Marki: Yamaha, Mission

MusicCast PianoCraft MCR-N670D + ZX-1

Zestaw Yamaha Grand PianoCraft MCR-N670D z obsługą cyfrowego radia DAB+, z systemem MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Zestaw mini Yamaha PianoCraft MCR-N670D z obsługą cyfrowego radioa DAB+ z systemem MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Stonowany i jednocześnie elegancki: prawdziwy system hi-fi, który łączy piękne wzornictwo z wysoką jakością dźwięku i perfekcyjnym dopracowaniem najdrobniejszych detali. Yamaha MCR-N670D z serii Grand PianoCraft to pełny zestaw stereo przekonujący swoją wszechstronnością: radiem cyfrowym DAB+, pełnią funkcji sieciowych, komunikacją Wi-Fi, Bluetooth i Airplay oraz współpracą z technologią Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy wysyłać i odbierać muzykę z innych urządzeń, nawet w innych pomieszczeniach w domu.

Yamaha MusicCast

Yamaha MCR-N670D składa się ze wzmacniacza zintegrowanego A-670, sieciowego odtwarzacza CD (CD-NT670D) oraz kolumn głośnikowych NS-BP301. Odtwarzacz CD-NT670D to urządzenie łączące w jednej obudowie odtwarzacz sieciowy, cyfrowy tuner DAB+ i napęd płyt CD, dzięki czemu pozwala korzystać z różnorodnych źródeł muzyki. Funkcjonalność modelu zwiększa obsługa funkcji sieciowych, zapewniających dostęp do internetowych serwisów muzycznych, m.in. Spotify, Tidal oraz Deezer, muzyki zgromadzonej w komputerze, smartfonie, tablecie lub dysku NAS, a także tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata (vTuner). Odtwarzacz obsługuje również pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości FLAC/WAV/AIFF oraz Apple Lossless  a dzięki komunikacji Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay z łatwością wyślemy do urządzenia muzykę z naszego smartfona, tabletu lub komputera.

Dzięki łączności Wi-Fi zestawem można sterować za pomocą wygodnej, intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller dostępnej w języku polskim. Nie tylko ułatwia to użytkowanie, ale pozwala wykorzystać pełnię możliwości sprzętu np. unikalną funkcję Bluetooth output, która pozwala wysłać muzykę z MCR-N670D do słuchawek lub głośników Bluetooth, nawet innych producentów.

Dowiedz się więcej o Grand PianoCraft MCR-N670D

Podstawkowe kolumny głośnikowe Mission ZX-1

2-drożna podstawkowa kolumna głośnikowa Mission ZX-1 rozpoczyna niesamowicie zaawansowaną serię ZX. Konstruktorom w obudowie o wysokości zaledwie 30 centymetrów z układem bas-refleks udało się pomieścić dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki. Eleganckie wzornictwo wraz z najwyższą możliwą jakością wykończenia podkreślają wysoką klasę tego wyjątkowego modelu.

Mission Seria ZX

Za zakres wysokotonowy odpowiada całkowicie nowy, 38-milimetrowy przetwornik, który eliminuje wiele niedoskonałości pojawiających się w bardziej konwencjonalnych kopułkach. W zastosowanym rozwiązaniu część kopułki przymocowano na stałe do rdzenia magnetycznego i połączono krawędzią z otaczającym ją pierścieniem. W ten sposób kopułka jest napędzana bardziej precyzyjnie i efektywniej, co przekłada się na mniejsze zniekształcenia i bardzo wysoką jakość dźwięku, nawet przy częstotliwościach rzędu 30 kHz i wyższych. Układ ten pozwala także na dużo lepsze odwzorowanie impulsów dźwiękowych i detali muzycznych, w szczególności tych odpowiedzialnych za harmonię poszczególnych instrumentów.

Mission ZX-1

Na sekcję średnio-niskotonową składa się 130-milimetrowa jednostka DiaDrive z aluminiową membraną. Głośniki wykorzystują układ wentylacyjny – ten usuwa powietrze znajdujące się za membraną, w ten sposób redukując rezonans i umożliwiając uzyskanie czystszego zakresu średniotonowego wykraczającego poza 3 kHz. Model ZX-1 charakteryzuje się również wentylowanym pierścieniem, który przysłania zawieszenie przetwornika, jednocześnie korzystnie wpływając na dźwięk poprzez zwiększenie czystości brzmienia średnich tonów.

Ponadto projektanci w przetworniku średnio-niskotonowym sięgnęli po ponadwymiarowy układ magnetyczny, który pozwala z łatwością odwzorować mocny i głęboki bas charakterystyczny dla wielu nowoczesnych nagrań.

Mission ZX-1

Do wyrównania długości fal akustycznych tweetera i jednostki średnio-niskotonowej konstruktorzy sięgnęli po autorski układ Mission IDG (Inverted Driver Geometry), w którym głośnik wysokotonowy umieszczony został poniższej sekcji odtwarzającej pozostały zakres częstotliwości. Przywiązanie do detali widać także w wylocie portu bas-refleks, którego specjalny wzór i asymetryczny kształt umożliwiają wyeliminowanie zniekształceń pojawiających się w przypadku gładkich, okrągłych portów wentylacyjnych.

Specyfikacja Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670D + ZX-1

CD-NT670D (czarny)
Odtwarzane formaty płytCD, CD-R/RW (MP3; WMA)
Odtwarzane formaty plikówAAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
Przetworniki C/AWbudowany
Pasmo przenoszenia 2 Hz - 24 kHz
Zniekształcenia THD0.05 %
Stosunek sygnał/szum110 dB
Zakres dynamiki100 dB
Wejścia cyfroweOptyczne, USB
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingAirplay, Bluetooth
Serwisy strumieniująceTak
FLAC, WAV 192/24Tak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Wymiary (S x W x G) mm314 x 70 x 33
Waga kg2.9
A-670 (czarny)
Moc wyjściowa2 x 65 W
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
Wymiary (S x W x G) mm314 x 70 x 342
Waga kg3,3
ZX-1 biały
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy130 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia52 Hz - 24 kHz
Skuteczność88 dB
Częstotliwość podziału2,6 kHz
Wymiary (S x W x G) mm240 x 300 x 350+12
Waga kg7,6
Wersje wykończeniaBiały połysk
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670D + ZX-1

Opinie o Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670D + ZX-1

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: