Poprzedni
Następny

Świetne dokumenty biograficzne na Netflix

To oficjalne: biograficzne dokumenty przeżywają swoją chwilę chwały, a w ostatnich latach wiele pozycji z tego nurtu zapisało się w kanonie najbardziej znaczących produkcji filmowych minionego dwudziestolecia – mowa tu na przykład o “Sugar Manie”, “Amy”, czy serialu “Ostatni taniec”.

“The Dawn Wall” / Fot. Corey Rich/Big Up Productions/Aurora Photos

“The Dawn Wall” / Fot. Corey Rich/Big Up Productions/Aurora Photos

Rzecz w tym, że nie wszystkie z tych doskonałych filmów nonfiction są dostępne do oglądania w najlepszym kinie na świecie (czytaj: kinie domowym,) więc przetrzepaliśmy ogromną bibliotekę Netflix, by stworzyć tę listę wartych obejrzenia biograficznych filmów dokumentalnych. Szykujcie się więc na tak zwane life-changing experiences (doświadczenia zmieniające życie), jak to mawiają Amerykanie!

Restless Creature: Wendy Whelan

Dokument “Restless Creature” podąża za niemal 50-letnią primabaleriną Wendy Whelan, która po kilkudziesięciu wspólnych latach przygotowuje się do odejścia z New York City Ballet. Ten biograficzny film nie jest jednak zwykłym hołdem dla wielkiej artystki, lecz poruszającym portretem artystki, która staje przed widmem tego, że już nigdy nie będzie mogła tworzyć swojej sztuki.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Maddman. The Steve Madden Story

Nieprawdopodobna historia bogactwa i upadku Steve'a Maddena, który sprytnie przeszedł od sprzedaży butów z bagażnika swojego samochodu do zostania cesarzem wartego miliard dolarów imperium projektantów obuwia. Kiedy Madden był u szczytu sławy, wyszły na jaw jego koneksje z niesławnym Jordanem Belfortem, niesławnym wilkiem z Wall Street i bohaterem filmu Martina Scorsese, a on sam trafił za kratki. 

Gloria Allred / Seeing Allred

“Powiem jasno – zazdrościcie kobiet i się ich boicie!” – krzyczy w jednej ze scen kobieta. To słynna feministyczna prawniczka Gloria Allred, kobieta stojąca za głośnymi sprawami przeciwko Harveyowi Weinsteinowi, Billowi Cosby'emu i Donaldowi Trumpowi i główna bohaterka jednego z najnowszych obrazów biograficznych od Netflix i ciekawego komentarza na temat kondycji dzisiejszego feminizmu oraz walkę o prawa kobiet w praktyce.

Potrzebny mi Roger Stone / Get Me Roger Stone

W 2016 roku niewiele osób traktowało poważnie fakt, że o prezydentki stołek w Stanach stara się nie polityk, lecz biznesmen, miliarder i gwiazdor telewizji. Jakież musiało być ich zaskoczenie, gdy okazało się, że to właśnie Donald Trump został 45. prezydentem USA! Był jednak człowiek, którego wcale to nie zdziwiło – Roger Stone. Zawodowo konsultant polityczny i doradca Trumpa, a prywatnie jego kumpel i powiernik. Film “Potrzebny mi Roger Stone” śledzi monumentalne zmiany, których Stone dokonał w obozie Republikanów, a historia jego “kariery” w tworzeniu kontrowersji i manipulowaniu mediami jest oknem na ostatnich 50 lat amerykańskiej polityki, która doprowadziła do tego kluczowego momentu w historii.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


The Dawn Wall

W styczniu 2015 roku amerykańscy wspinacze Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson urzekli świat próbą wspięcia się na The Dawn, pozornie niemożliwą do zdobycia ścianę w kalifornijskim parku narodowym Yosemite. Para ta przez tygodnie mieszkała na pionowym klifie, wywołując prawdziwy medialny szał. Jednak dla Tommy'ego Caldwella The Dawn był czymś więcej niż wejściem na ścianę na oczach świata – jej zdobycie miało być symboliczną nagrodą za przetrwanie wielu okropnych doświadczeń życiowych, choć w międzyczasie zamieniło się w poważną obsesję. 

Chcesz więcej? Kilka ciekawych pozycji biograficznych znajdziecie też w naszym zestawieniach najlepszych dokumentów muzycznych i sportowych na Netflix. Natomiast jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na jego temat, koniecznie skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: