Marki: Copland, ELAC

CSA70 + Carina FS247

As low as 18 497 zł Regular Price 22 997 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18697 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 925 zł

Sprawdź szczegóły

 

Copland CSA70 – wzmacniacz zintegrowany dla melomana

Stworzony z myślą o miłośnikach dobrego brzmienia model CSA70 został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkową jakość dźwięku. Wzmacniacz został wyposażony cztery wejścia cyfrowe, trzy wejścia analogowe, wyjście liniowe, jak również złącze pre-out oraz wyjście słuchawkowe 6,3 mm (na panelu frontowym. CSA70 to model o mocy 70 W na kanał. Dla entuzjastów płyt winylowych dostępne jest również wejście gramofonowe 2 x RCA (oznaczone jako Phono MM).

Copland CSA70

Solidna sekcja wzmocnienia sygnału audio

W przeciwieństwie do swoich większych braci (modeli CSA100 i CSA150), wzmacniacz CSA70 nie wykorzystuje lamp, które odpowiadałyby za liniową amplifikację. Tranzystorowa sekcja przedwzmacniacza CSA70 charakteryzuje się znikomo niskimi zniekształceniami. CSA70 wykorzystuje jednak tę samą technologię wzmacniacza mocy, co CSA100 i CSA150, z układem sprzężenia zwrotnego i charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia w zakresie sygnałów o dużym poziomie. Wzmacniacz wyróżnia się solidną konstrukcją i został zaprojektowany w taki sposób, aby poradzić sobie z najbardziej kłopotliwymi obciążeniami, jakie mogą pojawić się w zestawach głośnikowych, co gwarantuje zdolność wzmacniacza do przetwarzania tzw. stanów przejściowych (transjentów).

 

ELAC Carina FS247

FS247.4 jest 2,5 drożną wolnostojącą kolumną głośnikową wynoszącą jakość dźwięku na nowy poziom. Konstrukcja ta, podobnie jak dwa pozostałe modele wchodzące w skład serii Carina, bazuje na utytułowanej serii 240. Tym samym FS247.4 kontynuuje tradycję ELAC-a w stosowaniu przetwornika wysokotonowego JET, który współpracuje z dwoma przetwornikami niskotonowymi z aluminiowymi membranami.

ELAC Carina FS247.4

Zapewniając prawdziwy dźwięk wysokiej rozdzielczości, przetwornik wysokotonowy JET ELAC-a nie tylko zachwyca błyskawiczną reakcją oraz bardzo dużym zakresem dynamiki, ale gwarantuje także minimalne zniekształcenia wraz z szerokim pasmem przenoszenia. Ten wielokrotnie nagradzany na całym świecie komponent wspomaga również uzyskanie niebywale przejrzystego i naturalnego dźwięku.

ELAC Carina FS247.4

Do obsługi zakresów średnio- i niskotonowych przeznaczone są dwa przetworniki z aluminiowymi membranami. Membrany zostały specjalnie wyprofilowane, aby zagwarantować płynne przejście pomiędzy wysokimi tonami dostarczanymi przez głośnik JET a zakresem średniotonowym. Dodatkowo złożona krzywizna pozwala kontrolować „break-up”, przesuwając go wyraźnie poza obsługiwany zakres częstotliwości. Z kolei za niesamowitą dynamikę i bogactwo brzmienia odpowiada cewka o dużej średnicy i ponadwymiarowy magnes.

ELAC Carina FS247.4

Projektanci ELAC-a zadbali też o to, aby wysoka jakość dźwięku FS247.4 szła w parze z łatwością w instalacji kolumn. Te spokojnie mogą stać nawet blisko ściany czy też w narożniku, bez obaw o jakość dźwięku. Jest to efekt zastosowania wylotu portu wentylacyjnego w podstawie obudowy i skierowania go w kierunku podłogi. Wykorzystane rozwiązanie dostarcza także korzyści brzmieniowe poprzez eliminację szumu wentylacyjnego.

Specyfikacja Copland CSA70 + Carina FS247

CSA70 (czarny)
Moc wyjściowa2 x 70 W (8 Ω); 2 x 130 W (4 Ω)
Impedancja głośników (min)2 Ω
Pasmo przenoszenia10 Hz – 150 kHz -3dB
Stosunek sygnał/szum> 90dB
Zniekształcenia THD< 0,06%
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (max)400 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 135 x 370
Waga kg13
Carina FS247.4 czarny
System2.5-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-250 W/kanał
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x Aluminum cone 5-1/4″
Przetwornik wysokotonowyJET folded ribbon
Pasmo przenoszenia34 Hz – 30 kHz
Skuteczność87dB/2.83V/1m
Częstotliwość podziału250Hz / 2.5kHz
Wymiary (S x W x G) mm204 x 1068 x 216
Waga kg16,42
Wersje wykończeniaBiały, Czarny

Opinie o Copland CSA70 + Carina FS247

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: