Marka: Mission

QX-5

3 350 zł
/ sztuka
 • System: 3-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-200W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 1 x 300 mm; 1 x 150 mm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Mission QX-5

Mission QX-5 to jedyna 3-drożna kolumna w serii QX i zarazem flagowy model tej linii.

Najważniejsze cechy:

 • 300-milimetrowy głośnik basowy
 • dwa 150-milimetrowe głośniki średniotonowe DiaDrive,
 • 3-drożna kolumna podłogowa,
 • 38-milimetrowy tweeter z tekstylną kopułką

Mission QX

QX-5 konstrukcyjnie wpisuje się w złożenia serii. Pomiędzy dwoma 150-milimetrowymi głośnikami średniotonowymi DioDrive umieszczono 39-milimetrowy przetwornik wysokotonowy. 300 milimetrowy głośnik niskotonowy został umieszczony z boku kolumny, dzięki czemu udało się zachować szerokość nie odbiegającą od innych konstrukcji podłogowych w serii QE.


Za emisję pasma wysokotonowego odpowiada tekstylna kopułka zapewniająca wysoki poziom detaliczności sopranów. Dzięki maksymalnej sztywność na bardzo dużej powierzchni radiacji, udało się ograniczyć do absolutnego minimum efekt kawitacji i zniekształcenia soniczne. Zastosowano rozwiązania redukujące rezonans i gwarantujące szerokie pasmo robocze.

Mission QX-5

150-milimetrowe przetworniki niskotonowy DiaDrive z membraną kompozytową zapewniją jasność i klarowność brzmienia. Wykonane z masy celulozowej i włókien akrylowych membrany odznacza się ponadprzeciętną sztywnością. Precyzyjną reprodukcję dźwięków dzięki dużej powierzchni styku z cewką zapewnia specjalne stożkowe wzmocnienie, które jest charakterystyczne dla konstrukcji DiaDrive.

Elementem charakterystycznym dla głośników średniotonowych w tej serii jest specjalna, użebrowana otoczka. Z jednej strony uatrakcyjnia ona stylistykę QX-5, m.in. maskując śruby mocujące przetworniki do obudowy, a z drugiej polepsza brzmienie. Umieszczona na obrzeżach przetworników, zwiększa płynność przepływu powietrza podczas pracy głośnika, odgraniczając niepożądane zjawiska brzmieniowe, charakterystyczne dla wentylowanych kolumn głośnikowych (bass-reflex).

Mission QX

Zastosowanie dużego 300-milimetrowego głośnika basowego powoduje, że QX-5 wypełni mocnym i głębokim basem nawet znaczną kubaturę. Ze względu na rozmiar tego przetwornika inżynierowie zdecydowali się na umieszczenie go na ściance bocznej kolumny, dzięki czemu jej szerokość nie odstaje od innych kolumn podłogowych z tej serii. Imponujące brzmienie basu tego modelu, zwiększy przyjemność płynącą z głębi pobrzmienia muzyki, jak i z doświadczenia filmowych efektów specjalnych.

Podstawę i górny panel wykonano z aluminium, dzięki czemu obudowa QX-5 prezentuje się bardzo nowocześnie. Poza walorami estetycznymi, takie rozwiązanie usztywnia i zwiększa masę konstrukcji, co z kolei przekłada się na wyższą jakość generowanego przez kolumny dźwięku. Półkoliste narożniki obudowy ograniczają dyfrakcję fal dźwiękowych. Atrakcyjny wygląd panelu przedniego nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z konstrukcją oferującą najnowsze rozwiązania w dziedzinie akustyki. 

Specyfikacja Mission QX-5

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-200W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy1 x 300 mm; 1 x 150 mm
Przetwornik średniotonowy2 x stożek kompozytowy
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia32Hz - 24kHz
Częstotliwość podziału1,8 kHz
Wymiary (S x W x G) mm220 x 1100+20 x 400+5
Waga kg30,6
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech, Różany

Opinie o Mission QX-5

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. PawełWszo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobrze wykonane kolumny w tej klasie.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: