Marka: Luxman

L-509Z

Cena na telefon
 • Moc wyjściowa: 120 W+120 W (8Ω), 240 W+240 W (4Ω)
 • Pasmo przenoszenia: LINE: 20 Hz ~ 150 kHz (+0, -3.0dB)
 • Stosunek sygnał/szum: LINE: > 106 dB
 • Zniekształcenia THD: 0.006% (1 kHz/8 Ω), 0.03% (20 Hz ~ 20 kHz/8 Ω)

Odbiór w salonie: Dostępny tylko w salonie

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509Z

Luxman L-509Z to referencyjny wzmacniacz z innowacyjnej serii Z, który stanowi nowy punkt odniesienia w dążeniu do dźwiękowego ideału. Po raz pierwszy zarówno obwody przedwzmacniacza jak i wzmacniacza mocy wykorzystują jednocześnie silnik sprzężenia zwrotnego nowej generacji LIFES. Nowością jest także układ LECUA-EX, który minimalizuje wpływ zmiany głośności na jakość odtwarzanego dźwięku.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509Z

Technologia LIFES

Firma Luxman obchodzić będzie setną rocznicę istnienia w 2025 roku i z dumą ogłasza następcę układu sprzężenia zwrotnego ODNF, który od 1999 roku zapewniał najwyższą jakość dźwięku we wzmacniaczach. Nowy obwód sprzężenia zwrotnego LIFES został opracowany, aby zapewnić realistyczne, świeże i bogate brzmienie przy zachowaniu wysokiej wydajności urządzenia.

Technika LIFES opiera się na koncepcji układu ODNF i zapewnia wysoką dynamikę oraz naturalny dźwięk, bez konieczności przesyłania sygnału audio z powrotem do wzmacniacza. Projekt LIFES został opracowany od podstaw przy użyciu zaawansowanych technik symulacji i badań. Dzięki wielokrotnym odsłuchom i starannym wyselekcjonowaniu komponentów, uzyskano optymalną charakterystykę brzmienia i wysoką jakość dźwięku, odpowiednią dla produktów Luxmana nowej generacji. Przy tworzeniu rozwiązania LIFES v. 1.0 udało się zredukować liczbę elementów przy jednoczesnej poprawie wydajności układu.

Nowe rozwiązanie poprawiło redukcję zniekształceń w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem. Wzmacniacz ma 3-stopniową równoległą konfigurację Darlingtona, pracującą w układzie push-pull. Osiąga moc 2 x 120 W (8Ω) oraz 2 x 240 W (4Ω). Wzmacniacz ma dużą moc wyjściową, co pozwala uzyskać naturalną scenę dźwiękową i współpracuje z niemal każdym systemem głośnikowym, wydobywając z niego to, co najlepsze.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509Z

Układ LECUA-EX

Aby zasilić wzmacniacz mocy o stałym wzmocnieniu sygnałem muzycznym na poziomie odpowiednim do odsłuchu, wymagany jest mechanizm płynnego tłumienia napięcia przy zachowaniu jakości źródła sygnału wejściowego. Od czasu wzmacniacza sterującego C-1000f, wprowadzonego na rynek w 2006 roku dla uczczenia 80-lecia firmy, Luxman do wzmocnienia stosuje system LECUA.

L-509Z jest wyposażony w wysoce precyzyjny enkoder obrotowy oraz nowo opracowany, elektronicznie sterowany tłumik, który minimalizuje wpływ zmiany głośności na jakość odtwarzanego dźwięku w pełnym zakresie regulacji.

Najnowszy wzmacniacz łączy w sobie wysoce precyzyjny enkoder obrotowy z nowo opracowanym ważonym mechanizmem obrotowym, tworząc LECUA-EX, oferując jeszcze większą niezawodność i bardziej naturalny dźwięk. Regulator głośności można ustawić tak, aby odpowiednio przyspieszał zwiększanie/zmniejszanie głośności przy dowolnej prędkości lub poprzez naciśnięcie i przytrzymanie pilota, co umożliwia wygodną kontrolę głośności przy minimalnym pogorszeniu jakości dźwięku.

* LECUA-EX to skrót od Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator - Excellent eXperience.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509Z

Obwody zasilania o dużej pojemności i wysokiej bezwładności

L-509Z jest wyposażony w tradycyjny obwód zasilania Luxmana o wysokiej bezwładności, zawierający nietypowy transformator 600VA typu EI z wysoką regulacją i nowo opracowane kondensatory blokowe o dużej pojemności (10,000µF x 8). Z kolei w obwodzie zasilającym zastosowano niestandardowy transformator EI.

Piękny analogowy dźwięk

Układ wzmacniacza gramofonowego o wysokiej jakości dźwięku dla wkładek MM/MC posiada nowy dwustopniowy przełącznik wysokiego/niskiego wzmocnienia w pozycji MC, aby dostosować się do szerszej gamy wkładek. Do jednostki głównej dodano również nowy przycisk wyciszenia, aby wspierać odtwarzanie płyt wysokiej klasy zarówno pod względem obsługi, jak i jakości dźwięku.

3-pasmowa regulacja barwy dźwięku

Oprócz BASS/TREBLE, regulacja barwy dźwięku posiada nową pozycję MIDDLE do regulacji pasma wokalu i instrumentów wiodących. Dla większego komfortu dostępne są również funkcje LR Balance, Line Straight i Loudness.

Zaawansowane technologie

W przypadku głównych płytek obwodów audio zastosowano płytki pokryte warstwą peelingu, eliminując powłoki oporowe, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Projektanci zadbali o każdy szczegół, czego potwierdzeniem są m.in. konstrukcja Beeline, która konfiguruje obwody w najkrótszej możliwej drodze, oraz okablowanie o okrągłym wzorze dla płynnej transmisji sygnału.

Transmisja o niskiej impedancji

Duże przekaźniki głośnikowe o niskich wartościach rezystancji są połączone równolegle w celu przekazania mocy napędowej z potężnego zasilacza i obwodu wyjściowego. Transmisja o niskiej impedancji jest zapewniona przez podłączenie bardzo grubych przewodów bezpośrednio do zacisków głośnikowych w celu ich okablowania, osiągając współczynnik tłumienia 330.

Stylowy panel górny

Górny panel L-509Z stworzono z bardzo grubego aluminium. Duże otwory wentylacyjne, które zostały starannie wykonane jeden po drugim, zapewniają wysokie odprowadzanie ciepła. Spód jest wyposażony w duży izolator z gradientowego żeliwa, odpowiadający za ochronę urządzenia przed niepożądanymi drganiami zewnętrznymi.

Wskaźniki wychyłowe

L-509Z wyposażony jest w analogowe wskaźniki wychyłowe, czym nawiązuje do designu klasycznych półprzewodnikowych wzmacniaczy zintegrowanych Luxmana. Ponadto wzmacniacz ma 7-segmentowy diodowy wskaźnik LED, znajdujący się między wskaźnikami wychyłowymi. Tym samym aktualnie zmierzona wartość w decybelach jest doskonale widoczna z miejsca odsłuchu.

Dwa wyjścia słuchawkowe

Wzmacniacz L-507Z ma dwa wyjścia słuchawkowe: standardowe jack 6,3 mm oraz wyjście 4,4-milimetrowe z osobnym okablowaniem dla masy lewego i prawego kanału. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie lepszej separacji międzykanałowej i bardziej przestrzennego brzmienia za pomocą kompatybilnych słuchawek.

Wysokiej klasy terminale

Dla LINE-1 i 2 zastosowano terminale RCA ze stopu miedzi, które łączą przewodność równoważną miedzi z twardością mosiądzu. Oddzielne wejścia i wyjścia do rozbudowy systemu obejmują dwa wyjścia wstępne. Całości dopełnia para dużych wyjściowych terminali głośnikowych z możliwością niezależnego włączania i wyłączania służą do połączeń bi-wiring.

Pilot zdalnego sterowania i kabel zasilający

W zestawie znajduje się ciężki, aluminiowy pilot zdalnego sterowania zdolny do obsługi głównych odtwarzaczy SACD/CD Luxmana oraz referencyjny kabel zasilający JPA-15000 z wysokiej czystości miedzi beztlenowej o unikalnej i pozłacaną wtyczką.

Luxman L-509Z - najważniejsze cechy

 • Moc znamionowa: 120W+120W (8Ω), 240W+240W (4Ω)
 • Autorski silnik sprzężenia zwrotnego LIFES 1.0 zarówno dla sekcji przedwzmacniacza, jak i końcówki mocy
 • Regulacja głośności LECUA-EX (Luxman Electronic Controled Ultimate Attenuator - Excellent eXperience)
 • Wysoce stabilny zasilacz, który łączy w sobie najwyższej jakości transformator zasilający typu El 600VA
 • Czułość wejściowa / impedancja wejściowa PHONO (MM): 2,5mV / 47kΩ
 • PHONO (MC-H): 0,3mV / 100Ω
 • PHONO (MC-L): 0,1mV / 40Ω
 • Napięcie wyjściowe PRE OUT: 1 V
 • Pasmo przenoszenia PHONO: 20Hz do 20kHz (w granicach ±0,5dB)
 • LINE: 20Hz do 150kHz (w granicach -3.0dB)
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0,006% lub mniej (8 Ω, 1 kHz)
 • Waga: 29,4 kg

Specyfikacja Luxman L-509Z

Moc wyjściowa120 W+120 W (8Ω), 240 W+240 W (4Ω)
Pasmo przenoszeniaLINE: 20 Hz ~ 150 kHz (+0, -3.0dB)
Stosunek sygnał/szumLINE: > 106 dB
Zniekształcenia THD0.006% (1 kHz/8 Ω), 0.03% (20 Hz ~ 20 kHz/8 Ω)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (max)370 W, 130 W (No signal)
Pobór mocy (standby)0.4 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 193 x 463
Waga kg29.4

Opinie o Luxman L-509Z

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Darek

  Ocena:
  Ocena: 5
  W końcu miałem okazję porównać starszy model Luxman L-509 z nowym L-509Z. Dzięki uprzejmości kolegi kolegi, który też był ciekaw udało się umówić na odsłuch i porównać oba piece w tych samych warunkach. Odsłuch porównawczy odbył się na kolumnach Audio Physic Codex 3 oraz B&W 804 d4.
  Podsumowanie i wnioski są jednoznaczne; już wiemy skąd wzięła się taka duża różnica w cenie. Nowy L-509Z dosłownie zdeklasował starszego brata.
 2. Maciej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Potężny wzmacniacz. Czuć POWER. Słuchałem przez kilkanaście minut w salonie zaraz po wyjęciu z kartonu grał wyśmienicie. Połączony na szybko z kolumnami Elac z serii Concentro i streamerem Rose Audio. Mega wrażenia. Czuć moc. Może kiedyś…

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: