Marka: Luxman

L-505uXII

23 499 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 100W + 100W (8Ω), 150W + 150W (4Ω)
 • Impedancja głośników (min):
 • Pasmo przenoszenia: PHONO: 20Hz to 20kHz (within -3dB); LINE: 20Hz to 100kHz (within -3dB)
 • Stosunek sygnał/szum: PHONO (MM): >91dB, PHONO (MC): >75dB; LINE: >104dB

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1175 zł

Sprawdź szczegóły

Luxman L-505uXII

L-505uXII to niecierpliwie wyczekiwana wersja Mark II cenionego modelu L-505uX, który od 2011 r. znajduje się wśród czołowych konstrukcji w swojej klasie. Jak przystało na prawdziwie wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, L-505uXII wykorzystuje szereg opatentowanych rozwiązań technicznych, takich jak m.in. autorski układ 4.0 ODNF (Only Distortion Negative Feedback) oraz LECUA (Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenautor). Ten high-endowy model nie tylko stanowi kontynuację cenionej serii L-505, ale w jednej konstrukcji łączy liczne osiągnięcia Luxmana, wyrafinowaniem i oryginalnością znacznie wykraczając poza ramy typowego wzmacniacza.

ODNF* w wersji 4.0 – autorski obwód sprzężenia zwrotnego wzmacniacza

Fundamentalną częścią L-505uXII jest innowacyjny obwód sprzężenia zwrotnego ODNF stworzony bezpośrednio przez markę Luxman. Zastosowane rozwiązanie zapewnia wysoką prędkość pierwotnej szybkości narastania, ultraszerokie pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, który tworzy się przez sprzężenie zwrotne komponentów systemu audio zniekształcanych przez stopień wyjściowy wzmacniacza.

Projektanci wyposażyli L-505uXII w najnowszą wersję układu 4.0 ODNF, która pozwala na uzyskanie znacznie wyższej precyzji detekcji zniekształceń. Możliwe jest to dzięki poprowadzonemu równolegle stopniowi wejściowemu i drugiemu stopniowi wzmacniacza wyposażonemu w tranzystory Darlingtona, jak również równoległemu układowi wykrywania błędów stopnia wejściowego wzmacniacza.

Z kolei obniżona impedancja i wyższy stosunek sygnału do szumu sprawiają, że L-505uXII gwarantuje dokładne odwzorowanie nawet najbardziej subtelnych sygnałów audio oraz udostępnia pełen zakres dynamiki muzycznej ekspresji. Za dostarczenie wystarczającej mocy 100 W + 100 (8 Ω) i 150 W + 150 W (4 Ω) odpowiada stopień wyjściowy z jego równoległą konfiguracją push-pull.


*ODNF – Only Distortion Negative Feedback

LECUA* - niesamowicie dokładna skomputeryzowana regulacja głośności

Jako serce sekcji przedwzmacniacza należy wskazać układ LECUA, który pełni funkcję regulacji głośności L-505uXII. Konstruktorzy w L-505uXII zawarli również półprzewodnikowy obwód, którego celem jest znaczne zmniejszenie rozmiaru urządzenia. LECUA tworzy mechanizm perfekcyjnej kontroli głośności, umożliwiający sprawną i precyzyjną regulację poziomu głośności w 88 krokach, dzięki czemu minimalizowane jest pogorszenie sygnału. Co więcej w funkcje kontroli tłumika głośności wbudowana została regulacja balansu lewy i prawy. Wielofunkcyjność układu LECUA zapewnia precyzję w całym zakresie regulacji głośności oraz ogranicza jakiekolwiek pogorszenia jakości dźwięku. Dodatkowo za pomocą pilota zdalnego sterowania można regulować poziom głośności.


*LECUA – Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenuator

Obwód buforowy na bazie elementów dyskretnych

L-505uXX wyposażono w nowy obwód buforowy, oparty na elementach dyskretnych w stopniu wyjściowym przedwzmacniacza. Przy zwiększonej wydajności zasilania prądem stopień wyjściowy przedwzmacniacza jest w stanie sterować sygnałem. Jego czystość zostaje zabezpieczona, a siła napędowa przekazywana do stopnia wzmocnienia wzmacniacza jest znacząco wyższa. Moc i zdolność odwzorowania L-505uXII wyróżniają się fantastyczną czułością skali i ostrością na starcie, które są nie do osiągnięcia w przypadku konwencjonalnych przedwzmacniaczy.

Wysoka stabilność zasilacza

Transformator mocy typu El o dużej pojemności i cztery specjalnie opracowane kondensatory blokowe 10 000 µF składają się na niebywale stabilne zasilanie L-505uXII. Dzięki temu udaje się zapewnić natychmiastowe, stałe i stabilne zasilanie.

Transmisja o niskiej impedancji

Aby uzyskać bezstratną transmisję dla potężnej siły napędowej – generowanej przez stopień wyjściowy dużej skali – wysokopojemnościowe, niskoimpedancyjne przekaźniki głośnikowe połączono równolegle. Z kolei współczynnik tłumienia poprawiono ze 180 na 210 za pomocą obniżenia impedancji wzoru okablowania.

Nietuzinkowe technologie

Za płynną i wolną od zakłóceń transmisję sygnału audio odpowiada oryginalna konstrukcja Beeline. Ta ma prosty wzór okablowania, co umożliwia płynną transmisję sygnału wzdłuż najkrótszej optymalnej drogi. To tylko jeden z licznych przykładów nietuzinkowej konstrukcji Luxmana, która na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim jakość dźwięku.

Różnorodność komponentów

Konstruktorzy wykonali wewnętrzne okablowanie L-505uXII z miedzi beztlenowej (OFC). Zastosowane rozwiązanie pozwala uzyskać naturalną transmisje sygnału, a możliwe jest to dzięki spiralnie owiniętemu ekranowaniu na każdym niepokrytym warstwą metalu rdzenia przewodnika. Natomiast wysokiej jakości selektor wejścia pozwala poprawić separację i eliminuje przesłuch. Model ten zawiera wiele specjalnie opracowanych komponentów – np. wbudowane zaciski głośnikowe ułatwiające podłączenie przewodów głośnikowych – które pozwalają uzyskać wysoką jakość dźwięku.

Mnogość funkcji przyjaznych dla użytkownika

L-505uXII wyposażono w wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy, którego kompatybilność z wkładkami MM i MM wspiera w pełni analogowe odwzorowanie dźwięku. Model ten oferuje użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji, które powinny znaleźć się w wysokiej jakości wzmacniaczu zintegrowanym. Należy do nich m.in. regulacja barwy tonu (basy/soprany), regulacja balansu L/P za pomocą układu LECUA, funkcja separacji pre/power, regulacja głośności i wyjście słuchawkowe.

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o wzmacniaczu zintegrowanym Luxman L-505uXII, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

Specyfikacja Luxman L-505uXII

Moc wyjściowa100W + 100W (8Ω), 150W + 150W (4Ω)
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszeniaPHONO: 20Hz to 20kHz (within -3dB); LINE: 20Hz to 100kHz (within -3dB)
Stosunek sygnał/szumPHONO (MM): >91dB, PHONO (MC): >75dB; LINE: >104dB
Zniekształcenia THD<0.009% (8Ω, 1kHz); <0.09% (8Ω, 20Hz to 20kHz)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Transformatorbrak danych
Pobór mocy (max)270 W
Pobór mocy (standby)0.4 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 178 x 454
Waga kg22.5

Opinie o Luxman L-505uXII

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(7 ocen)

 • 5 7
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

7 opinii

 1. Patryk Walczak

  Ocena:
  Ocena: 5
  Po odsłuchu w salonie i u siebie w domu kilku modeli wzmacniaczy wrócił Luxman i zostanie już na stałe. Z kolumnami ProAc Response D20R zagrał z największym rozmachem. Dla mnie przy wyborze najważniejsze było, aby dało się słuchać każdego gatunku muzycznego, bo pomysły mam różne w zależności od dnia. Funkcje dodatkowe jak streamer czy DAC nie są mi potrzebne, bo odtwarzaniem CD i DAC zajmuje się Rotel DT6000. Na plus Luxmana także wykonanie, wycieraczki no i te gabaryty oraz waga. Tutaj wszystko sprawia wrażenie niezniszczalnego.
 2. Michał

  Ocena:
  Ocena: 5
  W tej półce cenowej to chyba najlepszy wzmacniacz zintegrowany. Brzmienie, dynamika, wprost rewelacyjne. Świetne daje sobie radę z muzyką jazzową , rockiem oraz z najcięższymi odmianami metalu.
 3. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dźwięk, wygląd - bajka. Idę na urlop aby odkrywać na nowo muzykę.
  Bardzo dziękuję za przesympatyczną obsługę na Andersa.
 4. Adrian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Miałem okazję słuchać tego wzmacniacza w towarzystwie kolumn ProAc Response D Two i takie połączenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Jako źródło grał duży Rose Audio.
  Dźwięk był bardzo przestrzenny, namacalny. Wokal przepiękny naturalny, głęboki. Słychać było te wszystkie emocje, nawet dźwięki tła, jednak wszystko zarazem było nienatarczywe i spokojne. Sam wzmacniacz wykonany z największą dokładnością, sprawia z bliska wrażenie bardzo solidnego. Płyta czołowa, gałki, terminale; wszystko na bardzo wysokim poziomie jakościowym i spasowania elementów. Mimo, że to ich najniższy model, to trzyma poziom jak …
  No i MADE IN JAPAN!!!
 5. Daniel

  Ocena:
  Ocena: 5
  Pierwsza liga, robi mega wrażenie, ta waga, wykonanie, wskaźniki no to działa na wyobraźnię. Dźwięk bajka. Najbardziej spodobał mi się w połączeniu z kolumnami ProAc Response D30. Piękna barwa, głębia, świetna dynamika i szybko bas. Ten wzmacniacz nadąża z każdym repertuarem. ACDC, Mozart, Zenek wszystko jedno hehe.
 6. Michał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Luxman do kolumn Elac Vela 408 zagrał dla mnie najlepiej. Dynamika połączona z piękną barwą i co najciekawsze ten zestaw nie obnaża aż tak bardzo jakości realizacji nagrań. Słucham dużo muzyki rockowej, filmowej i epic music i wiadomo, że tam różnie z tym bywa. Na secie Lux z Vela da się normalnie słuchać bez zmęczenia po dłuższym czasie.
 7. Kamilek Dzuszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Luxman oferuje połączenie dynamiki, witalności z miękkością i łagodnością. Teoretycznie jedno wyklucza drugie, jednak tutaj tak po prostu jest. Wybrałem go do kolumn B&W 804 D3 i szybko się nie pozbędę :) No i wygląda przepięknie. Szkoda tylko, że nie ma w czarnym kolorze.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: