Poprzedni
Następny

Świetne dokumenty biograficzne na Netflix #2

Jak wiadomo, to życie pisze najlepsze historie, ale gdy te trafią na odpowiedniego człowieka, mają szansę stać się świetnymi filmami dokumentalnymi. Zobaczcie kilka biograficznych pozycji dostępnych na platformie Netflix, które warto wrzucić na swoje kino domowe.

fot. kadr z filmu “Diana: In Her Own Words”

Trump: An American Dream

Kiedy cały świat z zapartym tchem czeka na to, co wydarzy się w Stanach Zjednoczonych po zakończeniu pierwszej i ostatniej kadencji prezydenta Trumpa, warto rzucić okiem na dokument, który opowiada historię współczesnej Ameryki przez pryzmat życia i “twórczości” jednego człowieka – zgadnijcie, o kim mowa. Ten czteroczęściowy serial pokazuje, jak od lat 60. lawirował między różnymi ruchami, które kształtowały amerykańskie społeczeństwo, śledząc rozwój jego działalności w latach 70., kiedy wybudował Trump Tower, przez jego ekspansję na kasyna w latach 80., problemy finansowe na początku lat 90. i ostatnią dekadę, która doprowadziła go prosto na fotel w  Gabinecie Owalnym.

Diana: In Her Own Words

Mający swoją premierę w 2017 roku film wytwórni National Geographic wykorzystuje nagrania audio z "Kaset Mortona", czyli serii tajnych wywiadów nagranych przez księżniczkę i wysłanych do dziennikarza Andrew Mortona w 1991 roku.  Dzięki subiektywnej narracji Diany film jest niezwykle autentyczną historią kobiety, która zauroczyła się w księciu, a skończyła z bulimią i w stanie ciągłej walki z rodziną królewską i presją mediów. Prawdopodobnie każdy dobrze zna jej historię z brukowców, a teraz również serialu “The Crown”, ale warto usłyszeć ją z ust nieodżałowanej księżnej.


Jest co oglądać, dlatego warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


The Defiant Ones

Czteroodcinkowy “The Defiant Ones" opowiada o nierozerwalnej więzi zaufania i przyjaźni, która rozwinęła się między legendami muzyki. Jimmy Iovine i  Dr. Dre , bo o nich mowa, to dwaj mędrcy z różnych światów – jednego nauczała ulica, a drugiego branża muzyczna. Iovine siedzi w branży muzycznej od lat 70.  Zanim założył swoją wytwórnię Interscope Geffen A&M , pracował przy sesjach nagraniowych takich artystów, jak Dire Straits, Patti Smith, John Lennon, czy Tom Petty, a potem przyszła pora na rap – podpisał kontrakt z Tupakiem, rozpoczął współpracę z wytwórnią Death Row i wyprodukował kasowy przebój z Eminemem, “8 milę”. Dr. Dre to zaś współzałożyciel kultowej rapowej kapeli NWA oraz wytwórni Death Row – w taki właśnie sposób rozpoczęła się wyjątkowa przyjaźń, która zaowocowała jedną z największych transakcji w historii muzyki, czyli sprzedaży marce Apple ich wspólnej marki Beats By Dre.

Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Coś dla koneserów opowieści o Niezidenytyfikowanych Obiektach Latających, w skrócie – obcych, którzy od lat mają regularnie odwiedzać naszą planetę. Bob Lazar to tajemnicza postać ufologii, a przy okazji i kultury masowej. Od lat 80. twierdzi, że pracował w Nevadzie blisko domniemanego miejsca przechowywania dowodów na istnienie kosmitów, Strefy 51 i jako inżynier rozpracowywał tam antygrawitacyjny reaktor latającego talerza. Co najdziwniejsze, inżynierowie pracujący w Los Alamos zaprzeczają, by znali Lazara, z drugiej strony jednak oprowadzał po nim media jak z zamkniętymi oczami. Kilkukrotnie przeszedł również oficjalne testy wariografem i wszystkie potwierdziły, że gość mówi prawdę. Posłuchajcie, co ma do powiedzenia sam zainteresowany, któremu towarzyszy charakterystyczny głos Mickey'a Rourke w roli narratora filmu.

Być może pracowali w Los Alamos, ale tam jest wielu naukowców. W Los Alamos zaprzeczają, by był kiedykolwiek zatrudniony, jednak oprowadzał po nim dziennikarzy jak po własnym domu.Keith Richards: Under The Influence

“Keith Richards: Under The Influence” to dokument, w którym Richards opowiada o tym, co skłoniło go do powrotu do studia, by nagrać solowy album i z czego czerpał inspiracje. Film śledzi dinozaura rocka również podczas trasy koncertowej, na którą pojechał w 2015 roku z The Rolling Stones, ale zdradza też trochę sekretów z życia prywatnego legendarnego rockowego dziadka. Czy rzeczywiście gościł w alkowie tyle kobiet? Czy to prawda, że żywi się głównie kroplówkami, prochami i alkoholem? Obejrzyjcie, a może się dowiecie.

Sprawdźcie też: Świetne dokumenty biograficzne na Netflix #1

Natomiast jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: