Poprzedni
Następny

Test wzmacniacza zintegrowanego Yamaha A-S201

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

W minionym numerze magazynu „Audio” pojawiła się recenzja wzmacniacza zintegrowanego Yamaha A-S201. Sprawdźmy zatem, jak w przeprowadzonym teście poradził sobie ten przystępny cenowo model japońskiego producenta.

W przypadku wzmacniacza zintegrowanego Yamaha A-S201 na pierwszy plan wysuwa się bogate wyposażenie, pod względem którego konstrukcja ta „wręcz deklasuje rywali” w swoim przedziale cenowym. Użytkownik ma do dyspozycji m.in. wyjście słuchawkowe, dwie pary terminali głośnikowych, cztery wejścia liniowe – wśród nich wejście/wyjście „magnetofonowe” – i wejście gramofonowe dla wkładek typu MM. Na uwagę zasługuje również nowoczesny wyświetlacz, z którego można odczytać poziom głośności i symbol wybranego wejścia.

W kwestii brzmienia A-S201 „to wzmacniacz o bardzo dużych możliwościach i szerokich kompetencjach”, który „nie rozczula się nad wokalami, lecz świetnie je różnicuje”. Słuchacz może liczyć na brzmienie „zrównoważone, neutralne, o dużej rezerwie dynamiki i rozdzielczości”, a zarazem wszechstronne, z mocnym basem i wyrazistą górą. W recenzji można przeczytać, iż „wrażenie, że gra większy i znacznie droższy wzmacniacz, idzie w parze z doskonałymi wynikami pomiarów laboratoryjnych”:

W rzeczywistości żadna impedancja nie sprawia wzmacniaczowi problemów, poza efektem mocno rozgrzanej górnej części obudowy (przy wysokiej mocy na 4 Ω), i tutaj upatrywałbym powodów formalnego wykluczenia takiej impedancji; jeżeli urządzenie osiąga zbyt wysoką temperaturę, nie dostaje unijnych, dość restrykcyjnych certyfikatów bezpieczeństwa. Pomiar mocy wyjściowej przy 8 Ω i jednym wysterowanym kanale przyniósł imponujący wynik 166 W. Dalej było jeszcze lepiej: przy 4 Ω ten taniutki wzmacniacz oddał aż 249 W!!! W trybie stereo dało już o sobie znać ograniczenie zasilacza, ale wyniki 2 x 128 W i 2 x 176 W (8 i 4 Ω) są wciąż rewelacyjne".

W efekcie A-S201 doczekał się opinii solidnego japońskiego wzmacniacza za niewielkie pieniądze. Aby osobiście przekonać się o możliwościach wzmacniacza zintegrowanego Yamaha A-S201 zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Model ten dostępny jest również online w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: