Poprzedni
Następny

Jak wybrać amplituner AV?

Średnia ocen: 4.9
(14 ocen) 5 komentarzy

Kino domowe jest często wybieraną formą domowego sprzętu audio, który ma zapewnić wysoką jakość dźwięku i obrazu. Kluczowym komponentem takiego systemu jest amplituner AV, który odpowiada nie tylko za przetwarzanie dźwięku przestrzennego i jego wzmacnianie. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie, wyposażone jest w szereg dodatkowych funkcji, które mają zapewnić użytkownikom systemu wielokanałowego wysokiej klasy wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. W naszym poradniku krok po kroku opiszemy, jak wybrać amplituner AV.

Spis treści: Jak wybrać amplituner AV?

  1. Amplituner AV – co to jest

  2. Liczba obsługiwanych kanałów przez amplituner AV

  3. Złącza w amplitunerach AV

  4. Amplituner kina domowego - kalibracja

  5. Amplituner kina domowego - moc

  6. Dobór amplitunera AV do kolumn

  7. Podsumowanie

NAD, amplituner kino domowe

Amplituner AV – co to jest

Amplituner AV spełnia w systemie wielokanałowym kluczową rolę. W początkowych okresach istnienia kina domowego to urządzenie odpowiadało przede wszystkim za dekodowanie dźwięku wielokanałowego, jego wzmocnienie i przesłanie do wszystkich głośników kina domowego. Wraz z biegiem lat, znacznym rozwojem streamingu i bezprzewodowego przesyłu sygnału ilość jego funkcji znacznie wzrosła. Obecnie amplituner kina domowego stanowi najważniejsze urządzenie w systemie wielokanałowym, które agreguje wszystkie funkcje związane z odtwarzaniem filmów i muzyki nie tylko w danym pomieszczeniu, lecz często także w całym budynku, jeśli użytkownicy stworzyli system multiroom. Zarządzanie odtwarzaniem odbywa się w wygodny sposób, za pomocą aplikacji mobilnej, pilota lub asystenta głosowego, w zależności od upodobań użytkowników.

Amplituner AV – na co zwrócić uwagę

Amplituner kina domowego stanowi urządzenie skupiające wszystkie elementy elektroniczne związane z przetwarzaniem i zarządzaniem dźwiękiem i obrazem w kinie domowym. W jednej obudowie skupia bowiem przedwzmacniacz, końcówki mocy, proces DSP zarządzający przetwarzaniem sygnału oraz odtwarzacz z funkcjami sieciowymi. Jest to więc zaawansowane technologicznie urządzenie, które powinno być dopasowane do potrzeb użytkownika. Właśnie dlatego w tym poradniku omówimy krok po kroku wszystkie najważniejsze aspekty związane z funkcjami oraz parametrami amplitunera kina domowego, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru tego urządzenia.

Wi Fi - jedna z kluczowych funkcjonalności we współczesnym amplitunerze AV

Zacznijmy od liczby obsługiwanych kanałów. Ogólna zasada stosowana przez producentów jest taka, że im wyższej klasy jest amplituner, tym większą ilość kanałów obsługuje. Podstawową konfigurację  zapewnia 5.1 kanałowy amplituner. W skład takiego systemu wchodzą dwie kolumny frontowe, dwie efektowe, głośnik centralny oraz subwoofer. To najbardziej popularna konfiguracja kina domowego, zapewniająca efekty przestrzenne. Taką liczbę kanałów obsługują wszystkie amplitunery kina domowego i jest ona często stosowana przez użytkowników.

Więcej możliwości oferują amplitunery 7.2 kanałowe, a więc rozbudowane o dwa dodatkowe kanały dźwięku przestrzennego, określane jako surround back. Taki amplituner umożliwia zbudowanie systemu 7.1 lub 7.2 kanałowego. Obecność dwóch subwooferów znacznie poprawia przetwarzanie niskich częstotliwości. Większość produkowanych obecnie siedmiokanałowych amplitunerów obsługuje także konfigurację 5.1.2. To rozwiązanie wymaga zastosowania głośników sufitowych lub kolumn wyposażonych w specjalne moduły emitujące dźwięk do góry, czyli tzw. moduły Atmos. To rozwiązanie wykorzystuje nowoczesny kodek dźwięku wielokanałowego Dolby Atmos, który zapewnia znacznie lepsze efekty przestrzenne, zwłaszcza trójwymiarowość dźwięku. Należy jednak pamiętać, że nie każdy 7.1-kanałowy amplituner AV musi być kompatybilny z tym kodekiem. Obsługiwane konfiguracje głośników oraz zastosowane dekodery dźwięku przestrzennego znajdziecie w specyfikacji technicznej danego modelu. Wyższej klasy amplitunery odtwarzają nawet 9 kanałów. Takie systemy sprawdzają się w pomieszczeniach o powierzchni przekraczającej 40 metrów kwadratowych. Warto pamiętać, że 9 lub 11 kanałowy amplituner pozwala stworzyć bardziej rozbudowane systemy Dolby Atmos np. 5.1.4 lub 7.1.2 etc.

Jeśli planujecie stworzyć taki zaawansowany system, będziecie potrzebowali wysokiej klasy amplitunera, zaprojektowanego do rozbudowanych systemów AV. Wymagający Klienci często wybierają Yamaha RX-A6A, który łączy rozbudowaną funkcjonalność z nowoczesnym wzornictwem. Urządzenie obsługuje wszystkie popularne kodeki dźwięku przestrzennego oraz oferuje w zasadzie wszystkie dostępne możliwości przesyłu dźwięku – od rozbudowanych funkcji sieciowych po Bluetooth. Wszystkich funkcji nie sposób opisać, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym modelem.

Producenci oferują także inny sposób wykorzystania możliwości takiego sprzętu. Dodatkowe kanały mogą być wykorzystane na stworzenie oddzielnej strefy nagłośnienia, na przykład sypialni. Ta funkcja jest określana jako ZONE2. Taka opcja jest dostępna obecnie w większości amplitunerów kinowych o większej ilości kanałów i często okazuje się bardzo przydatna.

Nie każdy wie o tym, że nieużywane kanały można wykorzystać do bi-ampingu kolumn frontowych, jeżeli posiadane przez Was modele na to pozwalają. Wtedy każda kolumna jest zasilana dwoma wzmacniaczami. Jedna końcówka mocy napędza wówczas sekcję wysokotonową, a druga niskotonową kolumny głośnikowej. Rozwiązanie to umożliwia poprawę jakości dźwięku, więc polecamy wypróbowanie tego rozwiązania.

Wysokie modele amplitunerów AV dobrze radzą sobie też w stereo

Wybierając amplituner, koniecznie należy sprawdzić obsługiwane dekodery dźwięku wielokanałowego, umożliwiające odtworzenie ścieżek audio zapisywanych np. na  płytach Blu-ray. Istnieją dwie liczące się na rynku firmy, które oferuję konkurencyjne kodeki: Dolby oraz DTS. Producenci amplitunerów AV, mając na uwadze zróżnicowane preferencje użytkowników i zmiany rynkowe, oferują amplitunery zdolne do dekodowania ścieżek dźwiękowych zapisanych w formatach dwóch czołowych producentów. Najpopularniejsze dekodery Dolby to: Dolby Digital, Dolby True HD, Dolby Atmos. Z kolej drugi producent oferuje konkurencyjne kodeki. Najczęściej wykorzystywane są: DTS HD Master Audio, DTS High Resolution Audio, DTS Digital Surround oraz DTS:X. Warto dodać, że nowoczesne amplitunery AV powinny być wyposażone w szeroką gamę dekoderów dźwięku wielokanałowego, co pozwoli na oglądanie filmów różnych dystrybutorów, w których ścieżka dźwiękowa zapisywana jest w różnych formatach. Dolby Atmos i DTS:X to nowoczesne kodeki z nieco wyższej półki. Jak już wspomnieliśmy, wymagają one zastosowania w systemie głośników efektowych, pozwalających uzyskać jeszcze bardziej przestrzenny i trójwymiarowy dźwięk. Te kodeki z reguły nie są obsługiwane przez podstawowe modele amplitunerów AV.

Złącza w amplitunerach AV

Jedną z najważniejszych cech, które mają wpływ na funkcjonalność i możliwości konfiguracji systemu wielokanałowego oraz po prostu - wygodę - są złącza zastosowane w tych urządzeniach. Amplitunery kina domowego kojarzone są z tylną ścianką gęsto zabudowaną różnego rodzaju wejściami i wyjściami. Warto zrozumieć znaczenie i rolę poszczególnych typów złącz. Pozwoli to Wam szybko ocenić funkcje i możliwości konkretnego modelu amplitunera. Aby lepiej zrozumieć cel i rolę poszczególnych złączy, podzieliliśmy je ze względu na typ przesyłanego sygnału.

Wejścia i wyjścia sygnałowe w amplitunerze kina domowego

Zacznijmy od złącz wykorzystywanych do jednoczesnego przesyłania cyfrowego sygnału audio i video. Służą do tego oczywiście złącza HDMI, które są obecnie najpopularniejszym i najczęściej spotykanym w amplitunerach standardem. Najważniejszą zaletą połączeń HDMI jest duża przepustowość, pozwalająca przesłać nieskompresowany obraz w wysokiej rozdzielczości. Obsługa 4K jest już standardem od dłuższego czasu, dlatego producenci w nowych urządzeniach implementują już HDMI w standardzie 2.1, którego przepustowość pozwala przesłać sygnał w rozdzielczości 8K do telewizora lub projektora. Warto sprawdzić także obsługiwane standardy obrazu, czyli HDR10, HDR10+ i Dolby Vision. Optymalizują one jasność i kontrast w ścieżce filmowej, gwarantując żywe i nasycone kolory. Złącza HDMI powinny obsługiwać takie funkcje jak ARC, a najlepiej eARC, która umożliwia dwustronną komunikację między telewizorem i amplitunerem. Z kolei CEC umożliwia powiązanie sterowania poszczególnych komponentów systemu. Oprócz możliwości, warto także sprawdzić ilość złącz HDMI. Gdy jest och więcej, wówczas użytkownik może podłączyć większą ilość urządzeń zewnętrznych, bez konieczności przełączania.

Wejścia cyfrowe audio pozwalają na przesyłanie plików muzycznych w różnych formatach. Amplitunery kina domowego wykorzystywane są także do słuchania muzyki, o czym warto pamiętać. Najczęściej w amplitunerach spotykane jest wejście USB, złącze optyczne i koaksjalne. Złącze USB często montowane jest we frontowej części urządzenia. Pozwala na podłączenie pendrive lub zewnętrznego dysku twardego. To właśnie USB najczęściej pozwala na przesłanie plików o większej rozdzielczości niż wejście optyczne, czy koaksjalne. Jeśli więc zamierzacie odtwarzać pliki hi-res, warto wykorzystać port USB. Przepustowość złącza optycznego jest z reguły ograniczona do plików w rozdzielczości 24-bit/96kHz. Najczęściej te wejścia cyfrowe wykorzystywane są do podłączenia odtwarzacza CD lub streamera przesyłającego sygnał cyfrowy. Jeśli Wasz amplituner AV wyposażony jest w wysokiej klasy przetwornik DAC, polecamy wykorzystanie wejść cyfrowych do przesyły sygnału audio.

Wejścia analogowe audio, czyli klasyczne cinche wykorzystywane są do przesyłania analogowego sygnału audio. Wykorzystuje się je do przesyłania sygnału dźwiękowego z odtwarzacza CD, tunera radiowego, czy odtwarzacza sieciowego. Niektóre amplitunery AV wyposażone są także w wejście phono, które umożliwia podłączenie gramofonu.

Wejścia analogowe video, czyli np. S-Video, komponentowe i kompozytowe są coraz rzadziej stosowane w amplitunerach AV. Mogą być wykorzystane przy podłączaniu starszych typów urządzeń takich jak: tuner, magnetowid czy telewizor. Jeśli planujecie stworzyć nowoczesny system kina domowego, ich brak nie powinien Was martwić. Wspominamy o nich tylko dla porządku.

Amplituner kina domowego to też wzmacniacz, aczkolwiek bardzo rozbudowany

Amplituner kina domowego - kalibracja

Z doświadczenia wiemy, że osoby pragnące nabyć zestaw kina domowego skupiają się na funkcjach amplitunera, parametrach oraz doborze głośników. Są to niezwykle ważne cechy, których nie sposób pominąć. Chcemy jednak zwrócić uwagę na czynnik, który często jest lekceważony, bądź w ogóle niebrany pod uwagę. Chodzi o akustykę pomieszczenia odsłuchowego. Warto uświadomić sobie, że odgrywa ona niezwykle istotną rolę, wpływając bezpośrednio na jakość dźwięku w systemie kina domowego. Producenci mają świadomość tego, że większość użytkowników nie decyduje się na pomiary akustyki pomieszczenia i adaptację akustyczną. Właśnie z tego względu wprowadzone do amplitunerów wprowadzone zostały systemy kalibracji, pozwalające na dopasowanie charakterystyki dźwięku do akustyki pomieszczenia. Wraz z biegiem czasu i udoskonalania techniki cyfrowego przetwarzania sygnału, producenci stale udoskonalali własne systemu. Obecnie nawet amplitunery kina domowego ze średniej półki cenowej wyposażone są w systemy automatycznej kalibracji, dające bardzo dobre rezultaty. Co ważne, cały proces nie wymaga od użytkownika wiedzy technicznej i znajomości zasad akustyki. To właśnie elektronika zastosowana w amplitunerze pozwoliła w pełni zautomatyzować proces kalibracji. Zadanie użytkownika sprowadza się do podłączenia mikrofonu kalibracyjnego i przeprowadzenia całego procesu zgodnie ze wskazówkami aplikacji mobilnej. Podczas tej czynności system wysyła testowe sygnały, które są następnie wychwytywane przez mikrofon. Po pomiarach system kalibracyjny automatycznie dopasowuje parametry dźwięku.

Kino domowe, kalibracja

Czołowi producenci amplitunerów kina domowego opracowali własne systemy kalibracji akustyki. Warto mieć jednak świadomość, że podstawowa zasada działania tego systemu u poszczególnych producentów jest podobna. Różnice sprowadzają się do interfejsu aplikacji oraz niektórych szczegółów dotyczących implementacji systemu i możliwości konfiguracji. Jednym z najbardziej rozbudowanych systemów kalibracji dostępnych na rynku jest YPAO, opracowany przez Yamahę a także Dirac Live stosowany np. w urządzeniach marki NAD . System Japończyków jest niezwykle prosty w obsłudze, pozwala w prosty sposób przeprowadzić cały proces pomiarowy. Co ważnie, użytkownik może sprawdzić rezultaty pomiaru w aplikacji MusicCast lub na ekranie TV.

Amplituner kina domowego - moc

Moc jest jednym z najważniejszych parametrów, które należy brać pod uwagę podczas wyboru amplitunera kina domowego. To właśnie od mocy wyjściowej urządzenia zależy, czy wszystkie głośniki w systemie wielokanałowym zostaną wysterowane. Odpowiednia rezerwa mocy sprawi, że osiągniecie w Waszym systemie kina domowego wysoką jakość dźwięku.

Zacznijmy jednak od podstawowej kwestii, czyli od tego, jak producenci podają moc wyjściową. Często podawane są dwa rodzaje mocy: moc RMS oraz moc muzyczna (maksymalna), przy czym tylko pierwsza z nich ma tak naprawdę znaczenie. Moc RMS podawana jest w watach i określa moc znamionową, która pozwala emitować czysty dźwięk przez dłuższy czas. Z kolei moc muzyczna to maksymalna moc uzyskana w bardzo krótkim czasie, stąd też najczęściej stanowi niestety chwyt marketingowy. Warto więc zwracać uwagę, jakich określeń używa producent. Drugą „pułapką” jest podawanie mocy urządzenia dla jednego kanału napędzanego. Należy pamiętać, że w codziennym użytkowaniu amplituner musi napędzić, w zależności od konfiguracji 5, 7 lub nawet większą ilość kanałów. W praktyce oznacza to, że należy podawaną wartość podzielić na liczbę kanałów. Niektórzy producenci pozytywnie wyróżniają się na tym polu. Na przykład NAD podaje w specyfikacji technicznej moc, jaką amplituner jest w stanie wygenerować dla każdego kanału, gdy wszystkie głośniki są wykorzystywane.

Flagowiec oferty marki NAD - T 778

NAD T778, czyli topowy, 9.2 kanałowy amplituner tego renomowanego, kanadyjskiego producenta osiąga moc aż  85W na kanał i umożliwia stworzenie rozbudowanej konfiguracji. Taka moc pozwala napędzić nawet bardziej wymagające kolumny do kina domowego, zapewniając dużą rezerwę mocy. Dzięki temu stworzycie zestaw hi-endowy system kinowy, który wraz z odpowiednimi głośnikami zapewni niezwykłe wrażenia dźwiękowe zarówno podczas seansu filmowego, jak i słuchania muzyki. Im wyższą mocą na kanał dysponuje amplituner, tym lepiej. Rezerwa mocy jest potrzeba do właściwego wysterowania głośników i ciągłej pracy urządzenia bez nadmiernego obciążenia. Warto pamiętać, że w przypadku głośników, które mają niską skuteczność i impedancję, lepiej zastosować amplituner kina domowego o większej mocy. Mocniejsze jednostki są rekomendowane również do nagłaśniania pomieszczeń o większej kubaturze.

Wiele osób zapyta zapewne, czy istnieje określona wartość, którą należy się sugerować podczas wyboru amplitunera AV. Trudno jednoznacznie wskazać konkretną, uniwersalną moc, która będzie wyznacznikiem dla wszystkich systemów. Można jednak podejść do tego zagadnienia mądrze i porównać kilka modeli w podobnym przedziale cenowym pod względem mocy. Z doświadczenia wiemy, że producenci najczęściej podają moc łączną dla wszystkich kanałów. Można przyjąć, że w przypadku systemu pięciokanałowego nie warto wybierać modeli o mocy poniżej 100W. Słabsze amplitunery kina domowego nie zagwarantują odpowiedniej rezerwy mocy. Będzie to odczuwalne, a w zasadzie słyszalne zwłaszcza, gdy podłączycie do takiego urządzenia bardziej wymagające prądowo kolumny.

Nowoczesny amplituner AV – przydatne funkcje

Jak już wspomnieliśmy, zakres funkcji amplitunerów AV stale się poszerza. Od kilku lat funkcje sieciowe są jedną z najważniejszych cech, na jakie zwracają uwagę Klienci poszukujący amplitunera kina domowego. Nawet podstawowe modele odtwarzają serwisy streamingowe, takie jak Spotify, Tidal, Deezer, czy Amazon Music. Obsługa radia internetowego umożliwia bezpłatny dostęp do tysięcy stacji radiowych na całym świecie. Wiele modeli oferuje także odtwarzanie muzyki z lokalnego dysku sieciowego. Dzięki temu użytkownik w prosty sposób zyskuje dostęp do zasobów muzycznych. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku użytkowników posiadających pliki hi-res, które zamierzają odtwarzać. Przesyłanie sygnału odbywa się poprzez wi fi. Amplituner może być także podpięty do sieci przewodowo, poprzez Ethernet. Jeśli macie taką możliwość, polecamy to rozwiązanie, które pozwala poprawić stabilność połączenia.

Sprzęt do kina domowego - NAD T 758 V3i

Dobrym przykładem amplitunera AV, który doskonale sprawdza się w stereo, jest NAD T 758 V3. Urządzenie wyposażone zostało we wszystkie wspomniane wyżej technologie. Ponadto, obsługuje format MQA, ceniony przez miłośników dobrego brzmienia. Producent zastosował w amplitunerze autorską funkcję EARS, która pozwala przekonwertować nagrania stereofoniczne na dźwięk przestrzenny. Wszystkie amplitunery tego producenta mają możliwość rozbudowania funkcji poprzez dodanie modułów MCD.

Wielu użytkowników przesyła dźwięk bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Jeśli zamierzacie odtwarzać w ten sposób muzykę w Waszym systemie, warto sprawdzić, jakie możliwości ma dany amplituner. Standardem we wszystkich urządzeniach jest Bluetooth, producenci często wyposażają amplitunery także w AirPlay, co jest ważne dla użytkowników urządzeń Apple. Warto także sprawdzić standard Bluetooth oraz obsługiwane kodeki.

Jeśli lubicie słuchać muzyki w różnych pomieszczeniach, warto sprawdzić, czy amplituner obsługuje system multiroom. Jest to powszechnie stosowana funkcja, którą posiada większość współczesnych amplitunerów. Polecamy jednak sprawdzić możliwości konfiguracji systemu i intuicyjność działania aplikacji. Jednym z najchętniej wybieranych systemów jest MusicCast, stosowany w amplitunerach Yamaha. To niezwykle intuicyjny system, który jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń tego producenta. Wszystkie urządzenia w systemie wielostrefowym są połączone przez wi fi i sterowane z jednego miejsca.

Przydatną funkcją w nowoczesnych amplitunerach kina domowego jest sterowanie głosowe. Wydawanie komend pozwala w prosty sposób odtworzyć muzykę, zmienić stacje radiowe, czy poziom głośności. Najpopularniejsze obecnie systemy do sterowania głosowego to: Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.

Dobór amplitunera AV do kolumn

Każdy system kina domowego składa się z amplitunera AV i kompletu kolumn głośnikowych. Oba te komponenty powinny być do siebie dobrane, co pozwoli uzyskać bezproblemowe działanie całego systemu, a użytkownikom zagwarantuje jakość dźwięku na kinowym poziomie. Znaczenie mocy wyjściowej omówiliśmy już w jednym z wcześniejszych akapitów.

Głośniki do kina w domu

Warto jednak pamiętać, że amplituner AV powinien być dopasowany do kolumn głośnikowych także pod względem impedancji. Producenci amplitunerów kina domowego dość często deklarują, że ich modele mogą współpracować z zestawami głośnikowymi o impedancji nie mniejszej niż 6 lub 8 omów. Tymczasem część oferowanych na rynku głośników jest 4-omowa. Czy zatem kolumn takich nie można podłączać do amplitunera AV? Najczęściej można. Trzeba mieć jednak świadomość, że przy dużym albo wręcz ekstremalnym obciążeniu (poziomie głośności) amplituner nieprzystosowany do głośników 4-omowych zacznie się po prostu przegrzewać i może się wyłączać. Przy rozsądnym operowaniu potencjometrem głośności większość amplitunerów współpracuje z kolumnami 4-omowymi bezproblemowo. Do awarii amplitunera AV na szczęście dochodzi rzadko, co najwyżej z winy użytkownika. Może ona nastąpić przez nieprawidłowe ustawienie amplitunera kina domowego np. na zastawionej różnymi przedmiotami półce z ograniczoną cyrkulacją powietrza. Pamiętajmy zatem, żeby wokół naszego urządzenia zostawić sporo wolnego miejsca i nie zakrywać żadnymi przedmiotami otworów wentylacyjnych na jego obudowie.

Podsumowanie

Amplitunery kina domowego to jedne z najbardziej rozbudowanych urządzeń audio pod względem ilości funkcji. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie domownikom bardzo dobrej jakości dźwięku i obrazu podczas oglądania filmów. Warto także pamiętać, że amplitunery wielokanałowe pozwalają na odtwarzanie muzyki z wielu źródeł, zwłaszcza sieciowych.

Nowoczesne amplitunery Yamaha Aventage

Z technicznego punktu widzenia amplituner AV pełni kilka kluczowych funkcji w kinie domowym. Przede wszystkim to urządzenie odpowiada za dekodowanie sygnału cyfrowego audio i video. Amplituner AV wzmacniania i przekazuje do poszczególnych głośników sygnał dźwiękowy. Warto mieć świadomość, że za sprawą rosnącej popularności funkcji sieciowych, możliwości tych urządzeń mocno się poszerzyły. Obecnie amplitunery AV stanowią także centrum multimedialnej rozrywki, umożliwiając dostęp do odtwarzania muzyki i filmów z wielu źródeł – zarówno sieciowych, jak i fizycznych nośników. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne, a także głosowo, co oferuje większość modeli.  

Właśnie ze względu na mnogość funkcji i dostępnych rozwiązań, polecamy przed zakupem sprecyzować swoje oczekiwania względem amplitunera AV, a następnie wybrać pod tym kątem optymalny model. Przemyślany dobór sprzętu pozwoli cieszyć się dobrą jakością dźwięku wielokanałowego i zapewni rozrywkę na wysokim poziomie.

Jeśli poszukujesz odpowiedniego amplitunera do kina domowego, zachęcamy Cię do odwiedzenia salonu Top H-Fi. W naszej ofercie znajdują się modele renomowanych marek, które zyskały uznanie Klientów i są polecane przez renomowane magazyny Hi-Fi. Pomożemy Ci dobrać amplituner kina domowego dopasowany do Twoich oczekiwań i budżetu. #EksperciDobregoBrzmienia odpowiedzą także na wszelkie pytania dotyczące sprzętu i jego funkcji.

Przeczytaj również nasze pozostałe treści:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(14 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: