Poprzedni
Następny

QX- najnowsze kolumny firmy Mission

Music is the Master, Technology is the Slave – mówi motto firmy Mission. Słowa, które są bliskie sercu każdego melomana, przybierają bardzo konkretne kształty się w postaci najnowszych kolumn linii QX. W skład serii wchodzi siedem modeli, które różnią się rozmiarem i przeznaczeniem, ale łączą je wspólne rozwiązania technologiczne, zapewniające im miejsce w awangardzie zaawansowanych konstrukcji głośnikowych.

Mission QX

Wysokie tony

Za generowanie wysokich tonów odpowiada 38-milimetrowy głośnik z tekstylną kopułką. Materiał ten w połączeniu z wielopierścieniową otoczką zapewnia maksymalną sztywność na bardzo dużej powierzchni radiacji. Przetwornik został opracowany całkowicie od nowa i znajduje się we wszystkich modelach serii.

Niższe pasma

Niższe zakresy częstotliwości w modelach QX-1, QX-3, QX-S i QX-C  obsługuje 130-milimetrowy przetwornik niskotonowy DiaDrive z membraną kompozytową. Głośnik otoczony jest przez specjalny wieniec w formie rozety. Ta przypominająca koło zębate konstrukcja wykorzystuje specjalne użebrowanie do poprawy płynności przepływu powietrza. W modelach QX-2, QX-4 oraz flagowym QX-5  za generowanie basów odpowiada przetwornik 150-milimetrowy, dodatkowo w tym ostatnim na ściance bocznej zamontowano duży 300-milimetrowy woofer, który pozwala odtworzyć dźwięki o częstotliwości od 32 Hz.

Mission QX

Technologia

Duża sztywność powierzchni emisyjnej kopułki wysokotonowej spowodowała zmniejszenie zjawiska kawitacji i gwarantuje niski poziom zniekształceń. Projektanci sięgnęli po konstrukcję Mission IDG (Inverted Driver Geometry). Dzięki umieszczeniu kopułki poniżej głośnika średnio-niskotonowego  wyrównano długość toru, jaki muszą pokonać dźwięki. To rozwiązanie sprawia, że fale dźwiękowe zbiegają się na wysokości głowy słuchacza.

W przetwornikach średnio-niskotonowych DiaDrive zastosowano membrany wykonane z bardzo sztywnej mieszanki celulozy i włókien akrylowych. Specjalne stożkowe wzmocnienie, dzięki dużej powierzchni styku z cewką, pozwala uzyskać znakomitą precyzję dźwięku i głęboki dynamiczny bass.

Mission QX

Zadaniem wieńca otaczającego głośniki średnio-niskotonowe jest usprawnienie przepływu powietrza, a tym samym wyeliminowanie niepożądanych efektów dźwiękowych, często pojawiających się w kolumnach głośnikowych bass-reflex. Dodatkowo ten niecodzienny element uatrakcyjnia wizualnie całą konstrukcję i pozwala ukryć śruby mocujące przetwornik do obudowy.

Podstawę i górny panel wykonano z aluminium, dzięki czemu obudowa prezentuje się bardzo nowocześnie. Poza walorami estetycznymi, takie rozwiązanie usztywnia i zwiększa masę konstrukcji, co z kolei przekłada się na wyższą jakość generowanego przez kolumny dźwięku. Półkoliste narożniki obudowy ograniczają dyfrakcję fal dźwiękowych. Atrakcyjny wygląd kolumn nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z konstrukcją oferującą najnowsze rozwiązania w dziedzinie akustyki. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: