Marka: Thorens

TD 1601 piano black

13 999 zł
/ sztuka
 • Rodzaj mechaniki gramofonu: półautomatyczny
 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Obsługiwane prędkości odtwarzania: 33, 45
 • Rodzaj zamontowanego ramienia: proste

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 700 zł

Sprawdź szczegóły

Thorens TD 1601

Gramofon Thorens TD 1601 stanowi nawiązanie stylistyczne oraz konstrukcyjne do klasycznego modelu firmy – TD 160. Model wyposażono w zawieszone sub-chassis, rozwiązanie charakterystyczne dla tradycyjnych gramofonów Thorensa, a wygodę użytkowania zwiększa m.in. funkcja automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania.

Thorens TD 1601

Rok 2018 przyniósł dla Thorensa wiele zmian – Thorens został przejęty przez Guntera Küntera, co wiązało się z przeniesieniem siedziby firmy do Niemiec i pod nowym kierownictwem zaczęło wracać „DNA” Thorensa znane z przeszłości. Powrót ten znajdzie odzwierciedlenie w nowych produktach, których zadaniem jest połączenie tradycyjnych zalet wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Efektem tego procesu jest m.in. właśnie model TD 1601, którego sama nazwa niejako wskazuje na punkt wyjścia i konstrukcja może być postrzegana jako postępowe urzeczywistnienie TD 160.

TD 1601 posiada ramię TP 92 i wykorzystuje zawieszenie oraz tłumienie poprzez sprężyny stożkowe, aby skutecznie odizolować urządzenie od podłoża. Projektanci wyposażyli gramofon w elementy charakterystyczne dla serii TD 160 – drewniane plinty, dwuczęściowe talerze z paskiem biegnącym wewnątrz urządzenia oraz grubą matą gumową i akrylową osłoną przeciwpyłową.

Mnóstwo innowacji znajdziemy również wewnątrz obudowy: stożkowe sprężyny montowane są na dnie, a nie na górnej płycie. Tym samym sub-chassis nie jest już zawieszone, tylko opiera się na sprężynach. Dodatkowo mała, lecz mocno napięta stalowa nitka łączy sub-chassis ze stalowym sworzeniem na dole, w ten sposób chroniąc sub-chassis przed kołysaniem się, pozwalając jedynie na pionowy ruch.

Ponadto funkcjonalność TD 1601 zwiększają elektryczny moduł podnoszący ramię, automatyczne wyłączanie po zakończeniu odtwarzania z funkcją podniesienia ramienia, a także prawdziwie zbalansowane złącza wyjściowe (XLR).

Specyfikacja Thorens TD 1601 piano black

Rodzaj mechaniki gramofonupółautomatyczny
Rodzaj napędupaskowy
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaproste
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Bluetoothnie
Koszyczek (Headshell) wymiennynie
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawietak
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowytak

Opinie o Thorens TD 1601 piano black

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Tobiasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  No i to jest prawdziwy Thorens ze złotych czasów. Zbudowany jak czołg, mam założona wkładkę Audio Technica VM750SH i uważam to za świetne połączenie. Brzmienie jest typowo analogowe, jednak jest także detal i świetna przestrzeń. Bardzo przydatna jest funkcja samoczynnego wyłączania silnika na końcu płyty. Jednak lata już nie te i czasem człowiek od tego wszystkiego zapomni, że płyta się skończyła. Gramofon gra u mnie z wzmacniaczem Yamaha A-S2200 spięty przewodami XLR i kolumnami Elac Vela 407.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: