Poprzedni
Następny

Piękne brzmienie w Twoim domu – stereo do 10 tysięcy złotych do salonu

Chcesz stworzyć dedykowaną przestrzeń do słuchania muzyki w swoim domu? Szybko okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Ustawienie przypadkowo skompletowanych urządzeń nie wydaje się najlepszym pomysłem, a nie każdy posiada wystarczająco czasu i wiedzy, by stworzyć swój wymarzony zestaw stereo. Dlatego z pomocą przychodzi nasz ranking, w którym prezentujemy starannie dobrane urządzenia, których łączna cena nie przekracza 10 tysięcy złotych.

NAD C368 + ELAC Carina FS247.4

Ranking otwieramy zestawem, który łączy w sobie wiele cech składających się na świetny system stereo. Od jakości wykonania i wyglądu, poprzez dostępne funkcje oraz jakość dźwięku to jedna z najciekawszych propozycji w tym budżecie!

NAD C368 + ELAC Carina FS247.4

Co się dzieje, gdy marka ceniona na rynku audio wprowadza innowacje konstrukcyjne i wychodzi tym samym od bardziej sprawdzonych rozwiązań? W przypadku doświadczeń firmy NAD okazało się to trafionym strzałem, a nowe podejście do projektowania układów zaowocowało wzmacniaczem C368. Ta nowoczesna integra z zewnątrz cieszy oko minimalistycznym dizajnem, kryjąc wewnątrz nowoczesne komponenty dające 80 watów ciągłej mocy, a maksymalnie nawet 120. Poza wzmocnieniem w wydajnej klasie D na pokładzie znajdziemy podwójne terminale głośnikowe, mnogość wejść analogowych, a nawet możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły. Autorska architektura NADa nazwana MDC (Modular Design Construction) pozwala choćby na wzbogacenie wzmacniacza o dedykowany streamer kompatybilny z dopracowanym systemem BluOS. Nawet bez tego otrzymujemy niezwykle kompletny i dopracowany sprzęt o naturalnym, lekko ocieplonym brzmieniu z dynamiczną podstawą basową.

Kolumny ELAC Carina – charakter brzmienia

Taki charakter grania idealnie pasuje do tego, co oferuje ELAC w modelu Carina FS247.4. W 2,5-drożnej konstrukcji projektanci umieścili swoje najbardziej sprawdzone rozwiązania, jak również te innowacyjne w postaci przetwornika wysokotonowego JET. Kolumny stworzono w oparciu o nowoczesne technologie jakimi dysponuje ELAC, co ma również bezpośrednie przełożenie na wygląd.

Carina FS247.4 generuje przestrzenny dźwięk, który niekoniecznie da się pogodzić z fizycznymi rozmiarami. W zgrabnej konstrukcji mierzącej nieco ponad metr wysokości i 20 centymetrów szerokości udało się „upakować” brzmienie klasy premium, wysokiej jakości materiały oraz piękne wykończenie detali. Każdy z trzech przetworników otoczono metalową nakładką o szlifowanych krawędziach, co podkreśla elegancki charakter sprzętu. Miłych dla oka detali jest znacznie więcej, jak choćby przykuwające wzrok terminale głośnikowe. Dostępność dwóch uniwersalnych kolorów – czarnego lub białego – pozwala bez problemu dobrać wariant najlepiej pasujący do wnętrza. Jakość wykonania? Jak przystało na ELACa jest topowa w każdym aspekcie. Carina FS247.4 to jedne z tych kolumn, które będą cieszyć ucho i oko przez długie lata.

Definicja dźwięku

Dźwięk jaki możemy usłyszeć z tej zgrabnej konstrukcji definiuje przede wszystkim precyzja, szybkość, ale też jednoczesna miękkość. ELAC znakomicie pogodził szeroką i głęboką scenę z wysokimi tonami, które nie męczą nawet przy dłuższych odsłuchach. Bas jest dynamiczny i dokładny, a to za sprawą aluminiowych membran w przetwornikach niskotonowych. Carina FS247.4 z pewnością będzie świetnym wyborem dla tych, którzy chcieliby pogodzić dobrą rozdzielczość oraz przestrzenność dźwięku z plastycznością. Pozwoli to czerpać przyjemność z muzyki przez długie godziny odsłuchów.

Yamaha MusicCast R-N803D + Bowers & Wilkins 603

Yamaha MusicCast R-N803D + Bowers & Wilkins 603

W ostatnich latach Yamaha na dobre wróciła na rynek sprzętu hi-fi w najróżniejszych przedziałach cenowych – od przystępnych cenowo zestawów PianoCraft aż do flagowych wzmacniaczy z serii A-S. Po środku bogatej oferty mamy sieciowe amplitunery stereo, czyli jeden z najlepszych wyborów dla nowoczesnego melomana. Jeśli szukasz dobrego balansu między jakością dźwięku, a wygodą obsługi i dostępnością funkcji, MusicCast R-N803D spełni te oczekiwania z nawiązką. Amplituner wyróżnia się eleganckim wyglądem w połączeniu z wysoką jakością wykonania. Front urządzenia to szczotkowane aluminium, które prezentuje się nowocześnie, a układ wszystkich przycisków i pokręteł jest niezwykle łatwy do opanowania.

Nowoczesna funkcjonalność

Czytelny wyświetlacz na froncie pokazuje wszystkie niezbędne informacje takie jak głośność czy aktualnie używane wejście sygnału. R-N803D został zaprojektowany z myślą o bezprzewodowym odtwarzaniu muzyki, dlatego na pokładzie znajdziemy moduł Bluetooth obsługujący wysokiej jakości kodek aptX. Gwarantuje on zachowanie dynamiki i barwy brzmienia podobnej do tej, którą oferuje płyta CD. Jakość jest więc zapewniona. Oprócz tego urządzenie należy do cenionej serii MusicCast, dzięki czemu możemy połączyć je ze świetnie dopracowanym systemem Yamahy. Dzięki sprawnie działającej aplikacji (dostępna zarówno na iOS jak i Androida) możemy sterować odtwarzaniem muzyki, połączyć się z preferowanym serwisem do streamingu lub przełączać się między wyznaczonymi strefami odtwarzania. Jeżeli z czasem rozbudujemy swój system o inne urządzenia MusicCast, będziemy mogli odtwarzać muzykę niezależnie w poszczególnych pomieszczeniach, lub nagłośnić cały dom jednym utworem. R-N803D wraz ze smartfonem czy tabletem może się stać osią nowoczesnego systemu audio – i to już po kilku minutach prostej konfiguracji.

Kluczowy aspekt – brzmienie wzmacniacza

Dzięki projektowi stworzonemu z myślą o możliwie krótkiej ścieżce sygnału amplituner zapewnia przejrzyste, naturalne brzmienie, z którego Yamaha słynie od lat. R-N803D zapewnia też bardzo dobrą szczegółowość dźwięku, przez zastosowanie przetwornika C/A ESS Sabre. Są to układy cenione na całym świecie i stosowanie również u innych producentów sprzętu grającego. W połączeniu z mocą sięgającą 145 watów na kanał, wzmacniacz bez problemu wysteruje nawet większe, bardziej wymagające kolumny.

Bowers & Wilkins 603 – kolumny dla wzmacniacza z wymaganiami

Wprowadzenie do oferty serii 600 zrobiło sporo szumu w prasie o tematyce audio, co okazuje się w pełni słuszne. Brytyjscy inżynierowie dopracowali ten model do granic możliwości, jakie niesie pokazanie światu możliwie najlepszej kolumny w segmencie sprzętu ze średniej półki cenowej. Na pokładzie znalazło się wiele rozwiązań, które wcześniej były niedostępne dla przeciętnego użytkownika bez fortuny na koncie. Mamy zatem sztywną, masywną obudowę wykończoną w dwóch pięknych kolorach – czarnym lub białym. Ulepszeń doczekały się wszystkie przetworniki, w tym zastosowano średniotonowy głośnik z membraną Continuum. Dodatkowo wysokotonowa kopułka Decoupled Double Dome i nowe membrany basowe zapewniają świetną dynamikę oraz przestrzenność brzmienia. 603 to kolumny z energicznie prezentowanym niskim pasmem, niezwykle klarowną średnicą i otwartą górą. Upakowano tu wszystkie kluczowe cechy brzmienia Bowers & Wilkins. Żywy, naturalny dźwięk sprzyja słuchaniu różnorodnej muzyki – kolumy pokażą co potrafią zarówno w elektronice jak i muzyce klasycznej czy jazzie. Są naprawdę świetnym wypośrodkowaniem między fantastycznym brzmieniem serii 800, a przystępną ceną. Inżynierom jak nigdy dotąd udało się tym modelem przekazać „DNA” marki i jednocześnie nie wycenić tego na pięcio czy nawet sześcio-cyfrowe kwoty.

Rotel A12 + ELAC Reference F5

Rotel A12 + ELAC Reference F5

Zamiast plastycznego, muzykalnego brzmienia preferujesz maksimum precyzji? Chcesz zachować kompaktowe rozmiary zestawu? To połączenie prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu. Nowoczesny wygląd w połączeniu z neutralnym brzmieniem to idealna mieszanka dla purystów.

Rotel poprzez nowe modele z serii A wywołał niemałą konkurencję wśród wzmacniaczy zintegrowanych z przystępnej półki cenowej. A12 to schludna konstrukcja, w której upakowano niemal wszystkie niezbędne funkcjonalności i nowoczesne komponenty, jak choćby przetwornik cyfrowo-analogowy od firmy Wolfson. Schludny wygląd połączony z prostotą obsługi to główne atuty tego modelu. Na froncie miejsce znalazł sporych rozmiarów wyświetlacz z możliwością regulacji jasności. Pozostaje czytelny nawet z większej odległości, pokazując głośność czy aktualnie wybranej wejście sygnału. Tych użytkownik ma do dyspozycji aż pięć. Jedno z nich to wejście gramofonowe kompatybilne z wkładkami MM.

Wszechstronność połączenia

Rotel pamięta nie tylko o wielbicielach czarnego krążka, czy zewnętrznych źródeł sygnału takich jak płyta CD, ale także o słuchaczach preferujących odtwarzanie z plików. Dlatego na tylnym panelu znajdziemy dedykowane wejście USB łączące nasz komputer do wspomnianego wcześniej przetwornika. Maksymalnie możemy „nakarmić” A12 sygnałem o gęstości 192kHz w 24 bitach. Fani bezprzewodowych rozwiązań będą mogli skorzystać z wysokiej jakości odbiornika Bluetooth.

Rotel zaprojektował swój wzmacniacz na bazie sprawdzonych komponentów, co gwarantuje kompatybilność z komputerem czy smartfonem. Wzmocnienie sygnału jest możliwe dzięki dostępnym 60 watom na każdy kanał. A12 kontynuuje charakter brzmienia marki oferując niezwykle energiczne, przestrzenne brzmienie. Na uwagę szczególnie zasługuje to jak wzmacniacz prezentuje słuchaczowi scenę. Wszystko jest bardzo czytelne i pełne detali, ale nie mamy wrażenia sztucznego pompowania dźwięku na siłę. Takie brzmienie zasługuje na możliwie naturalnie grające kolumny.

Przyjemność odsłuchu

Nie inaczej jest w przypadku modelu Reference F5 od ELACa. Precyzja i przyjemność odsłuchu to podstawy, wokół których stworzono ten model. Trójdrożna konstrukcja z portem stratnym bass-reflex wyróżnia się eleganckim doborem kolorów. Każda z wersji prezentuje się nowocześnie, szczególnie dzięki skryciu przetwornika wysokotonowego za gustowną, metalową maskownicą. Jakość montażu oraz poszczególnych elementów to po prostu ELAC – mamy więc do czynienia z solidnością i materiałami wysokiej klasy.

Za naturalne brzmienie odpowiadają cztery przetworniki umieszczone w każdej kolumnie. 25-milimetrowa kopułka tekstylna reprodukuje dokładne wysokie tony, bez nadmiernego podkreślania pasma. Reference F5 świetnie oddają przestrzeń z nagrań, a wszystkie detale są podane raczej subtelnie. Usztywniona wewnętrznie obudowa stwarza świetnie warunki pracy pozostałym trzem przetwornikom z membranami z włókna aramidowego. Jeden z nich odpowiada za naturalną i klarowną średnicę. Większość muzycznej treści dzieje się właśnie tu, dlatego F5 radzą sobie bardzo dobrze z reprodukcją brzmienia klasycznych instrumentów.

Szybkość połączoną z precyzją niskich tonów umożliwia cieszenie się nawet bardzo dynamicznymi gatunkami muzyki. ELAC zestroił ten model tak, by w swoim segmencie cenowym był możliwie najbardziej uniwersalny pod kątem barwy dźwięku. Umieszczenie słowa „Reference” w nazwie z pewnością było celowe. Jeśli poszukujesz przejrzystości w brzmieniu i wysokiej rozdzielczości bez męczącej ucho tonacji, ten model jest dla Ciebie!

NAD C368 + MDC BluOS + PSB Imagine X1T

NAD C368 + MDC BluOS + PSB Imagine X1T

Chcesz mieć absolutnie wszystko, co jest niezbędne do cieszenia się muzyką? Ten zestaw oferuje nie tylko kolumny i wzmacniacz, ale również wysokiej jakości odtwarzacz strumieniowy i wiele, wiele więcej. I to wszystko poniżej 10 tysięcy złotych. Niemożliwe? Cóż, technologia idzie do przodu, na czym melomani niewątpliwie zyskują.

C368 od NADa to wzmacniacz, który opisaliśmy już na początku naszego rankingu. Nawet bez dodatkowych modułów to prawdziwy „multitool” w świecie sprzętu grającego. Oferuje ponadprzeciętną jakość dźwięku w swojej klasie, minimalistyczny dizajn i przemyślany dobór gniazd.

Modułowa konstrukcja

Głównym wyróżnikiem C368 na tle pozostałych wzmacniaczy ze średniej półki cenowej jest oczywiście konstrukcja, którą da się rozbudować. Modular Design Construction czyli koncept, wokół którego stworzono ten model pozwala na łatwe dodanie sprzedawanych oddzielnie komponentów. W przypadku tego zestawu otrzymujesz moduł MDC BluOS, czyli wysokiej klasy streamer. Pełna kompatybilność z dopracowanym systemem BluOS pozwala na sterowanie odtwarzaniem, czy też stworzenie wielu stref dźwięku jeśli z czasem rozbudujemy swój system audio. Poza tym w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie dodać do aplikacji swój ulubiony serwis strumieniowy.

Bez problemu obsługiwany jest Tidal, Spotify czy Qobuz. Dzięki temu zyskujemy dostęp do milionów utworów w wysokie jakości, a smartfon lub tablet będzie pełnił rolę źródła sygnału. Prostota konfiguracji oraz płynność obsługi to największe zalety systemu BluOS. Są z nim kompatybilne również inne urządzenia stworzone w pośredniej współpracy z marką NAD, jak choćby cenione streamery z serii Bluesound Node.

Wysokiej klasy dźwięk

Jak wspomnieliśmy wcześniej, brzmienie C368 stoi na bardzo wysokim poziomie. Jego ponadprzeciętna dynamika dobrze współgra z różnorodnymi kolumnami. W zależności od upodobań coś dla siebie znajdą tu fani naturalnego brzmienia, jak i tego cieplejszego z głębokim basem. Właśnie taki efekt otrzymujemy w połączeniu wzmacniacza z PSB Imagine X1T. 2,5-drożna konstrukcja kolumn została stworzona z myślą o rozrywkowym, niezwykle energicznym charakterze grania. Nadal jednak zachowano wysoką precyzję w wysokich i niskich tonach, dzięki czemu dźwięk zaskakuje dynamiką oraz rozdzielczością. X1T korzystają z nowoczesnych materiałów.

Wysokotonowa kopułka o średnicy 25 milimetrów została wykonana z tytanu. W efekcie otrzymujemy świetne proporcje sztywności membrany do masy. Przetworniki niskotonowe o średnicy 133 milimetrów pracują parami, wytwarzając szybką i mocną podstawę basową. Kolumny są wręcz stworzone do dynamicznych nagrań. Potrafią wciągnąć swoim brzmieniem od pierwszych sekund i zachęcają do dłuższych sesji z muzyką. Gdy mamy do dyspozycji tyle mocy wzmacniacza oraz wygodne odtwarzanie bez przewodów, dlaczego tego nie wykorzystać?

Zestawy przedstawione w powyższym rankingu to tylko część naszej bogatej oferty. Jeśli planujesz stworzenie swojego pierwszego systemu audio w wyznaczonym przez siebie budżecie, albo ulepszasz obecnie posiadany, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na oficjalnej stronie Top Hi-Fi & Video Design. W starannym dobraniu sprzętu do Twoich preferencji pomoże też Strefa Wiedzy na naszym blogu. Można tam znaleźć poradniki, które ułatwią ci podjęcie trafnych decyzji. Urządzenia budzące twoje zainteresowanie możesz odsłuchać w jednym z naszych salonów. Z przyjemnością służymy też wiedzą z zakresu dobrego brzmienia i akustyki. Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: