząc dostępu do wielu funkcji sieciowych jak i serwisów strumieniowych mamy na front panelu gniazdo na mikrofon kalibracyjny YPAO. Mając słabe warunki akustyczne w pomieszczeniu (takie posiadam) po użyciu układu YPAO znacznie poprawiła się jakość brzmienia i bass zyskał lepszą kontrole. 803 jest w stanie wysterować nawet bardzo wymagające kolumny.
  Podsumowując jeżeli potrzebujecie amplitunera o dużej funkcjonalności i dobrze grającego to wybór jest jeden Yamaha R-N803D.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: