Poprzedni
Następny

Styczeń na Netflix – nowości, przy których warto się zatrzymać

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Podczas gdy serwis Netflix sprezentował nam wiele nowości na grudzień, styczeń prezentuje się dużo skromniej. Na tyle skromniej, że mieliśmy niemały problem ze znalezieniem dla Was prawdziwych smaczków. Oczywiście nie poddaliśmy się tak łatwo i przed Wami zestawienie pozycji, które w tym miesiącu wrzucić na swoje kino domowe.

Godzilla II: król potworów 

Filmów o tym, że wielki jaszczur z Pacyfiku atakuje miasta, powstało już gadziliard, ale czy mamy ich dość? Nie, ponieważ za każdym razem dostarczają nam wspaniałej, kinowej i niewymagającej rozrywki. Nie inaczej jest w przypadku nowego obrazu “Godzilla II: król potworów” z 2009 roku.

Członkowie pseudozoologicznej agencji Monarchy stają twarzą w twarz z baterią boskich potworów, w tym potężnego jaszczura o imieniu Godzilla, który stacza mordercze, lecz spektakularne pojedynki z takimi bestiami jak Mothra, Rodan i jego nemezis numer jeden – trójgłowy król Ghidorah. Kiedy te pradawne supergatunki niezasłużenie zamknięte w szufladzie z mitami pojawiają się na ziemi, ich celem jest ostateczna dominacja nad światem i zmiecienie z niego ludzkości.

Poradnik Headspace: medytacja

Medytacja to coś znacznie więcej, niż siedzenie na podłodze po turecku i mruczenie “ommmm” – to zmiana całego sposobu postrzegania świata i wchodzenia z nim w interakcję, która może odmienić życie w wielu aspektach: od nauki prawidłowego oddychania (okazuje się, że ogromny procent ludzi nie umie oddychać!), przez poprawę jakości snu, aż po skuteczną eliminację stresu i stanów lękowych oraz niektórych problemów ze zdrowiem fizycznym.

“Poradnik Headspace: medytacja” to osiem odcinków, które pozwalają nam przybliżyć się do sztuki praktykowania medytacji, poznać osoby, które czerpią z niej bezpośrednie korzyści oraz stojącą za nią naukę, a także skutecznie wdrożyć praktykę do swojego życia codziennego. Pomaga w tym Andy Puddicombe – były buddyjski mnich i współzałożyciel uwielbianej na całym świecie aplikacji do medytowania, Headspace.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


The minimalists: less is now 

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest nie posiadać prawie niczego i być szczęśliwym? Tytuł tego filmu dokumentalnego został zainspirowany popularną maksymą "Mniej znaczy więcej", która została spopularyzowana przez architekta Ludwiga Miesa van der Rohe (1886-1969). Użył on tego aforyzmu do określenia estetyki swojego projektu, a jego taktyka polegała na zaprojektowaniu niezbędnych elementów budynku tak, aby stworzyć wrażenie ekstremalnej prostoty. Współcześni minimaliści przeszczepili jednak to zdanie na swój grunt, traktując je jako mantrę w walce z dzisiejszą kulturą konsumpcyjną, twierdząc, że właśnie teraz nadszedł czas na “mniej”.

Julie i Julia 

Sfrustrowana wykańczającą pracą nowojorka Julie Powell (Amy Adams) rozpoczyna odważny projekt – zobowiązuje się do przygotowania wszystkich 524 przepisów z przełomowej książki kucharskiej, którą napisała Julia Child (Meryl Streep) – "Mastering the Art of French Cooking" (Osiągnij mistrzostwo w sztuce gotowania po francusku”).  Filmowa historia Julii Powell przeplata się z opowieścią o tym, jak Julia Child osobiście podbijała francuską kuchnię – uzbrojona=w pasję, odwagę i bardzo dużą ilość masła.

The creative brain

Program “The creative brain” zabiera widzów w niesamowitą podróż do wnętrza głowy, w której towarzyszy im neurobiolog i autor bestsellerów David Eagleman. Dzięki niemu i jego znajomościom możemy spotkać się z wybitnymi specjalistami całego spektrum kreatywności, spróbować rozwiązać wszystkie tajemnice procesu twórczego i wpłynąć na naszą własną pomysłowość. 

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: