Marka: Mission

QX-2

1 250 zł
/ sztuka
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 25-120 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 150 mm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Mission QX-2

W największym skrócie model QX-2 to wersja modelu QX-1 wyposażona w większy głośnik nisko-średniotonowy. Zastosowanie mocniejszego przetwornika wymusiło również osadzenie go w większej obudowie, której objętość wzrosła z 8,1 litrów do 13,5 litrów.

Najważniejsze cechy:

 • konstrukcja Mission IDG,
 • 150-milimetrowy głośnik nisko-średniotonowy DiaDrive,
 • 2-drożna podstawkowa kolumna głośnikowa,
 • 38-milimetrowy tweeter z tekstylną kopułką.

Mission QX

Rozwiązania zastosowane w konstrukcji kolumny zapewniają czysty, emocjonujący dźwięk. Głośnik niskotonowy został umieszony pod specjalnym wieńcem w formie rozety. Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu powietrza, a tym samym wyeliminowanie niepożądanych efektów dźwiękowych, często pojawiających się w kolumnach głośnikowych bass-reflex. Dodatkowo ten niecodzienny element uatrakcyjnia wizualnie całą konstrukcję i pozwala ukryć śruby mocujące przetwornik do obudowy.


150-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy DiaDrive z membraną kompozytową zapewnia jasność i klarowność brzmienia. Wykonana z masy celulozowej i włókien akrylowych membrana odznacza się ponadprzeciętną sztywnością. Precyzyjną reprodukcję dźwięków dzięki dużej powierzchni styku z cewką zapewnia specjalne stożkowe wzmocnienie, które jest charakterystyczne dla konstrukcji DiaDrive.

Mission QX-2

Wysokie tony generuje 38-milimetrowy głośnik z tekstylną kopułką, który w połączeniu z wielopierścieniową otoczką zapewnia maksymalną sztywność na bardzo dużej powierzchni radiacji. Przetwornik jest całkowicie nową konstrukcją, która dzięki wyeliminowaniu typowego efektu kawitacji gwarantuje najniższe możliwe zniekształcenia i wysoki poziom detali.

Charakterystyczną cechą serii jest odwrócenie tradycyjnego układu przetworników, w którym głośnik wysokotonowy znajduje się u góry, a pod nim umieszczony jest przetwornik nisko-średniotonowy. W przypadku QX-2 wydaje się, że kolumny stoją „do góry nogami”, bowiem tweeter znajduje się poniżej jednostki odpowiadającej za odtwarzanie basu i zakresu średniotonowego. Ten typ konstrukcji inżynierowie nazwali Mission IDG (Inverted Driver Geometry). Rozwiązanie to ma na celu wyrównanie długość toru, jaki muszą pokonać fale dźwiękowe, aby finalnie zbiegały się na wysokości uszu użytkownika.

Mission QX

Aluminiowe panele z których wykonano górę i spód kolumny zapewniają wysoką sztywność i masę konstrukcji, co pozytywnie wpływa na jakość emitowanego dźwięku. Półkoliste narożniki obudowy ograniczają dyfrakcję fal dźwiękowych.

Specyfikacja Mission QX-2

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy150 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia44Hz - 24kHz
Częstotliwość podziału2,2 kHz
Wymiary (S x W x G) mm220 x 320 x 300+5
Waga kg8,8
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech, Różany

Opinie o Mission QX-2

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Mensi

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeśli lubisz duuużo basu, a nie masz wystarczająco przestrzenia na pełnowymiarowy głośnik, to moim zdaniem to najlepsza propozycja. Użytkuję od roku, polecam.
 2. Madmax

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przestrzeń z tych kolumn jest fenomenalna. Nie są mocarzami w kwestii basu ale cudownie znikają w pomieszczeniu. Grają z NAD C326BEE i dźwięk jest nasycony, pełen detali po prostu przyjemny. Świetna propozycja do niewielkich pomieszczeń i dla ludzi, którzy cenią w muzyce coś więcej niż tylko łupanie i cykanie. Klasyka, jazz, blues, swing to ich naturalne środowisko. W dobrej elektronice zaskakują szczegółami i rozmieszczeniem dźwięków w przestrzeni.
 3. Wojti

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super głośniki

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: