Poprzedni
Następny

Netflix: Najciekawsze dokumenty kryminalne. Część 2

Czy istnieje lepsza pora roku na chłonięcie prawdziwych historii o przebiegłych i okrutnych zbrodniach niż jesień? Raczej nie.

Wprawdzie przygotowaliśmy dla Was podobne zestawienie kilka miesięcy temu (znajdziecie je tutaj), ale od tego czasu pojawiło się kilka mrożących krew w żyłach pozycji, które warto wrzucić na swoje kino domowe. Gotowi na niewygodne emocje? Zaczynamy!

I’m a Killer: Released

Serial dokumentalny “I’m a Killer: Released” podąża za historią Dale'a Wayne'a Siglera, który 30 lat temu został skazany na karę śmierci za morderstwo, ale dzięki wzorowemu zachowaniu i apelacjom udaje mu się doczekać zwolnienia z więzienia. Kamery śledzą byłego skazańca, gdy przygotowuje się do opuszczenia więziennych murów, kiedy czerpie pierwszy łyk świeżego powietrza i gdy próbuje przystosować się do zastanej rzeczywistości. Są z nim także wtedy, gdy po aklimatyzacji w zewnętrznym świecie otwiera się przed innymi, opowiadając historię swojego skazania i po raz pierwszy ujawniając prawdziwy motyw, który pchnął go do popełnienia brutalnej zbrodni, a który jest wstrząsająco inny od tego, który został podany opinii publicznej.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


World’s Most Wanted

Każdy odcinek tej serii to portret innego przestępcy z pierwszej piątki najbardziej poszukiwanych osób na całym świecie – kryminalistów, którym udaje się uniknąć wymierzenia sprawiedliwości nawet przez kilkadziesiąt lat. Eksperci analizują tu przypadki Ismaela “El Mayo” Zambady Garcii, szefa groźnego meksykańskiego kartelu Sinaola; Féliciena Kabugi, który jest poszukiwany za finansowanie ludobójstwa w Rwandzie, znanej jako Biała Wdowa Samanthy Lewthwaite, bossa rosyjskiej mafii Semiona Mogilevicha i ostatniego ojca chrzestnego Cosa Nostry – Mattea Messiny Denaro.

Niewyjaśnione tajemnice / Unsolved Mysteries

Ta seria dokumentalna wykorzystuje inscenizacje i wywiady ze świadkami, by opowiedzieć o okolicznościach kilku nigdy nierozwiązanych tajemnic. Brutalne zbrodnie, tajemnicze zaginięcia, niewyjaśnione zdarzenia, a nawet paranormalne sytuacje przedstawione w tym serialu spowodują niejeden dreszczyk niepokoju nawet na najbardziej twardo stąpających po ziemi widzach, ale głównym celem serialu jest odnalezienie osób, które mogą pomóc w rozwiązaniu niewyjaśnionych spraw.

Audrie i Daisy / Audrie & Daisy

W dwóch miastach po różnych stronach Ameryki dwie nastoletnie dziewczyny mdleją pod wpływem alkoholu na szkolnych imprezach, a gdy są nieprzytomne, obie padają ofiarami napastowania seksualnego w wykonaniu chłopców, których nazywają swoimi przyjaciółmi. W następstwie tych wydarzeń każda z dziewcząt musi mierzyć się z hejtowaniem w internecie i obie podchodzą do prób samobójczych. Brzmi strasznie? Niestety takie są realia dzisiejszych nastolatków, dlatego dokument przedstawiający obie sytuacje z perspektywy ofiar, molestujących i ich rodzin powinien wylądować na ekranie każdego, kto ma w domu nastolatka.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Nasz Ojciec Chrzestny / Our Godfather

Nasz Ojciec Chrzestny to pełnometrażowy dokument o Tommaso Buscetcie, pierwszym włoskim szefie mafii wysokiej rangi, który zwrócił się przeciwko Cosa Nostrze, pomagając władzom skazać ponad 400 mafiosów, co zaowocowało tym, że stał się najbardziej poszukiwanym przez mafię człowiekiem na świecie. Do dziś uważa się, że był on najważniejszym, najlepiej chronionym i najbardziej zagrożonym świadkiem w kryminalnej historii Stanów Zjednoczonych. 

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

Jam Master Jay to jeden z “winnych” popularyzacji kultury hip-hop w świecie mainstreamu, a jego zespół Run Dmc uchodzi za jednego z pionierów amerykańskiego rapu. Kiedy w 2002 roku został zastrzelony, jego śmierć przypisano nieudanej transakcji narkotykowej i odesłano w zapomnienie na prawie 20 kolejnych lat. Czy na pewno chodziło tylko o zakup kokainy przez muzyka? Nowe dowody w sprawie, które niedawno ujrzały światło dzienne, sugerują, że Jam Master nie był jedynie niegroźnym użytkownikiem narkotyków, ale wplątał się również w handel sporymi ilościami kokainy w obrębie różnych stanów USA. Jak było naprawdę?

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: