Poprzedni
Następny

Nie tylko Netflix i HBO: pozostałe nowości VOD w grudniu

Od specjalnego świątecznego show w wykonaniu Mariah Carey na Apple TV+, po całkiem nowe produkcje oryginalne na wielu innych platformach – w grudniu naprawdę jest co wrzucać na kino domowe!

Yamaha MusicCast RX-A2A

Nie tylko dwie wiodące platformy streamingowe w Polsce otworzyły w grudniu swój worek z prezentami pod choinkę – o swoich widzach nie zapomniały również pozostałe serwisy VOD, wrzucając w grudniu sporo ciekawych nowości. Zobaczcie, które z nich szczególnie polecamy!

Sound of Metal / Amazon Prime Video

“Sound of Metal” to prawdopodobnie najbardziej autentyczny film fabularny o niepełnosprawności, jaki kiedykolwiek powstał. Opowiada on historię metalowego perkusisty, który musi zmierzyć się postępującą utratą słuchu i – czy chce, czy nie – przygotować się na zupełnie nowe życie. Reżyser Darius Marder i projektant dźwięku Nicolas Becker przeszli tu samych siebie, by umieścić widzów w głowie przerażonego muzyka i włączyć ich do jego świata, w którym z dnia na dzień wszystkie dźwięki coraz bardziej cichną. Podobnie jak muzyka heavy metalowa, “Sound of Metal” nie zamierza dać nam ciepłych, przyjemnych uczuć – wręcz przeciwnie.

Earth at Night in Color / Apple TV+

Dzięki stale rozwijającym technologiom video, po które sięgają twórcy filmów i seriali dokumentalnych o dzikiej przyrodzie, przyzwyczailiśmy się do niesamowitych widoków i przepięknych scen. Teraz nowoczesne sprzęty oferują widzom zupełnie nowe doświadczenia – podglądanie dzikiej przyrody również po zmroku.

Nowy serial przyrodniczy od Apple TV+ oferuje porywającą wycieczkę do niewidzialnych nocnych krain, wykorzystując do tego kamery, które są 100 razy bardziej czułe od ludzkiego oka i pokazują nam wyraźny oraz bardzo kolorowy obraz dzikiego życia przy świetle księżyca. Seria obejmuje sześć odcinków, a jej celem jest zbadanie sześciu kontynentów – oczywiście wszystkich w ciemności. Kojący głos narratora w osobie aktora Toma Hiddlestona pokaże nam między innymi ogniste muchy, fluorescencyjne jaszczurki, niedźwiedzie brunatne i larwy chrabąszczy, które oświetlają brazylijskie noce w dziczy. 


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Pętla / Canal + 

“Pętla” to kolejna filmowa i serialowa (powstały dwie wersje, jak to w przypadku jego filmów bywa) produkcja Patryka Vegi, która opiera się głównie na przerysowanych scenach akcji, seksu i ćpania. Tym razem reżyser inspirował się głośną w mediach aferą podkarpacką, w której rzekomo brało udział wiele osób z wysokich szczebli władzy. “Pętla” śledzi historię dzieciaka, który dorasta i wstępuje do policji i zostaje krawężnikiem w swoim rodzinnym mieście. Dzięki pracy na ulicy ma styczność z wieloma osobistościami z marginesu i pewnego dnia poznaje Ukraińców Żenię i Alexa, którzy swoimi sposobami (zgadnijcie, jakimi…) umożliwiają mu wejście w szeregi elitarnej jednostki Centralnego Biura Śledczego. Kiedy Daniel, bo tak wołają na głównego bohatera (w tej roli Antoni Królikowski) zaczyna czuć się pewnie w roli oficera, bez skrupułów usuwa lokalnych sutenerów i rozkręca dochodowy burdel na Podkarpaciu. Co było dalej – wiemy wszyscy.

Nieobecni / Player.pl 

W tym roku Player.pl podarował swoim widzom pod choinkę nowy serial własnej produkcji, którego fabułę zainspirowały prawdziwe historie zaginięć w naszym kraju. Akcja “Nieobecnych” śledzi znaną tancerkę, która w Boże Narodzenie przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, spędzić czas z rodzicami i bratem, jednak nie zastaje nikogo w domu. Kobieta udaje się więc na poszukiwania, w trakcie których nawiązuje kontakt podkomisarzem tamtejszej policji, który cierpi na zespół Aspergera.

Wolfwalkers / Apple TV+

Ten pięknie narysowany i świetnie napisany film animowany z ogromnymi pokładami emocji jest najlepszym dowodem na to, że animacja 2D jest wciąż żywa i nigdzie się nie wybiera. 

W czasach przesądów i magii, kiedy wilki są postrzegane jako demoniczne i najprawdziwsze zło, które należy oswoić, młody praktykant myślistwa Robyn przybywa wraz z ojcem do Irlandii, by poskromić ostatnie dzikie stado. Pewnego dnia chłopak przypadkowo ratuje życie tubylczej dziewczynie, Mebh i szybko się z nią zaprzyjaźnia. Na drodze do ich znajomości staje jednak pewien szczegół – okazuje się, że Mebh nie jest tym, za kogo ma ją młody łowca.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Mariah Carey’s Magical Christmas Special / Apple TV+ 

Specjalne świąteczne show od Apple TV+ z Mariah Carey w roli głównej (jak wskazuje sam tytuł) koncentruje się kryzysie, który trzęsie biegunem północnym i wymaga interwencji wiernej przyjaciółki świętego Mikołaja w osobie muzycznej divy. Kiedy królowa Gwiazdki wkracza do akcji, łącząc występy muzyczne z animacją i przywołując do pomocy znamienitych gości (m.in Arianę Grande, Snoop Dogga i Jennifer Hudson), wiadomo, że los Bożego Narodzenia jest w najlepszych rękach. 

Uzupełnieniem tego kolorowego show jest ścieżka dźwiękowa, która zawiera zupełnie nowe interpretacje znanych świątecznych hitów i która miała już swoją premierę na Apple Music, zaś po 11 grudnia trafi na pozostałe platformy muzyczne. 

P.S. Jeśli lubicie świąteczne wydanie Mariah, nie przegapcie tego: Perły z lamusa: Mariah Carey i “All I Want For Christmas (Is You)” 

Gorący temat / IPLA

“Gorący temat” to prowokacyjny film z 2019 roku z Charlize Theron, Margot Robbie i Nicole Kidman, która ewidentnie przeżywa kolejną potężną falę swojej kariery. Oparty jest on na prawdziwej historii silnych i ambitnych kobiet, które obaliły Rogera Ailesa, przewodniczącego i szefa Fox News, słynącego ze transformacji stacji telewizyjnej w kolebkę nietolerancji, seksizmu, toksycznych relacji i białej supremacji. Jest to nie tylko film o tym, jak brudne potrafią być kulisy wielkich mediów, lecz i o tym, jak w Ameryce sprzedaje się seks, pomysły i siebie.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: