Poprzedni
Następny

Poznaliśmy polskie ceny i datę premiery PlayStation 5

Sony ujawniło ostatnie niewiadome i na temat najnowszej konsoli japońskiego producenta wiemy już wszystko. Na minionej prezentacji PlayStation 5 Showcase poznaliśmy ceny oraz datę premiery PS5.

Miłośnicy PlayStation będą mogli cieszyć się najnowszą konsolą od 19 listopada, bowiem tego dnia PS5 trafi do sprzedaży w Polsce – o tydzień później niż w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych rynkach.

PlayStation 5, podobnie jak konkurencyjne Xbox Series X/S, będzie dostępne w dwóch wariantach.

Standardowa wersja, czyli po prostu PlayStation 5, wyposażona została w napęd Blu-Ray Ultra HD i będzie kosztować 2299 zł.

Z kolei na 1849 zł Sony wyceniło tańszą wersję nowej konsoli – PlayStation 5 Digital Edition.

Jedyną różnicą w specyfikacji obu modeli jest brak napędu optycznego w przypadku PS5 DE – różnica, która nie tylko wyceniona została na 450 zł, ale przede wszystkim może okazać się dosyć kłopotliwa zwłaszcza dla użytkowników, którzy dysponują pokaźną kolekcją płyt dla PlayStation 4.

Jako że PS5 DE nie obsługuje gier zapisanych na fizycznych płytach, to tych z PS4 w trybie wstecznej kompatybilności po prostu nie uruchomimy. To jedynie będzie możliwe dla klasycznego PlayStation 5 i w przypadku tańszej wersji nowej konsoli pozostaje cyfrowy katalog gier. A jak z nowymi grami? Pod względem cenowym, w odniesieniu do poprzednika, nie jest już najlepiej. Nowe, wysokobudżetowe tytuły będą kosztowały 80 euro, a nie 60 euro. 

Obie nowe konsole wyróżniają się m.in. ultraszybkim dyskiem SSD, wyjściem 8K, technologią UHD, nawet 120 kl./s przy odświeżaniu na poziomie 120 Hz i dźwiękiem przestrzennym. Wszystko więc wskazuje, że najpełniejsze wrażenia otrzymamy wraz z zestawem kina domowego, takim jak np. Yamaha MusicCast RX-V6A, MusicCast 20, ELAC Debut Reference F5 i C5, gdy dźwięk będzie otaczał nas ze wszystkich stron.

Zastosowany silnik Tempest 3D AudioTech sprawia wrażenie wielokierunkowego, więc odtwarzając dźwięk nawet w słuchawkach, gracz odniesie wrażenie, że znajduje się w centrum wydarzeń. Tutaj doskonale sprawdzą się najnowsze słuchawki Audeze Penrose (kompatybilne także z PlayStation 4, PC i Mac Bookami). Te prawdziwe perełki technologiczne łączą w sobie innowacyjne rozwiązania z branży high-end audio z wygodą i funkcjonalnością słuchawek gamingowych.

Audeze Penrose

Jeżeli masz pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś sprawdzić, jak wybrane urządzenie sprawuje się w praktyce, skontaktuj się z jednym z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i chętnie będą służyć radą. Tymczasem czekamy do 19 listopada na premierę PlayStation 5. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: