Poprzedni
Następny

Nowe gramofony marki Thorens już w sprzedaży

Thorens

Zaprezentowane podczas monachijskich targów najnowsze konstrukcje Thorensa dostępne w sieci Top Hi-Fi & Video Design! Nowe modele oznaczone symbolami TD402DD, TD148ATD1601 pojawiły się w największej w Polsce sieci specjalistycznych salonów audio.

Na półkach Top hi-fi & Video design znajdą Państwo pierwszy od ponad 30 lat gramofon firmy Thorens z napędem bezpośrednim, czyli model TD402DD. Konstrukcja została wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczana jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E ze szlifem eliptycznym.

Stylistyka najnowszego modelu jest nawiązaniem do oferowanej w przeszłości serii Thorens TD, przy czym TD402DD to całkowicie nowa, odrębna konstrukcja. Gramofon został wyposażony przez projektantów w bardzo cichy silnik z bezpośrednim napędem oraz funkcją automatycznego wyłączania urządzenia, jak również unikatowe ramię TP 72 z karbonową rurką i wymienną główką, wytłumiony talerz oraz zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, który w razie takiej potrzeby można wyłączyć. Całość uzupełnia opcjonalna funkcja automatycznego startu, dzięki czemu talerz zaczyna obracać się po przesunięciu ramienia w stronę płyty.

Thorens

TD402DD wyróżnia się łatwością w obsłudze i natychmiastową gotowością do użytkowania – po wyjęciu z opakowania wystarczy umieścić talerz na osi. Gramofon udostępniany jest ze wstępnie zbalansowanym ramieniem, jak również ustawioną siłą śledzenia oraz anty-skatingiem. Podczas odtwarzania, urządzenie bezbłędnie wykrywa koniec płyty i zatrzymuje jej odtwarzanie.

Kolejnym w pełni automatycznym gramofonem w ofercie Thorensa jest TD 148A adresowany do tych miłośników analogowego brzmienia, którzy chcą cieszyć się maksymalnym komfortem podczas odtwarzania swoich ulubionych płyt. W tym modelu konstruktorzy postawili na napęd paskowy, zatem zwolennicy tego rodzaju przeniesienia napędu będą usatysfakcjonowani.

Thorens

TD148A został wyposażony jest w nowe ramię Thorens TP95. Jest ono oparte na konstrukcji high-endowego ramienia TP92, które zostało przystosowano do pracy automatycznej. Elementem, który wyróżnia gramofon TD 148A, jest także wytrzymała drewniana plinta. W jej wnętrzu projektanci umieścili elektronicznie kontrolowany silnik prądu stałego, obsługujący trzy prędkości obrotowe: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Wybór prędkości również odbywa się elektronicznie. Urządzenie wyposażone jest w regulację anty-skatingu i dostarczane jest wraz z akrylową pokrywą przeciwpyłową.

Gramofon Thorens TD 1601 stanowi nawiązanie stylistyczne oraz konstrukcyjne do klasycznego modelu firmy – TD 160. Nowy model wyposażono w zawieszone sub-chassis, rozwiązanie charakterystyczne dla tradycyjnych gramofonów Thorensa, a wygodę użytkowania zwiększa m.in. funkcja automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania. TD 1601 posiada ramię TP 92 i wykorzystuje zawieszenie oraz tłumienie poprzez sprężyny stożkowe, aby skutecznie odizolować urządzenie od podłoża. Projektanci wyposażyli gramofon w elementy charakterystyczne dla serii TD 160 – drewniane plinty, dwuczęściowe talerze z paskiem biegnącym wewnątrz urządzenia oraz grubą matą gumową i akrylową osłoną przeciwpyłową.

Thorens TD 402

Mnóstwo innowacji znajdziemy również wewnątrz obudowy: stożkowe sprężyny montowane są na dnie, a nie na górnej płycie. Tym samym sub-chassis nie jest już zawieszone, tylko opiera się na sprężynach. Dodatkowo mała, lecz mocno napięta stalowa nitka łączy sub-chassis ze stalowym sworzeniem na dole, w ten sposób chroniąc sub-chassis przed kołysaniem się, pozwalając jedynie na pionowy ruch.

Ponadto funkcjonalność TD 1601  zwiększają elektryczny moduł podnoszący ramię, automatyczne wyłączanie po zakończeniu odtwarzania z funkcją podniesienia ramienia, a także prawdziwie zbalansowane złącza wyjściowe (XLR).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: