Poprzedni
Następny

Netflix: najciekawsze dokumenty kryminalne, część 5

Tęskniliście za mordercami, porywaczami i innymi typami spod ciemnej gwiazdy? Dawno nie było u nas opowieści z dreszczykiem, także spieszymy dostarczyć Wam kolejną porcję emocji. Jeśli lubicie przerażające historie, koniecznie zobaczcie, które dokumenty kryminalne na Netflix warto wrzucić na kino domowe w najbliższy ponury wieczór.

Bowers & Wilkins Panorama 3

When missing turns to murder

Serial ,,When missing turns to murder’’ to intymne studium problemu zaginięć osób, których rodziny za wszelką cenę próbują poznać prawdę o dniu, który zmienił całe ich życie. Każdy odcinek opisuje inny przypadek, ale każdorazowo twórcy towarzyszą bliskim zaginionych osób w tym najtrudniejszym momencie poszukiwań - kiedy poszukiwania zamieniają się w dochodzenie w sprawie morderstwa, a wszelkie nadzieje umierają. Wydźwięk tej serii jest przygniatająco mocny: co 90 sekund ktoś na świecie zgłasza zaginięcie bliskiej osoby. Uważajcie na siebie!

Dom tajemnic - śmierć w Burari

Sprawa śmierci 11 członków rodziny Chundawat na przedmieściach Delhi w 2018 roku wstrząsnęła całymi Indiami. Trzyczęściowy serial dokumentalny od Netflix przygląda się wszystkim jej szczegółom, opowiada o śledztwie i plotkach, które pojawiły się po tym wydarzeniu i demaskuje poważny problem społeczny, o którym nie mówi się na głos.

Tego dnia rodzina Chundawat miała przygotowywać się do zbliżającego się ślubu jednej z córek. Kiedy zajrzał do nich sąsiad, przywitał go przerażający widok: wszyscy jedenaścioro byli martwi. Poza 80-letnią seniorką, której ciało spoczywało na łóżku, pozostali członkowie rodziny wisieli na sznurach z oczami zasłoniętymi chustką, zaklejonymi ustami i skrępowanymi członkami. Co stało się za tymi drzwiami, kiedy nikt nie patrzył?

Yoo Young-chul: Morderca w żółtej pelerynie

W latach 2003-2004 w stolicy Korei Południowej 34-letni Yoo Young-chul zamordował co najmniej 20 osób, a jego celem były przede wszystkim kobiety świadczące usługi seksualne i zamożni starsi obywatele. Złapanie go było ogromnym wyzwaniem dla władz Seulu - Yoo Young-chul był prawdopodobnie pierwszym seryjnym zabójcą we współczesnej historii miasta, a i samo pojęcie seryjnego zabójcy było tam czymś stosunkowo nowym. Yoo Young-chul był brutalnym mordercą, który atakował ludzi młotkiem, a jego bezwzględne wyczyny sterroryzowały całe miasto, powodując u ludzi paniczny lęk przed opuszczaniem domów.

W serialu ,,Yoo Young-chul: Morderca w żółtej pelerynie’’ detektywi i profilerzy kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, ujawniają, w jaki sposób prowadzili śledztwo w sprawie zabójstw i jak w końcu doprowadzili potwora z młotkiem przed oblicze sprawiedliwości.

Morderstwo wśród mormonów

Salt Lake City, rok 1985. W szczątkach pojazdu niedoszłej ofiary zamachu bombowego policja odkrywa strzępy wielu wczesnych mormońskich dokumentów. Ocalały z eksplozji to Mark Hofmann, kolekcjoner unikatowych dokumentów i posiadacz legendarnego listu Salamandry, czyli kontrowersyjnego dokumentu o historii Świętych w Dniach Ostatnich - zbiorze niezależnych grup kościelnych, których początki sięgają chrześcijańskiego ruchu założonego przez przywódcę mormonów Josepha Smitha pod koniec lat 20. XIX wieku.

List Salamandy nie jest ulubionym dokumentem mormonów - jego treść rzekomo podważa podstawy, na których opiera się cała ich religia, więc śledczy w sprawie zaczynają przyglądać się społeczności mormonów, co prowadzi ich do kilku szokujących odkryć.

Rozpruwacz z Yorkshire

Lata 1975-1980 były w Anglii czasem narodowej histerii: Rozpruwacz z Yorkshire grasował na kobiety w północnej Anglii, a policja nie potrafiła go złapać. Kiedy na jego krwawym liczniku wybiła nieszczęśliwa trzynastka, już nikt nie czuł się tam bezpieczny, a każdy mężczyzna w sile wieku z automatu stawał się podejrzanym. Czteroodcinkowy miniserial ,,Rozpruwacz z Yorkshire’’ przybliża widzom zaskakujące zwroty akcji największego polowania na przestępcę w historii brytyjskiej policji.

Zaginięcie Brigit Maier

W sierpniu 1989 roku 41-letnia Birgit Meier niespodziewanie zniknęła ze swojego domu w Breitungen-Moorburg w Niemczech. Mieszkała tam sama - była rozwiedziona z mężem, a jej córka była już dorosła. Kiedy ta zauważyła jej zaginięcie, od razu skontaktowała się ze swoim wujkiem, a bratem Brigit, Wolfgangiem, który był wówczas szefem państwowej policji kryminalnej w Hamburgu. Jako że obszar zamieszania wykraczał poza jego jurysdykcję, oficjalnie Wolfgang nie mógł jej pomóc, ale pociągnął za sznurki, by dom jego siostry został potraktowany z priorytetem miejsca zbrodni. Kiedy lokalna policja nic tam nie znalazła, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i trafił na ślad tajemniczego znajomego Brigit, który przyciągnął jego uwagę. Serial ,,Zaginięcie Brigit Maier’’ opisuje jego prywatne śledztwo i szokujące odkrycia, które wypłynęły w czasie jego trwania.

Zobaczcie też:Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: