Poprzedni
Następny

Najciekawsze muzyczne premiery tej jesieni

Ostatnie miesiące były w muzyce bardzo płodne – przez epidemiologiczne ograniczenia koncertowe artyści mają dużo wolnego czasu, więc tworzą na potęgę. Tej jesieni Wasze głośniki i słuchawki mogą nacieszyć się mnóstwem nowych albumów, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż od września miało miejsce kilka wielkich powrotów – od zespołu Marilyn Manson po Alicię Keys. Zobaczcie kilka jesiennych premier płytowych, które warto sprawdzić.

Hurts Faith

Hurts to synth-popowy duet z Anglii złożony z  wokalisty Theo Hutchcrafta i multiinstrumentalisty Adama Andersona, który ma swoim koncie pięć studyjnych albumów: Happiness (2010), Exile (2013), Surrender (2015), Desire (2017) i tegoroczną nowość – “Faith”. Nowa płyta różni się od wcześniejszej twórczości formacji, która zdobyła popularność lirycznym przebojem “Wonderful Life” – nowe wcielenie Hurts jest dużo bardziej mroczne, realistyczne i surowe niż wszystko, co dotychczas stworzyli. 

Tricky Fall To Pieces

Tricky od samego początku nosił swoje posiniaczone serce na dłoni – jego genialny, siejący emocjonalne spustoszenie debiutancki album “Maxinquaye” powstał zainspirowany postacią jego matki, która zmarła, kiedy artysta miał cztery lata, a takie piosenki jak "Strugglin'" obnażyły w przerażających szczegółach jego mroczne i bolesne doświadczenia z dzieciństwa. Jego czternasty album “Fall To Pieces” powstał na kanwie znacznie bardziej tragicznych wydarzeń w jego życiu – gdy w 2019 roku Tricky rozpoczynał pracę nad płytą, zmarła jego córka Mazy, a artysta przekuł swój żal, złość i mdłości na muzyczne dzieło sztuki.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź koniecznie w tym celu nasze poradniki:


Marilyn Manson We Are Chaos

Tej jesieni również zespół Marilyn Manson postanowił o sobie przypomnieć, wypuszczając na światło dzienne swój jedenasty (tak, też nie wiemy, jak to się stało) studyjny album, który muzycznie bardzo różni się od estetyki z początku kariery zespołu. Jest bardziej melodyjny, spokojniejszy, gdzie nie gdzie pobrzmiewają nawet echa przypominające twórczość Dawida Bowie oraz Nicka Cave’a i krytycy nie szczędzą mu pochwał, mówiąc, iż jest to najbardziej ludzka twarz, jaką kiedykolwiek pokazał nam Marilyn Manson i jego świta. 

Alicia Keys Alicia

Z nową płytą wróciła również Alicia Keys, która jest nie tylko bardzo utalentowaną pianistką, wokalistką i kompozytorką, ale i swoistym dobrym duszkiem w tych brutalnych czasach – aktywnie angażuje się bowiem w różnego rodzaju działalność charytatywną, nie boi się wypowiadać na ważne społeczne tematy i walczy o normalizację naturalnego wyglądu u kobiet. Siódmy studyjny album Alicii nie zaskakuje niczym – jest różnorodny, w jej unikalnym stylu i świetny. Pani Keys to klasa sama w sobie i dajemy głowę, że prędzej rzuci muzykę, niż nagra kiepską płytę.

Róisín Murphy Róisín Machine

“Róisín Machine” to piąty solowy album wokalistki Moloko Róisín Murphy, który krytycy okrzyknęli doskonałym podsumowaniem jej olśniewającego stylu nu disco, który szlifowała przez ostatnią dekadę, a który wielu fanów uważa za najlepszy dowód na to, że koniec Moloko był najlepszym, co mogło spotkać jej talent i karierę.

John Frusciante Maya

Mało kto wie, że John Frusciante rozpoczął swoją solową karierę nie tak długo po dołączeniu do Red Hot Chili Peppers, bo w 1994 roku. Od tego czasu żyje w objęciach indie rocka, a przez te wszystkie lata udało mu się wypracować swój charakterystyczny, ale nieprzewidywalny styl – Frusciante bowiem nie boi się żadnych inspiracji. Jego najnowszy, trzynasty solowy album to kolejny ukłon w stronę elektronicznych, czasami minimal house’owych, czasami trip-hopowych, a czasami po prostu “frusciantowych” brzmień, które są nie do podrobienia.

Nie zapomnijcie, że tej jesieni również AC/DC wrócili z nowym albumem. Więcej: 8 dziwacznych ciekawostek o AC/DC. Natomiast jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: