Marka: Devialet

140 Pro

23 999 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 2 x 140 W
 • Impedancja głośników (min): 6
 • Stosunek sygnał/szum: 130dB
 • Zniekształcenia THD: 0.0005%

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1200 zł

Sprawdź szczegóły

Devialet Expert 140 Pro

Devialet Expert 140 jako najbardziej zaawansowany na świecie audiofilskim system audio został specjalnie skierowany do melomanów poszukujących wysublimowanego oraz prawdziwie emocjonującego dźwięku. Ta wyrafinowana konstrukcja, mająca na celu zastąpienie tradycyjnych systemów Hi-Fi, zawiera wszystkie niezbędne elementy – przedwzmacniacz, końcówkę mocy, przetwornik cyfrowo-analogowy, odtwarzacz strumieniowy i przedwzmacniacz gramofonowy – w jednej, niezwykle kompaktowej obudowie.

Projektantom Devialeta – m.in. za pomocą całkowicie innowacyjnego podejścia do odwzorowania dźwięku na każdym z etapów – udało się osiągnąć najwyższą wydajność, niezależnie od poziomu mocy. Expert Pro nie tylko jest w pełni konfigurowalny i przygotowany na dalsze udoskonalenia, ale przede wszystkim pozwala uwolnić pełen potencjał muzyki, niezależnie nawet od źródła czy głośników.

Devialet Expert 140 Pro

Elegancką obudowę modelu Expert 140 Pro wyposażono w zaawansowane elementy, które odpowiadają za wspaniałą jakość dźwięku. Ponadto inżynierowie postanowili w jedną całość połączyć moduły, którymi urządzenie jest w stanie zastąpić cały system hi-fi. Urządzenie stanowi połączenie przedwzmacniacza, końcówki mocy, przetwornika cyfrowo-analogowego oraz odtwarzacza strumieniowego wi-fi. Konstrukcja gwarantuje moc do 140 @ x 2 (6 Ω), cechując się jednocześnie znakomitymi parametrami pracy. Stosunek sygnał/szum sięga aż 130 dB, natomiast wartość całkowitych zniekształceń harmonicznych i szumu pozostaje niemal na granicy mierzalności – 0,0005% przy pełnej mocy i 0,00025% przy 10 W.

Core Infinity – u podstaw znakomitej efektywności Expert Pro

Źródłem szerokich możliwości modeli z kolekcji Expert Pro jest Core Infinity, zapoczątkowujący nową erę strumieniowania muzyki wraz z rozwojem technologii. W Core Infinite wbudowano różnorodne protokoły transmisji strumieniowej, które pozwalają w pełni cieszyć się nimi na dowolnym urządzeniu Expert Pro – bez względu na to, czy użytkownik będzie korzystał z audiofilskiego odtwarzacza czy też serwisu muzycznego online.

Najnowszy system operacyjny Devialet oraz potężna moc obliczeniowa wyróżniają Core Infinity, który zaprojektowany został pod kątem wieloletniej wydajności. Na płycie głównej znajduje się procesor Quadcore ARM taktowany zegarem 1 GHz, dodatkowo wspierany przez 1 GB pamięci RAM-DDR3 i 4 GB pamięci flash. Główny procesor jest również wspomagany przez układ FPGA gwarantujący dodatkową moc obliczeniową i zapewniający minimalny cyfrowy jitter, drugi procesor dźwięku DSP, usprawniony interfejs USB przygotowany na przyszłe formaty audio, jak również trzy przetworniki ASRC – te komponenty umożliwiają pozostawienie odpowiedniej przestrzeni na przyszłe rozwiązania, z naciskiem na kompatybilność z dodatkowymi źródłami.

Core Infinity odpowiada także za obsługę zaawansowanej architektury sieciowej, która jest świetnie dopasowana do strumieniowania muzyki high-res: port Ethernet 100/1000 Mbps, 2,4/5 GHz 802.11ac Wi-Fi (kompatybilne wstecznie z 802.11a/b/g/n) oraz 500 Mbps HomePlug AV2 PLC (aktualnie nieaktywny).

Warto też zwrócić uwagę, że Core Infinity otwiera modele Expert Pro na świat strumieniowania muzyki. Pełniące funkcję renderera UPnP, urządzenia Devialet są w stanie strumieniować muzykę z dowolnej aplikacji obsługującej UPnP, z zachowaniem rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów. Natomiast AirPlay udostępnia możliwość strumieniowania muzyki w jakości CD z dowolnego urządzenia z systemem iOS lub Mac OS, jak również komputerów i tabletów z systemem Windows poprzez iTuner. Z kolei za pośrednictwem Spotify Connect użytkownik może cieszyć się dostępem do serwisu muzycznego z poziomu Expert Pro, ze specjalnie zintegrowaną regulacją głośności i funkcją automatycznego budzenia.

Funkcjonalność urządzenia zwiększa opatentowana przez Devialeta technologia AIR®, przekształcająca model Expert Pro w wirtualne wyjście karty dźwiękowej dla dowolnego odtwarzacza, z możliwością strumieniowania sygnału 192 kHz/24 bity w trybie bit-perfect. Funkcja Bluetooth dla Core Infinity sprawia, że Expert Pro stanie się jeszcze bardziej wszechstronne i uniwersalne w przyszłości.

Devialet Expert 140 Pro

Technologia Devialet AIR® z Roon

Poprzez natywną integrację innowacyjnej technologii Devialet AIR® z Roon użytkownik ma okazję doświadczyć najbardziej zaawansowanego na świecie audiofilskim odtwarzacza z Expert Pro. Roon otwiera nowe możliwości, zapewniając m.in. wspaniałe wrażenia przy odkrywaniu muzyki, zarządzaniu biblioteką czy odtwarzaniem dźwięku:

- rozwiązanie opracowane przez i dla miłośników muzyki oraz audio;

- bardzo intuicyjny i responsywny interfejs użytkownika na komputer, laptop, tablet lub smartfon;

- szczegółowy wyświetlacz jakości dźwięku w całym torze sygnałowym, aby zagwarantować, że sygnał wyjściowy jest w trybie bit-perfect;

- przetwarzanie sygnału Ultra HD (korekcja pokoju, EQ, itd.);

- obsługa MQA, TIDAL i radia internetowego.

Dowolność konfiguracji

Modele z serii Expert wyróżniają się możliwością dowolnego ich konfigurowania. Za pomocą internetowego konfiguratora można dostosować cały system pod kątem własnych preferencji. Do wyboru są trzy różne funkcje w odniesieniu do złącza (cyfrowe lub analogowe wejście lub wyjście). Użytkownik może również zdefiniować aktywne filtry w trybie wielokanałowym lub dual-mono. Co więcej konfigurator zapewnia dokładne dopasowanie parametrów przedwzmacniacza gramofonowego i dostarcza nowe rozwiązania pozwalające na łatwe dopasowanie do źródeł i głośników.

ADH® - Analog Digital Hybrid

Autorski ADH® Intelligence to pierwsza na świecie hybrydowa technologia amplifikacji. ADH® funkcjonuje jednocześnie wykorzystując liniowość oraz wyrafinowanie analogowego wzmocnienia (Class A), a także całą moc i kompaktowość cyfrowej amplifikacji (Class D). Poprzez równoczesne działanie, opatentowany system hybrydowego wzmocnienia wyraźnie poprawia wydajność.  

SAM® - Speaker Active Matching

Dzięki SAM® Speaker Active Matching modele Expert Pro są w stanie dokładnie dopasować przekazywany sygnał do głośników. Po raz pierwszy możliwym jest uzyskanie idealnego wyrównania czasowego między nagranym sygnałem a ciśnieniem akustycznym generowanym przez głośniki. Efektem jest emocjonalna moc muzyki, odwzorowana w pełni z zamierzeniami artysty.

RAM™ - Record Active Matching

RAM® to najbardziej wszechstronny i precyzyjny przedwzmacniacz gramofonowy, który w połączeniu z unikatową technologią Devialet adaptuje się do charakterystyki podłączonego gramofonu oraz płyt winylowych. Wraz z ponad 256 kombinacjami dla wkładek MM i MC oraz 13 korekcjami krzywą RIAA, RAM znakomicie dopasowuje odtwarzanie ulubionych albumów pod własne preferencje.

DAC – Magic Wire™

Obwód Magic Wire™, autorskie rozwiązanie Devialeta, zapewnia najmniejszą odległość pomiędzy przetwornikiem c/a (DAC) i wyjściowymi złączami głośnikowymi: skróconą do 5 cm. Magic Wire™ odpowiada za uniknięcie degradacji sygnału w całym paśmie przenoszenia, co zapewnia idealne dopasowanie impedancji oraz ograniczenie do absolutnego minimum szumu i zniekształceń termicznych.

EVO™ – przełomowa platforma

Konstrukcje z kolekcji Expert Pro zostały wyposażone w platformę EVO™, unikatową architekturą elektroniczną zarządzaną przez oprogramowanie, które można uaktualniać. Dzięki bezpłatnym i regularnym aktualizacjom, które oferują kolejne funkcje oraz zwiększają wydajność, każdy ze wzmacniaczy z serii Expert Pro może stawać się coraz lepszy.  

 

Specyfikacja Devialet 140 Pro

Moc wyjściowa2 x 140 W
Impedancja głośników (min)6
Stosunek sygnał/szum130dB
Zniekształcenia THD0.0005%
Tryb Pure DirectNie
Głośniki A/BNie
Wymiary (S x W x G) mm383 x 40 x 383
Waga kg5,65

Opinie o Devialet 140 Pro

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. ZAZU

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz a właściwie all-in-one, bo tutaj mamy już wszystko na pokładzie. U mnie zawisł na ścianie, bo nie mam pod tv żadnego mebla i dzięki Devialetowi mieć nie muszę.
  Dźwięk piękny, żadnego cyfrowego nalotu. Dynamika, klarowność przekazu, bas ze świetnym zejściem do samego dołu. Czuć kontrolę i pełne panowanie nad kolumnami, a łatwo Devialet nie ma. Napędza u mnie Elac FS409 Vela. Nie wiem jak Francuzi to zrobili, że taką funkcjonalność i jakość dźwięku zamknęli w tak filigranowej obudowie. Pilot jest troszkę ajzolowaty, ale ma swój unikatowy klimacik także, no i sterowanie odbywa się za pomocą fal radiowych, dzięki czemu nie trzeba celować. Wzmacniacz można w pełni skonfigurować pod siebie za pomocą panelu devialet config dostępnego w sieci poprzez przeglądarkę www.
 2. Tomasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Nowoczesny design i małe gabaryty zwróciły moja uwagę na to urządzenie już w salonie. Szukałem dobrego wzmacniacza najlepiej od razu z odtwarzaczem plików i przedwzmacniaczem da gramofonu. Do napędzenia miał kolumny B&W 805 D3 w moim biurze. Devialet oferuje na swojej stronie konfigurację wzmacniacza pod własne preferencje (można wyłączyć niewykorzystywane wejścia, ustawić parametry dla wkładek gramofonowych, no i najważniejsze; SAM, czyli wgrywanie programu pod konkretne kolumny głośnikowe. Z listy wybrałem swoje Bowersy i już). Jak na tak małe urządzenie, dźwięk jest nieziemski. Dynamika i kontrola basu, że szczęka opada. No i wisienka na torcie; Devialet oferuje do tych wzmacniaczy uchwyt ścienny. Świetny bajer.
 3. Dawid25

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bezkonurencyjny sprzęt w klasieD. Multum ustawień oraz bardzo precyzyjne presety dźwiękowe.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: