Słaba jakość dźwięku dzisiejszych płaskich i niezwykle cienkich telewizorów jest dobrze znaną niedogodnością, która aż prosi się o atrakcyjne rozwiązanie tego problemu. Ścienny głośnik PSB Imagine W1 został zaprojektowany właśnie jako odpowiedź na potrzebę wielu użytkowników nowoczesnych telewizorów i łączy niskoprofilowy design ze słynnym dźwiękiem PSB.

Elastyczne opcje

Imagine W1 jest 1-kanałową konstrukcją, która może być umieszczona zarówno pionowo, jak i poziomo, a przy tym może być stosowana jako kolumna przednia (prawa lub lewa), głośnik centralny lub efektowy. Kilka modeli W1 pozwala stworzyć kompletny system, głośniki te można także łączyć z innymi urządzeniami pokojowymi lub sufitowymi PSB, aby stworzyć zindywidualizowany zestaw kina domowego. Ponadto dołączone są wytrzymały uchwyt ścienny ora podstawka umożliwiająca ustawienie głośnika np. na stoliku. Przy głębokości 75 mm Imagine W1 niemal przytula się do ściany, perfekcyjnie integrując z popularnymi płaskimi telewizorami.

Podłącz amplituner AV i pozwól zaskoczyć się czystością wokali i przestrzennym brzmieniem, który idealnie integruje dźwięk z dużymi odbiornikami TV wysokiej rozdzielczości. Od filmów akcji i gier z ich uderzająco dynamicznymi ścieżkami dźwiękowymi, do subtelnych nastrojowych efektów dreszczowców – PSB Imagine W1 sprawia, że obrazy ożywają.

Wyrafinowana inżynieria

Uzyskanie wysokiego poziomu wydajności z tak smukłego głośnika jest inżynierskim wyzwaniem, ale 40-letnie doświadczenie połączone z ogromną znajomością akustyki daje głośnikom PSB istotną przewagę. Tak jak wszystkie głośniki PSB, Imagine W1 został rygorystycznie przetestowany i odsłuchany w słynnym kanadyjskim Narodowym Instytucie Badawczym. Badania przeprowadzone przez PSB ujawniły, jak preferencje słuchacza można zintegrować ze smukłą konstrukcją Imagine W1, z taką samą niezawodną naturalnością dźwięku, z której słynie PSB.

Aby zapewnić maksymalną wewnętrzną przestrzeń (niezbędną do dobrego dźwięku i głębokiego basu), opracowano specjalną aluminiową obudowę, która minimalizuje zewnętrzne rozmiary i zwiększa wytrzymałość oraz wewnętrzną przestrzeń. Przetworniki umieszczono w precyzyjnie określonych miejscach w bezrezonansowej przegrodzie z MDF. To zapewnia idealną dyspersję dźwięku w stronę słuchacza. Przejawem ekstremalnej dbałości o szczegóły są miękkie gumowe obwódki, które nie tylko zapewniają elegancki wygląd, lecz także  kontrolują rozsył dźwięku i dodatkowo tłumią niepotrzebne wibracje. Atrakcyjna tkanina pokrywająca metalową maskownicę jest przezroczysta dla dźwięku i jednocześnie integruje głośnik z domowym wnętrzem.

Przetworniki zostały opracowane specjalnie pod kątem niskiego profilu W1 i wykorzystują sprawdzoną technologię PSB. Przetworniki wysokotonowe wykorzystują tę samą tytanową kopułkę, która po raz pierwszy pojawiła się we flagowej serii Synchrony i wyposażone są w specjalnie zaprojektowaną „zatyczkę fazy”, która rozszerza pasmo wysokich częstotliwości poprzez tłumienie rezonansu głośnika wyskotonowego i ochronę znoszenia się fazy w górnej oktawie muzycznej. Czyste, delikatne dźwięki reprodukowane przez ten godny uwagi tweeter dokładnie odtwarzają wszystkie muzyczne detale znajdujące się w twoich ulubionych filmach i muzyce. Przetworniki niskotonowe są nie mniej wyrafinowane i łączą długi wylot, gwarantujący dobrą odpowiedź basu, z idealnym profilem membrany, co zapewnia naturalne brzmienie wokali, szczególnie ważne w trakcie oglądania filmów i telewizji. Za poprawę brzmienia basu odpowiadają wyspecjalizowane głośniki zwane PBR. Rozszerzają one zasięg niskich tonów poprzez podwojenie mocy przetworników przy najniższych częstotliwościach.

Jednym z kluczowych elementów głośnika jest zwrotnica, określająca ostateczne brzmienie i łącząca wszystkie elementy projektu. Nawet bliskość ściany znajdującej się za głośnikiem ma wpływ i trzeba go wziąć pod uwagę podczas precyzyjnego strojenia zwrotnicy. Wysokiej jakości precyzyjnie wykonane podzespoły gwarantują, że każdy głośnik Imagine W1 dokładnie spełnia rygorystyczne wymagania. 

Specyfikacja PSB Speakers Imagine W1

System2-drożny
ObudowaZamknięta
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa10 W - 80
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 102 mm,polipropylenowa membrana wzmacniana ceramicznie
Przetwornik średniotonowy-
Przetwornik wysokotonowy25 mm,tytanowa kopułka
Pasmo przenoszenia90 Hz - 23.000
Skuteczność89
Częstotliwość podziału2300
Wymiary (S x W x G) mm700 x 140 x 82
Waga kg4,2
Wersje wykończeniaCzarny
Materiał wykończeniaTworzywo
InneDwie dodatkowe pasywne membrany niskotonowe

Opinie o PSB Speakers Imagine W1

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: