Poprzedni
Następny

Najciekawsze dokumenty kryminalne na Netflix, część 4

Chyba prawie każdy lubi od czasu do czasu poczuć dreszczyk prawdziwej zbrodni, ale - rzecz jasna - nie na własnej skórze. Od tego mamy reportaże, książki i dokumenty true crime, dzięki którym wchodzimy do samego jądra ciemności, ale przed kinem domowym i w bezpiecznej bańce domowego kocyka. Zobaczcie, co polecamy!

Telewizor Loewe bild i.48 dr+ TV OLED 4K 48

„Nailbomber: Polowanie”

Setki gwoździ, które w ciągu zaledwie kilku sekund bezlitośnie rozdzierały ubrania, ciała i przedmioty – to wydarzenie wstrząsnęło całą Wielką Brytanią, w szczególności Londynem. To właśnie tam w 1999 roku miała miejsce seria okrutnych zamachów z wykorzystaniem bomb z gwoździami. Pierwsza z nich eksplodowała w czarnej dzielnicy, druga zasiała spustoszenie w bengalskiej okolicy, a trzecia w londyńskim barze dla homoseksualistów. Kto był sprawcą tych ataków i co nim powodowało?

„Inside the criminal mind”

To psychologiczno-społeczne spojrzenie na to, co dzieje się w umysłach osób, które popełniają najgorsze zbrodnie. Skąd biorą się mordercy? Dlaczego zabijają? Jak objawiają się w nich pierwsze instynkty? Czy są bezpieczni dla najbliższych? O czym myślą, kiedy robią okropne rzeczy? Na te pytania odpowiada szereg czołowych światowych ekspertów, którzy w każdym odcinku rozbrajają na części pierwsze umysł innego, ale zawsze przerażającego przestępcy.

„Jeffrey Epstein: Obrzydliwie Bogaty”

Jeffrey Epstein – prawie każdy słyszał to nazwisko w kontekście jego bogactwa lub tajemniczych okoliczności śmierci w więzieniu, ale czy wiecie, za co do niego trafił? Ten dokument wyjaśnia całą drogę Epsteina do ogromnej fortuny – od dzieciństwa, przez pierwsze układy, kombinacje, biznesy i biznesiki, bardzo wpływowe przyjaźnie i tajemniczą działalność na prywatnej wyspie, aż po jego ostatnie dni na świecie. Jeśli chcecie wiedzieć, co naprawdę działo się w pilnie strzeżonej willi milionera i ilu ważnych osobistości ją odwiedziło, koniecznie obejrzyjcie tę pozycję od Netflix.

„Patologie medycyny sądowej”

W tym serialu nie uświadczycie nieomylnych diagnoz, na podstawie których można skazać człowieka, niczym w idealnym policyjnym świecie detektywów z serii CSI. Dostaniecie za to porcję ponurych historii, które mogą obudzić w Was przekonanie, że prawo nie stoi po stronie obywatela. „Patologie medycyny sądowej” to serial o błędach w policyjnych laboratoriach, których ceną była wolność niewinnych ludzi – oglądajcie, jeśli się nie boicie.

„Udaremnione ataki terrorystyczne”

Było blisko – prawdopodobnie tak myśleli bohaterowie tego serialu dokumentalnego za każdym razem, kiedy udało im się udaremnić planowane ataki terrorystyczne, które mogły zagrozić życiu nawet tysięcy ludzi. Funkcjonariusze międzynarodowych organów ścigania opowiadają tu o kilku potencjalnych i ekstremalnie niebezpiecznych atakach, które się nie wydarzyły i o akcjach, dzięki którym uratowali życie wielu ludziom.


Lubicie ciarki? Nie przegapcie też:Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: