Poprzedni
Następny

Robert Pattinson: najlepsze role

Niedługo premiera nowego ,,Batmana’’, w którym zobaczymy Roberta Pattinsona - tego samego, który, przez rolę pewnego wampira, niechcący wpadł do worka amantów. Udało mu się jednak z niego uciec - od czasu ,,Zmierzchu’’ aktor zagrał w wielu świetnych filmach i udowodnił, że ma doskonały warsztat. Oto kilka jego Pattinsona, które warto wrzucić na kino domowe.

Opcja powieszenia telewizora (montażu telewizora) na ścianie zwiększa możliwości aranżacji wnętrza

Tenet (2020)

Wprawdzie pierwszy wielkobudżetowy film sensacyjny w portfolio aktora, czyli ,,Tenet’’, nie dał Robertowi Pattinsonowi zbyt wielu minut na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale ten i tak zdołał udowodnić to, co głoszą jego fani: byłby naprawdę świetnym Bondem.

W filmie Christophera Nolana wcielił się w sympatycznego Neila - agenta towarzyszącemu głównemu bohaterowi (John David Washington) w walce z terroryzmem i potencjalną wojną, która może oznaczać koniec świata. Mówi się, że to właśnie rola tajnego agenta sprawiła, że Pattinson dostał angaż do roli Batmana.

Zobacz też: Christopher Nolan: Filmy, do których warto wrócić

Diabeł wcielony (2020)

Chociaż sam film przeszedł większego echa, ,,Diabeł wcielony’’ to kilka naprawdę świetnych kreacji aktorskich - od Billa Skarsgårda (,,TO”), przez Toma Hollanda, czyli ostatniego Spidermana, Mię Wasikowski (,,Alicja w Krainie Czarów), aż po Pattinsona.

Aktor wcielił się tam w wielebnego Prestona Teagardena, który umacnia lokalną społeczność w wierze, wykrzykując im kazania z najbardziej południowym akcentem, jaki można sobie wyobrazić. Dodajmy do tego obrzydliwe oblizywanie palców, charakterystyczne wykrzywianie warg oraz przedziwną mowę ciała i mamy pełen dyskomfort widza - czyż to nie jest najlepsze świadectwo kunsztu aktora?

Król (2019)

Rola Roberta Pattinsona w fenomenalnym ,,Królu’’ nie jest wiodącą, jednak jego występ zdecydowanie zapada w pamięć. W tej ponurej opowieści o przejęciu angielskiego tronu przez młodego króla Henryka V (Timothée Chalamet) aktor wciela się we francuskiego księcia Delfina - okrutnego psychopatę, który wygłasza swoje oślizgłe groźby z zabawnym akcentem i nie waha się przed niczym, co przybliży go do władzy. Niesamowicie antypatyczna, ale tak samo barwna postać księcia wnosi do filmu niezwykły powiew świeżości, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez największych krytyków i - co najważniejsze - fanów aktora.

Zobacz też: Timothée Chalamet – powiew innej świeżości w Hollywood

Lighthouse (2019)

,,Lighthouse’’ to jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat i drugi kasowy horror w reżyserii Roberta Eggersa, który stoi również za przerażającym filmem ,,Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii’’ z 2015 roku.

To ponury, niepokojący i przedziwny czarno-biały obraz, w którym całe napięcie budują zdjęcia, ścieżka dźwiękowa i kreacje dwóch aktorów - Willema Dafoe i Roberta Pattinsona, którzy są praktycznie jedynymi żywymi osobami na ekranie. Historia opowiada o warcie dwóch latarników morskich na odludnej wysepce w Nowej Anglii, gdzie towarzyszą im tylko mewy, szum morza, mocny alkohol i dużo skrajnych emocji. A może nie tylko?

High Life (2018)

,,High life’’ to oryginalny dramat sci-fi, w którym Robert Pattinson wciela się w postać Monte - członka misji kosmicznej, która wylatuje w Kosmos, wierząc, iż wydelegowana do zbadania czarnej dziury w dalekich odmętach Układu Słonecznego, a w rzeczywistości pada ofiarą wątpliwych etycznie eksperymentach na płodności. Pełna gama emocji, świetne efekty i utalentowana obsada - obok Pattinsona na ekranie można zobaczyć m.in. Juliette Binoche, André 3000 z Outkast oraz Agatę Buzek.

Good Time (2017)

Bracia Safdie potrafią robić obrazy, na których widzowie pocą się stresu - przykładem jest chociażby głośny film ,,Nieoszlifowane diamenty’’ z Adamem Sandlerem z 2019 roku. Dwa lata przed tym kasowym hitem swoją premierę miał ,,Good Time’’ - nerwowa opowieść o dwóch braciach: patologicznym kłamcy Conniem (Pattinson) i lekko niepełnosprawnym intelektualnie Nickiem (Benny Safdie), którzy chcą wybić się z życiowego szamba, jednak los ciągle stara się im to utrudnić. Obie kreacje aktorskie są doskonałe i świetnie się uzupełniają, ale uwagę głównie Pattison - jego bohater jest siłą sprawczą wszystkich nieszczęść, które niszczą życie jego bratu.

Zobacz też: Bracia Safdie – nieoszlifowane diamenty HollywoodPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: