Poprzedni
Następny

Gramofon TEAC TN-3B już dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design

TEAC TN-3B

Stylowy gramofon TEAC TN-3B z napędem paskowym jest już dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Konstrukcja została wyposażona w przedwzmacniacz gramofonowy MM oraz port cyfrowy USB i jednocześnie wykorzystuje nowe ramię oparte na łożyskach. Do najważniejszych atutów najnowszego modelu TEAC-a należą naturalny, doskonale zbalansowany dźwięk oraz łatwość w konfiguracji i dalszej obsłudze.

TEAC zaawansowanymi konstrukcjami zdołał ukształtować sobie stabilną pozycję wśród producentów gramofonów, ciesząc się renomą wśród wymagających użytkowników urządzeń audio. Za ostatnie potwierdzenie tej tezy może posłużyć najnowszy gramofon japońskiej marki, TN-3B.

Urządzenie przykuwa uwagę nowym ramieniem opartym na łożyskach ostrzowych, opracowanym wspólnie z SAEC, producentem ramion klasy high-end, aby zapewnić znakomitą stabilność i rozdzielczość. Natomiast sięgnięcie po napęd paskowy łagodzi niepożądane efekty – generowane podczas pracy silnika elektrycznego (tj. delikatne pulsowanie) – gwarantując precyzję oraz płynność obrotów aluminiowego talerza.

Wszechstronność TN-3B pozwala zwiększyć wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, który wykorzystuje niezwykle dokładny wzmacniacz operacyjny NJM8080 i zapewnia minimalne zniekształcenia, a także wysokiej jakości dźwięk. Co więcej, gramofon wzbogacono o przetwornik cyfrowo-analogowy oraz port USG. Rozwiązania zastosowane przed projektantów udostępniają możliwość zapisywania winylowych bibliotek w postaci plików cyfrowych bezpośrednio na komputerze PC/Mac.

TEAC TN-3B

Oparte na łożyskach ostrzowych ramię w kształcie litery S

Ramię TN-3B jest efektem współpracy marki TEAC ze światowej klasy producentem ramion klasy high-end, SAEC Corporation, i wykorzystuje łożyska ostrzowe. W odróżnieniu od ramion z tradycyjnymi łożyskami, każdy – nawet delikatny – ruch pionowy zastosowanego ramienia wpływa na dynamiczniejszy dźwięk o znakomitej rozdzielczości. Samo ramię w kształcie litery S obsługuje szeroką gamę wkładek o wadze od 14 do 23g  i zostało wyposażone w uniwersalną główkę, dzięki której łatwo można wymienić wkładkę tudzież główki.

Dokładna regulacja antyskatingu i nacisku igły

Projektanci wyposażyli statycznie zbalansowane ramię w przeciwwagę, która umożliwia dokładne wyregulowanie nacisku igły. Z kolei zastosowany mechanizm antyskatingu pozwala na precyzyjne ustawienie siły nacisku, dzięki czemu wkładka jest w stanie perfekcyjnie odtworzyć każdą płytę.

Wkładka z serii VM z igłą ze szlifem eliptycznym

Wraz z gramofonem dostarczana jest preinstalowana wkładka MM Audio-Technica AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym. Wkładkę zamocowano do główki, co oznacza, że aby móc zacząć odtwarzanie muzyki wystarczy ułożyć talerz na osi, po czym zamontować główkę do ramienia.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy

Wyposażenie TN-3B w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM powoduje, że gramofon można podłączyć do dowolnego wzmacniacza czy systemu hi-fi bez wejścia Phono. Inżynierowie sięgnęli po wysokiej klasy wzmacniacz operacyjny NJM8080, który wyróżnia się niskimi zniekształceniami i bez trudu wzmacnia niskopoziomowe sygnały z wkładki gramofonowej do poziomu wejścia liniowego.

TEAC TN-3B

Zewnętrzny napęd paskowy i aluminiowy talerz

Do zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku, inżynierowie zastosowali napęd paskowy. W ten sposób udaje się zminimalizować efekt delikatnego pulsowania, który generuje się podczas pracy silnika elektrycznego. Dodatkowo aby w pełni wydobyć zalety tego rozwiązania, pasek napędowy opasuje zewnętrzną ściankę talerza.

Stylowe wzornictwo

Na wytrzymałej plincie z MDF-u o wysokiej gęstości zostały umieszczone wszystkie komponenty, w ten sposób gwarantując sztywność i skuteczność tłumienia wibracji. Eleganckie, stylowe wzornictwo powoduje, że TN-3B idealnie będzie wpisywał się w wystrój większości domowych wnętrz, tworząc perfekcyjne środowisko do słuchania czarnych krążków.

Digitalizacja analogowych nagrań

Z tyłu TN-3B znajduje się port USB, który pozwala przenieść dźwięk w cyfrowej jakości CD wprost do komputera PC/Mac, tym samym zapisując/archiwizując analogową bibliotekę w wysokiej jakości, cyfrowym formacie audio. Po dokonanej archiwizacji płyt można cieszyć się ich dźwiękiem nawet poza domem, za pomocą smartfona/ przenośnego systemu audio czy nawet w samochodzie (wypalając na płycie CD lub zapisując na karcie pamięci/pendrivie).

Aby uzyskać jak najwyższą jakość transmisji sygnału, konstruktorzy zastosowali pozłacane terminale Phono/Line. Rozwiązanie to pozwala ochronić analogowe sygnały audio przed utratą jakości w wyniku utraty złączy.

TEAC TN-3B

Dwie prędkości odtwarzania

Gramofon jest zdolny do pracy z prędkościami 33 1/3 i 45 obr./min, dzięki czemu może odtwarzać zarówno płyty LP, jak i EP. Przywiązanie projektantów do detali podkreśla konstrukcja obrotowego włącznika/selektora prędkości, wykonanego z obrabianego aluminium.

Stopki izolacyjne

Stopki izolacyjne składają się z obrabianego aluminium zwieńczonego gumową poduszką, która przymocowana jest do plinty z MDF-u. Wysoka skuteczność w pochłanianiu wibracji TN-3B sprawia, że gramofon pozostaje odporny na sprzężenie akustyczne.

Dolny panel minimalizujący niepożądane wibracje

Dolny panel odtwarza wzór plastra miodu, co pozwala nie tylko zachować elegancką stylistykę obudowy bez poświęcania sztywności, ale także minimalizować niepożądane wibracje.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: