Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S2100

Zaawansowany autorski układ wzmacniacza i wyeliminowanie straty sygnału – rozwiązania zapewniające prawdziwie emocjonujący i dynamiczny dźwięk. Yamaha A-S2100 jest wyrafinowanym wzmacniaczem zintegrowanym klasy high-end wyróżniającym się bogactwem barw i muzykalnością, cechami charakterystycznymi dla brzmienia urządzeń Yamahy.

Wzmacniacz generuje moc 2 x 160 W (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD) i wykorzystuje zbalansowany wzmacniacz mocy typu pływającego z tranzystorami polowymi MOSFET. Najwyższa jakość dźwięku to zasługa wykorzystania elektronicznej kontroli głośności, zasilania o dużej pojemności, symetrycznego układu gwarantującego idealne stereo oraz w pełni dyskretnej konstrukcji dla wszystkich stopni. Dyskretna konfiguracja obejmuje również układy wzmacniaczy gramofonowego i słuchawkowego. Ekskluzywny charakter urządzenia podkreślają eleganckie drewniane panele boczne oraz wskaźniki poziomu sygnału, obrazujące dynamikę odtwarzanej muzyki.


 

Zbalansowany wzmacniacz mocy typu pływającego z tranzystorami MOSFET

Podstawowy projekt układu wzmacniacza mocy wykorzystuje unikatową autorską technologię zbalansowanego wzmacniacza mocy typu pływającego. Projektanci zastosowali m.in. wyjściowe elementy o tej samej polaryzacji po stronach dodatniej i ujemnej stopnia wyjściowego, a także całkowicie odseparowali obwód NFB (negatywne sprzężenie zwrotne) i zasilanie, dzięki czemu uzyskali całkowicie symetryczny układ push-pull stopnia wyjściowego. Całkowicie pływający układ wzmacniacza mocy niweluje jakikolwiek negatywny wpływ chwilowych wahań napięcia lub szumu uziemienia. Dodatkowo w stopniu wyjściowym umieszczono elementy MOSFET, które nadają brzmieniu ciepły i naturalny charakter.

W pełni dyskretna konstrukcja wszystkich stopni, zbalansowana transmisja i układ o niskiej impedancji

A-S2100 wykorzystuje w pełni dyskretną konfigurację – układ kontroli barwy jest całkowicie odseparowany od ścieżki sygnału. To nie tylko zwiększa odpowiedź, lecz także poprawia szybkość narastania napięcia wyjściowego wzmacniacza operacyjnego i gwarantuje większą witalność, bogactwo i płynność wysokich tonów. Transmisja sygnału i wzmocnienie przesyłane są w całkowicie zbalansowanej postaci, nawet z obwodu układu kontrolnego. W celu zminimalizowania utraty sygnału przy połączeniu przedwzmacniacza z końcówką mocy i końcówki mocy z gniazdami głośnikowymi projektanci zastosowali połączenia z zaciskami śrubowymi i grube kable. To rozwiązanie poprawia współczynnik tłumienia i zwiększa możliwości wysterowania głośnika, co przekłada się na energetyczne i mocne odtwarzanie basu.

Yamaha A-S2100

Najwyższej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantująca optymalne brzmienie

Inżynierowie Yamahy wyposażyli A-S2100 w wysokiej jakości cyfrową regulację głośności specjalnie opracowaną przez New Japan Radio Co, Ltd. Składa się ona wyłącznie z drabinki rezystancyjnej, dzięki czemu niweluje wpływ spadku szybkości narastania napięcia wyjściowego wzmacniacza operacyjnego lub podkolorowania dźwięku, a tym samym gwarantuje czystsze brzmienie i doskonałą, szybką odpowiedź przy dużych zmianach głośności. Dodatkowo, obwody regulacji barwy wykorzystują prostą konstrukcję, w której m.in. pominięto negatywne sprzężenie zwrotne wzmacniacza, zapewniając wyjątkowo czysty dźwięk nawet wtedy, gdy kontrola barwy jest włączona. Po jej odłączeniu sygnał przesyłany jest z układu regulacji głośności wprost do wzmacniacza buforowego z dyskretną konfiguracją.

Yamaha A-S2100 Regulacja głośności

Bardzo wydajne źródło zasilania zapewnia energetyczny i dynamiczny dźwięk charakteryzujący się szybką odpowiedzią

A-S2100 wykorzystuje oryginalny transformator El, starannie zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnej kompatybilności z chassis. Połączenie czterech kondensatorów blokowych o dużej pojemności i wyposażonych w karbonową osłonę, zapewnia energetyczny dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. Transformator El zamontowany jest na ramie za pośrednictwem mosiężnych podkładek, ograniczających wewnętrzne drgania, które mogłyby negatywnie wpływać na dźwięk.

Yamaha A-S2100 źródło zasilania 

Symetryczna konstrukcja – w dążeniu do uzyskania idealnego stereo

A-S2100 został zbudowany w oparciu o symetryczną konstrukcję lewa-prawa, z zasilaniem w centralnej części urządzenia i sekcjami wzmacniacza mocy na końcach. Dzięki temu wzmacniacz zapewnia doskonałą separację kanału lewego i prawego, cechę umożliwiającą precyzyjne odtwarzanie dźwięku stereo oraz pozwalającą zachować idealne wyważenie całej konstrukcji. W centralnej części A-S2100, od panelu frontowego aż do tylnej ścianki, znajduje się specjalna rama, która maksymalnie usztywnia urządzenie i minimalizuje wpływ drgań na jakość dźwięku.
Yamaha A-S2100 konstrukcja symetryczna
 

Wzmacniacz gramofonowy z dyskretną konfiguracją

Wzmacniacz gramofonowy składa się z głowicy wzmacniacza MC i wzmacniacza korekcyjnego – każdy z tych układów wykorzystuje dyskretną konfigurację. To rozwiązanie zapewnia bogaty dźwięk z niezwykłą muzykalnością, którą można cieszyć się podczas odtwarzania płyt z gramofonów z wkładkami MC lub MM.
Yamaha A-S2100 Phono Amp 

Wzmacniacz słuchawkowy z w pełni dyskretną konfiguracją

Wzmacniacz słuchawkowy również wykorzystuje w pełni dyskretną konfigurację, co zapewnia mu wybitne możliwości „napędzenia” słuchawek i doskonałe właściwości tłumienia. Ponadto projektanci zastosowali specjalny trymer poziomu, który odpowiada na różne impedancje obciążenia.

Wskaźniki poziomu wizualnie obrazują dynamikę muzyki

W centralnej części przedniego panelu znajdują się wskaźniki poziomu. Obrazują one skoki dynamiki muzyki i podświetlone są diodami LED, generującymi miękkie i ciepłe światło. Szybka ochronna wskaźników jest precyzyjnie dopasowana – całkowicie płaska i bez jakichkolwiek szczelin pomiędzy nią i metalowym frontem.
Yamaha A-S2100 wskazniki poziomu 

Eleganckie wzornictwo i luksusowe drewniane panele boczne

Wyrafinowane wzornictwo i sama konstrukcja A-S2100 odzwierciedlają zamiłowanie Yamahy do doskonałego rzemiosła i sztuki, co bezpośrednio wiąże się z ponad wiekowym doświadczeniem firmy w tworzeniu światowej klasy instrumentów muzycznych. Metalowy panel przedni i drewniane panele boczne zostały doskonale zintegrowane za pomocą mistrzowskiej technologii obróbki materiałów. Ponadto pokrętła i regulatory także wykonane są z aluminium, dzięki czemu wyróżniają się szlachetną teksturą i są przyjemne w dotyku.
Yamaha A-S2100 eleganckie wzornictwo 

Izolatory umożliwiają zastosowanie kolców lub podkładek

Izolatory są kluczowymi elementami, które blokują zewnętrzne drgania. Użytkownik może wybrać punktowe ustawienie, wykorzystując dołączone kolce, lub płaskie ustawienie za pomocą dołączonych podkładek.
Yamaha A-S2100 izolatory 

Pilot zdalnego sterowania łączący eleganckie wzornictwo i doskonałą teksturę

Dołączony pilot zdalnego sterowania wyróżnia się wzornictwem dopasowanym do aluminiowego panelu frontowego wzmacniacza. Pilot przekonuje prostym i łatwym do odczytania układem przycisków i atrakcyjną, metaliczną teksturą. Oprócz podstawowych regulacji, takich jak zmiana głośności i wybór źródła A-S2100, pilot może również obsługiwać odtwarzacz CD-S2100.

 

Specyfikacja Yamaha A-S2100 czarny

Moc wyjściowa160 W
Impedancja głośników (min)4 Ω
Pasmo przenoszenia5 Hz – 100 000
Stosunek sygnał/szum103
Zniekształcenia THD0,025
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (max)350
Pobór mocy (standby)0,3
Wymiary (S x W x G) mm435 x 157 x 463
Waga kg23,4

Opinie o Yamaha A-S2100 czarny

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: