Marka: Mission

QX-1

999 zł
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 25-100 W
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 130 mm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły
Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Mission QX-1

Seria QX łączy zaawansowaną technologię z wysoce atrakcyjnym i unikalnym designem, co pozwala kolumnom perfekcyjnie dopasować się do wnętrza nowoczesnego domu.

Najważniejsze cechy:

  • konstrukcja Mission IDG,
  • 130-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy DiaDrive,
  • 2-drożna podstawkowa kolumna głośnikowa,
  • 38-milimetrowy tweeter z tekstylną kopułką.

Mission QX

38-milimetrowy głośnik z tekstylną kopułką odpowiada za wysoki poziom detaliczności wysokich tonów. Wielopierścienowa otoczka zapewnia maksymalną sztywność przy zachowaniu dużej powierzchni radiacji. Stworzony od zera przetwornik dzięki wyeliminowaniu zjawiska kawitacji gwarantuje najniższe możliwe zniekształcenia.


Dolne pasmo jest obsługiwane przez 130-milimetrowy przetwornik średnio-niskotonowy DiaDrive z membraną kompozytową. Wykonana z mieszaniny masy celulozowej i włókna akrylowego generuje klarowne i jasne brzmienie. Cechą charakterystyczną konstrukcji DiaDrive jest specjalne stożkowe wzmocnienie, które dzięki dużej powierzchni styku z cewką gwarantuje wysoką precyzję dźwięku odtwarzanego przez głośnik.

Mission QX-1

Głośnik niskotonowy otacza specjalny wieniec w formie rozety. Ta konstrukcja, przypominająca koło zębate, wykorzystuje specjalne użebrowanie, które poprawia płynność przepływu powietrza. W wyniku zastosowanego rozwiązania wyeliminowano niepożądane efekty dźwiękowe mogące występować w konstrukcjach typu bass-reflex.

Projektanci sięgnęli także po konstrukcję Mission IDG (Inverted Driver Geometry). Dzięki umieszczeniu kopułki poniżej głośnika średnio-niskotonowego  wyrównano długość toru, jaki muszą pokonać dźwięki. To rozwiązanie sprawia, że fale dźwiękowe zbiegają się na wysokości głowy słuchacza.

Mission QX

Podstawę i górny panel wykonano z aluminium, dzięki czemu obudowa QX-1 prezentuje się bardzo nowocześnie. Poza walorami estetycznymi, takie rozwiązanie usztywnia i zwiększa masę konstrukcji, co z kolei przekłada się na wyższą jakość generowanego przez kolumny dźwięku. Półkoliste narożniki obudowy ograniczają dyfrakcję fal dźwiękowych. Atrakcyjny wygląd panelu przedniego nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z konstrukcją oferującą najnowsze rozwiązania w dziedzinie akustyki. 

Kolumna doskonale sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, jako podstawowe kolumny systemu hi-fi, może być również wykorzystana w charakterze głośników tylnych zestawu kina domowego.

 

Specyfikacja Mission QX-1

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy130 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia55Hz - 24kHz
Częstotliwość podziału2,4 kHz
Wymiary (S x W x G) mm195 x 280 x 250+5
Waga kg8,8
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech, Różany

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: