Poprzedni
Następny

Styczeń na HBO GO – nowości warte uwagi

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Kiedy cała Polska w niecierpliwości oczekuje na zapowiadaną od wielu dni “bestię ze Wschodu”, my przeczesaliśmy dla Was nowości na platformie HBO GO, by znaleźć najciekawsze pozycje na mroźne zimowe wieczory. Zobaczcie, co według nas warto wrzucić w styczniu na swoje kino domowe!

Doktor Sen

Topiąc smutki w uzależnieniu od alkoholu, Dan Torrance próbuje w ten sposób odsunąć od siebie traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy jako dziecko był świadkiem szaleństwa swojego ojca w złowrogim hotelu Overlook. Kiedy w końcu trafia do przyjaznego otoczenia, które pomaga mu zwalczyć nałóg i zaczyna mieć nadzieję na nowe i spokojne życie, poznaje nastoletnią Abrę, która posiada ten sam dar, o którym on stara się zapomnieć. Razem tworzą przedziwny sojusz, by pokonać śmiercionośny kult, którego członkowie urządzają sobie mordercze polowania na niewinne osoby obdarzone lśnieniem, a wszystko by zyskać nieśmiertelność.

Euphoria – odcinek specjalny 2

“Euphoria” to stosunkowo nowy serial, bo premiera pierwszego sezonu miała miejsce w 2019 roku, jednak w bardzo krótkim czasie zyskał miano kultowego, a niektórzy nazywają go nawet najważniejszym głosem współczesnego młodego pokolenia. Jest uwielbiany przez młodzież i inspiruje nowe trendy w modzie, lecz doceniają go również starsze pokolenia, którym w okresie dorastania brakowało takich treści – normalizujących odmienne preferencje seksualne i pokazujących prawdziwe problemy młodych ludzi, a także sposoby, jakie sobie z nimi radzą. Po dwóch pełnych sezonach serialu doczekaliśmy się już jednego odcinka specjalnego, który pojawił się w grudniu i opowiadał o tym, jak spędza święta jedna z głównych bohaterek, Rue (w tej roli Zendaya) – uzależniona od narkotyków dziewczyna, której złamano serce. W styczniowym odcinku specjalnym dowiemy się natomiast, jak ten sam czas spędzała transseksualna Jules, czyli jej wielka, niespełniona miłość.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja niejakiej Harley Quinn)

Po jej burzliwym rozstaniu z Jokerem, na plecach Harley Quinn pojawił się tłusty celownik i rozpoczął się sezon polowań superłotrzycę. Za nieuzbrojoną i będącym w ciągłym biegu dziewczyną goni rozgniewany i narcystyczny szef wszystkich łotrów w towarzystwie swoich drani. Podczas szaleńczej ucieczki Harley nieoczekiwanie spotyka na swojej cztery silne kobiety, z którym zakłada sojusz – Czarnego Kanarka, Łowczynię oraz Renee Montoyę.

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce

“Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce” to holenderski dramat z 2019 roku w reżyserii Eny Sendijarević, który w lipcu 2019 roku znalazł się na liście dziewięciu filmów mających być zakwalifikowanymi do Oscara w kategorii najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego na 92. edycji rozdania nagród, ale ostatecznie nie został wybrany. Opowiada on historię młodej dziewczyny o bośniackich korzeniach, która wyjeżdża z Amsterdamu i jedzie do Mostaru w Bośni, by odnaleźć ciężko chorego ojca, którego nigdy nie widziała. 

Rekrut

Ten krótki dramat w reżyserii Pier-Philippe'a został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków na całym świecie i zdobył cztery Europejskie Nagrody Filmowe. Sześcioletni chłopiec o imieniu Alex, który mieszka w kanadyjskiej prowincji Quebec, nie zdaje sobie sprawy, że tysiące ludzi wjeżdża do Kanady nielegalnie, by uniknąć deportacji. Kiedy ojciec zabiera go ze sobą na patrol strażników w lesie, który ma na celu tropienie i pojmowanie próbujących przekroczyć granicę imigrantów, coś podpowiada chłopcu, że czas się zbuntować.  

Moja Wola

“Moja Wola” to film dokumentalny z 2012 roku, który opowiada historię przyjaciół z podwórka, jednocześnie będąc bardzo poruszającym obrazem biedy w wielkich polskich miastach i dysfunkcjonalności systemu, który nie posiada narzędzi, by poprawić stan tych najbardziej potrzebujących. Bartek i Paweł to przyjaciele od ponad 10 lat, którzy mieszkają w jednej kamienicy komunalnej na warszawskiej Woli i codziennie razem starają się stawiać czoła wszelkim trudnościom. Paweł jest amatorskim bokserem, a kilkanaście lat młodszy Bartek chce zostać kaskaderem i grać w największych filmach akcji. Bohaterowie robią wszystko, żeby zmienić swój los, a ku celowi pcha ich szczera, braterska przyjaźń.

Umrzesz, mając 20 lat

Film “Umrzesz, mając 20 lat” to pierwszy sudański kandydat do nagrody Oscara za najlepszy film międzynarodowy. W czasie błogosławieństwa swojego nowo narodzonego syna Muzamila Sakina słyszy jak spada na niego zły omen – chłopiec umrze mając zaledwie 20 lat. Od tego dnia życie dziecka naznaczone jest złowieszczą przepowiednią, a on sam nie jest w stanie normalnie funkcjonować, ciągle rozmyślając o dniu, w którym wypełni się jego przeznaczenie.  

Zobaczcie również styczniowe nowości na Netflix i innych platformach VOD! A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: