Poprzedni
Następny

Netflix: najciekawsze dokumenty kryminalne

Netflix - logo

Przed wami 8 przerażających filmów lub seriali dokumentalnych, które być może sprawią, że przestaniecie komukolwiek ufać. Tylko dla widzów o mocnych nerwach!

The Staircase

Po śmierci żony Michaela Petersona w 2001 roku powieściopisarz twierdził, że po prostu przewróciła się na schodach, ale sąd tego nie kupił. W tej wstrząsającej historii motywy Petersona są kwestionowane przez ekspertów kryminalnych, znajomych i przyjaciół, a nawet jego własne dzieci. Co tak naprawdę stało się w domu pisarza?

Abducted In Plain Sight

Ten dokument będzie prawdziwym koszmarem dla wszystkich rodziców, ale i wstrząśnie tymi, którzy nie posiadają dzieci. Historia dotyczy porwania 12-letniej Jan Broberg przez sąsiada, a w zasadzie dwóch porwań, których dopuścił się fałszywy przyjaciel rodziny. Film opowiada o tym, jak Broberg zadomowił się w rodzinie sąsiadów, lecz nikt nie podejrzewał, jaki motyw ukrywa się za tak ochoczym spędzaniem przez niego czasu z ich córką. Zastanawiacie się, jakim cudem rodzice dopuścili do dwukrotnego porwania dziecka? Po prostu trafili na geniusza manipulacji. Cała historia sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, komu tak naprawdę można zaufać. Straszne!

Amanda Knox

Mówi się, że wyjazd na studia do obcego kraju to przygoda na całe życie. Dla Amandy Knox semestr we Włoszech zaowocował czterema latami więzienia, oskarżeniami o morderstwo i intensywną kontrolą mediów z całego świata. Podczas gdy sprawa domniemanego zabójstwa w wykonaniu Amandy jest dosyć głośna, ten oryginalny dokument od Netflix rzuca nowe światło na historię Knox, a wszystko dzięki nieznanym wcześniej wywiadom na wyłączność i materiałom video.

Making a Murderer

Podobno prawda cię wyzwoli... chyba że nazywasz się Steven Avery – wówczas na to nie licz. Avery odsiedział w więzieniu 18 lat za przestępstwo, którego nie popełnił. Zaledwie dwa lata po tym, jak został oczyszczony z zarzutów i wypuszczony na wolność, stał się głównym podejrzanym w sprawie morderstwa 25-letniego fotografa. Serial zmusza widzów do refleksji nad systemem wymierzania sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych, a także nad tym, czy pobyt w więzieniu potrafi zmienić niewinnego człowieka w potwora. 

Evil Genius

W 2003 roku w pensylwańskim mieście Erie wydarzyło się coś, czego nikt nie spodziewał – pracownik pizzerii próbował obrabować bank z bombą zainstalowaną na szyi. Zanim przymocowany do niego ładunek wybuchowy eksplodował, Brian Welles próbował przekonać władze, że nie zaatakował placówki bankowej z własnej woli, lecz został do tego zmuszony. Czteroodcinkowy serial pokazuje skomplikowaną i pełną twistów historii jednego z najdziwniejszych napadów w historii Stanów Zjednoczonych, przedstawiając widzom złowieszczą sylwetkę kobiety, która domniemanie miała być mózgiem całego przedsięwzięcia.

Don’t F••k With Cats

Internet jest częścią naszej codzienności już od kilku ładnych lat, co sprawia, że mamy dostęp do całej wiedzy tego świata, ale jednocześnie naraża nas na oglądanie rzeczy, których nie chcieliśmy widzieć. Podczas gdy większość użytkowników po prostu wyłącza niepożądane treści, istnieje grupa zapaleńców, którzy w imię wyższego celu poświęcają wiele czasu na analizowanie oglądanych treści. 

Można powiedzieć, że antybohater tego dokumentu, Luka Magnotta, miał pecha, bo po tym, jak umieścił w sieci video, na którym morduje małe kotki, internetowi detektywi postanowili znaleźć sadystę i wymierzyć mu sprawiedliwość. 

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes 

Ted Bundy to jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. Kiedy wpadł w zabójczy szał, jego “działalność” rozciągnęła się na wiele stanów, lat i ofiar śmiertelnych.

Ten dokument ujawnia nagrania z udziałem Bundy’ego, pozwalając widzom poczuć, jak bardzo psychotycznym i przerażającym był człowiekiem. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że tytuł Netflixa gloryfikuje  seryjnych morderców, daje on interesujące spojrzenie na umysł seryjnego przestępcy.

The Keepers

Nierozwiązana sprawa dotycząca zabójstwa zakonnicy, siostry Cathy Cesnik, sprawiła, że jej dawni uczniowie do dzisiaj szukają sprawiedliwości, podejrzewając, że jej śmierć ma związek z osobą uczącego z tej samej szkoły księdza, który wykorzystywał seksualnie dzieci. Osoby wypowiadające się w dokumencie analizują kompromisy, na jakie zdawał się chodzić kościół katolicki, by zatuszować zbrodnie jednego ze swoich przedstawicieli. 

–––

Jeżeli nie boicie się mrożących krew w żyłach zbrodni, te pozycje są dla was – nie zapomnijcie tylko o stworzeniu odpowiednio upiornego klimatu, gasząc światła i dbając o odpowiednie udźwiękowienie (a może czas wymienić amplituner na nowy?). 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: