Marka: Copland

CTA407

As low as 32 999 zł
/ sztuka
 • Ilość kanałów: 2
 • Pasmo przenoszenia: 10 Hz - 150 kHz - 3 dB
 • Zniekształcenia THD: < 0.5 %
 • Stosunek sygnał/szum: 100 dB

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1650 zł

Sprawdź szczegóły

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Copland CTA407 to lampowy wzmacniacz zintegrowany, który nieco różni się od klasycznych urządzeń tej firmy. Z jednej strony projektanci nadal trzymają się charakterystycznego dla duńskiej marki purytanizmu, co potwierdza górna część panelu frontowego, a z drugiej zdecydowali się wprowadzić subtelne zmiany, dodając diody LED i sporą ilość elektroniki obsługującej stopnie audio wzmacniacza.

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Czterdzieści diod LED

Na dolnej część przedniego panelu znajduje się czterdzieści diod LED (po dziesięć na każdą lampę). Jest to wizualna część systemu diagnostycznego pokazującego status danej lampy. Jeżeli nie chcemy na bieżąco odczytywać stanu lamp, diody można w razie takiej potrzeby wyłączyć.

Zaawansowany serwomechanizm

CTA407 automatycznie dostosowuje się do każdej lampy z rodziny 6550/KT88/KT120/KT150. Zastosowany serwomechanizm to nie tylko bezstratna automatyzacja regulacji prądu spoczynkowego lampy, ale także zintegrowana część wewnętrznego filtrowania górnoprzepustowego – ściśle dopasowana do funkcji przenoszenia obwodów wzmacniających i poprawiająca ogólną wierność wzmacniacza.

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Wyjścia liniowe

Copland CTA407 ma pięć wejść liniowych i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, obsługujący wysokowydajne wkładki zarówno z ruchomym magnesem (MM), jak i z ruchomą cewką (MC). Jest to rozwinięcie wzmacniacza CTA405, który od momentu wprowadzenia na rynek ponad dekadę temu, był obiektem pożądania audiofilów na całym świecie.

Wysoka moc

Stopnie wyjściowe typu push pull składają się z pary dopasowanych lamp mocy w stałej konfiguracji ultra liniowej, zapewniającej niskie zniekształcenia triod i odpowiednią moc zaworów tetrodowych. Para lamp 6550 lub KT-family w konfiguracji push-pull może dostarczyć ponad 100 W mocy audio. Moderując moc wyjściową, CTA407 dostarcza 2x50 W w klasie A/AB. W praktyce oznacza to, że wzmacniacz może dostarczyć większość swojej mocy w klasie A.

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Doskonała stabilność

Znakomita liniowość jest osiągana przed zastosowaniem sprzężenia zwrotnego, co jest zasługą wysokiej jakości transformatorów wyjściowych. W efekcie redukowane są wymagania dla wewnętrznych sieci kompensacji opóźnień, zapewniając wysoką stabilność po zamknięciu pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego.

Niski poziom szumów

CTA407 zapewnia niezwykle dokładną reprodukcję muzyki, jednocześnie nie męcząc przy tym słuchacza – nawet podczas długich odsłuchów. Charakteryzuje się silną dynamiką i co istotne gwarantuje szeroką elastyczność przy doborze głośników. Znikający niski poziom szumów własnych wzmacniacza sprawia, że urządzenie jest niezwykle ciche i dyskretne w swojej pracy, co docenią zwłaszcza posiadacze zestawów głośnikowych o wysokiej skuteczności.

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Copland CTA407 – najważniejsze cechy:

 • Moc: 50W na kanał przy 4 i 8 omach
 • THD: Mniej niż 0,5 % na wszystkich poziomach
 • Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 150 kHz (3 db)
 • Zakres napięcia sieciowego: +/- 12%
 • Pięć wejść liniowych
 • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy
 • Wymiary 435 x 215 x 420 mm (S x W x G)
 • Waga 20 kg

 

Specyfikacja Copland CTA407

Ilość kanałów2
Pasmo przenoszenia10 Hz - 150 kHz - 3 dB
Zniekształcenia THD< 0.5 %
Stosunek sygnał/szum100 dB
Pobór mocy (max)300 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 215 x 420
Waga kg20

Opinie o Copland CTA407

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(4 oceny)

 • 5 4
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Maciej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Posłuchajcie tego wzmacniacza w połączeniu z kolumnami ProAc Response D20R. Ja odjechałem, aż musieli mnie wyciągać siłą z salonu, bo musieli zamykać. Przepiękna barwa i ta analogowa magia. Tak angażującego brzmienia nie słuchałem już dawno. Genialne zestawienie.
 2. Krzysztof W

  Ocena:
  Ocena: 5
  Udało mi się kupić ten piec w promocjach na 30 lecie THF i zrobiłem mega deala. Gra u mnie z ProAc D Two i jestem bardzo zadowolony. Przecudowna barwa instrumentów, wokali, głebia. No można słuchać godzinami. Wykonanie jak czołg. Z resztą miałem już kiedyś Coplanda i design jakoś bardzo się nie zmienił. Ciekawie zrobili z tymi diodami, które zapalają się przy większym rozkręceniu wzmacniacza. Fajna alternatywa dla wskazówek.
 3. Patryk

  Ocena:
  Ocena: 5
  Byłem dziś w salonie odebrać zamówienie i akurat trafiłem na CopladnCTA 407 grający z kolumnami ProAc Response D20R i streamerem Rose. Kurcze tak pięknie grającego systemu jeszcze nie słyszałem. Przepiękny dźwięk. Taki naturalny, nasycony, bez kombinacji i efekciarstwa na siłę. Takiego setu mógłbym słuchać godzinami bez zmęczenia.
 4. Arnold

  Ocena:
  Ocena: 5
  Urzekła mnie barwa tego wzmacniacza. Fajny design, ja tam nie lubię lamp na wierzchu. To się potem kurzy tylko. Ciekawe rozwiązanie z tymi diodami dla każdej lampy. Fajnie to wygląda, szczególnie jak się pokręci potencjometr głośności. Wzmacniacza słuchałem z kolumnami B&W 702 s3 oraz ProAc D20R. W jednej i drugiej konfiguracji odnajdywał się bardzo dobrze.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: