Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition z najwyższą notą od magazynu „What Hi-Fi?”

„Przejrzyste, dynamiczne, ze świetnie wyartykułowanym basem” – tak specjaliści z magazynu „What Hi-Fi?” określili w swojej recenzji najnowsze podstawkowe kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition. W efekcie konstrukcja ta w oczach redakcji brytyjskiego miesięcznika zasłużyła nie tylko na maksymalną, pięciogwiazdkową, notę, ale także została wybrana najlepszą podstawkową kolumną w swoim przedziale cenowym.

Kolumny głośnikowe z niedawno wprowadzonej serii 600 Anniversary Edition to już siódma odsłona serii 600. Najnowsze modele stanowią dobrze znane połączenie tych samych wartości oraz doskonałej jakości dźwięku co modele z sześciu poprzednich generacji. Zgodnie z tradycją nowe konstrukcje wzbogacone zostały o nowe, udoskonalone komponenty. Dzięki temu projektanci mogą mieć pewność, że ich urządzenia wciąż wyznaczają standardy pod względem wysokiej klasy brzmienia.

Potwierdzeniem słuszności obranej drogi są liczne nagrody i wyróżnienia, czego najświeższym przykładem jest najwyższa, pięciogwiazdkowa, ocena w magazynie „What Hi-Fi?” dla podstawkowych kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition. To jednak nie wszystko, bowiem redaktorzy brytyjskiego miesięcznika wskazali na te podstawkowe kolumny głośnikowe jako najlepsze w zakresie cenowym 400-750 funtów za parę (około 2000 – 3700 zł).

W uzasadnieniu można przeczytać, że „choć poprzednie kolumny 606 to bardzo dobre głośniki, to ich nowa wersja okazuje się lepsza pod każdym względem”. Wśród zmian na uwagę zasługują m.in. niskie tony, które są niezwykle precyzyjne i kontrolowane, a jednocześnie czyste i wnikliwe. W wyższych częstotliwościach zmiany są również zauważalne: głosy stały się bardziej subtelne, zmiany w intonacji są lepiej słyszalne, a przejrzystość została określona jako wprost uderzająca. Ponadto teraz łatwiej jest śledzić poszczególne instrumenty w ścieżce dźwiękowej, wyłapywać drobne szczegóły, a scena dźwiękowa cechuje się większą stabilnością.

606 S2 Anniversary Edition swoje niesamowite możliwości zawdzięczają m.in. przetwornikowi z membraną Continuum, która właśnie dba o czyste i dokładne środowisko akustyczne. Jeszcze lepsza możliwości akustyczne w porównaniu z serią 600 są także efektem zmian wprowadzonych w zwrotnicy. Nowe i znacznie udoskonalone kondensatory obejściowe znajdują się w całej serii Anniversary: komponenty te opracowała firma Mundorf i użytkownik może je znaleźć także w serii 700 Signature. Dodatkowo kondensatory wysokiej i średniej częstotliwości mogą pochwalić się nową, ulepszoną konstrukcją.

Wprowadzone zmiany pozwoliły konstrukcjom z serii 600 zachować status najlepszych kolumn głośnikowych w swoim przedziale cenowym w zestawieniu przygotowanym przez magazyn „What Hi-Fi?” (w 2019 r. tytuł najlepszych kolumn głośnikowych w zakresie cenowym 400-750 funtów przypadł modelowi 606).

Aby osobiście przekonać się o możliwościach Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: