Marka: ELAC

Vela BS403.2 (czarny połysk)

4 999 zł
/ sztuka
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 40-200 W/kanał
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 150 mm Ø, AS XR cone

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 250 zł

Sprawdź szczegóły

Kolumna podstawkowa ELAC Vela BS403.2


BS403.2 to najmniejszy z podstawkowych modeli należących do nowej generacji serii Vela niemieckiej firmy ELAC. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, zapewniając wysokiej klasy brzmienie w stereofonicznych systemach audio lub w zestawach kina domowego (jako głośniki efektowe). Stosunkowo niewielka obudowa, nie oznacza jednak dźwiękowych kompromisów, ponieważ w modelu tym nie brakuje zaawansowanych rozwiązań technicznych i podzespołów (w tym nowego tweetera wstęgowego JET 6), które sprawiają, że możliwości brzmieniowe kolumny Vela BS 403.2 spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów.

Wysokie tony z „wstęgi” JET 6

W modelu BS403.2 zastosowano nową konstrukcję cenionego tweetera JET, oznaczoną jako JET 6 – z charakterystyczną harmonijkową membraną, która zapewnia precyzyjną reprodukcję dźwięku w zakresie wysokich tonów. Przetwornik elektroakustyczny JET 6 wykorzystuje rozwiązania, które minimalizują niepożądane rezonanse, a tym samym ma niebagatelny wpływ na brzmienie. Pozwala uzyskać liniową charakterystykę amplitudową aż po zakres ultradźwięków, precyzyjnie oddając nawet najbardziej subtelne muzyczne detale.

„Kryształowe” membrany

Woofer zastosowany w modelu BS403.2 ma papierowo-aluminiową membranę AS XR (od ang. Paper and Aluminium Sandwich eXtended Range), której powierzchnia przypomina strukturę kryształu. Takie rozwiązanie dodatkowo usztywnia konstrukcję, która dzięki temu zapewnia klarowne brzmienie z precyzyjnym i energicznym basem. Co więcej, niezwykle silny magnes przetwornika nisko-średniotonowego w połączeniu ze sprężystą, a jednocześnie lekką membraną pozwalają uzyskać doskonały obraz dźwiękowy, nawet przy wysokich poziomach głośności. Ponadto specjalna technika połączenia cewki z membraną zwiększa zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range).

Brzmienie na najwyższym poziomie

Model BS403.2 ma obudowę typu bass reflex z otworem umieszczonym w podstawie, co ułatwia ustawienie głośnika w pomieszczeniu odsłuchowym. Kąt nachylenia obudowy, w połączeniu z nowym falowodem głośnika wysokotonowego JET 6 sprawia, że mamy do czynienia z modelem o wyrafinowanym, angażującym brzmieniu. Mimo swoich stosunkowo niewielkich gabarytów Vela BS403.2 z łatwością odwzorowuje pasmo przenoszenia z zakresu od 41 Hz aż do 50 kHz, a więc takie, które znacznie wykracza poza możliwości ludzkiego słuchu. Co więcej, podobnie jak model poprzedniej generacji, również Vela BS403.2 ma możliwość podłączenia w bi-wiringu lub bi-ampingu.

Przykuwające uwagę wzornictwo, łatwość instalacji

ELAC Vela BS403.2 to zaawansowany model podstawkowy, który doskonale wpasowuje się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Zaokrąglone krawędzie, doskonale współgrają z delikatnie wypukłą przednią ścianką, korzystnie wpływając na jakość dźwięku, redukując wpływ obudowy na brzmienie. Nowa generacja serii Vela firmy ELAC, do której należy model BS403.2, została zaprojektowana tak, aby połączyć zaawansowaną inżynierię z atrakcyjnym i unikalnym designem. Kolumna dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i orzechowej. Wszystkie zostały pokryte lakierem i wykończone na wysoki połysk. W ofercie jest również opcjonalna metalowa maskownica.

Najważniejsze cechy

• 2-drożna kolumna podłogowa

• Obudowa typu bass reflex

• Woofer o średnicy 15 cm (z membraną AS XR)

• Tweeter JET 6 – nowa wersja cenionego przetwornika

• Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,4 kHz

• Szerokie pasmo przenoszenia (41 Hz do 50 kHz)

• Możliwość podłączenia w bi-wiringu/bi-ampingu

• 3 warianty kolorystyczne: czarny, biały i orzechowy (wszystkie z wykończeniem na wysoki połysk)

• Opcjonalna metalowa maskownica

• Wymiary: 36,2 x 19,1 x 24 cm

• Masa: 7,1 kg (sztuka)

Orzech

Czarny

Biały

Specyfikacja ELAC Vela BS403.2 (czarny połysk)

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa40-200 W/kanał
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy150 mm Ø, AS XR cone
Przetwornik wysokotonowyJET 6
Pasmo przenoszenia41 Hz – 5000 kHz
Skuteczność86 dB at 2,83 V/m
Częstotliwość podziału2400 Hz
Wymiary (S x W x G) mm191 x 362 x 240
Waga kg7,1
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk, Orzech połysk
Impedancja4 Ohm

Opinie o ELAC Vela BS403.2 (czarny połysk)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat ELAC Vela BS403.2 (czarny połysk)

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: