Poprzedni
Następny

Nagrody „What Hi-Fi? Awards 2020" – zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Redakcja brytyjskiego miesięcznika „What Hi-Fi?”, jak co roku, przyznała nagrody What Hi-Fi? Awards 2020. Wśród wyróżnionych można znaleźć m.in. kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins, ELAC i ProAc, soundbar Yamaha, głośniki bezprzewodowe oraz system multiroom Audio Pro, przetwornik c/a AudioQuest i odtwarzacz sieciowy NAD.

Laureaci What Hi-Fi? Awards 2020 w wybranych kategoriach:

Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie 200-400 funtów – ELAC Debut B5.2

ELAC Debut 2.0 B5.2

W ocenie jurorów Debut B5.2 to prawdopodobnie najbardziej wydajne kolumny podstawkowe w swojej grupie cenowej. Ta niezwykle utalentowana konstrukcja potrafi oczarować użytkownika zarówno jakością dźwięku, jak i wykonania, jednocześnie zapewniając elastyczność podczas rozstawienia. Kompaktowe gabaryty i dojrzały, emocjonujący dźwięk sprawiają, że model Debut B5.2 doskonale poradzi sobie jako centralny punkt systemów stereo w niewielkich pomieszczeniach.

Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie 400-750 funtów – Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

To już siódma generacja serii 600. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że „choć poprzednie kolumny 606 to bardzo dobre głośniki, to ich nowa wersja okazuje się lepsza pod każdym względem”. Wśród zmian na uwagę zasługują m.in. niskie tony, które są niezwykle precyzyjne i kontrolowane, a jednocześnie czyste i wnikliwe. W wyższych częstotliwościach zmiany są również zauważalne: głosy stały się bardziej subtelne, zmiany w intonacji są lepiej słyszalne, a przejrzystość została określona jako wprost uderzająca.


Więcej na temat tego wyróżniania pisaliśmy w oddzielnym artykule:

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition z najwyższą notą od magazynu „What Hi-Fi?”


Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie powyżej 1500 funtów – ProAc Response D2R
Najlepsze wolnostojące kolumny głośnikowe w cenie 1500-2500 funtów – ProAc Response DT8

Dwa wyróżnienia przypadły kolumnom głośnikowym firmy ProAc.

W przypadku podstawkowych kolumn ProAc Response D2R jurorzy nie mieli wątpliwości, że są to niezwykle muzykalne głośniki, które słuchaczowi dostarczą wspaniałej rozrywki na długie godziny. Przeprowadzony test pokazał, że model ten wyróżnia się świetną dynamiką, mocnym basem i imponującą transparentnością, przy okazji ciesząc oko stylowym wykończeniem.

Kolejna nagroda dla firmy ProAc została przyznana już w grupie wolnostojących kolumn głośnikowych. Redakcja magazynu „What Hi-Fi?” doceniła kunszt inżynierów brytyjskiej marki, który pozwolił stworzyć jedną z najlepszych podłogowych konstrukcji w tej klasie cenowej. Na uwagę zasługują zwinny, przejrzysty dźwięk, znakomita dynamika, detaliczność średnich tonów oraz sprężysty i zarazem potężny bas. Wszystko to udało się projektantom opakować w perfekcyjnie wykonanej i wykończonej obudowie.

Najlepszy soundbar poniżej 300 funtów – Yamaha YAS-207

„Nic nie przebije tego doskonałego i przystępnego cenowo soundbara Yamahy” – o taki wniosek pokusiła się redakcja magazynu „What Hi-Fi?”. Jest to zasługa m.in. niezwykłej efektywności w kreowaniu „wirtualnego” dźwięku przestrzennego z jednego urządzenia. Tworzone przez YAS-207 pole dźwięku jest niezwykle realistyczne i zaprzecza fizycznym rozmiarom soundbara.

Najlepszy przenośny głośnik bezprzewodowy powyżej 150 funtów – Audio Pro Addon C3
Najlepszy domowy głośnik bezprzewodowy poniżej 500 funktów – Audio Pro Addon C10

Audio Pro po raz kolejny swoimi głośnikami bezprzewodowymi oczarowało wielu melomanów i recenzentów, czego potwierdzeniem są dwie nagrody dla dwóch modeli: Addon C3 i Addon C10. Obie konstrukcje pozostają wiodącymi urządzeniami wśród głośników bezprzewodowych, zachwycając poziomem wyrafinowania, który przy niewielkich rozmiarach obu modeli robi ogromne wrażenie.  

Najlepszy budżetowy system multiroom – Audio Pro

W swoim przedziale cenowym system multiroom Audio Pro pozostaje bezkonkurencyjny. Dzięki niemu szwedzki producent pozwala cieszyć się detalicznym i ekspresyjnym brzmieniem, jednocześnie oferując łatwą w obsłudze aplikację oraz prostą procedurę konfiguracji poszczególnych urządzeń. Aplikacja Audio Pro wyszukuje wszystkie dostępne produkty podłączone do domowej sieci – wszystko po to, by użytkownik mógł zarządzać nimi zgodnie ze swoimi preferencjami.

Najlepszy DAC w cenie 200-300 funtów – AudioQuest DragonFly Cobalt

DragonFly Cobalt

DragonFly Cobalt to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy USB typu plug-and-play, który w obudowie wielkości pendrive’a łączy wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. Jest to świetna propozycja dla osób, które chcą poprawić brzmienie w słuchawkach, głośnikach aktywnych czy kompletnych systemach audio.


Więcej o DragonFly Cobalt dowiesz się z naszego artykułu:


Produkt roku w kategorii „akcesoria” – AudioQuest Rocket 11

„Świetny kabel głośnikowy za tę cenę” – tak swój wybór uzasadniła redakcja miesięcznika „What Hi-Fi?”. W przeprowadzonym teście można przeczytać, że „jeżeli poszukujesz sposobu na usprawnienie swojego systemu audio, to z pomocą przychodzi przewód AudioQuest Rocket 11”, wpływając na czystość, precyzję i płynność dźwięku.

Najlepszy odtwarzacz strumieniowy w cenie 1000-1500 funtów – NAD C658

NAD C658 stanowi połączenie odtwarzacza sieciowego z najnowocześniejszym przetwornikiem c/a i wieloma funkcjami tradycyjnego przedwzmacniacza. Jest to także jeden z najlepiej wyposażonych, przygotowanych na przyszłość i intuicyjnych w użytkowaniu odtwarzaczy strumieniowych, z którymi mieli do czynienia recenzenci „What Hi-Fi?”. Na szczególną uwagę zasłużyła kalibracja Dirac Live, dzięki której dźwięk stał się bardziej żywy, ekspresyjny i otwarty.

Produkt roku w kategorii „systemy all-in-one” – KEF LS50 Wireless II

KEF LS50 Wireless II

LS50 Wireless II to więcej niż tylko zaawansowane kolumny głośnikowe – to także doskonały system głośnikowy typu all-in-one. Dowodem na to może być opinia redakcji „What Hi-Fi?”, która przyznała, że model LS50 Wireless II jest jednym z najbardziej zachwycających systemów głośnikowych, z jakimi miała do czynienia. Konstrukcja ta zachwyca czystym, mocnym dźwiękiem, zapewniając jednocześnie wszechstronną łączność.

Wszystkie nagrody „What Hi-Fi?” można zobaczyć TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: